Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą

Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą 20.09.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 2975 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie na Villa Park było dość dziwnym widowiskiem dla neutralnych kibiców. Po spokojnych trzydziestu minutach Arsenal w pięć minut znokautował swojego przeciwnika, a potem dalej spokojnie prowadził grę. Kanonierzy rozegrali dzisiaj dobre zawody pod względem taktycznym i cieszy przede wszystkim wysoka skuteczność zawodników, a także uwolniona sportowa złość, która pozwoliła odreagować ostatnie nieudane mecze.

Trzy bramki na Villa Park i trzy punkty na konto Arsenalu - tego właśnie potrzebowali podopieczni Arsene'a Wengera, żeby wrócić na właściwe tory i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Przed londyńczykami teraz przeprawa w Pucharze Ligi z Southampton.

Aston Villa: Guzan - Hutton, Senderos, Clark, Cissokho - C. Sanchez (87. Bacuna), Delph, Cleverley - Agbonlahor, Weimann (46. Grealish), Richardson (77. N'Zogbia)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (78. Wilshere) - Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Welbeck (78. Podolski)

Pomimo że londyńczycy agresywniej weszli w mecz od swoich rywali, to właśnie oni oddali pierwszy strzał na bramkę, i to od razu taki, który sprawił problemy Szczęsnemu. Fabian Delph mocno uderzył po ziemi, ale polski bramkarz udanie interweniował i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Trzy minuty później podobną decyzję podjął Danny Welbeck, ale on w przeciwieństwie do swojego rodaka spróbował szczęścia górą. Czarnoskóry napastnik przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką, niewiele brakowało.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 17. minuty, kiedy to The Villans wykonywali rzut rożny. Tom Cleverley dośrodkował na głowę Alana Huttona, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Stały fragment gry był również kolejną okazją dla Arsenalu dwie minuty później. Po kornerze wykonywanym przez Cazorlę nikt nie wyskoczył do dośrodkowania a futbolówka spadła na ziemię, gdzie czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey. Walijczyk huknął na bramkę Guzana, ale minimalnie się pomylił.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali sobie właśnie poprzez stałe fragmenty gry. W 22. minucie z rzutu wolnego piłkę posłał Tom Cleverley, a na pozycję strzelecką świetnie wyszedł Ciaran Clark, który oddał mocny strzał głową. Na szczęście dla Arsenalu na swoim miejscu dobrze ustawił się Wojciech Szczęsny, który w dobrym stylu odbił to uderzenie.

W 32. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Danny Welbeck świetnym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Bradem Guzanem i bez żadnego problemu pokonał amerykańskiego bramkarza!

Dwie minuty później było już 2-0! Tym razem to Özil odwdzięczył się Welbeckowi za asystę i sam obdarzył Anglika wybornym podaniem. Ten nie zwykł marnować takich sytuacji i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę wpakował piłkę do bramki Guzana!

36. minuta i 3-0 dla Arsenalu, prawdziwy pogrom na Villa Park! Kieran Gibbs dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, a Aly Cissokho niefortunnym wślizgiem samodzielnie wpakował ją do własnej siatki!

Kanonierzy w cztery minuty strzelili tyle samo bramek, co w trzech ostatnich meczach. Po zawodnikach widać było piłkarską złość i chęć dążenia do kolejnych trafień. Arsenal całkowicie przejął inicjatywę i nie pozostawiał przeciwnikom ani centymetra wolnej przestrzeni. Taki Arsenal chce się oglądać!

W 41. minucie Mesut Özil mógł podwyższyć prowadzenie. Reprezentant Niemiec oddał strzał z woleja, jednak nie znajdował się w najlepszej pozycji na oddanie takiego uderzenia.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego dobrą akcję przeprowadzili Welbeck i Cazorla, którą strzałem zakończył Aaron Ramsey. Walijczyk nie miał dzisiaj dobrej skuteczności.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy naładowani emocjami wyszli na drugą połowę pewni siebie i to oni kontrolowali tempo gry, dominując we wszystkich sektorach boiska. W 53. minucie strzał z bocznego sektora boiska oddał Danny Welbeck, ale piłka zmierzała wprost w ręce Brada Guzana.

Trzy minuty później dobrym rajdem lewą stroną boiska popisał się Gabriel Agbonlahor, który okazał się zbyt szybkim rywalem dla goniącego go Aarona Ramseya. Walijczyk musiał asekurować się faulem, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

Kolejne dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy nieco nieśmiało narzucili swoje tempo gry i starali się strzelić honorową bramkę. Wszystkie próby jednak okazały się nieudane, bo w obronie dobrze pokazali się zwłaszcza Alex Chamberlain i Calum Chambers, którzy odpierali ataki przeciwników.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Tomas Rosicky, Jack Wilshere i Lukas Podolski zastąpili odpowiednio Aleksa Chamberlaina, Aarona Ramseya i Danny'ego Welbecka.

Druga połowa stała na dużo niższym poziomie niż pierwsza, ale nie ma co się temu dziwić. Bezpieczny Arsenal opanował grę w środkowym rejonie boiska i kontrolował grę - nie musiał pędzić po kolejne trafienia i wystarczy, że odpierał ataki swojego przeciwnika, który wcale nie miał zapędów ofensywnych. Mecz zakończył się zwycięstwem Arsenalu 3-0.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511622.09.2014, 20:09

Nie kłam, dobrze wiem, że nie masz.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.09.2014, 20:08

Widzę gruby beef się zaczyna. Do boju panowie!!!

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 20:08

XandeR
No nie mów że się na żartach nie znasz ? :D i prosze mnie nie obrazac wyjdz na podworek to cie lamie szm*to maklier

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 122.09.2014, 20:07

Drzemor, ja tam przeżyłem szok jak zagrałem w 14, na początku nie ogarniałem co się dzieje, tak bardzo się rozgrywka względem 13tki różniła.

Drzemor komentarzy: 93022.09.2014, 20:07

To musi być miłość .... :D

XandeR komentarzy: 968422.09.2014, 20:07

Acapuclo

Wziol bys sie za nauke glabie ;P

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511622.09.2014, 20:05

Czekałem po prostu, aż się ujawnisz dorosły mistrzu.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.09.2014, 20:03

niuchacz z mlekiem pod nosem znowu się dowartościowuje poprawiając ludzi?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511622.09.2014, 20:03

Boże...

mar12301 komentarzy: 2313622.09.2014, 20:02

w jakiejś ang tv transmitują COC?

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 20:01

redaktor na mnie zwrucil uwage wowowowoow :D ide sie pochwalic kolegom.... EJ krzysiek dawaj papierosa i browara idziemy wyrywac nasze rowiesniczki 13 latki

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 19:52

BO messi dla ea to koks i wogule taki cwaniaczek jaki z marchwi powstaje gdy sie go podleje armada klimatu burgoniskiego

Vendeful komentarzy: 236822.09.2014, 19:51

Szogun,tylko zanim zarobisz te 10tys to w lidlu juz masz 8+f/h.

Hans_Zimmer komentarzy: 594522.09.2014, 19:51

Dlaczego messi na okładce fify jest taki duży? :( powinien ledwo wystawać nad logo EA Sports :(

Drzemor komentarzy: 93022.09.2014, 19:49

@XandeR

Bombki to u mnie połaczenie (patrzac na pada x360) to LT + B przy ustawieniu klasycznym. Robi dłużsży zamach ale lecą. Przed polem karnym jak przymierzysz to bramki wpadają miód malina :)

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 322.09.2014, 19:48

Pierwsze miesiące do 10000 są wolne od podatku albo podatek jest mniejszy ale później to się zmienia i z podanej kwoty według tax calculatora jeszcze nie odliczając agencji wypada 197 funtów. Więc przy zarobionych 10000 w UK idzie wyższa kwota opodatkowania.

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 19:47

bramke dla nas strzeli cazorla a dla southampton pelle

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 122.09.2014, 19:44

Vandeful odezwę się jak wrócę z roboty. Z ciekawości spytam, tylko opróżnij skrzynkę. ;)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511622.09.2014, 19:43

Widocznie też jestem ogórem.

Acapulco komentarzy: 119222.09.2014, 19:43

jutro wynik 1-1 przewiduje :O i sie sprawdzi zobaczycie ;)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 19:41

Myslałem,ze Crowley/Zelalem jutro na troche wejda, ale widać jutro plan jest dla Coqelina i Diabyego.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 19:41

Ashburton
Tak, a Wenger to rasista ;p

XandeR komentarzy: 968422.09.2014, 19:39

Drzemor

Zagralem ok 5 spotkan i nie oddalem zadnego silnego strzalu , ktory dalby jakas satysfakcje , akurat reczne celowanie , to fajna sprawa .

mar12301 komentarzy: 2313622.09.2014, 19:38

Soton też da trochę rezerwowy skład. Dla klubów z BPL puchar CoC to trofeum, gdzie gra się rezerwami, bo kasy z tego wielkiej nie ma.

Vendeful komentarzy: 236822.09.2014, 19:37

37.5

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511622.09.2014, 19:36

Tam niżej nieczęsto oczywiście powinno być, bo znając życie to zaraz jakiś ogór się będzie czepiał. Dzięki maciek.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 322.09.2014, 19:36

Za ile godzin pracy??

XandeR komentarzy: 968422.09.2014, 19:36

Mamy w skladzie U21 glownego bohatera Terminatora oraz krola piekla z Supernatural
O'Connor / Crowley

gunners007 komentarzy: 954322.09.2014, 19:36

Ayayi i Hayden na pewno razem nie zagrają na stoperze. Chyba, że Hayden w środku pola na DM to wtedy tak, lecz Southampton gra bardzo dobrze i będą wymagającym rywalem więc nie jestem przekonany czy jest sens wystawiać aż tak eksperymentalny skład bo ten puchar COC to jest realnie patrząc jedna z dwóch szans na zdobycie kolejnego trofeum w tym sezonie obok FA Cup.

Vendeful komentarzy: 236822.09.2014, 19:35

Szogun
Przecież ci mowie ile miałem tygodniowki po odliczeniu nin i agencji-245f...

-----------Campbell-------------

tak bym zagrał. Ale szansa, że Campbell zagra na szpicy (że w ogóle zagra) są bardzo małe.

Drzemor komentarzy: 93022.09.2014, 19:35

@Xander

Śmieszne strzały, heh.
Co prawda trzeba się nauczyć strzelać bo zawsze dodatkowo przed strzałem określasz gdzie chcesz strzelić, coś a'la gry treningowe. Ja już sporo młóciłem w demówe także nie mam z tym problemu. czekam na fulla i cisnę kariere Drzemorem Koduro :D

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 19:34

Niuchacz3
Zobacz na Arsenalplayer. Moze tam będzie

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 322.09.2014, 19:34

Vande Tak ale 245 to brutto nie netto więc musisz odliczyc podatek i NI a także to co z pewnościa odciągnie agencja bo za darmo tego nie robią więc więcej niż 180 funtów nie spodziewałbym się.Wiem co mówię bo pracowałem tutaj dla kilku agencji lata temu.

XandeR komentarzy: 968422.09.2014, 19:33

Topek
Zapomnij ;P

Topek

Ktos jeszcze znaczacy w u21? Diaby , Joel ? Pytam bo nie znalazlem skladu .

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511622.09.2014, 19:32

A na to U21, to są jakieś streamy, czy jak? Nie często mam okazję oglądać młodzieżówkę, a dzisiaj chętnie bym popatrzył.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 19:32

Nie wiem jak wy, ale według mnie z Zelalema nie będzie takiej gwiazdy jak Fabs kiedyś, czy chociażby wilshere jak był młody

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 19:31

Xander
To prawda. Troche siedzialem w patchach do szostki i caly czas pobieralem lub bylem na biezaco z patchami. Dlatego w 14-stce na ps3 robilem tylko samodzielnie sklady.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 19:30

Skład U21 na dzisiaj z Newcastle: Macey, Moore, Kamara, O'Connor, Ormonde-Ottewill, Maitland-Niles, Dobson, Zelalem, Iwobi, Crowley, Hinds

No to chyba wiemy już kto już z młodych u nas:
Ajayi, Hayden i Akpom

XandeR komentarzy: 968422.09.2014, 19:28

Kanonier

PES na PC jest najlepszy dzieki moderom , kilka dni po premierze juz sa oryginalne stroje , herby , sklady , a po kilku tygodniach cale ligi / druzyny ktorych brakowalo . Na konsolach ludzie musza sie meczyc , albo grac tylko Lige mistrzow .

Drzemor
W 15tke gralem tylko kilka spotkan , ale nie liczac ladnej murawy i zauwazalnej roznicy w dynamice miedzy np Sterlingiem , a obroncami Napoli , demo wywarlo na mnie negatywne wrazenie , a te smieszne strzaly i sztuczne prowadzenie pilki , to chyba jakis kiepski zart ze strony EA .

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 222.09.2014, 19:28