Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United

Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United 04.10.2020, 15:58, Łukasz Wandzel 2020 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety podtrzymali zwycięską passę w meczach u siebie, wygrywając 2-1 z drużyną Chrisa Wildera. Oba zespoły nie zachwyciły jakością, przez większość czasu grały powoli i nie tworzyły groźnych sytuacji. Komplet punktów londyńczycy zawdzięczają chwilowemu zrywowi, po którym w drugiej połowie otworzyli wynik spotkania i szybko podwyższyli prowadzenie. Ekipa Sheffield United w końcówce zdołała strzelić gola kontaktowego, ale niespodziewane uderzenie McGoldricka sprzed szesnastki to wszystko na co było stać przyjezdnych. Ostatecznie Kanonierzy wykonali swoje zadanie, ale styl, w jakim to zrobili pozostawiał wiele do życzenia.

Arsenal: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.

Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Od samego początku Kanonierzy dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcje. Spokój w drużynie zakłócał tylko David Luiz, którego asekurować musiał Bernd Leno. Piłkarze Sheffield United polegali na wrzutkach i starali się wykorzystać zamieszanie w szesnastce Arsenalu. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie stworzyła groźnej okazji. Największym błędem londyńczyków było pozwalanie rywalom na grę w piłkę. Podopieczni Artety nie narzucali przeciwnikowi swojego tempa, a momentami to przyjezdni grali żwawiej.

Aż trudno uwierzyć, że strzał z dystansu Aubameyanga w 37. minucie meczu był prawdopodobnie najlepszą sytuacją Arsenalu przed przerwą. Przy uderzeniu Gabończyka udanie interweniował Ramsdale. Gorsza od gry obu zespołów w pierwszej połowie mogła być tylko kontuzja kapitana Arsenalu. Auba leżał na murawie po faulu Berge'a, ale na szczęście zmiana nie była potrzebna.

Po przerwie trudno było dostrzec jakąś zmianę w nastawieniu obu drużyn. Nieco ponad godzinę gry zajęło Kanonierom znalezienie drogi do bramki Sheffield po raz pierwszy. Piłkarze Arsenalu stworzyli przewagę liczebną w obrębie szesnastki gości. Pepe podał do Elneny'ego, który chciał zagrać klepkę z Aubameyangiem, ale podanie Gabończyka znalazło innego adresata. Hector Bellerin, znajdujący się po prawej stronie pola karnego, podciął piłkę, dogrywając ją do Bukayo Saki, a ten celną główką dał Arsenalowi prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0. Nicolas Pepe urządził sobie rajd w kierunku bramki Ramsdale'a, po czym strzelił po ziemi. Futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Na ostatni kwadrans przyjezdni postanowili się odsłonić. Sharp zastąpił na murawie Bashama. Decyzja Chrisa Wildera, żeby jego podopieczni przeszli do ofensywy okazała się słuszna, ale to nie wystarczyło by wywieźć z The Emirates choćby jeden punkt. Gospodarze całym zespołem bronili korzystnego rezultatu, ale w 83. minucie McGoldrick zakoczył defensywę Arsenalu. Irlandczyk znalazł miejsce na strzał z dystansu, którym nie dał szans Berndowi Leno. Strzelec bramki postraszył piłkarzy Artety jeszcze w 94. minucie, ale uderzył niecelnie. The Gunners zaliczyli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 804.10.2020, 22:45

Propozycja za Aouara to 38 mln + bonusy czyli wiadomo że tyle mamy. Bayer wykłada 11 mln euro za Kolasinaca, a Atleti za wypożyczenie wykłada też chyba 11 mln euro. Wychodzi na to, że możemy mieć do dyspozycji 60 mln euro + zwolnione tygodniówki Kolasinaca, Lucasa i możliwe że Guedouziego.

Perconte komentarzy: 62404.10.2020, 22:44

@Janusz_Kanonier: tweeter

mikowhy komentarzy: 3208 newsów: 1004.10.2020, 22:44

To Atletico nie ma nawet siana żeby zrealizować wypożyczenie Torreiry, że najpierw musi sprzedać kogoś z dwójki Herrera, Lemar czy o co chodzi?

DexteR_000 komentarzy: 756204.10.2020, 22:41

Co do okienka transferowego to Aour raczej wbije i jeszcze ktos, fajnie jak by Partey.

DexteR_000 komentarzy: 756204.10.2020, 22:40

Kurde odpalony mialem akurat film "Baby Driver" a tu taki blamaz Liverpoolu :D
w szoku jesdtem jak wynik zobaczylem.

damianARSENAL komentarzy: 842604.10.2020, 22:40

Po 4 kolejkach tylko Everton i Aston Villa maja szanse na tytuł The invincibles w tym sezonie.

Janusz_Kanonier komentarzy: 29404.10.2020, 22:39

@Perconte na jakim portalu spolecznosciowym tak napisał ?

Womanizer komentarzy: 986304.10.2020, 22:38

Kolasinac jakim cudem siedzi jeszcze w tym klubie, skoro Arsenal zaakceptował w środę warunki? Kłóci sie o tą tygodniówke jakby mu miało na sterydy braknąć. Tylko czas kradnie, bo kasa zamrożna od Leverkusen.

silvano95 komentarzy: 977604.10.2020, 22:38

@Perconte Gdzie tak niby napisał?

silvano95 komentarzy: 977604.10.2020, 22:37

@FabrizioRomano
·
Hellas Verona have opened talks to sign Nikola Kalinic from Atlético Madrid. He’s one of the players who need to leave as Atléti can sign Lucas Torreira from Arsena

Chakaa komentarzy: 191204.10.2020, 22:37

@Arsenal4Ever14: własnie to przeczytałem HAHAH

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:36

"Śmiać się z porażki Liverpoolu po wcześniejszym ostrym laniu od Tottenhamu to tak jakby jeść kupę i sobie ją posypać cukrem dla smaku."

Z DP :D

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 22:36

Nie mogę doczekać się najbliższej kolejki i meczu Evertonu z Liverpoolem. Podrażniony Liverpool naprawdę się zepnie na ten mecz i wtedy zobaczymy jak sobie poradzi i ile tak naprawdę jest warty ten wielki dream team Ancelottiego.

axe komentarzy: 66404.10.2020, 22:36

jutro DD ?

markiz0 komentarzy: 71904.10.2020, 22:36

Szkoda, że Villa zmarnowała 4 setki albo że Salah strzelił tego drugiego gola, bo LFC miałoby ujemny bilans bramkowy i lepiej by to wyglądało w tabeli XD

grzegorz1211 komentarzy: 1026904.10.2020, 22:36

@Supertramp21: przecież to proste bo tak się gra, Lepiej postawić pojedynczo 5 meczy po kursie 7,0 niż i liczyć że ci jeden wpadnie, niż 5 meczy po kursie 1,1 1,2 licząc że wszystkie wejdą

mikowhy komentarzy: 3208 newsów: 1004.10.2020, 22:35

Przejście Thomasa Parteya do Arsenalu jest wciąż możliwe przed zamknięciem okna transferowego [Press Association]

sWinny komentarzy: 772904.10.2020, 22:34

@Dominik11 napisał: "Oj żebyśmy w następnej kolejce nie dostali takiego lania jak dziś Manu czy Live bo będzie wesoło na tej stronie."

Przegrać możemy, ale bez lania. Mikel stawia zespół bardzo głęboko, do tego 3 ŚO. Ciężko o tęgie lanie jak nie prowadzimy otwartej piłki. Praktycznie niewykonalne. Chyba, że coś sie zmieni w naszej taktyce w przyszłości.

Perconte komentarzy: 62404.10.2020, 22:34

Alcantara oznaczyl Bayern i zapytał czy jest klazula ,by go odkupić xD

Gofer999 komentarzy: 1452304.10.2020, 22:33

@mikowhy: 15 pod naszym polem karnym/na naszej polowie i 4 gdzies w okolicy bramki SHU. :D

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:32

boję się naszych nadchodzących meczy, jeśli nikogo nie zakupimy to będzie lanie niezłe.

damianARSENAL komentarzy: 842604.10.2020, 22:32

Ktoś powie jaka minę miał klopp po meczu? Uśmiech od ucha do ucha?

Gunner72 komentarzy: 167804.10.2020, 22:32

@mikowhy: z jednej strony super, z drugiej 17 pewnie było między Gabrielem, Luizem i Tierneyem, 18 do Bellerina, 19 do Pepe

mikowhy komentarzy: 3208 newsów: 1004.10.2020, 22:30

19 podań poprzedziło dzisiejszą drugą bramkę dla Arsenalu w meczu z Sheffield. Najwięcej w dotychczasowym sezonie Premier League.

Supertramp21 komentarzy: 63904.10.2020, 22:26

@grzegorz1211: bardziej wyobrażam sobie kibica AV jak postawił gruba kasę na dzisiejsza wygraną. Zawsze są tacy

Spuds (A)
Wszystko przedzielone meczami w europejskich pucharach. Nadciąga prawdziwa weryfikacja

marcingus1 komentarzy: 117804.10.2020, 22:26

@Perconte: co napisal?

Theo10 komentarzy: 818504.10.2020, 22:25

@Gofer999 napisał: "AV laduje 7 Live a my sie bujamy z WHU i SHU po 2-1 w stresie. Bo mamy ten styl. :D"

Z WHU, które ładuje na lekko trójkę Lester i czwórkę Wolves. I to do zera.

Supertramp21 komentarzy: 63904.10.2020, 22:25

Aston Villa>>>>>>Arsenal

Perconte komentarzy: 62404.10.2020, 22:25

Widzieliście co napisał T. Alcantara ? Hahha mistrz xDD
Za to posiedzi na ławce trochę

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:24

Sporo osób nie rozumie, że inne jest nastawienie na mecz z np. AV a nastawienie na mecz z nami czy innymi drużynami z Topu.

MasterMO komentarzy: 33104.10.2020, 22:24

Karma za śmianie się z United wróciła z powdójną mocą xd

gregory3213 komentarzy: 82604.10.2020, 22:24

West Ham to od meczu z nami zupełnie inna drużyna xD

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 104.10.2020, 22:24

Czy Arsenal jest jeszcze w stanie kupić kogokolwiek albo chociażby wypożyczyć na ostatnią chwilę Benayouna?

Gofer999 komentarzy: 1452304.10.2020, 22:23

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 22:23

Tak, Aston Villa bogowie futbolu, idą na mistrza. Liga ma 38 kolejek i liczy się regularność, a nie pojedyncze fajerwerki- nawet z Liverpoolem (każda drużyna raz na jakiś czas ma zły dzień). Nie zdziwię się, znając tę ligę, jak w następnej kolejce dostaną w cymbał z Leicester, które z kolei dostało lanie od West Hamu.

grzegorz1211 komentarzy: 1026904.10.2020, 22:23

@Dominik11 napisał: "Man Utd 1-6 Spurs
Aston Villa 7-2 Liverpool

Wyobrażacie sobie gościa który kibicuje obu klubom"

ty chyba bardzo mało wiesz o piłce

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:22

Glajskor był wcześniej jak Muły dostał po tyłku. Teraz raczej prędko nie wróci :D

mel75 komentarzy: 68004.10.2020, 22:22

@Dominik11: wyobrażasz sobie gościa który kibicuje obydwu tym klubom jednocześnie ? Serio? :D

Theo10 komentarzy: 818504.10.2020, 22:22

Wyobrażacie sobie gościa który kibicuje obu klubom , zawał i to wylew jednocześnie."

Zawał ok, ale wylew to musiał być już wcześniej, jakby ktoś kibicował L'poolowi i ManU jednocześnie. :P