Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United

Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United 04.10.2020, 15:58, Łukasz Wandzel 2020 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety podtrzymali zwycięską passę w meczach u siebie, wygrywając 2-1 z drużyną Chrisa Wildera. Oba zespoły nie zachwyciły jakością, przez większość czasu grały powoli i nie tworzyły groźnych sytuacji. Komplet punktów londyńczycy zawdzięczają chwilowemu zrywowi, po którym w drugiej połowie otworzyli wynik spotkania i szybko podwyższyli prowadzenie. Ekipa Sheffield United w końcówce zdołała strzelić gola kontaktowego, ale niespodziewane uderzenie McGoldricka sprzed szesnastki to wszystko na co było stać przyjezdnych. Ostatecznie Kanonierzy wykonali swoje zadanie, ale styl, w jakim to zrobili pozostawiał wiele do życzenia.

Arsenal: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.

Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Od samego początku Kanonierzy dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcje. Spokój w drużynie zakłócał tylko David Luiz, którego asekurować musiał Bernd Leno. Piłkarze Sheffield United polegali na wrzutkach i starali się wykorzystać zamieszanie w szesnastce Arsenalu. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie stworzyła groźnej okazji. Największym błędem londyńczyków było pozwalanie rywalom na grę w piłkę. Podopieczni Artety nie narzucali przeciwnikowi swojego tempa, a momentami to przyjezdni grali żwawiej.

Aż trudno uwierzyć, że strzał z dystansu Aubameyanga w 37. minucie meczu był prawdopodobnie najlepszą sytuacją Arsenalu przed przerwą. Przy uderzeniu Gabończyka udanie interweniował Ramsdale. Gorsza od gry obu zespołów w pierwszej połowie mogła być tylko kontuzja kapitana Arsenalu. Auba leżał na murawie po faulu Berge'a, ale na szczęście zmiana nie była potrzebna.

Po przerwie trudno było dostrzec jakąś zmianę w nastawieniu obu drużyn. Nieco ponad godzinę gry zajęło Kanonierom znalezienie drogi do bramki Sheffield po raz pierwszy. Piłkarze Arsenalu stworzyli przewagę liczebną w obrębie szesnastki gości. Pepe podał do Elneny'ego, który chciał zagrać klepkę z Aubameyangiem, ale podanie Gabończyka znalazło innego adresata. Hector Bellerin, znajdujący się po prawej stronie pola karnego, podciął piłkę, dogrywając ją do Bukayo Saki, a ten celną główką dał Arsenalowi prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0. Nicolas Pepe urządził sobie rajd w kierunku bramki Ramsdale'a, po czym strzelił po ziemi. Futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Na ostatni kwadrans przyjezdni postanowili się odsłonić. Sharp zastąpił na murawie Bashama. Decyzja Chrisa Wildera, żeby jego podopieczni przeszli do ofensywy okazała się słuszna, ale to nie wystarczyło by wywieźć z The Emirates choćby jeden punkt. Gospodarze całym zespołem bronili korzystnego rezultatu, ale w 83. minucie McGoldrick zakoczył defensywę Arsenalu. Irlandczyk znalazł miejsce na strzał z dystansu, którym nie dał szans Berndowi Leno. Strzelec bramki postraszył piłkarzy Artety jeszcze w 94. minucie, ale uderzył niecelnie. The Gunners zaliczyli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
luko_PL komentarzy: 109804.10.2020, 21:54

Wygląda to tak jakby Liverpool grał cały mecz w 9-ciu

WukaEs komentarzy: 29704.10.2020, 21:54

Jeszcze jeden i jeszcze raz!! :D

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 304.10.2020, 21:54

Kurde jeszcze 8 im wbija a my wyszliśmy się bronić i trzeslismy portami.

D14 komentarzy: 436604.10.2020, 21:54

Kolejny sezon, kolejny dowód na geniusz Wengera i jego The Invincibles.

Arsenal2004 komentarzy: 371604.10.2020, 21:54

Co ten Liverpool odwalił w tym meczu xd ?

gunner1990 komentarzy: 371404.10.2020, 21:53

A my jak zwykle zachowawczo z kupka w gatkach, słaby mental bo można walczyć z każdym tylko trzeba chcieć wierzyć i walczyć a się nie bać

Koroniarz komentarzy: 1016304.10.2020, 21:53

gwałt zbiorowy na Villa park xd

grzegorz1211 komentarzy: 1030204.10.2020, 21:53

Jeszcze jeden i nasze 8:2 z MU idzie w niepamięć

Dziadyga komentarzy: 828004.10.2020, 21:53

Jednak ta kolejka urodzinowa zajebista,sporo prezentów zrobili haha :D zeby jeszcze tylko Arsenal z transferami zrobił niespodzianki in +

varatas komentarzy: 256504.10.2020, 21:52

Pewnie teraz za Greaisha trzeba by było dać z 70-80 melonów

hetfield88 komentarzy: 38304.10.2020, 21:52

Zobaczcie, przeważnie odnosimy sie poziomem gry do zespolow z top6. Z nimi sie porownujemy. Ale trzeba miec respekt przed kazdym rywalem. Ja sie boje leeds i aston villi. Ich gra wyglada swietnie!

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 21:52

Ahh ci kibice Mułów. Smieja sie z Live a sami nie lepsi.

Dominik11 komentarzy: 2017004.10.2020, 21:51

Za takie mecze, emocje kocham Premier League.

silvano95 komentarzy: 981104.10.2020, 21:51

James Benge

No purchase option for Matteo Guendouzi in his move to Hertha Berlin. He'll only have 12 months remaining on his contract come the end of that loan and likely will be worth a lot less than Arsenal might have imagined at this stage of last season.

helzing komentarzy: 327304.10.2020, 21:51

nawet mi ich trochę żal

ELAdzik komentarzy: 250804.10.2020, 21:51

Ile SOU przegrało wtedy z Leicester?

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 21:51

@kwiatinho: Masz rację, że to przegięcie, dlatego potrafię zrozumieć, że nasi nie chcą tyle zapłacić. Ale to jest Lyon, oni stosują różne formy nacisku i wywierania presji w negocjacjach. Od przecieków do francuskich mediów, że Juve, PSG i Real dołączają do wyścigu po stanowcze komunikaty, że zrywają negocjacje i zawodnik zostaje. Grają ostro i używają wszelkich możliwych sposobów, żeby wydębić jak najwięcej kasy. Nie ma co się zgadzać na 60 mln, ale można byłoby jeszcze spróbować jutro z jakąś kompromisową ofertą w granicach 50 mln. W przypadku Lacazette czy Ndombele też były zapewnienia, że nie są na sprzedaż i na pewno zostają, a co się stało potem to wiemy. Zobaczymy co jutro przyniesie.

kjubol komentarzy: 101004.10.2020, 21:51

Niech jeszcze dwa różne wbiją zamiast tych goli :D

ostriket komentarzy: 662804.10.2020, 21:51

Nie no ta kolejka to jest jakiś turniej przedsezonowy sparingów, przecież to jest niepojęte xD

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 21:51

@Maxwolgd: nienpomyslales moze, ze wieksze kluby bardziej chca zdominowac rownie wielkie? Drugi argument jest taki, że grali u siebie.

Koroniarz komentarzy: 1016304.10.2020, 21:50

Właśnie dlatego w tym sezonie o mistrzostwie zadecydują mecze nie z top6 a z drużynami z miejsc 10-20

enrique komentarzy: 1915204.10.2020, 21:49

@Chakaa: A wiesz wyjdę bo ostatnio sporo tutaj idiotów się porobiło.
Może w końcu skorzystam z tego zaproszenia które dostałem na Disqusa.

Kowal96 komentarzy: 1758904.10.2020, 21:49

@Simpllemann:

Dobra dzięki, a 7 nie stracili nigdy?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 21:48

Live nic się nie nauczyło, a Arteta mówił, murować nawet z Shieffield.

Maxwolgd komentarzy: 58804.10.2020, 21:48

To pokazuję, że każdy jest do ogrania, a my z Liverpoolem zagraliśmy jakbyśmy byli jakimś beniaminkiem i chcieli chociaż remis wywieźć. Trochę słabą mentalność mamy.

radzio_TRN komentarzy: 2722 newsów: 1304.10.2020, 21:48