Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United

Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United 04.10.2020, 15:58, Łukasz Wandzel 2020 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety podtrzymali zwycięską passę w meczach u siebie, wygrywając 2-1 z drużyną Chrisa Wildera. Oba zespoły nie zachwyciły jakością, przez większość czasu grały powoli i nie tworzyły groźnych sytuacji. Komplet punktów londyńczycy zawdzięczają chwilowemu zrywowi, po którym w drugiej połowie otworzyli wynik spotkania i szybko podwyższyli prowadzenie. Ekipa Sheffield United w końcówce zdołała strzelić gola kontaktowego, ale niespodziewane uderzenie McGoldricka sprzed szesnastki to wszystko na co było stać przyjezdnych. Ostatecznie Kanonierzy wykonali swoje zadanie, ale styl, w jakim to zrobili pozostawiał wiele do życzenia.

Arsenal: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.

Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Od samego początku Kanonierzy dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcje. Spokój w drużynie zakłócał tylko David Luiz, którego asekurować musiał Bernd Leno. Piłkarze Sheffield United polegali na wrzutkach i starali się wykorzystać zamieszanie w szesnastce Arsenalu. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie stworzyła groźnej okazji. Największym błędem londyńczyków było pozwalanie rywalom na grę w piłkę. Podopieczni Artety nie narzucali przeciwnikowi swojego tempa, a momentami to przyjezdni grali żwawiej.

Aż trudno uwierzyć, że strzał z dystansu Aubameyanga w 37. minucie meczu był prawdopodobnie najlepszą sytuacją Arsenalu przed przerwą. Przy uderzeniu Gabończyka udanie interweniował Ramsdale. Gorsza od gry obu zespołów w pierwszej połowie mogła być tylko kontuzja kapitana Arsenalu. Auba leżał na murawie po faulu Berge'a, ale na szczęście zmiana nie była potrzebna.

Po przerwie trudno było dostrzec jakąś zmianę w nastawieniu obu drużyn. Nieco ponad godzinę gry zajęło Kanonierom znalezienie drogi do bramki Sheffield po raz pierwszy. Piłkarze Arsenalu stworzyli przewagę liczebną w obrębie szesnastki gości. Pepe podał do Elneny'ego, który chciał zagrać klepkę z Aubameyangiem, ale podanie Gabończyka znalazło innego adresata. Hector Bellerin, znajdujący się po prawej stronie pola karnego, podciął piłkę, dogrywając ją do Bukayo Saki, a ten celną główką dał Arsenalowi prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0. Nicolas Pepe urządził sobie rajd w kierunku bramki Ramsdale'a, po czym strzelił po ziemi. Futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Na ostatni kwadrans przyjezdni postanowili się odsłonić. Sharp zastąpił na murawie Bashama. Decyzja Chrisa Wildera, żeby jego podopieczni przeszli do ofensywy okazała się słuszna, ale to nie wystarczyło by wywieźć z The Emirates choćby jeden punkt. Gospodarze całym zespołem bronili korzystnego rezultatu, ale w 83. minucie McGoldrick zakoczył defensywę Arsenalu. Irlandczyk znalazł miejsce na strzał z dystansu, którym nie dał szans Berndowi Leno. Strzelec bramki postraszył piłkarzy Artety jeszcze w 94. minucie, ale uderzył niecelnie. The Gunners zaliczyli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
krzykus1990 komentarzy: 516704.10.2020, 23:36

Śmiali się że Arsenal przegrał wtedy jeszcze z wielkim MU 8:2 wtedy Arsenal skład miał bardzo po przejściach przez kontuzje.
Aaa teraz wielki Liverpool mistrz Anglii przegrywa wręcz jest zmiazdzony ze średniakiem AV klubem który niedawno grał w Championship i to 7:2 !!!

Śmiali się również z Barcelony ze została rozgromiona ale to i tak nic to 8:2 bo dostali rozwaleni przez zdobywce LM Bayern najlepszy klub w Europie. Liverpoolu to już nikt nie przebije. Ta dziś sensacja w Manchesterze tez jest niczym.

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 23:35

Rzeczywiście, zapomniałem, że Bakayoko ma iść do Napoli. Także jutro najprawdopodobniej wbija do nas Soumare i to by było na tyle. Patrząc na okienko obiektywnie i nie w oderwaniu od realiów finansowych- Gabriel, Willian, kontrakt Auby, wypożyczenie Ceballosa, Soumare. Należy to ocenić pozytywnie, chociaż apetyty przez podgrzewanie tematu Aouara i Parteya były tak rozbudzone, że na pewno pozostanie spory niedosyt.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.10.2020, 23:34

Wam też Soumare przypomina Diaby'ego sprzed kontuzji? Warunki fizyczne podobne, sprawny, dobry w dryblingu. Ja bym go chętnie tutaj widział

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 23:34

Pewnie skończy się na tym, że nikt nie przyjdzie. Ciężko będzie ten sezon z takim środkiem. Męczarnia ze słabszymi, męczarnia z topką.

Barney komentarzy: 2091504.10.2020, 23:31

Ten Soumare wygląda ciekawie ja bym brał gościa ;)

silvano95 komentarzy: 980504.10.2020, 23:31

Z naszymi umiejętnościami do negocjacji , cieżko będzie kogos ściągnąc w 24 h

Womanizer komentarzy: 991204.10.2020, 23:30

Przecież Ałar nie zdecydował się zostać, tylko Lyon chce za dużo sosu. On już uzgodnił warunki i chciał wiać.

Zobaczymy jak teraz Aulas sobie pomieści tylu pomocników. Już się napalił na 85 mln za Adelaide i Aouara i został z niczym. Bo Hertha jego żądania też wyśmiała.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 104.10.2020, 23:30

@arsenal159: Bije sarkazmem aż nad to, od razu było wiadome, że to dla beki sobie zrobili

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 23:29

@Dancer: A ty nadal w to wierzysz? :D

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2404.10.2020, 23:27

Aouar na pewno chcial odejsc, ale kluby sie nie dogadały, wiec wypowiada sie dyplomatycznie w mediach :)

kwiatinho komentarzy: 1312804.10.2020, 23:27

Jeśli chodzi o Soumare i zainteresowanie Napoli to chyba nic poważnego bo z tego co donoszą włoskie media Napoli jest bliskie wypożyczenia Bakayoko a to ta sama pozycja.

Napoli nie sprzedało Koulibaly więc nie mają pieniędzy na kupno innych zawodników dlatego w grę wchodzi wypożyczenie Bakayoko z opcją wykupu

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2020, 23:26

Szkoda tego Aouara. Czyli jutro Partey in. A byc moze i sie skusimy na tego Soumara... to by wyjasnialo francuskie kolory na filmiku z Santim

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 104.10.2020, 23:25

Jak nie Partey, to niech próbują tego Soumare, z Lille mamy dobre kontakty, więc problemu nie powinno być.

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 23:25

Aouar sam sobie szkodzi, że chce się dalej kisić w tym Lyonie, ale cóż, jego wybór.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 104.10.2020, 23:24

Z Aourem sprawa jest skończona, w Arsenalu już go nie zobaczymy

Perconte komentarzy: 62804.10.2020, 23:23

Szkoda ,że ta głupia przerwa na repry.

Damianos_ komentarzy: 32704.10.2020, 23:21

Houssem Aouar on why he chose to stay: "I felt that I could still bring things to this team & the club, the club that raised me. Quite simply." (TC)

@GFFN

silvano95 komentarzy: 980504.10.2020, 23:21

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 23:19

@Dancer: No faktycznie, może wygryźć go Elneny w podstawie. Ale pewnie wejdzie w okolicach 60 minuty.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2020, 23:17

@arsenal159: Partey tak, Aouar z lawki wejdzie wedlug mnie

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.10.2020, 23:16

Jak myślicie, z City to na bank Partey i Aouar w podstawie nie? ;))

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2020, 23:15

@PtoOk: tak

PtoOk komentarzy: 220004.10.2020, 23:13

okienko transferowe jest do jutra do północy ?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2020, 23:11

@Slaviola: A to nie pomoge, szybciej sie w necie na pewni znajdzie powtorke

grzegorz1211 komentarzy: 1028404.10.2020, 23:10

@D14: Jeszcze Martinez , ale co w tym dziwnego???

Slaviola komentarzy: 1237704.10.2020, 23:10

@Dancer:

No właśnie chciałem, jeszcze dziś ale nigdzie nie widzę (mówię o TV, w necie nie kce)

Slaviola komentarzy: 1237704.10.2020, 23:09

@D14:

W punkt!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2020, 23:08

@Slaviola: Rowniez pozdrawiam, a powtorke sobie warto obejrzec na poprawe humoru w razie co :)

mck95 komentarzy: 42204.10.2020, 23:08

Panowie co za popieprzony dzień, jutro jeszcze wyskakujemy z jakimś transferem z kapelusza i weekend jak marzenie.

alexis1908 komentarzy: 360304.10.2020, 23:05

Liverpool zatrzymany i rozbity wcale mnie to nie dziwi oni grają tak wysoko ze az się prosi żeby ich wypunktować a nie sa mistrzami obrony xd w meczu z nami juz Dani pokazal 2 prostopadle pilki i są sytuacje 100%

grzegorz1211 komentarzy: 1028404.10.2020, 23:05

@imprecis: @imprecis napisał: "moim zdaniem prędzej temat Aouara wróc"

silvano95 komentarzy: 980504.10.2020, 23:04

@imprecis Aouar to temat zakończony.

Hans_Zimmer komentarzy: 594504.10.2020, 23:02

@imprecis: soumare poza składem był. Może coś po cichu działamy.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 104.10.2020, 22:59

Szanse, że jutro kogoś kupimy są 50/50. W sumie najłatwiej byłoby wyłożyć klauzulę na Parteya

D14 komentarzy: 436604.10.2020, 22:58

Zawsze jak premier league się rozkręca to wtedy nadchodzi ona, cala na bialo... przerwa reprezentacyjna xD

DyktatorArsene komentarzy: 220304.10.2020, 22:55

Marc Roca z Espanyolu do Bayernu przeszedl. Ciekawe czemu o niego nie zabiegalismy?

Slaviola komentarzy: 1237704.10.2020, 22:55

@Dancer:

Dziękuję.

Jestem w pełni usatysfakcjonowany z Twojej odpowiedzi.

Pozdrawiam (:

silvano95 komentarzy: 980504.10.2020, 22:53

@Supertramp21 Musi ktoś odejść z Atletico , wtedy oficjalnie Lucas zostanie ogłoszony.

Supertramp21 komentarzy: 64004.10.2020, 22:53

Trzeba się modlić żeby u nas wirusa nie było bo z City może być podobny wynik jak by nie zagrał Leno czy Auba

Naburator komentarzy: 278404.10.2020, 22:53

@Gunner72 napisał: "z jednej strony super, z drugiej 17 pewnie było między Gabrielem, Luizem i Tierneyem, 18 do Bellerina, 19 do Pepe"

Pewnie tak, w końcu nie na ich połowie podania wymienili tylko Pepe i Bellerin. Jednak wiele zespołów gra przez obronę. Najwiecej podań chyba maja środkowi obroncy

Mourinho: 'Manchester United is Manchester United. It's not this defeat that is going to destroy them, I can imagine they'll react like Manchester United always react.'

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2020, 22:52

@Slaviola: Zaslugi Arsenalu bym sie w tym nie doszukiwal. Liverpool gra slabo w tym sezonie, a Aston Villa dobrze, stad taki wynik. Live juz z Leeds zaslugiwalo na porazke.

Obrona Liverpoolu to wieksza parodia niz nasza para Luiz-Mustafi. Szczerze mysle, ze by im mozna Niemca wcisnac, zeby zwiekszyli skilla w defensywie. Na wynik tez sie zlozylo duzo szczescia Aston Villi, bo 1 bramke dostali w prezencie od bramkarza, a 3 kolejne wpadly po rykoszecie. Tak czy inaczej zasluzona bramka bo Liverpool tam nie istnial. Spokojnie wynik moglby byc wyzszy gdyby nie poprzeczka i zmarnowane setki AV.

Uwazam, ze wygrani po prostu zagrali konkretnie, ofensywnie i wiedzieli czego chca od tego meczu. A Liverpool myslal, ze jest taki swietny, ze AV przed nimi nogi rozlozy. Mylili sie.

Nie mogłem oglądać meczu AV - (I jak widać po wyniku) MEGA LOOSERPOOL

Napiszcie mi w skrócie co tam się odjaniepawliło?

Czy faktycznie AV była taka wspaniała, czy miała mege dużo szczęścia czy może Arteta z Arsenalem wykończyli Klopa i spółkę w dwóch ostatnich meczach?

Proszę o wyjaśnienie w skrócie!

silvano95 komentarzy: 980504.10.2020, 22:48

Patrzyłem i nic nie znalazł nic, napewno jakiś fejk boże..........

Perconte komentarzy: 62804.10.2020, 22:47

@silvano95: kumpel wysłał mi na massengerka. Nie mam tweetera

sWinny komentarzy: 782504.10.2020, 22:47

O której jutro się okienko zamyka?

Garfield_pl komentarzy: 2799704.10.2020, 22:47

@NineBiteWolf napisał: "Teraz będziecie narzekać, że zawodnik śmie negocjować warunki kontraktu zamiast zaakceptować pierwszą lepszą pensję? Napisz jeszcze, że to wszystko wina Kroenke, bo nie chce inwestować setek milionów w transfery pokroju Pepe czy Xhaki."