Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United

Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United 04.10.2020, 15:58, Łukasz Wandzel 2020 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety podtrzymali zwycięską passę w meczach u siebie, wygrywając 2-1 z drużyną Chrisa Wildera. Oba zespoły nie zachwyciły jakością, przez większość czasu grały powoli i nie tworzyły groźnych sytuacji. Komplet punktów londyńczycy zawdzięczają chwilowemu zrywowi, po którym w drugiej połowie otworzyli wynik spotkania i szybko podwyższyli prowadzenie. Ekipa Sheffield United w końcówce zdołała strzelić gola kontaktowego, ale niespodziewane uderzenie McGoldricka sprzed szesnastki to wszystko na co było stać przyjezdnych. Ostatecznie Kanonierzy wykonali swoje zadanie, ale styl, w jakim to zrobili pozostawiał wiele do życzenia.

Arsenal: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.

Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Od samego początku Kanonierzy dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcje. Spokój w drużynie zakłócał tylko David Luiz, którego asekurować musiał Bernd Leno. Piłkarze Sheffield United polegali na wrzutkach i starali się wykorzystać zamieszanie w szesnastce Arsenalu. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie stworzyła groźnej okazji. Największym błędem londyńczyków było pozwalanie rywalom na grę w piłkę. Podopieczni Artety nie narzucali przeciwnikowi swojego tempa, a momentami to przyjezdni grali żwawiej.

Aż trudno uwierzyć, że strzał z dystansu Aubameyanga w 37. minucie meczu był prawdopodobnie najlepszą sytuacją Arsenalu przed przerwą. Przy uderzeniu Gabończyka udanie interweniował Ramsdale. Gorsza od gry obu zespołów w pierwszej połowie mogła być tylko kontuzja kapitana Arsenalu. Auba leżał na murawie po faulu Berge'a, ale na szczęście zmiana nie była potrzebna.

Po przerwie trudno było dostrzec jakąś zmianę w nastawieniu obu drużyn. Nieco ponad godzinę gry zajęło Kanonierom znalezienie drogi do bramki Sheffield po raz pierwszy. Piłkarze Arsenalu stworzyli przewagę liczebną w obrębie szesnastki gości. Pepe podał do Elneny'ego, który chciał zagrać klepkę z Aubameyangiem, ale podanie Gabończyka znalazło innego adresata. Hector Bellerin, znajdujący się po prawej stronie pola karnego, podciął piłkę, dogrywając ją do Bukayo Saki, a ten celną główką dał Arsenalowi prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0. Nicolas Pepe urządził sobie rajd w kierunku bramki Ramsdale'a, po czym strzelił po ziemi. Futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Na ostatni kwadrans przyjezdni postanowili się odsłonić. Sharp zastąpił na murawie Bashama. Decyzja Chrisa Wildera, żeby jego podopieczni przeszli do ofensywy okazała się słuszna, ale to nie wystarczyło by wywieźć z The Emirates choćby jeden punkt. Gospodarze całym zespołem bronili korzystnego rezultatu, ale w 83. minucie McGoldrick zakoczył defensywę Arsenalu. Irlandczyk znalazł miejsce na strzał z dystansu, którym nie dał szans Berndowi Leno. Strzelec bramki postraszył piłkarzy Artety jeszcze w 94. minucie, ale uderzył niecelnie. The Gunners zaliczyli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
matikanonier komentarzy: 206604.10.2020, 22:07

Live aż tak załamało się tą porażka z nami w Cacao Cup? XD

Artu komentarzy: 189804.10.2020, 22:06

To nie spotkan z Menchesterami, Totkami czy Lesterem należy się obawiać, to Everton, Leeds, AV gniotą w tej lidze.

silvano95 komentarzy: 981104.10.2020, 22:06

Guendouzi loan confirmed by TF1

Adi17 komentarzy: 300104.10.2020, 22:06

Obrona Liverpoolu wygląda jakby pierwszy raz w piłkę grali i to jeszcze po dobrym weselu kumpla

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.10.2020, 22:05

AV dzisiaj - 7 bramek.
Arsenal w ostatnich 5 ligowych meczach z Liverpoolem - 6 bramek.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:05

@cwalin: Ale to przecież Aston Villi by się doping przydał a tymczasem 7 goli w siatce Live, wiec słaby argument.

Dominik11 komentarzy: 2017004.10.2020, 22:05

Skończy się te śmiechu 8-2 z Manu.

Bo jednak by graliśmy 2 składem z kontuzjami i odejściami z klubu.

A Manu podstawowym składem kompromitacja u siebie, a Liverpool tez prawie podstawowym na wyjeździe z AV.

Koroniarz komentarzy: 1016304.10.2020, 22:05

@ostriket: bo posiadanie piłki to nie wszystko, kiedy to ludzie zrozumią :))

mihaal komentarzy: 24304.10.2020, 22:04

Bramkarz Liverpoolu ostatni raz wyjął 7 w 1963r.

cwalin komentarzy: 236404.10.2020, 22:04

Te granie bez kibiców jest żenujące.Jak na sparingu.A potem takie kwiatki i hokejowe wyniki

zdyp komentarzy: 455804.10.2020, 22:04

ponoc mecz live-av w ost sez (2.1) byl przelomowy
moze ten dzisiejszy tez xdd

Gofer999 komentarzy: 1468604.10.2020, 22:04

A MArtinez mowil ze przejscie do AV to krok naprzod. :D:D:D:D

gunner1990 komentarzy: 371404.10.2020, 22:04

I teraz takie upuczone 2:1 przez nas w stylu jaki był nabiera innego znaczenia:p

Moegi14 komentarzy: 177404.10.2020, 22:03

A ja zamiast oglądać AV z Live to do kina na Mulan poszedłem smuteczek....

Allowing 14 shots against you (11 on target) from 27% possession is incredible

Mecz meczowi nie równy, ale AV jest w formie. Tak samo Everton.

Perconte komentarzy: 62804.10.2020, 22:03

Ciekawe co powie Klopp

Chrapek596 komentarzy: 61804.10.2020, 22:02

@kamo99111: Pwoiem więcej idąc tym tokiem myślenia to Hoffenheim, jest teraz najlepsza drużyną bo pokonało tydzień temu zwycięzców LM 4:1.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11704.10.2020, 22:02

A to Arnold nie jest lepszy od Cafu? Najlepszy PO w historii futbolu bo potrafi dośrodkować

jurasmolas44 komentarzy: 184904.10.2020, 22:01

AV miała więcej setek z Lfc jak my sytuacji z Shu

D_S komentarzy: 106204.10.2020, 22:01

Będzie z czego szydzić przez lata xD

Adi17 komentarzy: 300104.10.2020, 22:01

zwierz komentarzy: 160304.10.2020, 22:01

Jak nie wbiją na 8-2 to będę niepocieszony.

Dominik11 komentarzy: 2017004.10.2020, 22:00

Wiedz że dzieje się katastrofa kiedy poprzeczka cię musi ratować przed 8.

Womanizer komentarzy: 991504.10.2020, 22:00

Arnold jeden z gorszych występów indywidualnych w tej dekadzie. Niepojęte, Celeban by lepiej zagrał.

ostriket komentarzy: 662804.10.2020, 22:00

Villa 23% posiadania piłki i 7 bramek, przecież to lepsze niż Celtic i mecz z Barcelona :D

kamo99111 komentarzy: 690704.10.2020, 22:00

@Ech0z napisał: "Jak Arsenal w meczu z Liverpoolem nie istnial to ja się boję meczu z AV"

Nie ma co tak na to patrzec. Bo skoro my wygraliśmy z West Hamem, które pokonało Leicester a Leicester pokonal City to idąc tym tokiem myślenia City powinno się nas bać.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:00

Aston Villa z nami tak nie zagra, bo my ogorki. Wyciagniemy 0 1 po meczarniach

Perconte komentarzy: 62804.10.2020, 22:00

Ajjj prawie 8

Adi17 komentarzy: 300104.10.2020, 21:59

Aston Villa i Everton walczą o majstra. Arsenal chyba na razie nie gra z nimi?

Dominik11 komentarzy: 2017004.10.2020, 21:59

Jak ktoś nigdy nie widział gwałtu to teraz ma to przed oczami.

Chrapek596 komentarzy: 61804.10.2020, 21:58

Czyli Manchester nie zdobędzie tytułu wpadki dnia ? , takiego wyniku to się chyba nikt nie spodziewał.

Korss komentarzy: 234204.10.2020, 21:58

Miałem przed tym meczem w fantasy zawrotne 13 pkt. Teraz dzieki Grealishowi mam 54 :3

Rowerinho komentarzy: 225204.10.2020, 21:57

@imprecis: A myślałeś, że dlaczego nasi z Liverpoolem maniakalnie próbowali rozgrywać od bramki? Miniesz ich pierwszą strefę pressingu na swojej połowie, masz 20-30 metrów na 2-3 szybkie pytania. Im bliżej bramki, ty więcej masz miejsca.

To gracze obsrali majty, plan na mecz wcale zły nie był

Kowal96 komentarzy: 1758904.10.2020, 21:57

W poprzednim sezonie Liverpool 33 bramki stracone. W tym po 4 meczach 11 straconych xd

lordoftheboard komentarzy: 822904.10.2020, 21:57