Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United

Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United 04.10.2020, 15:58, Łukasz Wandzel 2020 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety podtrzymali zwycięską passę w meczach u siebie, wygrywając 2-1 z drużyną Chrisa Wildera. Oba zespoły nie zachwyciły jakością, przez większość czasu grały powoli i nie tworzyły groźnych sytuacji. Komplet punktów londyńczycy zawdzięczają chwilowemu zrywowi, po którym w drugiej połowie otworzyli wynik spotkania i szybko podwyższyli prowadzenie. Ekipa Sheffield United w końcówce zdołała strzelić gola kontaktowego, ale niespodziewane uderzenie McGoldricka sprzed szesnastki to wszystko na co było stać przyjezdnych. Ostatecznie Kanonierzy wykonali swoje zadanie, ale styl, w jakim to zrobili pozostawiał wiele do życzenia.

Arsenal: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.

Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Od samego początku Kanonierzy dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcje. Spokój w drużynie zakłócał tylko David Luiz, którego asekurować musiał Bernd Leno. Piłkarze Sheffield United polegali na wrzutkach i starali się wykorzystać zamieszanie w szesnastce Arsenalu. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie stworzyła groźnej okazji. Największym błędem londyńczyków było pozwalanie rywalom na grę w piłkę. Podopieczni Artety nie narzucali przeciwnikowi swojego tempa, a momentami to przyjezdni grali żwawiej.

Aż trudno uwierzyć, że strzał z dystansu Aubameyanga w 37. minucie meczu był prawdopodobnie najlepszą sytuacją Arsenalu przed przerwą. Przy uderzeniu Gabończyka udanie interweniował Ramsdale. Gorsza od gry obu zespołów w pierwszej połowie mogła być tylko kontuzja kapitana Arsenalu. Auba leżał na murawie po faulu Berge'a, ale na szczęście zmiana nie była potrzebna.

Po przerwie trudno było dostrzec jakąś zmianę w nastawieniu obu drużyn. Nieco ponad godzinę gry zajęło Kanonierom znalezienie drogi do bramki Sheffield po raz pierwszy. Piłkarze Arsenalu stworzyli przewagę liczebną w obrębie szesnastki gości. Pepe podał do Elneny'ego, który chciał zagrać klepkę z Aubameyangiem, ale podanie Gabończyka znalazło innego adresata. Hector Bellerin, znajdujący się po prawej stronie pola karnego, podciął piłkę, dogrywając ją do Bukayo Saki, a ten celną główką dał Arsenalowi prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0. Nicolas Pepe urządził sobie rajd w kierunku bramki Ramsdale'a, po czym strzelił po ziemi. Futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Na ostatni kwadrans przyjezdni postanowili się odsłonić. Sharp zastąpił na murawie Bashama. Decyzja Chrisa Wildera, żeby jego podopieczni przeszli do ofensywy okazała się słuszna, ale to nie wystarczyło by wywieźć z The Emirates choćby jeden punkt. Gospodarze całym zespołem bronili korzystnego rezultatu, ale w 83. minucie McGoldrick zakoczył defensywę Arsenalu. Irlandczyk znalazł miejsce na strzał z dystansu, którym nie dał szans Berndowi Leno. Strzelec bramki postraszył piłkarzy Artety jeszcze w 94. minucie, ale uderzył niecelnie. The Gunners zaliczyli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2016304.10.2020, 22:22

@XandeR napisał: "Gra bez kibiców to farsa. Spójrzcie na te wyniki... Smutno się robi. Kabaret a nie piłka"

Ja tam nie mam nic do takich emocji.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698204.10.2020, 22:22

A właśnie co u glajskora? Stęskniłem.sie za nim, kolego jesteś?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2020, 22:21

Ależ 17,10 to będzie dzień. Trzy mecze na szczycie.

Everton - Liverpool o 13
Aston Villa - Leicester o 16
Arsenal - City o 18

Już czekam

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 104.10.2020, 22:20

@NineBiteWolf: Everton zasługuje na to żeby zmiażdżyć Liverpool i walczyć z wielką Aston Villą o mistrzostwo Anglii.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:20

@XandeR: ale to przecież Aston Villa miała dzis trudniej bez kibiców.

Asamer komentarzy: 1104.10.2020, 22:20

Glajskor czy jak mu tam wpadł tu po meczu Live z błyskotliwym komentarzem?

Chrapek596 komentarzy: 61804.10.2020, 22:19

@Adeusz94: w sumie jak by była ładna z buzi i miała dobrą figurę to brak 4 palców by chyba nie przeszkadzał :D

FanekAFC komentarzy: 511204.10.2020, 22:19

W takich meczach brak kibiców jeszcze bardziej odczuwalny..

XandeR komentarzy: 966304.10.2020, 22:19

Dominik11 komentarzy: 2016304.10.2020, 22:19

Man Utd 1-6 Spurs
Aston Villa 7-2 Liverpool

Wyobrażacie sobie gościa który kibicuje obu klubom , zawał i to wylew jednocześnie.

Czeczenia komentarzy: 1248104.10.2020, 22:18

Okej. Arsenal do 2030 też łącznie wykreuje tyle sytuacji przeciwko LFC.

kkam195 komentarzy: 138004.10.2020, 22:18

@D14 napisał: "The Invincibles zostaje w północnym Londynie!"
Everton jeszcze nie przegrał :O

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.10.2020, 22:17

AV 7 bramek, Leeds 3 bramki, ale z Liverpoolem nie można zagrać ofensywnie.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:17

@D14: Spokojnie. Jeszcze zostaje Everton i AV :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.10.2020, 22:17

@D14:
Czekaj, czekaj. Jeszcze Everton jest w grze.

Gofer999 komentarzy: 1465704.10.2020, 22:15

@Gunner72: Faworyci przegrywający swoje mecze (...Arsenal z LFC...)...:D

Arczi komentarzy: 29104.10.2020, 22:15

Tak sie powinno grac w pilke :)

D14 komentarzy: 436504.10.2020, 22:15

The Invincibles zostaje w północnym Londynie!

Barney komentarzy: 2090504.10.2020, 22:14

Klopp co taki zadowolony postawił 7-2 u buka xD

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 104.10.2020, 22:14

@Adeusz94: co za porównanie (śmiech)

lukasz845 komentarzy: 454404.10.2020, 22:14

@lordoftheboard: nie wiem, dla kasy xD ale gościu ograny w PL z takim talentem byłby idealny

Gunner72 komentarzy: 167804.10.2020, 22:14

Ilość karnych, goli. Faworyci przegrywający swoje mecze (LFC z AV, ManC z Leicester, Arsenal z LFC, Brighton z ManU). Zapowiada się niesamowity sezon

Adeusz94 komentarzy: 85904.10.2020, 22:13

I wyobraźcie sobie teraz, że Liverpool na koniec sezonu znów zostaje mistrzem, mając za sobą mecz, w którym przegrał 2:7. Przecież to by brzmiało komicznie. Wiem, że jeden mecz może nie wyjść, ale to jednak trochę tak, jakby Miss Polonia została dziewczyna bez siedmiu zębów albo palców u rąk.

lordoftheboard komentarzy: 822604.10.2020, 22:12

@lukasz845: po co ma iść do gorszego zespołu ;)

Garfield_pl komentarzy: 2793404.10.2020, 22:12

Co za wyniki :D

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1004.10.2020, 22:12

Ja pierdziele, a ja nawet tego meczu nie włączałem, bo myślałem że Liverpool ez win. Niczego tak nie żałowałem, ta liga nigdy nie zawodzi

zly_kanonier komentarzy: 511104.10.2020, 22:12

8-2 czy 7-2...
AT(Armand Traore) czy TAA
Jeden ch#$ :p

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 104.10.2020, 22:11

@Arsenal4Ever14: Co poradzę, że taka jest prawda? No co piesulku?

mwk komentarzy: 96904.10.2020, 22:11

Powinniśmy byli z nimi zrobić to samo. Ale wyszliśmy obsrani i za bardzo nastawieni na defensywę. Liverpool bardzo dużo goli traci w tym sezonie.

lukasz845 komentarzy: 454404.10.2020, 22:11

Kij z Aouarem i Parteyem, rzućmy all in na Grealisha, genialny zawodnik :D

Leniwiec komentarzy: 26104.10.2020, 22:11

Martinez kot!!! Arteta niech się uczy jak grac do przodu a nie do własnego bramkarza!!!

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 804.10.2020, 22:11

Kocham tą ligę! ;)

Dominik11 komentarzy: 2016304.10.2020, 22:11

'Boubakary Soumaré is not included in the trip. The midfielder could still leave by Monday and negotiations with a club (Arsenal? Napoli?) Reportedly advanced yesterday.' [@lavoixdunord @ofosseux]

damianARSENAL komentarzy: 851704.10.2020, 22:11

klopp uśmiechnięty pod ostatnim gwizdku?

radzio_TRN komentarzy: 2714 newsów: 1304.10.2020, 22:10

Popatrzcie sobie na minę Martineza jak coś się dzieje niedaleko bramki, ta TOTALNA WYJEBKA, to jest zaraźliwe, cała obrona czuje się przy nim pewnie.

Ech0z komentarzy: 1040304.10.2020, 22:10

Fajna seria nie ma co 2 mecze z. Live teraz dwa mecze z City. Oni chcą nas zajechać?

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 104.10.2020, 22:09

Grealish > Cały środek Arsenalu razem wzięty
Martinez > stuttgarcki ter Stegen, Lehmann, Aluminium, Petr "The Soldier' Cech razem wzięci

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.10.2020, 22:09

@Arsenal4Ever14: Gemach*

No Iga Świątek nawet tyle nie wygrała w setach co dzisiaj się działo w Angielskiej piłce.

Placio komentarzy: 255504.10.2020, 22:09

Proszę administrację o jutrzejszy post z DD , będzie ciekawie i mam nadzieję , że na bieżąco będzie można zobaczyć najnowsze plotki i informacje.

schnor25 komentarzy: 1854604.10.2020, 22:09

Pewnie to będzie najznamienitsze zwycięstwo w całej historii Aston Villi.

Chrapek596 komentarzy: 61804.10.2020, 22:08