Arsenal wygrywa w małych derbach Londynu 3:1

Arsenal wygrywa w małych derbach Londynu 3:1 24.08.2013, 14:37, Sebastian Czarnecki 4240 komentarzy

Dobre widowisko obejrzeliśmy dzisiaj na Craven Cottage, gdzie Arsenal pewnie rozprawił się z Fulham 3:1. Kanonierzy potwierdzili wysoką dyspozycję z Turcji i pokazali, że mecz z Aston Villą był tylko wypadkiem przy pracy. Dobra gra w ofensywie i wysoka skuteczność zaowocowała bramkami, których tak bardzo brakowało tydzień temu na Emirates Stadium. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc w pełni skupić się przed wtorkowym rewanżem z Fenerbahce, w którym należy jedynie dopełnić formalności.

Fulham: Stockdale - Riether, Hughes, Hangeland, Riise - Parker, Sidwell (75. Karagunis) - Duff (59. Bent), Taarabt (62. Kacaniklić), Kasami - Berbatow

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs - Ramsey, Rosicky (69. Wilshere) - Walcott, Cazorla, Podolski (81. Sanogo) - Giroud (72. Monreal)

Początek spotkania był bardzo pasywny. Jak to często bywa w meczach pomiędzy tymi drużynami, obie strony najsampierw chciały poznać dyspozycję rywala i wywietrzyć jego mocne i słabe strony. Wówczas gra toczyła się głównie w środku pola i nie oglądaliśmy zbyt wielu akcji bramkowych.

Pierwszy poważny sygnał do ataku dali Kanonierzy. W 10. minucie fantastyczne podanie na wolne pole od Rosicky'ego otrzymał Walcott i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stockdale'em. Anglik miał jednak za mało czasu na reakcję i musiał oddać strzał z pierwszej piłki, z którym bramkarz Fulham sobie poradził.

4. minuty później Arsenal wyszedł jednak na prowadzenie! Próba strzału Aarona Ramseya zakończyła się niepowodzeniem, ale szczęśliwie piłka trafiła pod nogi świetnie ustawionego Girouda, który nie znajdował się na pozycji spalonej. Francuz zachował się w polu karnym najlepiej jak mógł i strzelił trzecią bramkę w swoim trzecim meczu tego sezonu.

Uśmiechy z twarzy Kanonierów mogły zniknąć już dwie minuty później, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Adel Taarabt. Wojciech Szczęsny w dobrym stylu poradził sobie z tym uderzeniem, ale po sparowaniu tego uderzenia, wciąż przy piłce byli gospodarze. Natychmiastowo z dobitką ruszył Damien Duff, ale polski golkiper zdołał podnieść się na czas i odbić również i to uderzenie.

Następne minuty to gra w środku pola. Tempo się uspokoiło, a Arsenal rozsądnie dysponował futbolówką. Gra się wyrównała i każda ze stron od czasu do czasu wypracowywała sobie sytuacje - żadne z nich nie przyniosła jednak większego pożytku.

W 36. minucie bramce Szczęsnego zagroziło Fulham. Dobre podanie od Parkera otrzymał Riise, który spróbował czegoś, co można nazwać centrostrzałem - ani to nie był strzał, ani to nie była centra. Obojętnie jak to jednak nazwać, Per Mertesacker popisał się dobrym wejściem i oddalił zagrożenie...

... co zapoczątkowało groźną kontrę Arsenalu. Kanonierzy wyszli z szybkim atakiem i mogli strzelić bramkę na 2:0. Zbyt duża nieporadność w ataku sprawiła jednak, że londyńczycy nie wykorzystali tej sytuacji.

Co się jednak nie udało kilka chwil wcześniej, udało się w 41. minucie! Kanonierzy ruszyli z kolejnym atakiem i zdobyli gola. Co prawda David Stockdale obronił strzał Walcotta, ale przy dobitce Podolskiego był już całkowicie bezradny!

Tuż przed przerwą Arsenal mógł jeszcze strzelić bramkę na 3:0! Kolejny raz bohaterem mógł zostać Lukas Podolski, ale źle ocenił sytuację i zamiast strzelać, posłał niecelne podanie, do którego nie miał prawa dojść żaden z wychodzących na wolne pole zawodników.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi 2:0 na Craven Cottage.

Druga część spotkania zaczęła się od groźnego ataku ze strony Fulham. Już drugi raz w tym meczu szczęścia strzałem z dystansu szukał Adel Taarabt, ale Wojciech Szczęsny kolejny raz opisał się bardzo dobrą interwencją.

W 57. minucie dobrą sytuację wypracowali sobie z kolei Kanonierzy. Nieco za wysokie dośrodkowanie w pole karne spadło na głowę Theo Walcotta, który przy swoim wzroście nie szukał uderzenia, a jedynie strącił futbolówkę do tyłu, gdzie czekał Aaron Ramsey. Walijczyk oddał groźny strzał, ale został on zablokowany.

W 66. minucie dobrą akcją wyprowadzili gospodarze. Parker uruchomił na prawym skrzydle Saschę Riethera, a ten dośrodkował w pole karne. Patjim Kasami i Dimitar Berbatow nie porozumieli się jednak i strzał Szwajcara został zablokowany przez Bułgara.

To Arsenal zdobył jednak następną bramkę i to dwie minut po ataku ze strony Fulham. Walcott wypuścił Santiego Cazorlę, a ten sprytnie zrobił miejsce Podolskiemu i dograł mu piłkę. Niemiec oddał mocny strzał po ziemi, który wpadł do bramki tuż przy długim słupku.

Po bramce na 3:0 Arsene Wenger przeprowadził dwie zmiany. Najpierw w miejsce Rosicky'ego wszedł Wilshere, a kilka minut później Monreal zmienił Oliviera Girouda.

W 77. minucie Fulham zdobyło bramkę na 1:3. Duży błąd popełniła obrona Arsenalu, która zostawiła za dużo miejsca Berbatowowi. Strzał/podanie Bułgara przeszło po rękach Szczęsnego, a Darrent Bent wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Swojego debiutu w Premier League doczekał się Yaya Sanogo, który w 81. minucie zastąpił Lukasa Podolskiego.

W 84. minucie Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Jenkinson dośrodkował w pole karne, Stockdale minął się z piłką, a na dobrej pozycji czekał Yaya Sanogo. Francuskiego napastnika ubiegł jednak Hughes, który wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 91. minucie Arsenal ruszył z jeszcze jedną akcją. Santi Cazorla dograł na wolne pole do Walcotta, lecz ten strzelił w sam środek bramki. Stockdale nie miał większych problemów.

Po czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia Howard Webb zakończył spotkanie, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.08.2013, 17:05

Co robisz jak Lukaku dziś nie będzie w pierwszym? Sprzedajesz przed meczem(gdy będą wiadome składy), po meczu, czy w piątek/sobotę? Już kosztuje tylko 7.7mln i spada, a robić transfery przed piątkiem/sobotą to trochę ryzyko - kontuzje.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.08.2013, 17:05

Bendtner not at London Colney today, rumoured to be talking to Palace. 52k wages potential stumbling block via @domfifield #cpfc #afc

James Burn twitter

Bendtner ponoć rozmawia z CP w sprawie transferu jednak może być z tym transferem problem, bo Bendtner zarabia 52 tysiące funtów tygodniowo.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10826.08.2013, 17:04

Przedmeczowo z Fenerbahce na Highbury.pl, czyli każdy powód do narzekania jest dobry :)

Skoto od Ligi Mistrzów dzieli nas zaledwie 90 minut, a za kilka dni derby z Tottenhamem, Wenger z pewnością będzie chciał pomieszać nieco w składzie. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że na chęciach się niestety skończy. Francuz nie ma w tym momencie żadnego pola manewru – nasza kadra jest tak wąska, że coś takiego jak rotacja nie wchodzi po prostu w grę.

highbury.pl/2013/08/arsenal-fenerbahce-wystarczy-dopenic.html

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.08.2013, 17:03

ToMo_18, jasne zastosuję. Na razie to mnie martwi spadająca wartość moich piłkarzy. Już chyba straciłem 0.4 :/

Jak Lukaku nie będzie w pierwszy to go sprzedaję w piździach i kupię prawdopodobnie Giroud.

Cena Barkleya będzie szła w górę do co najmniej 5.5, więc może sobie na nim budżet podreperuję.

Tylko nie wiem kogo do pomocy za max 7.8.

Belzebub666 komentarzy: 280126.08.2013, 16:59

dlaczego barany baranieją a krety nie kretynieją ?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997326.08.2013, 16:58

bbc.co.uk/sport/0/football/23842651

AW i transfery...

ale to nie tych trzeba...

slepywenger komentarzy: 262926.08.2013, 16:57

@marcinmotyl
:) coz tu duzo mowic. I jeszcze komentarz z calego wywiadu "but it's still only important what happens on the pitch and how you play. The rest, we work very hard on." Ciekawe co powie jak po paru miesiacach bedzie juz jasne ze nie zagramy o mistrza o puchar o nic(obym sie mylił).

MarcinMotyl komentarzy: 163726.08.2013, 16:55

slepy: "special players" to np Flamini, special=za darmo :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1526.08.2013, 16:55

@Pauleta

Pomogły jakoś moje rady ? :P

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 126.08.2013, 16:54

thide, a myślisz że możesz mieć?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.08.2013, 16:53

Oggy, jak będzie niepotrzebny Kebab, Judasz, przepłacony Michu i kloc Williams to chyba przejdę na ciemną stronę.

slepywenger komentarzy: 262926.08.2013, 16:52

Manager Arsene Wenger insists he will only bring "special" players to Arsenal, with a week remaining until the summer transfer window closes.

:D

slepywenger komentarzy: 262926.08.2013, 16:51

I jak tam,jakies nowe wiesci na temat naszych potencjalnych nowych nabytków ^^??

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 16:46

@Marzag, oni się boją, że ja mam zainfekowany komputer, a nie, że tam ich okrandą.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 126.08.2013, 16:45

Jeśli dzisiaj w składzie nie będzie Di Marii lub Ozila to wiedz, że coś się dzieje.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 126.08.2013, 16:45

thide, to im powiedz ze to akcja charytatywna, i ze jest to calkowicie bezpieczne, ze wielu znajomych juz tam datek dalo i dostalo za to gry warte 10 x tyle co dali ;p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 16:43

@Marzag, boją się, że ich wszyscy będą chcieli okraść i że to nie jest bezpieczne i tak dalej.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 126.08.2013, 16:38

Thide, a nie mozesz wziac karty ktoregos z rodzicow i dac im pieniadze tak zeby im sie wszystko zgadzalo?

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 226.08.2013, 16:37

Tzn. my sobie tak gdybamy a nigdy nie dowiemy się co dzieje się za kulisami. Jest wielce prawdopodobne, że niektóre z transferów są zaklepane. Potrzebny jest tylko jeden czynnik: oficjalne zakwalifikowanie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie wiadomo kim się tak naprawdę interesuje Arsene Wenger. Te wszystkie newsy, to domniemania dziennikarzy. Tak jak my piszemy kogo byśmy chcieli w Arsenalu. I macie zwroty: mówi się, ponoć, według, podobno, miałby itp. itd.. Taki nasz los, że trzeba tak długo czekać na cokolwiek.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 16:37

kupi mi ktoś to na humble bundle za 5$? wystarczy paypal lub konto bankowe. doładuje konto tel. w wysokości 30zł, zyskasz x2 :P

dawcio090909 komentarzy: 187226.08.2013, 16:36

Sakho :-D

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 326.08.2013, 16:34

Marzag Takie dogadanie na słowo chonoru wiesz ile jest warte.KFC było tak dogadane z Wilianem a My z Matą i Alvarezem łczy Alvaresem jakkolwiek się zwie ten gość z Interu więc póki nie ma ani jednego transfery póty wszystko się może zdarzyc jak śpiewała jedna ładna Pani z dość niezłym głosem.

Oggy komentarzy: 948926.08.2013, 16:34

Wygląda na to że za tydzień będę już hasał po stronie WengerOutów:> To co? Kabajec, Flamini, Miczu i... ?

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 126.08.2013, 16:33

a nie, dostałem, wszystko okej ;d

kurde simsów nie dostałem! Nie opłacało mi się jednak :|

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 126.08.2013, 16:31

Szogun, przecież z tymi co chce ich ściągnąć już jest zapewne dogadany

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.08.2013, 16:31

Then when quizzed on transfers and whether bids had been made on Real Madrid's players, Wenger said: "I can't tell you that.

"Look, I will not give you any names because it would be unfair on the players who play at the clubs. It might create some wrong hopes. You could see that many of the disputes all over the country are because the coaches or managers speak about the players.

"[We will] be discreet in our job and try and make things happen. You can say we don't make things happen, but it's still only important what happens on the pitch and how you play. The rest, we work very hard on.

"We have not a fixed number. I just think we're a bit short at the moment. The most important thing is to focus on the quality of the squad I have and to play the football we want to play.

"I'm guided by my conscience to do my best for this club, and by my desire to play a good quality of football here. I feel with the players we have we can play the football I want to play.

"The attitude of these players... they are special. If I want to add someone, he has to be special. I am optimistic. I still am. I hope I will not disappoint you."

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 16:31

a nie, jest jakiś red alert.

jaki command conquer?

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 326.08.2013, 16:30

Marzag W tym czasie czyli 5 dni do końca większość dobrych piłkarzy znajdzie nowe kluby a ten będzie biadolić. KFC nie gra w lidze mistrzów a jakoś potrafii.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 126.08.2013, 16:28