Arsenal wygrywa w małych derbach Londynu 3:1

Arsenal wygrywa w małych derbach Londynu 3:1 24.08.2013, 14:37, Sebastian Czarnecki 4240 komentarzy

Dobre widowisko obejrzeliśmy dzisiaj na Craven Cottage, gdzie Arsenal pewnie rozprawił się z Fulham 3:1. Kanonierzy potwierdzili wysoką dyspozycję z Turcji i pokazali, że mecz z Aston Villą był tylko wypadkiem przy pracy. Dobra gra w ofensywie i wysoka skuteczność zaowocowała bramkami, których tak bardzo brakowało tydzień temu na Emirates Stadium. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc w pełni skupić się przed wtorkowym rewanżem z Fenerbahce, w którym należy jedynie dopełnić formalności.

Fulham: Stockdale - Riether, Hughes, Hangeland, Riise - Parker, Sidwell (75. Karagunis) - Duff (59. Bent), Taarabt (62. Kacaniklić), Kasami - Berbatow

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs - Ramsey, Rosicky (69. Wilshere) - Walcott, Cazorla, Podolski (81. Sanogo) - Giroud (72. Monreal)

Początek spotkania był bardzo pasywny. Jak to często bywa w meczach pomiędzy tymi drużynami, obie strony najsampierw chciały poznać dyspozycję rywala i wywietrzyć jego mocne i słabe strony. Wówczas gra toczyła się głównie w środku pola i nie oglądaliśmy zbyt wielu akcji bramkowych.

Pierwszy poważny sygnał do ataku dali Kanonierzy. W 10. minucie fantastyczne podanie na wolne pole od Rosicky'ego otrzymał Walcott i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stockdale'em. Anglik miał jednak za mało czasu na reakcję i musiał oddać strzał z pierwszej piłki, z którym bramkarz Fulham sobie poradził.

4. minuty później Arsenal wyszedł jednak na prowadzenie! Próba strzału Aarona Ramseya zakończyła się niepowodzeniem, ale szczęśliwie piłka trafiła pod nogi świetnie ustawionego Girouda, który nie znajdował się na pozycji spalonej. Francuz zachował się w polu karnym najlepiej jak mógł i strzelił trzecią bramkę w swoim trzecim meczu tego sezonu.

Uśmiechy z twarzy Kanonierów mogły zniknąć już dwie minuty później, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Adel Taarabt. Wojciech Szczęsny w dobrym stylu poradził sobie z tym uderzeniem, ale po sparowaniu tego uderzenia, wciąż przy piłce byli gospodarze. Natychmiastowo z dobitką ruszył Damien Duff, ale polski golkiper zdołał podnieść się na czas i odbić również i to uderzenie.

Następne minuty to gra w środku pola. Tempo się uspokoiło, a Arsenal rozsądnie dysponował futbolówką. Gra się wyrównała i każda ze stron od czasu do czasu wypracowywała sobie sytuacje - żadne z nich nie przyniosła jednak większego pożytku.

W 36. minucie bramce Szczęsnego zagroziło Fulham. Dobre podanie od Parkera otrzymał Riise, który spróbował czegoś, co można nazwać centrostrzałem - ani to nie był strzał, ani to nie była centra. Obojętnie jak to jednak nazwać, Per Mertesacker popisał się dobrym wejściem i oddalił zagrożenie...

... co zapoczątkowało groźną kontrę Arsenalu. Kanonierzy wyszli z szybkim atakiem i mogli strzelić bramkę na 2:0. Zbyt duża nieporadność w ataku sprawiła jednak, że londyńczycy nie wykorzystali tej sytuacji.

Co się jednak nie udało kilka chwil wcześniej, udało się w 41. minucie! Kanonierzy ruszyli z kolejnym atakiem i zdobyli gola. Co prawda David Stockdale obronił strzał Walcotta, ale przy dobitce Podolskiego był już całkowicie bezradny!

Tuż przed przerwą Arsenal mógł jeszcze strzelić bramkę na 3:0! Kolejny raz bohaterem mógł zostać Lukas Podolski, ale źle ocenił sytuację i zamiast strzelać, posłał niecelne podanie, do którego nie miał prawa dojść żaden z wychodzących na wolne pole zawodników.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi 2:0 na Craven Cottage.

Druga część spotkania zaczęła się od groźnego ataku ze strony Fulham. Już drugi raz w tym meczu szczęścia strzałem z dystansu szukał Adel Taarabt, ale Wojciech Szczęsny kolejny raz opisał się bardzo dobrą interwencją.

W 57. minucie dobrą sytuację wypracowali sobie z kolei Kanonierzy. Nieco za wysokie dośrodkowanie w pole karne spadło na głowę Theo Walcotta, który przy swoim wzroście nie szukał uderzenia, a jedynie strącił futbolówkę do tyłu, gdzie czekał Aaron Ramsey. Walijczyk oddał groźny strzał, ale został on zablokowany.

W 66. minucie dobrą akcją wyprowadzili gospodarze. Parker uruchomił na prawym skrzydle Saschę Riethera, a ten dośrodkował w pole karne. Patjim Kasami i Dimitar Berbatow nie porozumieli się jednak i strzał Szwajcara został zablokowany przez Bułgara.

To Arsenal zdobył jednak następną bramkę i to dwie minut po ataku ze strony Fulham. Walcott wypuścił Santiego Cazorlę, a ten sprytnie zrobił miejsce Podolskiemu i dograł mu piłkę. Niemiec oddał mocny strzał po ziemi, który wpadł do bramki tuż przy długim słupku.

Po bramce na 3:0 Arsene Wenger przeprowadził dwie zmiany. Najpierw w miejsce Rosicky'ego wszedł Wilshere, a kilka minut później Monreal zmienił Oliviera Girouda.

W 77. minucie Fulham zdobyło bramkę na 1:3. Duży błąd popełniła obrona Arsenalu, która zostawiła za dużo miejsca Berbatowowi. Strzał/podanie Bułgara przeszło po rękach Szczęsnego, a Darrent Bent wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Swojego debiutu w Premier League doczekał się Yaya Sanogo, który w 81. minucie zastąpił Lukasa Podolskiego.

W 84. minucie Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Jenkinson dośrodkował w pole karne, Stockdale minął się z piłką, a na dobrej pozycji czekał Yaya Sanogo. Francuskiego napastnika ubiegł jednak Hughes, który wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 91. minucie Arsenal ruszył z jeszcze jedną akcją. Santi Cazorla dograł na wolne pole do Walcotta, lecz ten strzelił w sam środek bramki. Stockdale nie miał większych problemów.

Po czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia Howard Webb zakończył spotkanie, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:45

@afcforever
No ta akcja była akurat wyjątkowo nieprzemyślana, i to z wielu względów.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.08.2013, 15:44

Arsenal_1886, niezly filmik ;p

matmal77 komentarzy: 69326.08.2013, 15:42

To kiedy prezentacja Flaminiego ? Czekam z niecierpliwoscia !

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.08.2013, 15:40

carlosV, ale tak mówił wczoraj czy przedwczoraj. Ja mówię, że spodziewałem się nowych nazwisk po środowym zastrzyku optymizmu.

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 226.08.2013, 15:40

Jakby to powiedzieć, lepszy Cabaye w składzie niż Frimpong na ławce. Francuz pod okiem Wengera pewnie się rozwinie i będzie dość znacznym wzmocnieniem.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.08.2013, 15:40

grochal14 > Prawda, ale myślisz, że Flamini wiecznie będzie czekać na naszą ofertę ? Prędzej czy później musi znaleźć sobie klub, ale podobno on preferuje nas niż Olympiakos według Goonertalk.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.08.2013, 15:39

youtube.com/watch?v=V3YPKy9q2mk

Witamy was Tottenham w piekle ! ;p
COYG !

RPZLDZ komentarzy: 99026.08.2013, 15:39

Ja z itemów Arsenalu mam: szalik, dwie czapki, koszulkę domową ze 125 lecia z Persiem(sic!), wyjazdówkę żółtą z O2, bordową pamiątkową z Highbury, baaardzo starą domówkę z jeszcze starym herbem i sponsorem JVC, tapete na scianie, koc, zegarek, ramke na zdjecia, szczoteczke do zebow.

grochal14 komentarzy: 193326.08.2013, 15:38

O ile sie nie myle to kontrakt z Flaminim mozemy podpisac kiedy chcemy, niekoniecznie do 2 wrzesnia. Jest wolnym zawodnikiem.

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:38

Te zapytania Wengera to jakaś paranoja.
"Uprzejmie zapytuję, czy zechcieliby Państwo odsprzedać nam...|
Mou nikogo się nie pytał; wykolegował KFC i ma zawodnika.
Tylko my tacy mili i poukładani a potem last minut panic.

matmal77 komentarzy: 69326.08.2013, 15:37

o tak prosciej wpiszcie sobie tylko arsenal ;)
iss-sport.pl/ polecam w 10% jak cos

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.08.2013, 15:37

RMC's @mohamedbouhafsi says Arsenal's new bid for Cabaye is Ł14.6m (euro17m) which should be enough. Player not on strike. #AFC

Oby ta kwota wystarczyła w zupełności na kupno Yohana. Widać, że Wenger nie chce kupić typowego DP, a zrobić z Yohana kogoś takiego jak u nas teraz Arteta. Oprócz Yohana chciałbym jako minimum u nas Di Marię, Flaminiego, snajpera oraz stopera. Zapewne jednak będą maksymalnie 3 transfery ;/

LoveTheGunners komentarzy: 914026.08.2013, 15:37

ilez my to juz razy uzgadnialismy warunki kontraktu , i gunow z tego bylo

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 15:37

Ciekawi mnie kogo kupi Wenger ;)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 126.08.2013, 15:35

afcforever
Co śmiesznego jest w tym, że ktoś zrobił sobie krzywdę?

matmal77 komentarzy: 69326.08.2013, 15:35

Ja zawsze zamawiam z tej stronki i jestem bardzoo zadowolony :)

iss-sport.pl/shop,search,1,c2VhcmNoPWFyc2VuYWw7Y2F0ZWdvcnlfaWQ9O3Byb2R1Y2VyX2lkPTA7dGVhbV9pZD0wO3ZhbHVlX2Zyb209O3ZhbHVlX3RvPTtleD0x

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.08.2013, 15:35

Spain-based journalist @paulbreenturner confirms Ł25.8m fee between Arsenal & Real for Di Maria set to be agreed. Personal terms next. #afc

Pozostaje niby uzgodnić warunki kontraktu z Angelem oraz Wenger musi go przekonać do transferu. Di Maria ponoć nie chce odejść, bo czuje się dobrze w Madrycie i nie uważa, że jest za słaby na Real. Rozumiem go, bo ma odpowiednie umiejętności, ale u nich będzie jedną z gwiazd za Cristiano, Bale'm czy Ozilem, a u nas byłby kluczowy obok Cazorli.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 126.08.2013, 15:33

Pauleta
Przecież Wenga mówił, że przed rewanżem nie będzie żadnych transferów.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.08.2013, 15:33

Fenerbahce jutro przyleci do Londynu bez Krasica, Yobo, Emre oraz Topala. Rewanż powinien być teoretycznie łatwiejszy niż 1 mecz ;p
Obyśmy do 60 minuty prowadzili z Turkami i wtedy Wenger zrobił parę zmian i wpuścił młodych za naszych kluczowych graczy. Jack jutro od początku. Oprócz Jacka również może Monreal od początku zagrać oraz Koscielny.

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 15:33

Casillas jest nie potrzebny. Nie potrzeba nam bramkarza. ŚO, DP, ŚN i lecim.

Kanonier25 komentarzy: 175826.08.2013, 15:33

Z tej strony ktos zamawial koszulki? ;> Jesli tak, powiedzcie czy warto, bo widze, ze sa niezbyt drogie. :>

footballshirts.cba.pl/

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 226.08.2013, 15:32

Zapytanie o Casillasa? Podstarzały gwiazdor, który nie potrafi odzyskać formy, a w dodatku kret? 1,5 roku temu piałbym z zachwytu. Na dzień dzisiejszy podziękuję.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.08.2013, 15:32

Po 3:0 z Fenerbahce spodziewałem się jakiegoś transferu przed rewanżem, a tu widzę dupa. Piłkarze się postarali, a Wenger śpi.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.08.2013, 15:32

"zlozyl zapytania." pytac to trzeba bylo duzo wczesniej, teraz to trzeba dzialac i to ostro

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.08.2013, 15:30

goonertalk.com/2013/08/26/wenger-yet-to-make-decision-on-flamini/

Wenger zastanawia się czy podpisać kontrakt z Flaminim, gdyż może to spotęgować rozczarowanie fanów.

Pierwsza oferta za Cabaye'a wynosiła 11.9mln funtów, a nie 10mln jak donoszono.

Wenger złożył zapytania o wielkie nazwiska m.in. Di Marię i Casillasa.

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 15:27

@pioafc
Ale za to są strasznie ładne ;P

Itd... będę też na allegro szukał.

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 226.08.2013, 15:26

arsenalfann

Ja generalnie unikam koszulek z tak wielkim naklejanym napisem, bo po pewnym czasie napis spiera się i koszulka wygląda... nijako ;p

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 15:25

Teraz coś takiego będę szukał

W intersporcie są posobne.

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:23

@thide
Ja takie tylko znajduję na arsenaldirect - w sklepach też nigdy takiej nie było.
Czasem niektóre rzeczy są "exclusive" tylko w sklepie Arsenalu - niedostępne w ogólnej sprzedaży.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 15:22

@skyrim takiej to nie widziałęm.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 426.08.2013, 15:22

@Marchwik

Zrobicie jakieś podsumowanie tych ankiet? Kto był najczęściej typowany na mistrza, kto na króla strzelców, itd.

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:22

t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTlX5Sr0PLILMWFDJJ2T7-phcCzJepintD4ng6Pf7zmlJG3DrsT

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 226.08.2013, 15:21

Mi się podoba ta koszulka (słabość do kołnierzyków:P)
Widział ktoś taniej niż 150 zł?
allegro.pl/546708-493-nike-koszulka-polo-arsenal-londyn-r-l-i3460828588.html

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:21

google.pl/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&docid=sbz2NhOkEZlEtM&tbnid=TXKfeGNkD7m_1M:&ved=0CAgQjRwwADga&url=http%3A%2F%2Fbajumurah.info%2Fjual-ready-stock-jaket-arsenal-hoodie-arsenal-kaos-arsenal-murah-bandung.php&ei=LVYbUobIEMHX0QW7woC4Dg&psig=AFQjCNE6POtq_RHQVVRFzh9Ufbe9MBHWTA&ust=1377609645324600

anty_pzpn_ komentarzy: 337026.08.2013, 15:21

to ja jestem chyba mega gimbus bo mam,2 szaliki,2 czapki zimowe,rekawiczki plus jedna z daszkiem,recznik,japonki,worek na buty ( nie wiem jak to okreslic ^^) 5 koszulek plus jedna polo,bluza bialo czerwona,kubek,flage,zegar,kalendarz,budzik, bryloczek,portfel,wsuwki do koszuli do garnituru,spodenki x3 i getry x4

Chyba to wszystko :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 15:20

@merk, arsenal.com

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 15:20

@Filip
Nie wiem XD Z jakiegoś na allegro czy cuś tam.

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 226.08.2013, 15:20

arsenalfann
z jakiego sklepu kupiles koszulke?

Merk19 komentarzy: 63026.08.2013, 15:20

Ja mam narazie tylko z sezonu 12/13 koszulkę away. Dlatego poluję na jakieś jeszcze :) a z obecnego sezonu gdzie polecacie kupić?

Ultra mega gimb dobre :D
Po prostu mieszkam w UK a tu takie rzeczy nie są specjalnie drogie i takie duperele w co drugim sklepie sportowym widzę.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 15:17

@skyrim ile dałeś za bluzę?

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10826.08.2013, 15:16

Ostatni odcinek Ankiety Highbury.pl - na zakończenie głos zabrał były piłkarz i wychowanek Arsenalu, a obecnie dziennikarz, prezenter i ekspert klubowej telewizji Adrian Clarke ;)

highbury.pl/2013/08/ankieta-highbury-adrian-clarke.html

KossTheBoss komentarzy: 34526.08.2013, 15:16

Wenger says Arsenal will make "one or two" changes tomorrow. #afc #fenerbahce
Ależ będzie rotejszyn!

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 15:16

@skyrim
Wg niego był byś ultra mega gimbem v200.

Ja na razie mam tylko koszulkę domówkę ten sezon, czapkę z londynu i zamierzam kupić jeszcze jedną koszulkę.

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:15

Zapomniałbym - jeszcze bluza z kapturem Arsenalu !

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:14

Gimbusy ?
Ze sklepu arsenal-online:
breloczek, kufel do piwa, szklanka do whisky, klubowa maskotka, 2 koszulki /home, polo away/, do tego 2 zestawy startowe membera + masa innych drobnych duperel...
Aaaaa do tego sandały arsenalu i skarpetki arsenalu.