Arsenal wygrywa w małych derbach Londynu 3:1

Arsenal wygrywa w małych derbach Londynu 3:1 24.08.2013, 14:37, Sebastian Czarnecki 4240 komentarzy

Dobre widowisko obejrzeliśmy dzisiaj na Craven Cottage, gdzie Arsenal pewnie rozprawił się z Fulham 3:1. Kanonierzy potwierdzili wysoką dyspozycję z Turcji i pokazali, że mecz z Aston Villą był tylko wypadkiem przy pracy. Dobra gra w ofensywie i wysoka skuteczność zaowocowała bramkami, których tak bardzo brakowało tydzień temu na Emirates Stadium. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc w pełni skupić się przed wtorkowym rewanżem z Fenerbahce, w którym należy jedynie dopełnić formalności.

Fulham: Stockdale - Riether, Hughes, Hangeland, Riise - Parker, Sidwell (75. Karagunis) - Duff (59. Bent), Taarabt (62. Kacaniklić), Kasami - Berbatow

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs - Ramsey, Rosicky (69. Wilshere) - Walcott, Cazorla, Podolski (81. Sanogo) - Giroud (72. Monreal)

Początek spotkania był bardzo pasywny. Jak to często bywa w meczach pomiędzy tymi drużynami, obie strony najsampierw chciały poznać dyspozycję rywala i wywietrzyć jego mocne i słabe strony. Wówczas gra toczyła się głównie w środku pola i nie oglądaliśmy zbyt wielu akcji bramkowych.

Pierwszy poważny sygnał do ataku dali Kanonierzy. W 10. minucie fantastyczne podanie na wolne pole od Rosicky'ego otrzymał Walcott i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stockdale'em. Anglik miał jednak za mało czasu na reakcję i musiał oddać strzał z pierwszej piłki, z którym bramkarz Fulham sobie poradził.

4. minuty później Arsenal wyszedł jednak na prowadzenie! Próba strzału Aarona Ramseya zakończyła się niepowodzeniem, ale szczęśliwie piłka trafiła pod nogi świetnie ustawionego Girouda, który nie znajdował się na pozycji spalonej. Francuz zachował się w polu karnym najlepiej jak mógł i strzelił trzecią bramkę w swoim trzecim meczu tego sezonu.

Uśmiechy z twarzy Kanonierów mogły zniknąć już dwie minuty później, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Adel Taarabt. Wojciech Szczęsny w dobrym stylu poradził sobie z tym uderzeniem, ale po sparowaniu tego uderzenia, wciąż przy piłce byli gospodarze. Natychmiastowo z dobitką ruszył Damien Duff, ale polski golkiper zdołał podnieść się na czas i odbić również i to uderzenie.

Następne minuty to gra w środku pola. Tempo się uspokoiło, a Arsenal rozsądnie dysponował futbolówką. Gra się wyrównała i każda ze stron od czasu do czasu wypracowywała sobie sytuacje - żadne z nich nie przyniosła jednak większego pożytku.

W 36. minucie bramce Szczęsnego zagroziło Fulham. Dobre podanie od Parkera otrzymał Riise, który spróbował czegoś, co można nazwać centrostrzałem - ani to nie był strzał, ani to nie była centra. Obojętnie jak to jednak nazwać, Per Mertesacker popisał się dobrym wejściem i oddalił zagrożenie...

... co zapoczątkowało groźną kontrę Arsenalu. Kanonierzy wyszli z szybkim atakiem i mogli strzelić bramkę na 2:0. Zbyt duża nieporadność w ataku sprawiła jednak, że londyńczycy nie wykorzystali tej sytuacji.

Co się jednak nie udało kilka chwil wcześniej, udało się w 41. minucie! Kanonierzy ruszyli z kolejnym atakiem i zdobyli gola. Co prawda David Stockdale obronił strzał Walcotta, ale przy dobitce Podolskiego był już całkowicie bezradny!

Tuż przed przerwą Arsenal mógł jeszcze strzelić bramkę na 3:0! Kolejny raz bohaterem mógł zostać Lukas Podolski, ale źle ocenił sytuację i zamiast strzelać, posłał niecelne podanie, do którego nie miał prawa dojść żaden z wychodzących na wolne pole zawodników.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi 2:0 na Craven Cottage.

Druga część spotkania zaczęła się od groźnego ataku ze strony Fulham. Już drugi raz w tym meczu szczęścia strzałem z dystansu szukał Adel Taarabt, ale Wojciech Szczęsny kolejny raz opisał się bardzo dobrą interwencją.

W 57. minucie dobrą sytuację wypracowali sobie z kolei Kanonierzy. Nieco za wysokie dośrodkowanie w pole karne spadło na głowę Theo Walcotta, który przy swoim wzroście nie szukał uderzenia, a jedynie strącił futbolówkę do tyłu, gdzie czekał Aaron Ramsey. Walijczyk oddał groźny strzał, ale został on zablokowany.

W 66. minucie dobrą akcją wyprowadzili gospodarze. Parker uruchomił na prawym skrzydle Saschę Riethera, a ten dośrodkował w pole karne. Patjim Kasami i Dimitar Berbatow nie porozumieli się jednak i strzał Szwajcara został zablokowany przez Bułgara.

To Arsenal zdobył jednak następną bramkę i to dwie minut po ataku ze strony Fulham. Walcott wypuścił Santiego Cazorlę, a ten sprytnie zrobił miejsce Podolskiemu i dograł mu piłkę. Niemiec oddał mocny strzał po ziemi, który wpadł do bramki tuż przy długim słupku.

Po bramce na 3:0 Arsene Wenger przeprowadził dwie zmiany. Najpierw w miejsce Rosicky'ego wszedł Wilshere, a kilka minut później Monreal zmienił Oliviera Girouda.

W 77. minucie Fulham zdobyło bramkę na 1:3. Duży błąd popełniła obrona Arsenalu, która zostawiła za dużo miejsca Berbatowowi. Strzał/podanie Bułgara przeszło po rękach Szczęsnego, a Darrent Bent wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Swojego debiutu w Premier League doczekał się Yaya Sanogo, który w 81. minucie zastąpił Lukasa Podolskiego.

W 84. minucie Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Jenkinson dośrodkował w pole karne, Stockdale minął się z piłką, a na dobrej pozycji czekał Yaya Sanogo. Francuskiego napastnika ubiegł jednak Hughes, który wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 91. minucie Arsenal ruszył z jeszcze jedną akcją. Santi Cazorla dograł na wolne pole do Walcotta, lecz ten strzelił w sam środek bramki. Stockdale nie miał większych problemów.

Po czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia Howard Webb zakończył spotkanie, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:13

Dzisiejszy wynik ?
Hmm, ponieważ cały ten Moyes wkur... mnie nieprzeciętnie chciałbym by jego debiut skończył się 5:0 w plecy, choć z drugiej strony... poszedł by na ostre zakupy...

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 226.08.2013, 15:12

Chelsea oddając Matę do United zrobiłoby jeszcze większą głupotę od nas (oddanie RvP, choć przez małego chłopca on nie chciał iść nigdzie indziej). Mata to piłkarz, który zamknął by układankę w United. Takiego piłkarza do składu potrzebują.

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 15:12

Zaraz przyjdzie ArseneAl i będzie gadać, że gimbusy bo się bawicie w koszulki/kubki itd Arsenalu... >.<

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 126.08.2013, 15:12

Sorky za tripla ale coś się rypło :(

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 226.08.2013, 15:12

Jaki wynik dziś obstawiacie Muły z ****ami dla nas najlepszy bylby remis :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 126.08.2013, 15:11

Z 2 miechy temu?

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:11

A ja mam koszulkę polo z okazji 125 lecia wyjazdową.

Merk19 komentarzy: 63026.08.2013, 15:11

Robizg
a kiedy kupowałeś ? bo teraz niewiele aukcji jest.

Alonso komentarzy: 1282426.08.2013, 15:11

Waskitcz
Ozil nie boi się rywalizacji, a robi fochy bo odmówili mu podwyżki.

Merk
Ja dałem za tą na 125 lecie 110 zł z długim rękawem :)

lays komentarzy: 3987126.08.2013, 15:09

Nie caly miech i fifa ^^^^^^^^

Zacznie sie maniakowanie

Alonso komentarzy: 1282426.08.2013, 15:09

pioafc
Skróty fajne ale muzyka z gry o tron wszystko psuje.

Waskitcz komentarzy: 449226.08.2013, 15:09

Mata+Cazorla? To by było coś

Ale nie oszukujmy się to tak prawdopodbne jak to że Ozil odejdzie z Realu bo przegra rywalizację z Isco.

Jesli Mata jednak ma odejść to obstawiam wymianę RooneyMata

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.08.2013, 15:09

merk
no wiem

Merk19 komentarzy: 63026.08.2013, 15:07

jiimmy
no ja wlasnie szukam bo chciałbym mieć ze 125 lecia klubu ale nigdzie nie mogę znaleźć , na allegro za nowe chcą po 200 zł

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:07

Hulk blisko KFC ???

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 226.08.2013, 15:06

Proszę redakcję o dodanie tego filmiku do zapowiedzi meczu z Tottenhamem. Jest świetny

youtube.com/watch?v=V3YPKy9q2mk

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.08.2013, 15:06

Merk
away też bym kupił, bo domową mam akurat

Waskitcz komentarzy: 449226.08.2013, 15:06

Jesli chodzi o Fife, to ja lubię grać tryb kariery, w poprzednich edycjach były takie opcje rozbudowy stadionu, zatrudniania lepszych trenerów itp. W 13 tej opcji już nie ma. W konsekwencji obojętnie jaka drużyna zaczynasz gra się nudzi po kilku sezonach. Wygrywasz wszystko, kasy masz jak lodu, lepszych piłkarzy już nie kupisz, a i młodzież strasznie uzdolniona, możesz zmienić drużynę i grać dalej ale to tylko powielenie tego co zrobiłeś wcześniej.

Moim zdaniem powinni wprowadzić jakis tryb gdzie można coś robić ze stadionem, projektować stroje na nowy sezon, wiecej menagerki, ekonomii w tym trybie powinno być.

To samo się tyczy trybu gwiazdy, skoro podpisuje kontrakt za tyle i tyle, to chce ta kasę spożytkować na punkty atrybutów, sprzęt, fryzjera czy coś, niech ta kasa którą zarabiam się na coś przyda.

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 15:05

W Fifie 14 ciekawi mnie ''Ball precision'' czy coś takiego. Rotacja piłki podczas strzału.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 126.08.2013, 15:05

Ta, Mata w kurczakach..to tak, jakby Wojewódzki przeniósł się do TVP.

Merk19 komentarzy: 63026.08.2013, 15:05

ma ktos na sprzedaz tanio koszulke z sezonu 11/12 xl? home lub away bez roznicy:P

Witam ;>

Moglby ktos napisac, jak stoimy z transferami? Co z Cabaye'm, Di Maria i innymi? Jestesmy w ogole blisko kogos?

OFFO komentarzy: 354526.08.2013, 15:03

ogladac po kolei

LOLx100 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 926.08.2013, 15:02

BBC: Spurs have asked Chelsea about Juan Mata's availability but club refusing to sell

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 15:01

Może my powinniśmy kupić Matę ?
LM gwarantowane, poziom sportowy też.

KossTheBoss komentarzy: 34526.08.2013, 15:00

Losing out to their London rivals has delayed Spurs finalising the departure of Bale, and Mata had been identified as a potential replacement. (z BBC)
Mata tam na pewno nie pójdzie bo nie wierze, żeby on nie chciał grać w LM.

Dear Arsenal supporter,

It has been a good week for us since the disappointment of losing our opening game of the season.

We played a tough game against Fenerbache and put in another good performance at Fulham. We played in the manner we wanted to play and we created lots of chances. At the start of the game Wojciech Szczesny made a great save but after that we were always in control.

It's always hard to tell how your players will respond to an intense game in the Champions League but perhaps the positive outcome in Turkey gave us a mental lift which overshadowed any fatigue.

We adapted our style of play for Fulham but we were very dangerous every time we won the ball back. It was impressive because we had a good mixture of patience and speed in our game and that was positive.

I changed the shape of our team because I rested Jack Wilshere. We played with four defenders and six offensive players so we had to make it tighter with numbers but of course when we had the ball we were always a threat.

Lukas Podolski got his chance and he took it well with two goals. I am pleased for him because he hasn't started much recently, not because of his form but because of the need to balance the team. But as you saw he plays with spirit and he can score goals. If you look at his and Giroud's goalscoring record it's very good.

As for Olivier, his second season is always better than his first one. Technically he is quite impressive and his physical presence up front is very important to us. He looks like he's much more confident than last year.

Another player who has impressed is Aaron Ramsey and I'm happy for him. During the transfer period, people are so focused on who is coming in that they forget how good our players are.

When it comes to giving British players a chance, we had Jenkinson, Walcott, Ramsey, Wilshere and Gibbs - plus Oxlade-Chamberlain when he is available. I think we deserve credit for that.

Ramsey is still a young player and he was under scrutiny a year ago. People had major doubts about him but I think he deserves huge praise for moving forward the way he did. We deserve some as well because we continued to develop him and believe in him.

We face Fenerbahce again on Tuesday and it's important for us to finish the job and get the focus right. We have taken a big step but we're not over the line. The group stage of the Champions League is highly-important so I will not rest players, certainly not.

Thanks for your suport,

Dreamcast komentarzy: 104226.08.2013, 14:49

@LTG

Z tym szwem Kosa wygląda na niezłego zakapiora :)

slepywenger komentarzy: 262926.08.2013, 14:49

Jeszcze by mogli sedziowie trzymac sie doliczonego czasu a nie raz +4 a po 30 sekundach gwizdze a raz +1 i gram jeszcze 3 fifowskie minuty :D do tego fajnie gdyby ten czas byl obok pokazywany a nie jest przynajmniej u mnie chyba ze da sie to wlaczyc :P

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.08.2013, 14:49

mi się strasznie podoba funkcja w karierze menedżera w fifie, że mogę kogoś sprowokować, pochwalić i motywować

KossTheBoss komentarzy: 34526.08.2013, 14:49

anty_pzpn Nic nie jest idealne, IMO w PESie wszystko jest mega drewniane ale każdy ma swoje zdanie ;p

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 14:47

Heh widzę że w Fifie też niezłe jaja.
Dla mnie najlepsze jaja są w FM'ie, jak gram zazwyczaj z silną drużyną pokroju United czy Chelsea - ostatnio zdarzyło mi się, że do 60 minuty meczu miałem 3 nieuznane bramki /oczywiście ja strzeliłem/, do tego 2 niestrzelone karne /różni zawodnicy z najlepszymi atrybutami do karnych/, a po 60 minucie dostałem 2 czerwone kartki zupełnie z dupy a w dokładnie 92 minucie sędzia podyktował karnego dla przeciwnika i przegrałem 0:1.
Takie mecze powinno się wysłać SI by poprawili swój engine.

KossTheBoss komentarzy: 34526.08.2013, 14:47

Przy wślizgach to trzeba mieć chirurgiczną precyzję, a zwłaszcza w polu karnym. Coraz mniej gwiżdżą mi wślizgi ale dalej jest to denerwujące.Kiedyś nawet dokładnie obejrzałem powtórki i przy wślizgu nawet nie widziałem ciut faulu a tu co? Karny!

slepywenger komentarzy: 262926.08.2013, 14:47

@anty_pzp
a no w sumie tez nie wiem.Jednak lepiej by bylo gdyby reakcje tlumow i przyspiewki byly wgrane juz w silnik :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337026.08.2013, 14:46

Booozeeee dziwie sie co Wy jeszcze widzicie w tej fifie skoro kazdy na cos narzeka o.O Fifa jest sztuczna PES rulez :P

Luki342 komentarzy: 275526.08.2013, 14:46

fajnie by bylo zagrac w fife kariere sedzia ;)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 926.08.2013, 14:45

Spain-based journalist @paulbreenturner confirms Ł25.8m fee between Arsenal & Real for Di Maria set to be agreed. Personal terms next. #afc

arsenalfann komentarzy: 1024326.08.2013, 14:44

Haha ile razy wślizgiem czysto wjechałem w piłkę, typ się przewraca, a tu co? Wolny!