Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2!

Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2! 09.10.2022, 18:33, Łukasz Wandzel 1259 komentarzy

Za nami szlagier 10. kolejki Premier League, czyli starcie Arsenalu z Liverpoolem. Spotkania między tymi drużynami zwykle generują wiele goli i nie inaczej było tym razem. Kanonierzy pokonali The Reds 3-2 po szalonym meczu. Był to kolejny test dla podopiecznych Mikela Artety przeciwko rywalom z big six i najwyższą notę można przyznać londyńczykom za mentalność, ponieważ gospodarze w tym pojedynku aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i wraz z ostatnim gwizdkiem świętowali zwycięstwo.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka (90+4' Fabio Vieira), Odegaard (82' Tierney), Martinelli – Jesus (90+1' Nketiah)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (46' Gomez), Matip (69' Konate), van Dijk, Tsimikas – Henderson, Thiago – Salah (69' Fabinho), Jota (81' Elliott), Diaz (42' Firmino) – Nunez

Mecz błyskawicznie ułożył się dla Arsenalu. Kanonierzy otworzyli wynik spotkania tuż przed upłnięciem 1. minuty. William Saliba odzyskał piłkę na własnej połowie, co rozpoczęło akcję bramkową. Prawą stroną podbiegł Bukayo Saka, podał do Martina Odegaarda, a kapitan Arsenalu świetnym prostopadłym zagraniem otworzył drogę do bramki Gabrielowi Martinellemu. Brazylijczyk pokonał Alissona, będąc już w polu karnym.

W pierwszej połowie Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce. i kontruował akcje w ataku pozycyjnym. Natomiast Arsenal oczekiwał na kontry. Po przechwyceniu futbolówki chciał jak najszybciej przedostać się pod szesnastkę rywali. Taki obraz gry utrzymywał się przez kilkadziesiąt minut, lecz brakowało groźnych okazji dla jednej i drugiej strony.

Po ponad półgodzinie gry Liverpool wyrównał. Długa piłka od Trenta Alexandra-Arnolda uruchomiła Luisa Diaza, który poradził sobie z Gabrielem Magalhaesem i asystował przy trafieniu Darwina Nuneza. Londyńczycy zdołali odpowiedzieć na tego gola jeszcze przed przerwą i klamrą zakończyć pierwszą odsłonę spotkania. W ostatniej minucie doliczonego czasu przeprowadzili zabójczy kontratak, w którym stoickim spokojem popisał się Gabriel Martinelli. Brazylijczyk mając na przeciwko siebie Jordana Hendersona, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę, który trafił dla Kanonierów do szatni.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że bliżej do podwyższenia wyniku przez gospodarzy, niż do bramki wyrównującej dla gości. Jednak to Liverpool po raz drugi doprowadził do remisu. Diogo Jota zagrał piłkę za linię obrony, a między Salibą a Gabrielem w tempo dobiegł do niej Roberto Firmino i strzałem po ziemi na długi słupek pokonał Aarona Ramsdale'a.

Około 60. minuty na murawie doszło do groźnego zdarzenia, w którym ucierpiał Gabriel Jesus. Napastnik Arsenalu padł na ziemię po tym, został uderzony przez Kostasa Tsimikasa. Na szczęście po dłuższej przerwie Brazylijczyk doszedł do siebie i kontynuował grę. Mniej więcej od tego momentu też gospodarze ponownie ruszyli do przodu i przeprowadzili natarcie w szesnastce przyjezdnych.

Przez parę chwil w polu karnym Alissona panował totalny chaos, co w końcu skończyło się faulem Thiago na Gabrielu Jesusie. Sędzie podyktował dla Arsenalu rzut karny, którego wykonawcą był Bukayo Saka. Anglik 76. minucie pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonał golkipera Liverpoolu. Ostatni kwadrans wraz z doliczonym czasem gry był dla kibiców Arsenalu emocjonalnym rollercoasterem, choć największy zryw The Reds zaliczyli zaraz po straconej bramce oraz w ostatnich sekundach meczu.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ranczomen komentarzy: 1236109.10.2022, 20:27

Niesamowity jest ten Alex Iwobi z Evertonu. Moim zdaniem Arteta powinien rozważyć tą opcję podczas okienka transferowego.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 109.10.2022, 20:26

Tomiyasu świetny mecz, Arteta wiedział co robi. Salah całkowicie odcięty

Chrapek596 komentarzy: 65609.10.2022, 20:25

Nawet na debilpage piszą że Jesus to jest płaczek,chyba zapomnieli że u nich gra Bruno.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102009.10.2022, 20:25

@mruw:

No Gabi :d zdrobniale to ten najmłodszy :p

@Chrapek596:

Dla mnie Tomiyasu lub Martinelli

Garfield_pl komentarzy: 2829909.10.2022, 20:25

Bukayo Saka on his goal before half-time: “I feel like we deserved to go into half-time in the lead & to get that goal was crucial. I was happy with that, especially the timing.” [Sky] #afc

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11709.10.2022, 20:25

Everton vs United? Co wy mecze ogórków oglądacie,?

TlicTlac komentarzy: 602509.10.2022, 20:24

@Theo10:

Zależy.

Na niektórych piłkarzach wystarczy położyć łokieć/rękę i już się kładą i łapią za twarz.
Palec w oko jest tak ciężki do wychwycenia, tutaj również niektórzy gracze lubią sobie łanie przysymulować, że niby dostali w twarz; jak sędzia ma zauważyć, że ktoś włożył komuś palec w oko?
Jak ktoś położy rękę na czyjejś twarzy, bez impetu, to ma być to gwizdane jako faul według Ciebie?

krzykus1990 komentarzy: 525209.10.2022, 20:24

Szkoda, że ten hag nie daje szans dla Ronaldo na pewno jakby pozwolił mu grać regularnie to by odbudował swoją formę strzelecką. Z ławki w tym wieku nigdy tego nie zrobi

EZ_22 komentarzy: 124909.10.2022, 20:24

Nowe rozdanie w Angielskim futbolu pisze się na naszych oczach..

COYG

Infanter komentarzy: 112809.10.2022, 20:24

Ale płaczą na lfc na sędziego. Ile razy Arsenal był grabiony przez sędziego, o wiele bardziej i nie widziałem tu aż takiego płaczu jak tam. Może i sytuacje nie były w 100% jasne, ale fakt jest taki, że Nasz Klub był dzisiaj nieznacznie, ale lepszy. Oczywiście ciężko co niektórym to przyznać.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2022, 20:23

Dawać im te nowe kontrakty bo zwariuję jak oni odejdą!

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102009.10.2022, 20:22

Jestem z nich dumny szkoda tej akcji Odegaarda bo powinien grać do saki i ten miał by 200%.sytuacje.

krzykus1990 komentarzy: 525209.10.2022, 20:22

@Marcinafc93: Kiedyś nie strzelił gola z karnego w finale. Dziś jest egzekutorem karnych.

Sanchoo komentarzy: 153709.10.2022, 20:21

Hit od kibica Liverpoolu ze brak czerwonej dla Martinelliego to pokaz jak sędziowie faworyzują Arsenal

Theo10 komentarzy: 832009.10.2022, 20:21

@TlicTlac: Zacytowałeś mnie tak, jakby to ja to pisał, a ja jedynie cytowałem kogoś innego dodając, że nie było nawet fauli odgwizdanych.
Bo faul za wkładanie palców w oczy czy przywalenie łokciem w twarz chyba się należy, czy nie?

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 109.10.2022, 20:20

Saka strzelając gole przeciwko Liverpoolwi, zapewnił sobie status strzelania bramek wszystkim zespołom z top six. Dziś genialny mecz, razem z Martinellim

SebaTGK komentarzy: 12309.10.2022, 20:20

@TlicTlac: Mała poprawka, komentatorzy powiedzieli, że TAA dostał w oko, a na powtórce widać, że Martinelli stanął mu na kostkę ;) zresztą się zgadzam ;)

krzykus1990 komentarzy: 525209.10.2022, 20:20

Jednak mam nadzieję, że mimo wszystko Liverpool się odrodzi w następnym meczu ligowym. Szczególnie że grają u siebie xD

Dziadyga komentarzy: 837709.10.2022, 20:19

Dalej emocje mnie trzymają,zacny mecz i ta piłka jak chodzi po sznurku jak za Wengi w najlepszym wydaniu.Duma z chłopaków i nostalgia za tymi pięknymi czasami.Cieszy,że tyle razy już straty odrobili w tym sezonie,że mają jaja.

AR14 komentarzy: 131509.10.2022, 20:18

@Slaviola

Żeby skrócić kąty ;d

wujaszenko komentarzy: 28009.10.2022, 20:17

Z nudów wszedłem na stronę lfc żeby zobaczyć czy może wreszcie Ci nędzarze nauczyli się przegrywać. Otóż nie..
Wyłapałem 1 komentarz - Dodam, że wyłapał on kilka plusów od innych xD
"Jesus po tym meczu powinien dostać oscara i pokojową nagrodę nobla facet zostaje znokautowany leży nieprzytomny po czym nagle wstaje jak gdyby nic i gra dalej ... przez takich aktorów(tu miało być bardzo brzydkie słowo ale pewnie dostał bym bana więc sobie odpuszczę) jak on odechciewa mi się oglądać ten sport"

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 109.10.2022, 20:17

Czy rejestrował się ktoś z was na etoto?

bizooon komentarzy: 698809.10.2022, 20:16

@Piotrek95: tak, ale to człapak bez pressingu, chyba że go Lampard odmienił?

super_frog komentarzy: 47809.10.2022, 20:16

Piekne meczycho i zajebisty wynik :)

Garfield_pl komentarzy: 2829909.10.2022, 20:16

Bukayo Saka on if beating Liverpool feels like more than just three points: “Yeah, it does. The last two or three years, Liverpool have been a team we’ve struggled against. To win today in front of our fans, it’s special & it shows how much we’re progressing.” #afc

Slaviola komentarzy: 1237709.10.2022, 20:16

Pickford zawalił

Czemu tak szybko i wysoko wyszedł z bramki?

Thoneick komentarzy: 198909.10.2022, 20:16

Jeśli jakimś cudem ManU wygra to wleci 770zl. Jeśli zgubią pkt to też fajnie

krzykus1990 komentarzy: 525209.10.2022, 20:15

Tośka znów strzela no cóż to dopiero początek meczu nie ma co się emocjonować xD

TlicTlac komentarzy: 602509.10.2022, 20:15

@Theo10 napisał: "„Tsimikas uderza objeżdżającego go Sakę w głowę ---> Saka z impetem traci upada ----> sędzia nie daje ŻADNEJ kartki Tsimikasowi ------> brak profitu

Tsimikas nokautuje Jesusa ---> Jesus traci przytomność ---> sędzia nie daje ŻADNEJ kartki Tsimikasowi ----> brak profitu.„

Brak kartek to jest pikuś przy tym, że w żadnej z tych sytuacji nawet nie odgwizdano faulu."

A Ty to jesteś alfą i omegą, że widziałeś faul Tsimikasa na Jesusu?
Ja nawet na powtórce miałem problem z doszukaniem się faulu, na początku to w ogóle wyglądało to tak, jakby Ode sfaulował Jesusa.

Co do palca w oka Saki, to parę minut później TAA dostał palec w oko od Martinellego i też nie było faulu; jak to nie są nie wiadomo jakie łokcie to zazwyczaj nie daje się żółtych kartek, tylko uznaje się zderzenie za przypadkowe i tyle.
Jakby za każde zadrapanie (bo nawet po zadrapaniach, a nawet i bez, potrafią się piłkarze kłaść) byłby gwizany faul i żółte kartki, to chłopie...

Iwobi podobno powiedział Artecie, że spierze muły za to 3:1 na old Trafford. XD

Furgunn komentarzy: 926609.10.2022, 20:15

Aj 1:1.. iwobi se nie poklepał :D

bizooon komentarzy: 698809.10.2022, 20:15

Antony niezłe liczby robi

IPiotrek komentarzy: 214109.10.2022, 20:14

@sWinny: I co ważne Jesus robi to genialnie, dyskretnie i skutecznie.

@krzykus1990: @krzykus1990:

Dzis grali podstawą . Co nie zmienia faktu ze na poczatki grali polową skladu .

SebaTGK komentarzy: 12309.10.2022, 20:13

@Reamoner: Twaro dopiero od listopada w Viaplay ;)

Garfield_pl komentarzy: 2829909.10.2022, 20:13

Gabriel Martinelli on the win: “It means a lot for us. We have been working hard & I think we deserve the win. We need to keep going because the season is long & we want to achieve good things this season.” [Sky] #afc

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976209.10.2022, 20:13

@schnor25 napisał: "Iwobi, u Nas ledwo dokopujący z kilku metrów do bramki. W Evertonie sobie ładuje brameczkę zza pola karnego :D"

Iwobi u nas był pchamy na skrzydło a totalnie się tam nie nadawał, w Evertonie gra w środku pola i ten sezon naprawdę znakomity

Trequartista komentarzy: 536609.10.2022, 20:12