Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2!

Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2! 09.10.2022, 18:33, Łukasz Wandzel 1259 komentarzy

Za nami szlagier 10. kolejki Premier League, czyli starcie Arsenalu z Liverpoolem. Spotkania między tymi drużynami zwykle generują wiele goli i nie inaczej było tym razem. Kanonierzy pokonali The Reds 3-2 po szalonym meczu. Był to kolejny test dla podopiecznych Mikela Artety przeciwko rywalom z big six i najwyższą notę można przyznać londyńczykom za mentalność, ponieważ gospodarze w tym pojedynku aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i wraz z ostatnim gwizdkiem świętowali zwycięstwo.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka (90+4' Fabio Vieira), Odegaard (82' Tierney), Martinelli – Jesus (90+1' Nketiah)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (46' Gomez), Matip (69' Konate), van Dijk, Tsimikas – Henderson, Thiago – Salah (69' Fabinho), Jota (81' Elliott), Diaz (42' Firmino) – Nunez

Mecz błyskawicznie ułożył się dla Arsenalu. Kanonierzy otworzyli wynik spotkania tuż przed upłnięciem 1. minuty. William Saliba odzyskał piłkę na własnej połowie, co rozpoczęło akcję bramkową. Prawą stroną podbiegł Bukayo Saka, podał do Martina Odegaarda, a kapitan Arsenalu świetnym prostopadłym zagraniem otworzył drogę do bramki Gabrielowi Martinellemu. Brazylijczyk pokonał Alissona, będąc już w polu karnym.

W pierwszej połowie Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce. i kontruował akcje w ataku pozycyjnym. Natomiast Arsenal oczekiwał na kontry. Po przechwyceniu futbolówki chciał jak najszybciej przedostać się pod szesnastkę rywali. Taki obraz gry utrzymywał się przez kilkadziesiąt minut, lecz brakowało groźnych okazji dla jednej i drugiej strony.

Po ponad półgodzinie gry Liverpool wyrównał. Długa piłka od Trenta Alexandra-Arnolda uruchomiła Luisa Diaza, który poradził sobie z Gabrielem Magalhaesem i asystował przy trafieniu Darwina Nuneza. Londyńczycy zdołali odpowiedzieć na tego gola jeszcze przed przerwą i klamrą zakończyć pierwszą odsłonę spotkania. W ostatniej minucie doliczonego czasu przeprowadzili zabójczy kontratak, w którym stoickim spokojem popisał się Gabriel Martinelli. Brazylijczyk mając na przeciwko siebie Jordana Hendersona, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę, który trafił dla Kanonierów do szatni.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że bliżej do podwyższenia wyniku przez gospodarzy, niż do bramki wyrównującej dla gości. Jednak to Liverpool po raz drugi doprowadził do remisu. Diogo Jota zagrał piłkę za linię obrony, a między Salibą a Gabrielem w tempo dobiegł do niej Roberto Firmino i strzałem po ziemi na długi słupek pokonał Aarona Ramsdale'a.

Około 60. minuty na murawie doszło do groźnego zdarzenia, w którym ucierpiał Gabriel Jesus. Napastnik Arsenalu padł na ziemię po tym, został uderzony przez Kostasa Tsimikasa. Na szczęście po dłuższej przerwie Brazylijczyk doszedł do siebie i kontynuował grę. Mniej więcej od tego momentu też gospodarze ponownie ruszyli do przodu i przeprowadzili natarcie w szesnastce przyjezdnych.

Przez parę chwil w polu karnym Alissona panował totalny chaos, co w końcu skończyło się faulem Thiago na Gabrielu Jesusie. Sędzie podyktował dla Arsenalu rzut karny, którego wykonawcą był Bukayo Saka. Anglik 76. minucie pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonał golkipera Liverpoolu. Ostatni kwadrans wraz z doliczonym czasem gry był dla kibiców Arsenalu emocjonalnym rollercoasterem, choć największy zryw The Reds zaliczyli zaraz po straconej bramce oraz w ostatnich sekundach meczu.

krzykus1990 komentarzy: 525209.10.2022, 20:59

@Trequartista: No trudno. Auba jednak jest niespełniony w Arsenalu. Widać, że boli go to w jaki sposób odszedł. Trochę mu się nie dziwie bo wiele dla Arsenalu zrobi i wcześniej ciągnął ten klub. Jednak od przedłużenia kontraktu to nie tylko stracił formę ale stał się trochę leniwy i właśnie pewno z tego wynika, że zamiast słuchać szkoleniowca to stawiał na swoim.

damianARSENAL komentarzy: 855709.10.2022, 20:58

Pytanie do redaktorów, czy po meczu z Liverpoolem będą dodane wypowiedzi pomeczowe Artety i zawodników? Po najlepszym meczu w tym sezonie, mam na myśli spotkanie z tottenham, nie było nic dodane.

Garfield_pl komentarzy: 2829909.10.2022, 20:57

Arteta on the win and the manner of it (responding after being pegged back twice):

"That’s when the feeling of winning is so powerful & meaningful. I see a team I can identify with. They stick to what they have to do & at the same time they have the courage to just go for it."

Theo10 komentarzy: 832009.10.2022, 20:57

@TlicTlac:

Czy Ty mi właśnie próbujesz wmówić, że faulu nie było, ponieważ sędzia ze swojego ustawienia nie mógł go widzieć? XD

Trequartista komentarzy: 536609.10.2022, 20:55

@krzykus1990:
Możesz sam posłuchać i stwierdzić czy przekręcone

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2022, 20:55

Fajnie jakby Live wygrało u siebie z City, przydałoby się żeby im odskoczyć chociaż na te 3 punkty

Ups147 komentarzy: 349509.10.2022, 20:52

Dla mnie to dwie bramki też na konto bramkarza. Na cholerę on wychodzi tak daleko do takich piłek, tylko ułatwił im strzelenie, to nie były sytuację sam na sam typowo. Sądzę, że gdyby został w bramce przy akcji Ronaldo to bramka by nie padła

krzykus1990 komentarzy: 525209.10.2022, 20:51

@Trequartista: pewno w mediach przekręcili coś jak to zawsze.

Mastec30 komentarzy: 624709.10.2022, 20:51

@Trequartista: ma ból dupy jak go Arczi potraktował. W każdym razie wyciekło go w idealnym momencie wielkiego zwycięstwa z wielkim klubem

krzykus1990 komentarzy: 525209.10.2022, 20:50

Ronaldo niczym feniks z popiołów xD

mlaxon komentarzy: 19209.10.2022, 20:50

@arsenallord: w sensie ze tomi bije Szkota? Czy na korzyć tirneya?

Trequartista komentarzy: 536609.10.2022, 20:50

Widzieliście jaki wywiad dał Auba? Powiedział, że Arteta nie daje sobie rady z mocnymi charakterami i dlatego nasz skład jest taki młody xD

Garfield_pl komentarzy: 2829909.10.2022, 20:50

@pestjusz napisał: "Ale mnie w**** morda Antonego no masakra"
To kolejny przegryw mułów w dłuższej perspektywie

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2022, 20:49

Jesteśmy frajerami jeśli chodzi o pozbywanie się szrotu (sprzedaż zawodników), ale akurat z Iwobim i OX`em nam się udało :)

Garfield_pl komentarzy: 2829909.10.2022, 20:49

Mikel Arteta on his half-time team-talk: “It was lively but as well giving them some encouragement & confidence that the game was there for the taking. Obviously there was a few things we had to adjust & be better at, especially to have more composure & more courage to play.”

pestjusz komentarzy: 260809.10.2022, 20:48

Ale mnie w**** morda Antonego no masakra

mlodykanonier komentarzy: 150209.10.2022, 20:47

Iwobi klasa sama w sobie xD

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2022, 20:46

Widać na twarzy Ronaldo piłkarską starość. W sumie nie ma się co dziwić, 20 lat na mega obrotach i jeszcze daje radę w PL. Szacun.

Patriko komentarzy: 530209.10.2022, 20:46

No i dobrze, że Ronaldo coś strzelił, po tym jak go media i kibice jechali za byle gówno albo fake newsa przez ostatnie miesiące to może jeszcze niektórym zamknie mordy jak Arsenal dzisiaj :D

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11709.10.2022, 20:46

Nie jestem fanem Tomiyasu ale dla Tierneya to jest inna liga

Thoneick komentarzy: 198909.10.2022, 20:46

Iwobi xD

Garfield_pl komentarzy: 2829909.10.2022, 20:45

Mikel Arteta on sitting deep in first-half: “A bit of both [us doing it, them making us do it]. We could not get out. We weren’t good in our build-up. We started to lose duels & we needed to hang in there & wait for the second-half to make some adjustments & get control again.”

Mastec30 komentarzy: 624709.10.2022, 20:45

@Damper: Tomiyasu to od początku był król. Cały czas twierdziłem, że był naszym najlepszym obrońca w poprzednim sezonie. Wydaje się że poradził sobie że zdrowiem, więc znowu będziemy mieli wiele pociechy z nim. Problem jest tylko taki, że White praktycznie nie popełnia obecnie błędów, więc nie ma za kogo go zmienić. Mógłby wejść za Gabriela, który zawala nam już kolejną bramkę ale wątpię w taką zmianę

Furgunn komentarzy: 926509.10.2022, 20:44

Ronaldo! 1:2

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2022, 20:44

Dzięki Bogu że opchalismy takich grajków jak Iwobi itp

Garfield_pl komentarzy: 2829909.10.2022, 20:43

Mikel Arteta on the win: “It’s great, especially the way we won the game, the way we played, the atmosphere that we generated. We deserved to win the game. I think we showed a lot of composure & character in difficult moments to overcome them.” #afc

kwiatinho komentarzy: 1313209.10.2022, 20:42

@Chrapek596 napisał: "Saka,Saliba i Martineli mają do 2024"

Saliba i Martinelli mają kontrakty z możliwością przedłużenia przez klub w przypadku Willy'ego o rok a Gabi o 2

TlicTlac komentarzy: 602509.10.2022, 20:41

@Theo10:

Gościu, jak ja nawet na powtórce nie widziałem tego faulu Tsimikasa, to jak sędzia miał to z tyłu zauważyć :D ?
Faulu na Sace to bym nie odgwizdał, prędzej już ten na TAA, jak mu Martinelli wjechał.

Damper komentarzy: 239309.10.2022, 20:41

Niedawno słyszałem ciągle, że Tomiyasu to szklanka, bo ciągle szpital, a Zina szef. Teraz nagle Zinchenko porażka, a Tomi jednak król, bo schował do kieszeni Salaha. Jak to się szybko wszystko zmienia. Polecam niektórym ochłonąć- taka jest piłka nożna, zawodnicy czasem wypadają z powodu kontuzji.

Ranczomen komentarzy: 1236109.10.2022, 20:40

@Kowal96 napisał: "A co myślisz o takim piłkarzu jak Danny Welbeck? W tym sezonie ma już 3 asysty!"

Niesamowity zawodnik, legenda Premier League i Arsenalu. Gracz nietuzinkowy, niekwestionowany lider na boisku i poza nim. Człowiek o wielkim sercu. Postanowił odmienić oblicze Brighton i zrobił to. Nawet zapewnił Potterowi angaż w Chelsea. Klasa sama w sobie.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976209.10.2022, 20:37

Arsenal jako projekt wygląda znakomicie teraz (swoją drogą znowu wygrałem mówiąc że Salah i Casemiro z racji swojego wieku będą zaliczali zjazdXD)

Jedyne co martwi to 3x kontrakt dla Saki, Saliby i Martinellego, bo zaraz ktoś wyłoży 100baniek i papa.

A w samej grze też jedna rzecz martwi - prawie każda długa piła na wolne pole nawet bez błedu naszego obrońcy to duże zagrożenie dla rywala, tak był z United, tak było dzisiaj, nie wiem czy da się inaczej biorąc pod uwagę styl gry

ksowa90 komentarzy: 147309.10.2022, 20:36

To co zrobił Tierney to szacun - chodzi mi o sytuację gdy zatrzymał swoją nogę i uniknął spowodowania karnego. Brawo

Kowal96 komentarzy: 1759109.10.2022, 20:36

@Ranczomen napisał: "Niesamowity jest ten Alex Iwobi z Evertonu. Moim zdaniem Arteta powinien rozważyć tą opcję podczas okienka transferowego."

A co myślisz o takim piłkarzu jak Danny Welbeck? W tym sezonie ma już 3 asysty!

Chrapek596 komentarzy: 65609.10.2022, 20:35

@aguero10: Z tym że jak grają to są obaj niezastąpieni.

fabregas1987 komentarzy: 2582409.10.2022, 20:34

Lider po 9 kolejkach no no robi się poważnie

aguero10 komentarzy: 860309.10.2022, 20:34

Obecnie Zinchenko to porażka . Ciągły szpital . Jak tak dalej pójdzie to będzie jeszcze gorszy nic Party pod względem kontuzji .

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102009.10.2022, 20:33

Często ignorują sędziowie faule na Jezusie no gość jest przemocy dzisiaj nawet konate przepychał jak chcial

Theo10 komentarzy: 832009.10.2022, 20:33

@TlicTlac: Ale co Ty mi chcesz udowodnić, bo niezbyt rozumiem?
Ja mówię o tych dwóch konkretnych sytuacjach, szczególnie tej z Jesusem, i o tym, że to były faule.

DyktatorArsene komentarzy: 220509.10.2022, 20:32