Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2!

Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2! 09.10.2022, 18:33, Łukasz Wandzel 1259 komentarzy

Za nami szlagier 10. kolejki Premier League, czyli starcie Arsenalu z Liverpoolem. Spotkania między tymi drużynami zwykle generują wiele goli i nie inaczej było tym razem. Kanonierzy pokonali The Reds 3-2 po szalonym meczu. Był to kolejny test dla podopiecznych Mikela Artety przeciwko rywalom z big six i najwyższą notę można przyznać londyńczykom za mentalność, ponieważ gospodarze w tym pojedynku aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i wraz z ostatnim gwizdkiem świętowali zwycięstwo.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka (90+4' Fabio Vieira), Odegaard (82' Tierney), Martinelli – Jesus (90+1' Nketiah)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (46' Gomez), Matip (69' Konate), van Dijk, Tsimikas – Henderson, Thiago – Salah (69' Fabinho), Jota (81' Elliott), Diaz (42' Firmino) – Nunez

Mecz błyskawicznie ułożył się dla Arsenalu. Kanonierzy otworzyli wynik spotkania tuż przed upłnięciem 1. minuty. William Saliba odzyskał piłkę na własnej połowie, co rozpoczęło akcję bramkową. Prawą stroną podbiegł Bukayo Saka, podał do Martina Odegaarda, a kapitan Arsenalu świetnym prostopadłym zagraniem otworzył drogę do bramki Gabrielowi Martinellemu. Brazylijczyk pokonał Alissona, będąc już w polu karnym.

W pierwszej połowie Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce. i kontruował akcje w ataku pozycyjnym. Natomiast Arsenal oczekiwał na kontry. Po przechwyceniu futbolówki chciał jak najszybciej przedostać się pod szesnastkę rywali. Taki obraz gry utrzymywał się przez kilkadziesiąt minut, lecz brakowało groźnych okazji dla jednej i drugiej strony.

Po ponad półgodzinie gry Liverpool wyrównał. Długa piłka od Trenta Alexandra-Arnolda uruchomiła Luisa Diaza, który poradził sobie z Gabrielem Magalhaesem i asystował przy trafieniu Darwina Nuneza. Londyńczycy zdołali odpowiedzieć na tego gola jeszcze przed przerwą i klamrą zakończyć pierwszą odsłonę spotkania. W ostatniej minucie doliczonego czasu przeprowadzili zabójczy kontratak, w którym stoickim spokojem popisał się Gabriel Martinelli. Brazylijczyk mając na przeciwko siebie Jordana Hendersona, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę, który trafił dla Kanonierów do szatni.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że bliżej do podwyższenia wyniku przez gospodarzy, niż do bramki wyrównującej dla gości. Jednak to Liverpool po raz drugi doprowadził do remisu. Diogo Jota zagrał piłkę za linię obrony, a między Salibą a Gabrielem w tempo dobiegł do niej Roberto Firmino i strzałem po ziemi na długi słupek pokonał Aarona Ramsdale'a.

Około 60. minuty na murawie doszło do groźnego zdarzenia, w którym ucierpiał Gabriel Jesus. Napastnik Arsenalu padł na ziemię po tym, został uderzony przez Kostasa Tsimikasa. Na szczęście po dłuższej przerwie Brazylijczyk doszedł do siebie i kontynuował grę. Mniej więcej od tego momentu też gospodarze ponownie ruszyli do przodu i przeprowadzili natarcie w szesnastce przyjezdnych.

Przez parę chwil w polu karnym Alissona panował totalny chaos, co w końcu skończyło się faulem Thiago na Gabrielu Jesusie. Sędzie podyktował dla Arsenalu rzut karny, którego wykonawcą był Bukayo Saka. Anglik 76. minucie pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonał golkipera Liverpoolu. Ostatni kwadrans wraz z doliczonym czasem gry był dla kibiców Arsenalu emocjonalnym rollercoasterem, choć największy zryw The Reds zaliczyli zaraz po straconej bramce oraz w ostatnich sekundach meczu.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Thierry77 komentarzy: 340609.10.2022, 20:11

Chrapek596

Chyba tak jak Saka.
Edu musi działać bo to Nasze skrzydła na wiele lat

krzykus1990 komentarzy: 526909.10.2022, 20:11

Liverpool max 4 miejsce w tym sezonie a nie walka o majstra a przez kontuzje które ich nękają może być jeszcze gorzej. Arsenal kiedyś tak miał więc się nie śmieje

Slaviola komentarzy: 1237709.10.2022, 20:11

Jeszcze to Iwobi strzela.

Masakra, co za piękna niedziela!

mruw komentarzy: 413709.10.2022, 20:10

Iwobi zdecydowanie poprawił strzał od czasu pobytu w Arsenalu. U nas te strzały sie ledwo toczyły w stronę bramki rywala, jeśli w ogole były w dobrą stronę.

Theo10 komentarzy: 832309.10.2022, 20:10

@Mizzou:
„Tsimikas uderza objeżdżającego go Sakę w głowę ---> Saka z impetem traci upada ----> sędzia nie daje ŻADNEJ kartki Tsimikasowi ------> brak profitu

Tsimikas nokautuje Jesusa ---> Jesus traci przytomność ---> sędzia nie daje ŻADNEJ kartki Tsimikasowi ----> brak profitu.„

Brak kartek to jest pikuś przy tym, że w żadnej z tych sytuacji nawet nie odgwizdano faulu.

sWinny komentarzy: 786109.10.2022, 20:10

W naszym "trust the process" wszystko zaczyna się od słów. Słowa na które zwróciłem uwagę były w wywiadzie z Edu, który wyraźnie zaznaczył, że Arsenal szuka zawodników, którzy chcą zabić rywala na boisku. Oczywiście zabić sportowo.

Tą złość i gniew widać po prostu w zespole. Jeśli Martinelli przepycha głowę większego Matipa, a Jezus Van Dijka to do tego nie wystarczy fizycznosc. Trzeba dołożyć chęć "zabicia" rywala. Mental na najwyższym poziomie to klucz do sukcesu.

Lamoreaux

Jak Gabi będzie tak grał to zaraz może się Nim ktoś zainteresować. Do kiedy on ma kontrakt ? Bo na transfermarkt nie pisze nic

mruw komentarzy: 413709.10.2022, 20:07

Jak ktoś ma wątpliwości czy byliśmy lepszą stroną i uważa, że wygraliśmy tylko dzięki sędziemu to niech popatrzy na xG:
Arsenal (3.03) 3-2 (0.87) Liverpool
wiem, że to o niczym nie przesądza, ale mówi dużo.

charlie360x komentarzy: 84709.10.2022, 20:07

Sorry miało być mordeczka

schnor25 komentarzy: 1854709.10.2022, 20:07

Iwobi, u Nas ledwo dokopujący z kilku metrów do bramki. W Evertonie sobie ładuje brameczkę zza pola karnego :D

Iwobi prawilna małpeczka jeszcze im hat tricka strzeli :)

Garfield_pl komentarzy: 2835609.10.2022, 20:07

Iwobi;D Hahaha muły xD

Anakin8989 komentarzy: 6009.10.2022, 20:07

Powiem krótko brawo dla Alexa :)

lateks komentarzy: 2409.10.2022, 20:07

Iwobi. Frank znalazł mu pozycję na boisku. Kto by pomyślał.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2022, 20:07

Iwobi kanonier!

MarcoMalcontent komentarzy: 74009.10.2022, 20:07

Alex Iwobi strzela swoją debiutancką bramkę w Evertonie.

bizooon komentarzy: 699609.10.2022, 20:05

@mruw napisał: "Coś jak w naszym rządzie xD"

krzykus1990 komentarzy: 526909.10.2022, 20:05

Ten Katar w listopadzie i grudniu bez Arsenalu to będzie jak katar w nosie przez który nie chodziłem na basen

Thierry77 komentarzy: 340609.10.2022, 20:05

Na fejsie też już piszą, że karny z du*y, że dla Liverpoolu powinien być, że Jesus to nurek, że Xhaka powinien czerwoną dostać za starcie z Hendersonem, no większych płaczków to ja nie pamiętam hahaha
Ogólnie mecz dobrze prowadzony jak dla mnie. Sędzia pozwolił na trochę więcej obu drużynom, ale podejmował według mnie słuszne decyzje.
Wygrała mentalność chłopaków, którzy dwa razy stracili przewagę i za każdym razem ją odzyskali
Jeszcze raz wielkie brawa, aż z radością jutro wstanę do pracy:) tym bardziej że mam tam kibica Live, chyba chusteczki muszę kupić xD

Kowal96 komentarzy: 1759309.10.2022, 20:05

@Aniiaa:

Jak masz viaplay, to możesz nawet obejrzeć cały mecz.

@AleksandraAngielska napisał: "Wreszcie Arsenal w takim meczu się nie załamuje stratą prowadzenia i utrzymuje ładnie swoje w końcówce."
No ten były Barista, a aktualnie najepszy talent trenerski najmłodszego pokolenia dobrze wybiera ludzi do gry i nieźle ich rozwija. Po co nam Pepe, Auba, Oezil, czy inni marudni jak sa młodzi, chętni do nauki i zawsze zaangażowani gracze za 1/4 ich pensji

Teraz prostsze mecze 'na papierze' ale na pewno nie będzie łatwo. Wyjazdy z Leeds i świętymi. Jazda jazdunia!

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11709.10.2022, 20:05

Thomas Partey to oficjalny gwałciciel. To co zrobił dziś z Hendo i Thiago grozi więzieniem.

SebaTGK komentarzy: 12309.10.2022, 20:04

@Aniiaa: Jeśli masz Viaplay, to możesz sobię obejrzeć cały mecz ;)

mruw komentarzy: 413709.10.2022, 20:03

@bizooon napisał: "No beka. Karzeł i Pinokio"
Coś jak w naszym rządzie xD

IPiotrek komentarzy: 214109.10.2022, 20:03

To był Arsenal jaki się chce ogladać. Dojrzały, bez strachu z sercem do ataku.
Wypunktowaliśmy Live, bo byliśmy lepsi i żadne żale na sędziego nie pomogą, bo Oliver prowadził te zawody bardzo dobrze, z każdej decyzji się wybroni nawet z tych dwóch ciosów Tsimikasa.

Aniiaa komentarzy: 8609.10.2022, 20:03

Ze względu, że zaczął się październik i studia (zaoczne) nie zdążyłam dziś na mecz. Ale jestem mega happy, że udało się wygrać!

Ma ktoś może jakiś obszerny skrót całego meczu? :)