Arsenal wygrywa z West Ham 2-0, czerwień Vermaelena

Arsenal wygrywa z West Ham 2-0, czerwień Vermaelena 20.03.2010, 21:43, Mateusz Kolebuk 1001 komentarzy

Arsenal pokonał w dzisiejszym spotkaniu drużynę West Hamu United 2-0 i tym samym zasiadł na fotelu lidera Premier League. Jutro swoje mecze rozgrywają Manchester United i Chelsea, więc "Kanonierzy" przynajmniej do jutra będą mogli cieszyć się z pierwszego miejsca.

Zobacz skróty!

Pierwszą bramkę dla Arsenalu strzelił w 5. minucie Denilson. Brazylijczyk świetnie rozpoczął spotkanie, wymieniając piłkę z Nicklasem Bendtnerem w polu karnym rywala i pokonując Roberta Greena. Po tej akcji Denilson stał się znacznie mniej widoczny na boisku.

W 44. minucie z boiska został wyrzucony Thomas Vermaelen. Belg ujrzał czerwoną kartkę, gdyż Guillermo Franco zgrabnie nabrał arbitra swoim nurkowaniem w polu karnym. Powtórki pokazują, że nie ma mowy o żadnym faulu, a co dopiero o czerwonej kartce. Nie była to jednak jedyna kiepska decyzja Martina Atkinsona w tym meczu. Miejsce w obronie po Belgu zajął Alex Song.

Alessandro Diamanti pewnie podszedł do piłki ustawionej na "wapnie", ale Manuel Almunia znakomicie wyczuł jego intencje i bez żadnych problemów obronił jego strzał.

Po opuszczeniu boiska przez Vermaelena gra straciła na jakości, gdyż gra "Kanonierów" stała się bardziej nieskuteczna. Jeszcze mniej skutecznie grali piłkarze West Hamu, którzy nie potrafili poradzić sobie z dziesiątką Arsenalu.

Dobre zawody rozegrał Emmanuel Eboue, który angażował się w akcje ofensywne drużyny. Brakowało jednak tego, czego najczęściej brakuje Arsenalowi - wykończenia. Na pochwałę zasługuje waleczny Alex Song i Thomas Vermaelen, który mimo braku winy zszedł z boiska bez popularnych w przypadku czerwonej kartki dyskusji czy pyskówek z arbitrem.

Końcówka meczu nie należała do specjalnie widowiskowych. Więcej było w niej nerwów, niż czystego i pięknego futbolu. W 82. minucie spotkania ręką we własnym polu karnym zagrał Matthew Upson i arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Cesc Fabregas, pozwalając odetchnąć zdenerwowanym kibicom. Do końcowego gwizdka wynik spotkania nie zmienił się.

Miejmy nadzieję, że Arsenal będzie odwoływać się od tej kuriozalnej decyzji arbitra, a Vermaelen nie będzie musiał pauzować z powodu niekompetencji arbitra.

evelred komentarzy: 369121.03.2010, 16:36

ledwo wygrali u siebie dzięki wydatnej pomocy sędziego i to ma być zwyżka formy? z chelsea raczej faworytami nie będą i punkty z nimi prawdopodobnie stracą, na city też mogą się przejechać, więc sprawa mistrzostwa jest dalej otwarta

tacy "eksperci" skreślali Arsenal już kilka razy w tym sezonie, by potem chować się po kątach, gdy Arsenal nadal pozostawał w ścisłej czołówce

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 821.03.2010, 16:35

i bez wątpienia gwiazdą dzisiejszego spotkania jest pan Howard Webb dyktując kontrowersyjny rzut karny dla ekipy Fergusona.

Zawader komentarzy: 135921.03.2010, 16:35

HoWard dzisiaj wybral sobie liverpool jako kozla ofiarnego ;]

Aaarsenal komentarzy: 305721.03.2010, 16:34

Szkoda że Liverpool nie utrzymał tego remisu, niektorzy z Was chcieli by Pool wygrał.... cudu chcieliście ?

arsenal22 komentarzy: 64221.03.2010, 16:34

Boze howard... tam nie bylo karnego!!! ZaL

buba14 komentarzy: 24921.03.2010, 16:34

Jeszcze nic nie wiadomo. Tottenham gra z nami, a L'pool chyba już nie ma takich rywali. Zobaczymy, mam tylko nadzieję, że to my będziemy w tym roku mistrzami...

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 821.03.2010, 16:33

jacob83;- oj nie mów hop bo jestem pewien na 100%,że United polegną na City of Manchester Stadium i liczę też,że Chelsea postawi większy opór niż Liverpool dzisiejszego popołudnia.

Aaarsenal komentarzy: 305721.03.2010, 16:33

jacob - jeśli wygramy z Birmingham a potem u siebie z Wolves to mamy OGROMNE szanse na mistrzostwo..

jacob83 komentarzy: 59321.03.2010, 16:32

nie jestem pesymista tylko realista,MU wlasnie wpadlo w tradycyjna wiosenna zwyzke formy, nie zdziwie sie jak wygraja reszte meczow, a my? no coz majac pewnego dunskiego gwiazdora w ataku nie mozemy byc pewni ze wygramy nawet z przecietnymi

Dzidzios komentarzy: 3921.03.2010, 16:32

Man i tak przegra swoje najbliższe mecze więc nie wszystko przesądzone w sprawie fotelu lidera PL

Aaarsenal komentarzy: 305721.03.2010, 16:31

no cóż szykuje się na to że to Tottenham będzie w tym roku 4 w Premiership...

leon31 komentarzy: 125821.03.2010, 16:31

Niestety :((

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.03.2010, 16:30

I kibice Mu mowia nam ze my to mamy farta ...

buba14 komentarzy: 24921.03.2010, 16:30

Koniec, MU wygrało...

Dzidzios komentarzy: 3921.03.2010, 16:30

E tam Reds jeszcze coś wpakują

Aaarsenal komentarzy: 305721.03.2010, 16:29

5 minut doliczone, lecz to MU zwycięży. Teraz trzeba trzymać kciuki za Blackburn !!

Armata25 komentarzy: 88321.03.2010, 16:28

Fajnie, i po liderze :(
Jeszcze Chelsea skopie tyłek Blackburn, i znowu 3 miejsce. A we wtorek, czy środę mają zaległy mecz z... Portsmouth. I mają lidera :/

Ale może jednak damy radę, tyle, że też będziemy grać z mocnymi ekipami. Przegrana nas dyskwalifikuje.

Walcott_FAN komentarzy: 29621.03.2010, 16:25

jacob83---->widać, że jesteś dobrze poinformowany :))
Przecież MU gra jeszcze z Chelsea i City (to są ci najgroźniejsi rywale MU) !

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.03.2010, 16:25

popekns ----> Dokladnie. Niektorzy to zamiast wierzyc w zespol Wengera to stawiaja odrazu na straconej pozycji. To sa kibice ?

popekns komentarzy: 742021.03.2010, 16:23

Ale w jestescie pesymistyczni :D

wearearsenal komentarzy: 8821.03.2010, 16:21

Aaarsenal---> pamietaj ze my tez mamy jeszcze mecze z tottenhamem i i city..:/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.03.2010, 16:21

Spokojnie Muly z Citzens dostana lansko.

Dzidzios komentarzy: 3921.03.2010, 16:19

Ale nie wygra^^

Aaarsenal komentarzy: 305721.03.2010, 16:19

jacob - dlaczego tak uważasz ? maja jeszcze mecz z Cheslea, Tottenhamem i Man.City...

jacob83 komentarzy: 59321.03.2010, 16:18

jak MU wygra to raczej po mistrzostwie dla nas...

XvDodekvX komentarzy: 113621.03.2010, 16:06

no chyba się pożegnamy z pozycją lidera już bo Manchester United prowadzi w 73min z Liwerpoolem :/

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 821.03.2010, 16:04

wytłumaczy mi ktoś jedna rzecz? dlaczego zawsze jak jest faul dwóch pomocników do sędziego pierwszy biegnie Rooney?;] chociaż w ogóle nie brał udziału w akcji;]

leon31 komentarzy: 125821.03.2010, 16:04

Widać jak sędzia jest jednostronny!!

Nawet żółci nie obejrzał ;/

gawliq komentarzy: 112121.03.2010, 16:03

za takie coś Flaczur powinien dostać czerwoną.

Fabregas874 komentarzy: 15121.03.2010, 15:57

sory za błęda na początku, al daruję sobie poprawianie tego...

kutwa mać!dawajcie l'pool pomóżcie nam w walce o mistrza!!!!!

Caroline komentarzy: 48521.03.2010, 15:55

no świetnie... aaa, żeby tylko liverpool wyrównał..

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36221.03.2010, 15:40

Dobra druga połowa liczmy na to, że Liverpool zdobędzie wymarzone 3 pkt, a my wskoczymy na drugą pozycję.