Awans do 1/16 LE z kompletem punktów: Dundalk 2-4 Arsenal

Awans do 1/16 LE z kompletem punktów: Dundalk 2-4 Arsenal 10.12.2020, 19:49, Patryk Bielski 578 komentarzy

Kanonierzy w ostatnim grupowym starciu Ligi Europy na Tallaght Stadium w Dublinie pokonali irlandzki Dundalk 4-2, dzięki czemu z kompletem zwycięstw awansowali do fazy pucharowej tych rozgrywek. Gole dla Arsenalu zdobywali Eddie Nketiah, Mohamed Elneny, Joe Willock oraz Folarin Balogun, zaś dla gospodarzy do siatki trafiali Jordan Flores i Sean Hoare.

Już od pierwszych minut zgodnie z oczekiwaniami zarysowała się przewaga gości. Kanonierzy mimo większego posiadania piłki nie potrafili jednak realnie zagrozić bramce swoich rywali. Pierwszy celny strzał oddał w 12. minucie Eddie Nketiah i od razu otworzył wynik spotkania. Anglik wykorzystał błąd obrońcy Dundalku, odebrał mu piłkę tuż przed polem karnym i przelobował interweniującego Rogersa. Anglik tym samym stał się najskuteczniejszym strzelcem Arsenalu w tym sezonie.

6 minut później było już 2-0. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego w samo okienko popisał się Mohamed Elneny. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Smith Rowe.

Gdy wydawało się, że londyńczycy kontrolują przebieg meczu, gola kontaktowego zdobył Jordan Flores. Angielski pomocnik bez pardonu wpadł w pole karne Arsenalu i strzelił po długim słupku bramki strzeżonej przez Runarssona. Wydaje się, że w tej sytuacji Islandczyk mógł zrobić więcej.

Rozochoceni pięknym trafieniem swojego kolegi z zespołu, w kolejnych minutach swoich szans po uderzeniach z dystansu szukali Cedric oraz Maitland-Niles, jednak w obu przypadkach dobrze interweniował golkiper gospodarzy. W doliczonym czasie gry Dundalk był nawet bliski wyrównania. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce z najbliższej odległości mógł umieścić Leahy, ale w ostatniej chwili interweniował Chambers.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. To nadal londyńczycy kontrolowali boiskowe wydarzenia, choć początkowo niewiele z tego wynikało. W 62. minucie boisko opuścili Nketiah i Elneny, a w ich miejsce pojawili się Dani Ceballos oraz Folarin Balogun. To właśnie 19-letni napastnik dał swoim kolegom impuls do ataku. 6 minut po wejściu na murawę świetnie zastawił się w polu karnym, zagrał futbolówkę do Willocka, a ten z okolic jedenastego metra pokonał Rogersa.

W 80. minucie pierwsze skrzypce grał już jednak sam Balogun. Nicolas Pepe ze środka pola zagrał piłkę na lewe skrzydło, a tam sytuację wewnętrzną częścią stopy po długim rogu bramki pewnie wykończył młody napastnik Arsenalu.

Gospodarze w końcówce zdołali jeszcze zdobyć gola na 2-4 za sprawą Seana Hoare'a. Irlandczyk wykorzystał dobre dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki. 26-latek uciekł w tej sytuacji Pablo Mariemu, który był odpowiedzialny za krycie obrońcy Dundalku. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

W dzisiejszym spotkaniu na plus można wyróżnić z pewnością Maitlanda-Nilesa, Smitha Rowe'a, Soaresa, Elneny'ego, a także Baloguna, który swoim występem dał jasny sygnał, że będzie zażarcie walczył o częstszą grę w pierwszym zespole. Ostatecznie Arsenal jako jedyna drużyna zakończyła zmagania fazy grupowej Ligi Europy z sześcioma zwycięstwami. Podopiecznym Artety udało się strzelić w nich 20 bramek, przy 5 straconych. Drugie miejsce w grupie B przypadło Molde. Norwedzy w ostatnim meczu zremisowali na wyjeździe z Rapidem Wiedeń 2-2.

Arsenal: Runarsson - Mari, Mustafi, Chambers - Maitland-Niles, Elneny (62' Ceballos), Willock (83' Azeez), Soares - Smith Rowe (77' Cottrell), Nketiah (62' Balogun), Pepe

Ławka rezerwowych: Azeez, Balogun, Ceballos, Cottrell, Hein, Holding, Macey, Saka

Dundalk: Rogers - Hoare, Boyle (46' Gartland), Cleary - Gannon (54' Mountney), Shields, Flores, Leahy - McEleney (77' Colovic), Duffy (77' Waynne) - McMillan (54' Kelly)

Ławka rezerwowych: Colovic, Corcoran, Dummigan, Gartland, Kelly, McCarey, Mountney, Sloggett, Waynne

sWinny komentarzy: 785910.12.2020, 20:36

Azeez to jest to cudowne dziecko z filmików za małolata? Co się bawił wśród rówieśników?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190910.12.2020, 20:36

Jakoś bardzo bym się nie ekscytował, obrona sama oddała nam tę bramkę zostawiając Balgouna zupełnie niepilnowanego. W takich meczach raczej nie wywalczy pierwszego składu, bo strzelanie bramek nie jest jakimś wielkim wyczynem. Ale... wiadomo, że zawsze bramki cieszą

axe komentarzy: 66510.12.2020, 20:36

Co to to weszło ?

Arsenal2004 komentarzy: 380310.12.2020, 20:36

Jak Balogun gra to widać u niego chęć na strzelenie bramki czyli to czego brakuje Aubie w tym sezonie.

bobslej22 komentarzy: 836110.12.2020, 20:35

Pomijając bramkę której oczywiście nie widziałem ale zwracam uwagę jak Balogun gra tyłem do bramki . Gość jest niesamowity.

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2020, 20:35

To kiedy gramy następny mecz z niżej notowanym rywalem? Styczeń i jakieś Carabao/FA Cup? Bo prędzej pewnie Baloguna nie ujrzymy :/

Sandbead komentarzy: 342610.12.2020, 20:35

Balogun powinien dostać szanse w PŁ kosztem Laci albo Auby - wszystko jedno którego

dolny komentarzy: 265710.12.2020, 20:35

Idealne wykończenie. Balogun > Nketiah

coooyg11 komentarzy: 320410.12.2020, 20:35

Kurde, ale Balogun to porusza się jak piłkarz :o

Zastawka, szybkość, wykończenie, jak dla mnie Eddiego to wciąga nosem

zdyp komentarzy: 457710.12.2020, 20:34

przeciez az sie prosi BALO do 1st skladu!!!!!

Artu komentarzy: 190410.12.2020, 20:34

Czyżby Azeez za chwile wejdzie ; )

thegunners101 komentarzy: 248510.12.2020, 20:34

Tak się strzela, Balogun to widać, że lepszy od Nketiaha po soczystości strzału.

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2020, 20:34

Wykończenie jakiego król Henryk by się nie powstydził.

sWinny komentarzy: 785910.12.2020, 20:33

@Gorrann napisał: "Tam serio nie ma taktyki, nie wiedzą gdzie się ustawić. Czysty, poetycki chaos"
albo jest jej aż za dużo i zawodnicy się w tym gubią.

Bologun wykończenie jak nasza legenda. Lubię takie bramki.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.12.2020, 20:33

Balogun właśnie awansował na miejsce przy samej ławce rezerwowych na kolejny mecz.

mallen komentarzy: 2123910.12.2020, 20:33

Dawać go na Burnley!

ELAdzik komentarzy: 251610.12.2020, 20:32

Brawo młody. Posadź tego Nketiah raz na zawsze.

AlexVanPersie komentarzy: 806410.12.2020, 20:31

Za Wengi lubiłem takie mecze.

Wchodziło 9 małolatów i grali chaos-poezje-wengerballa.
Szuakło się przyszłych gwiazd, teraz gramy jakimiś dziadkami-niewypałami plus 2 małolatów.

Jak przegrywaliśmy to w 66 minucie wchodził Walcott, Ozil i Giroud i przeciwnik został wyjaśniony.

Tamte zwycięstwa smakowały, te są nieświeże.

pLYTEK komentarzy: 412010.12.2020, 20:31

Kto poratuje streamem na mecz euroligi (koszykowka) belgrad- olympiacos zyskuje tytul cesarza streamow i moja dozgona wdziecznosc . Prosze fast. 4 kwarta ruszyla

mallen komentarzy: 2123910.12.2020, 20:30

Wreszcie ktoś kto umie się zastawić w polu karnym.

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2020, 20:30

Co myślicie o kontrowersyjnym pomyśle, że jeśli w ostatniej kolejce LM/LE/LE2 jest wszystko jasne co do miejsc w grupie, to żeby tych spotkań nie rozgrywać? Wiem, że prawa telewizyjne, że pieniądze, no i przy tym kibice, dla których to święto (jak np. teoretycznie byłoby dzisiaj dla kibiców Dundalk), ale jedyny sens rozgrywania takiego spotkania to ogranie rezerwowego składu, nic więcej.

Gorrann komentarzy: 213710.12.2020, 20:28

Jak oni często na siebie wpadają. Tam serio nie ma taktyki, nie wiedzą gdzie się ustawić. Czysty, poetycki chaos

TakKrzysiu komentarzy: 893810.12.2020, 20:28

Cały Willock. Balogun wybiega i nawet bez próby prostopadłej. Joe nie chce mieć go obok siebie w PL xd

new_star komentarzy: 6853 newsów: 910.12.2020, 20:27

Ale Mustadi posyła dziś celne długie piłki do skrzydłowych. Poezja.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11710.12.2020, 20:27

Kapitalny mecz. Pokaz umiejętności i siły. Mentalnie niszczymy konkurencję. Rozgromimy Burnley 1-0. ArtetaIn

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 310.12.2020, 20:27

Wilock to jest miękka faja... ja piersole.

ELAdzik komentarzy: 251610.12.2020, 20:25

Robić*

@Naburator: mamy taką grupę, że mniej niż komplet punktów to wstyd. Chociaż te zespoły są słabe zazwyczaj pierwsza połowę mają dobra w drugiej niestety nie mają już sił więc nasi moga robci co chcą.

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1210.12.2020, 20:24

Pierwszy mecz oglądam w tym sezonie LE i ten Arsenal II to solidna drużyna, chyba zacznę jej kibicować

AlexVanPersie komentarzy: 806410.12.2020, 20:24

Kto uważa, że gola "zrobił" Balogun swoim przyjęciem, zasłoną, odczekaniem i podaniem?

Joe tylko przywalił w bramkarza i miał szczęście, że się odbiło.

Naburator komentarzy: 278410.12.2020, 20:22

@Dziadyga: wiesz, bardziej mi chodzi o to, że jako jedyni mamy komplet zwycięstw w LE to i tak wszyscy cisną. Akurat w LE póki co radzimy sobie co najmniej dobrze

Gorrann komentarzy: 213710.12.2020, 20:22

LE to rozgrywki dla Willocka. Proszę by w PL wybiegał ESR.

varatas komentarzy: 256510.12.2020, 20:21

Fajnie, ze strzelamy, ale trochę pomimo własnej dyspozycji, niż dzięki niej. Skutecznie wykorzystujemy błędy takiej rangi przeciwnika jak Dundalk.

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2020, 20:21

Nieślubny Mikela z brameczką.

Gorrann komentarzy: 213710.12.2020, 20:20

Dodalbym jeszcze AMN, który robi wiatr, nakłada pressing i się stara.

thegunner4life komentarzy: 905010.12.2020, 20:20

@AlexVanPersie:
To dlatego, że ich trener dostał dużo czasu i mógł wymienić podczas okienek 3/4 składu.

Dziadyga komentarzy: 837510.12.2020, 20:19

@Naburator napisał: "na każda stracona bramkę strzelamy 4.5. Mamy komplet punktów. Dziś pewnie tez wpadną 3. Ale nie, czepiać się bo wygrywamy. Kuzwa, już chociaż czepianie się w LE byście narazie odpuścili. Ljunbergaizm się szerzy coraz bardziej w szeregach kanonierow."

Nie no,ale w meczu o pietruszke to nie bede przeciez im był braw nie wiadomo jakich.Wygrają to wygrają,przegrają to przegrają(to nierealne ;d) i tyle.Ja czekam na niedziele i zobaczymy jaką moc pokażemy.

Gorrann komentarzy: 213710.12.2020, 20:18

@TakKrzysiu: O ile Laca jeszcze biega i walczy, o tyle nie rozumiem trzymania Auby czy Williama.

Cedric wciąga Bellerina.

Podoba mi się że Mari potrafi podać do przodu. Mustafa to ma problem by do boku poszło...

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2020, 20:18

Barwy szczęścia (gra aktorska) > AFC (gra piłkarska).

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2020, 20:16

Elnenemu bujna czupryna podskakuje jak piersi dorodnej kobitce przy bieganiu :)

Gorrann komentarzy: 213710.12.2020, 20:15

Ooooo, czyżby oszczędzanie Egipcjanina by zagrał w PL?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 310.12.2020, 20:15

Czemu wpuszcza Celabosa zamiast Azzeza ?

TakKrzysiu komentarzy: 893810.12.2020, 20:14

Smith-Rowe, Niles, Soares, Elneny powinni dostać szansę w PL za Xhake, Bellerina, Williana i choćby Lacę. Baloguna prawie nie sprawdzamy w oficjalnych spotkaniach, więc góra na ławkę, ale wolę tam jego niż w podstawie niektórych naszych napastników. Powalczyć o miejsce w składzie a nie robić sobie raj dla emerytów, szczególnie Brazylijczyk i Auba.

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2020, 20:13

Rozumiem mecz o pietruszkę, rezerwowy skład, murawa może nie pierwyj sort (dla obu zespołów taka sama), ale zespół jako klub powinien szczególnie się pokazać tym bardziej, że ostatnio im nie idzie, no i rezerwowi powinni podjąć rękawicę i pokazać się Artecie. A tu kurde oddana piłeczka Dundalk i liczenie na błędy i kontry. No można i tak, ale chyba nam średnio przystoi taki styl wygrywania takich pojedynków.

ELAdzik komentarzy: 251610.12.2020, 20:11

Willock I Elneny robią pressing biegają jak głupi, a Nketiah tylko się przesuwa i się patrzy xD