Awans do fazy pucharowej, Arsenal 3-1 Partizan Belgrad.

Awans do fazy pucharowej, Arsenal 3-1 Partizan Belgrad. 08.12.2010, 21:47, Sebastian Czarnecki 672 komentarzy

Po nieco bezbarwnej grze i niezbyt ciekawym widowisku Arsenal ostatecznie pokonuje drużynę Partizana 3:1. Kanonierzy tym samym zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, jednak dopiero z drugiej lokaty.

Zobacz, na kogo może trafić Arsenal w 1/8 finału LM

Od samego początku inicjatywę przejęli gospodarze, którym bardzo zależało na wywalczeniu awansu do następnej rundy Ligi Mistrzów. Obrona gości była jednak bardzo dobrze zorganizowana, a Kanonierzy mieli bardzo duże problemy z przedarciem się pod pole karne rywala.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 13. minuty. Wtedy właśnie Bacary Sagna przeprowadził rajd prawą stroną boiska i dośrodkował na głowę Marouane Chamakha. Marokańczyk złożył się do strzału głową, jednak uderzenie było niecelne.

W 19. minucie dobrym rajdem popisał się Samir Nasri, który bez mniejszego problemu oszukał defensywę mistrzów Serbii. Francuz zdecydował się wyłożyć piłkę do wychodzącego Robina van Persiego, jednak ten nie zdołał umieścić piłki w bramce Stojkovica.

W 24. minucie Arsene Wenger został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Niestety kilka minut wcześniej Kieran Gibbs źle stanął na murawie, przez co nabawił się urazu. W miejsce poszkodowanego Anglika wszedł Emmanuel Eboue, który zmuszony został do gry na lewej flance linii defensywnej Arsenalu.

Pięć minut później Kanonierzy przeprowadzili groźną akcję, a Robin van Persie znalazł się z piłką w polu karnym rywali. Holender został jednak powalony na ziemię przez Jovanovica, a arbiter zdecydował się wskazać na wapno.

Kilkadziesiąt sekund później sam poszkodowany zdecydował się na strzał z jedenastu metrów, w przepiękny sposób pokonując Stojkovica. 1-0 dla Arsenalu!

W 34. minucie kapitalnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Emmanuel Eboue, który w przepiękny sposób ośmieszył obrońcę Partizana. Iworyjczyk zdołał jeszcze dośrodkować w pole karne, jednak jeden z obrońców wybił łaciatą na rzut rożny.

Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Grę wciąż dominowali Kanonierzy, jednak nie potrafili znowu zaskoczyć Stojkovica.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy gospodarze stanęli przed świetną okazją na podwyższenie rezultatu. Robin van Persie mógł zaskoczył bramkarza rywali strzałem zza szesnastki, jednak postanowił wyłożyć piłkę do wychodzącego na lepszą pozycję Maourane Chamakha. Marokańczyk jednak nie zdołał opanować podania posłanego od Holendra, a cała akcja zakończyła się fiaskiem.

Jednobramkowe prowadzenie Arsenalu utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Po piętnastu minutach przerwy od razu do ataku przeszli gospodarze. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Marouane Chamakh, jednak Stojkovic zdołał zatrzymać za wolnego Marokańczyka. Kanonierzy próbowali jeszcze zakończyć akcję bramką, jednak sztuka ta się nie udała.

Dwie minuty później gracze Arsenalu znaleźli się przed kolejną szansą na podwyższenie prowadzenia. Dośrodkowanie Denilsona wybił jeden z obrońców Partizana, jednak podał prosto pod nogi Samira Nasriego. Francuz zdecydował się na potężny strzał z pierwszej piłki, ale huknął tuż nad poprzeczką.

W 52. minucie drużyna gości nieoczekiwanie doprowadza do wyrównania. Do bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego trafia Cleo, jednak dużą w tym zasługę miał Sebastien Squillaci, który nieudanie zablokował strzał Brazylijczyka, co pokrzyżowało Polakowi plan obrony tego strzału.

Wyrównujące trafienie Cleo okazało się dużym sygnałem do ataku dla drużyny prowadzonej przez Arsene Wengera. Kanonierzy rzucili się do ataku, próbując przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wszelkie próby przez długi czas były jednak nieskuteczne.

W 67. minucie Arsene Wenger zdecydował się zmienić Andrieja Arszawina, który nie rozgrywał dzisiaj swojego najlepszego spotkania. Jego miejsce na murawie zajął Theo Walcott.

Wejście Anglika niewątpliwie ożywiło grę gospodarzy, bowiem już sześć minut po wejściu na boisku ponownie wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Walcott pięknym, mierzonym strzałem wykorzystał podanie od jednego z obrońców Partizana i od tego momentu na Emirates Stadium widniał wynik 2:1.

W 76. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę, bowiem Nicklas Bendtner zastąpił Marouane Chamakha.

Minutę później Kanonierzy podwyższają prowadzenie. Song i Nasri przeprowadzili kapitalną dwójkową akcję, a ten drugi zakończył ją strzałem w światło bramki Stojkovica. Serb skapitulował, 3:1 dla Arsenalu.

W 86. minucie miejsce miała dość kontrowersyjna sytuacja. Podczas, gdy Lazevski wychodził z sytuacją sam na sam z Fabiańskim, we wszystko wplatał się Bacary Sagna, który postanowił zażegnać niebezpieczeństwo. Paolo Tagliavento, który dorabia sobie jako fryzjer w rodzimym kraju, pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Czy aby na pewno była to słuszna decyzja?

Kilkanaście sekund później na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Petrovic, jednak kapitalną paradą popisał się Łukasz Fabiański, który nie pozwolił gościom zdobyć drugiej bramki.

Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnoszą gładkie zwycięstwo, jednak niedosyt w postaci drugiego miejsca w grupie niewątpliwie pozostał.

Arsenal: Łukasz Fabiański - Bakary Sagna, Laurent Koscielny, Sebastien Squillaci, Kieran Gibbs - Alex Song, Denilson, Samir Nasri - Andriej Arszawin, Marouane Chamakh, Robin van Persie.

Ławka rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Tomas Rosicky, Carlos Vela, Nicklas Bendtner, Theo Walcott, Jack Wilshere, Emmanuel Eboue.

Partizan: Stojkovic, Savic, Krstajic, Lazevski, Jovanovic, Medo, Petrovic, Babovic, Moreira, S. Ilic, Cleo

Ławka rezerwowych: Ilic, Stankovic, Brasanac, Davidov, Kizito, Iliev, Smaijanic.

Liga MistrzówPartizan Belgrad autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mdr_AFC komentarzy: 305008.12.2010, 23:10

Piękna bramka jakiegoś Pana z Hapoelu, nie spojrzałem kogo dokładnie. Widzieliście?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.12.2010, 23:10

@patryk878
Co się udzielasz? :D

@how
Poza tym nie wiem kompletnie po co Arsza dziś grał. Na ławce był Rosa, który z Utd i tak nie zagra, także męczenie Rosjanina jest dla mnie ZAGADKĄ ;x

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.12.2010, 23:09

solidny *

@howareyou

Przesadzasz.. Apropo Twoich ocen - Robin fenomenalnie? Nie przesadzajmy, on jest fenomenalny, ale dzisiaj często tracił piłki, odbijał się od rywali. określenie "dobry, dolidny występ" wystarczy. Nie wiem też czemu zwalasz beznadziejną grę Arshavina na Wengera. Bo co, Boss mu kazał robić nieudane dryblingi i spacerować po boisku? Tak jak już pisałem, gdybyśmy mieli szybkiego, umiejącego grać nogami napastnika w tym konkretnym meczu, to ustawienie by się sprawdziło, bo Chamakh miał chyba 3 podania, w których wystarzyło dobrze przyjąć piłkę, popędzić na bramkę i strzelić.

malyglod komentarzy: 648708.12.2010, 23:09

a barwy biało czerwone arsenalu ( trochę się czepiam nie ?)

WojO komentarzy: 225208.12.2010, 23:09

Powiem krótko: Naaaaasri !!!!!

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.12.2010, 23:09

@how
Szczerze wątpię, że Boss tak wyjdzie. Wyglądało mi to bardziej na danie szansy Robinowi na złapanie formy i dodatkowych minut przed Utd oraz próbę zniszczenia Marokańczyka.

Moim zdaniem Chamakh nie powinien wyjść w podstawie z Utd, ale i tak wyjdzie.

aRamsey komentarzy: 948608.12.2010, 23:08

Ja Chciałbym zobaczyć z MU na pewno Jacka, no i DJ z Kosem. W Ataku dobrze by było widzieć RvP, Nasriego z Arszą? w Pomocy za to chce jeszcze Rose :)

ToKo95 komentarzy: 110008.12.2010, 23:08

mi nawet odpowiadał ten komentator na polsacie, bez żadnych pomyłek itp. Jedyny minus to ten brak emocji, ale nie było źle.

Asiek69 komentarzy: 236608.12.2010, 23:08

co do komentatorów to mnie rozwalił polsatowy na początku meczu, który zapomniał jak się nazywa Clichy xDDD 'po lewej stronie gra normalnie...inny zawodnik' xD

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.12.2010, 23:07

Charlie -> Masz sranie? Bo co chwila o nim piszesz. ;]

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.12.2010, 23:06

@Charlie
Zdziwisz się jak w ten sam sposób wyjdziemy na United i będziesz za rok znowu pisał, że możemy ich pokonać, a Wenger powie, że sędzia mu 100 karnych nie podyktował... on przechodzi sam siebie ostatnio. A tragicznie nie było, bo Nasri i RvP to geniusze, a Walcott, Deni czy Eboue- widać, że się nie lenili podczas okresu przygotowawczego. Zresztą nawet Benek wniósł sporo dobrego, czego się nie spodziewałem.

@malyglod
Owszem, było. W tych przypadkach, które opisałem w taki sposób.

Maynard komentarzy: 17808.12.2010, 23:06

koleś co komentował na polsacie to jakaś padaka, zasypiałem normalnie. Nie dość, że gra się nie kleiła to nudził na maksa ten ziomal

malyglod komentarzy: 648708.12.2010, 23:05

co do komentatorów-oglądałem na polsacie i też widać bylo że gościu malo iwe o ostatnich występach kanonierów a zna je ze statystyk i skrótów. Ps. najlepiej oglądać z angielskich stacji - bardziej klimatycznie

Maynard komentarzy: 17808.12.2010, 23:04

na rankingi od początku sezonu

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.12.2010, 23:03

@how
A mnie cieszy, że zagrali takie "biedne" w Nasze typowe zagrania spotkanie bo widać, że Boss kazał Im się oszczędzać na Utd. Nie sraj tyle. To byli tylko Partyzanci, na których tak na dobrą sprawę nic więcej nie było trzeba ;)

Gunner48 komentarzy: 792908.12.2010, 23:03

@Ciawaro
chętnie bym podyskutował z Tobą, ale jutro muszę o 5.00 wstać więc dobranoc wszystkim ;)

Gunner_995 komentarzy: 655008.12.2010, 23:03

Kurdę a miałem się jeszcze uczyć ;D Ale nie mogę ;) Kanonierzy zawsze podwyższają mi adrenalinę.
Teraz czas na Czerwone Diabły ;)

Maynard komentarzy: 17808.12.2010, 23:03

mdr_AFC nie przesadzam. Kolejną bramkę zawalił w tym sezonie. Jak popatrzysz na rankingi goal.com, sky sport czy kanonierzy.com to Squilaci jest najgorszy. To o czymś znaczy a nie , że sobie ubzdurałem

malyglod komentarzy: 648708.12.2010, 23:01

howareyou-> ochłoń nieco. Aż tak tragicznie jak piszesz nie było. Fakt, że zagraliśmy w asekuracyjnym ustawieniu, a niektórzy ( arsha, chamakh i dla mnie song z denilsonem w ofensywie ) nie grali meczu życia ( delikatnie mówiąc ). Ale wenger bał się że dostanie dwie kontry i przegra mimo 70% w posiadaniu piłki jak to już w tym sezonie bywało.

Ciawaro komentarzy: 43608.12.2010, 23:01

a ja nie rozumiem co wy się tak sracie w dalszej fazie LM nie ma juz łatwych przeciwników a jak juz mamy odpadac to wole zeby odpadli w tej 1/16 niż tam w cwierć czypółfinale przynajmniej liga sie zajmą. Z drugiej strony jak się poderwą i uda im się wygrać z naprawde mocna druzyna jak real czy bayern to jestem przekonany że to ich moze tak uskrzydlić że obejrzymy Arsenal na Wembley

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.12.2010, 23:01

@Charlie
Według komentatorów siedział obok Fabregasa i wyglądał jak Djorou, ale może coś pokręciłem. W sumie taaaaaaacy podobni są.

A to co napisałem to czyste fakty, który by głuchoniemy zauważył oglądając te spotkanie. Zresztą, nawet genialna dwójka NSportu doszła do podobnych wniosków - więc wcale o to nietrudno.

mdr_AFC komentarzy: 305008.12.2010, 23:01

Maynard - nie przesadzaj, w pierwszej połowie radził sobie dobrze. Nie zmienia to jednak faktu, że ja już chcę zdrowego TV! ;)

mdr_AFC komentarzy: 305008.12.2010, 22:59

squillaci - nabijasz komentarzy czy co? masz 2 razy na tej stronie napisane...

Czternasty komentarzy: 515 newsów: 208.12.2010, 22:59

Losowanie bodajże 17 grudnia.

MICHAL191 komentarzy: 13908.12.2010, 22:59

17-12-2010

Gunner_995 komentarzy: 655008.12.2010, 22:58

17 grydnia. Ufff ale ulga jak było 1:1 to już mi prawie się serducho zatrzymało :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3008.12.2010, 22:57

Zawieszenie Bac'a to jeden mecz, nie srajcie, nie będzie tak źle.

Dzisiejszy mecz, mimo że pogromem nie był nawet mi się podobał. Szczególnie gra Denilson'a. To co On dziś wyczyniał to było niesamowite. CO prawda miał parę strat, ale kompletnie nic nie znaczyły na tle tego świetnego występu!

pedroklub komentarzy: 22508.12.2010, 22:55

Benek jest takim samym kaleką jak Peter Crouch z Tottenhamu. Powinni razem zagrać w jakiejś komedii.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.12.2010, 22:55

@Kanonier101090
Sędzia nieporozumienie? Ty jesteś nieporozumienie. Bac się zachował jak junior albo jak Koscielny, głupi błąd i głupi faul, red w pełni zasłużony.

Już nawet nie będę się powtarzał nt. naszej gry bo była żałosna, mieliśmy szczęście, że graliśmy z teamem klasy Lecha Poznań. Wszystko, co było do napisania napisałem w przerwie meczu - Wenger ustalił najgorszą możliwą formację, udowodnił, że jest dupą, a nie szkoleniowcem - jedna rzecz to prowadzić klub i przeprowadzać transfery, a druga to umieć ustawić piłkarzy na boisku. Chamakh nie powinien się na nim w ogóle znaleźć, skoro Robin miał grać 90 minut, ale nie! Arsene tak lubi Marokańczyka, że Van Persiego zepchnie do pomocy, a Rosę/Jacka w ogóle wyrzuci ze składu - przecież bez Chamakha Partizan by nas pogromił! Nieporozumienie, szkoda słów. Całe szczęście, że w końcówce udało się strzelić te 2 gole.

Co do piłkarzy:

Robin - fenomen, ustawiony w ogóle nie na swoim miejscu, z nieporadnymi prawie-piłkarzami dookoła (Chamakh i Arsha dziś przeszli sami siebie), a i tak zagrał kapitalnie.

Sagna - szkoda tej durnej kartki, kapitalny występ, sporo doskonałych odbiorów, wślizgów. Głupi błąd.

Kosa/Squilacci - pewnie wszyscy będą pisać, że bez zastrzeżeń... ale jak ja patrzyłem na tak wysoko grającą wysuniętą linię obrony, to bałem się dosłownie co 5 minut, że drużyna jak Partizan przeprowadzi kontrę po której trafi do siatki. Co będzie, jak zagramy z kimś lepszym?... Boję się pomyśleć.

Arshavin - nie komentuję, fatalny występ, ale oczywiście nie byłoby to możliwe bez Wengera. Rosjanin powinien mu specjalnie podziękować.

Chamakh - całkiem podobnie, jak pan wyżej, z tą tylko różnicą, że Chamakh przez cały mecz nie potrafił ani przyjąć piłki, ani podać... niczego nie potrafił, a Robin wcale nie zabierał mu miejsca na boisku. Dzięki Marokańczykowi graliśmy w 10... w sumie to nawet w 9, bo on tylko przeszkadzał reszcie drużyny. Gdyby na ataku ustawić Van Persiego, a na środek wstawić Rosę - pewnie padłaby dwucyfrówka.

Denilson - miłe zaskoczenie nie tylko fryzurą, strasznie dynamiczny dzisiaj i dobry w destrukcji. Więcej takiej gry.

To na tyle. Jeżeli Arsene znowu straci rozum i ustawi nas tak samo na United (czyt. z Robinem na pomocy i swoim pupilkiem na środku ataku) to jesteśmy po prostu w dupie. Znając życie - przed dzisiejszym dniem spodziewałem się, że udupić nas może Squilacci. Teraz widzę, że jeszcze bardziej może dokonać tego nasz trener. Na Old Trafford zapowiada się najtrudniejszy mecz sezonu.

@SaGnA
17 grudnia.

btw. Oglądał ktoś na NSport? Najbardziej mnie zniszczył "Diaby" oglądający spotkanie z trybun. Szkoda, że wyglądał jak Djorou.

maras11 komentarzy: 63008.12.2010, 22:55

Guuner48
Nie tylko ja :D Wenger też zastanawia się nad sprowadzeniem tego młodego Vrsaljko :D

mdr_AFC komentarzy: 305008.12.2010, 22:55

A teraz słuchajcie na kogo moglibyśmy trafić gdybyśmy wyszli z grupy na 1. miejscu:

Olympique Lyon, Valencia CF, FC Kopenhaga, AS Roma, Olympique Marsylia lub w najgorszym przypadku AC Milan. Niestety mamy trudniejszych rywali tylko przez naszą głupotę :)

Losowanie 17 grudnia!

Kanonier101090 komentarzy: 16508.12.2010, 22:55

no tak mysle ze warto trafic na slabszego rywala chociażby dlatego aby miec wiecej sil na lige w ktorej czeka nas prawdziwy poligon a sadze ze z barca wiecej sie nabiegają niz z shalke

aRamsey komentarzy: 948608.12.2010, 22:54

Bac nam troszeczkę sytuację skomplikował, no ale cóż, ważny jest awans

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 408.12.2010, 22:54

maras11 --> śmieszny jestes, kupowac obronce dlatego ze Sagna wypada przez kartke i to tylko w LM po za tym ta strona juz jest zabezpieczona przez Eboue, a z drugiej wypada Gibbs , który grał jako zmiennik, bo zawsze tam pocina Clichy

SaGnA komentarzy: 98508.12.2010, 22:54

KIEDY losowanie 1/8 ligi mistrzów?

maras11 komentarzy: 63008.12.2010, 22:53

Taa ... Ale ktoś na ławkę by sie przydał ...

smod3r komentarzy: 108608.12.2010, 22:53

o jezu wy byście tylko chcieli żeby arsenal wygrywał wszystko po najmniejszej linii oporu. Niech trafią na silniejszy zespół i im spuszczą lanie. Bo wygrywać wszystko na słabszych rywalach to nie sztuka.

concrete13 komentarzy: 869808.12.2010, 22:52

maras --> zagra Eboue i Clichy i po problemie..

zly_kanonier komentarzy: 511108.12.2010, 22:52