Awans do fazy pucharowej, Arsenal 3-1 Partizan Belgrad.

Awans do fazy pucharowej, Arsenal 3-1 Partizan Belgrad. 08.12.2010, 21:47, Sebastian Czarnecki 672 komentarzy

Po nieco bezbarwnej grze i niezbyt ciekawym widowisku Arsenal ostatecznie pokonuje drużynę Partizana 3:1. Kanonierzy tym samym zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, jednak dopiero z drugiej lokaty.

Zobacz, na kogo może trafić Arsenal w 1/8 finału LM

Od samego początku inicjatywę przejęli gospodarze, którym bardzo zależało na wywalczeniu awansu do następnej rundy Ligi Mistrzów. Obrona gości była jednak bardzo dobrze zorganizowana, a Kanonierzy mieli bardzo duże problemy z przedarciem się pod pole karne rywala.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 13. minuty. Wtedy właśnie Bacary Sagna przeprowadził rajd prawą stroną boiska i dośrodkował na głowę Marouane Chamakha. Marokańczyk złożył się do strzału głową, jednak uderzenie było niecelne.

W 19. minucie dobrym rajdem popisał się Samir Nasri, który bez mniejszego problemu oszukał defensywę mistrzów Serbii. Francuz zdecydował się wyłożyć piłkę do wychodzącego Robina van Persiego, jednak ten nie zdołał umieścić piłki w bramce Stojkovica.

W 24. minucie Arsene Wenger został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Niestety kilka minut wcześniej Kieran Gibbs źle stanął na murawie, przez co nabawił się urazu. W miejsce poszkodowanego Anglika wszedł Emmanuel Eboue, który zmuszony został do gry na lewej flance linii defensywnej Arsenalu.

Pięć minut później Kanonierzy przeprowadzili groźną akcję, a Robin van Persie znalazł się z piłką w polu karnym rywali. Holender został jednak powalony na ziemię przez Jovanovica, a arbiter zdecydował się wskazać na wapno.

Kilkadziesiąt sekund później sam poszkodowany zdecydował się na strzał z jedenastu metrów, w przepiękny sposób pokonując Stojkovica. 1-0 dla Arsenalu!

W 34. minucie kapitalnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Emmanuel Eboue, który w przepiękny sposób ośmieszył obrońcę Partizana. Iworyjczyk zdołał jeszcze dośrodkować w pole karne, jednak jeden z obrońców wybił łaciatą na rzut rożny.

Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Grę wciąż dominowali Kanonierzy, jednak nie potrafili znowu zaskoczyć Stojkovica.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy gospodarze stanęli przed świetną okazją na podwyższenie rezultatu. Robin van Persie mógł zaskoczył bramkarza rywali strzałem zza szesnastki, jednak postanowił wyłożyć piłkę do wychodzącego na lepszą pozycję Maourane Chamakha. Marokańczyk jednak nie zdołał opanować podania posłanego od Holendra, a cała akcja zakończyła się fiaskiem.

Jednobramkowe prowadzenie Arsenalu utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Po piętnastu minutach przerwy od razu do ataku przeszli gospodarze. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Marouane Chamakh, jednak Stojkovic zdołał zatrzymać za wolnego Marokańczyka. Kanonierzy próbowali jeszcze zakończyć akcję bramką, jednak sztuka ta się nie udała.

Dwie minuty później gracze Arsenalu znaleźli się przed kolejną szansą na podwyższenie prowadzenia. Dośrodkowanie Denilsona wybił jeden z obrońców Partizana, jednak podał prosto pod nogi Samira Nasriego. Francuz zdecydował się na potężny strzał z pierwszej piłki, ale huknął tuż nad poprzeczką.

W 52. minucie drużyna gości nieoczekiwanie doprowadza do wyrównania. Do bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego trafia Cleo, jednak dużą w tym zasługę miał Sebastien Squillaci, który nieudanie zablokował strzał Brazylijczyka, co pokrzyżowało Polakowi plan obrony tego strzału.

Wyrównujące trafienie Cleo okazało się dużym sygnałem do ataku dla drużyny prowadzonej przez Arsene Wengera. Kanonierzy rzucili się do ataku, próbując przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wszelkie próby przez długi czas były jednak nieskuteczne.

W 67. minucie Arsene Wenger zdecydował się zmienić Andrieja Arszawina, który nie rozgrywał dzisiaj swojego najlepszego spotkania. Jego miejsce na murawie zajął Theo Walcott.

Wejście Anglika niewątpliwie ożywiło grę gospodarzy, bowiem już sześć minut po wejściu na boisku ponownie wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Walcott pięknym, mierzonym strzałem wykorzystał podanie od jednego z obrońców Partizana i od tego momentu na Emirates Stadium widniał wynik 2:1.

W 76. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę, bowiem Nicklas Bendtner zastąpił Marouane Chamakha.

Minutę później Kanonierzy podwyższają prowadzenie. Song i Nasri przeprowadzili kapitalną dwójkową akcję, a ten drugi zakończył ją strzałem w światło bramki Stojkovica. Serb skapitulował, 3:1 dla Arsenalu.

W 86. minucie miejsce miała dość kontrowersyjna sytuacja. Podczas, gdy Lazevski wychodził z sytuacją sam na sam z Fabiańskim, we wszystko wplatał się Bacary Sagna, który postanowił zażegnać niebezpieczeństwo. Paolo Tagliavento, który dorabia sobie jako fryzjer w rodzimym kraju, pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Czy aby na pewno była to słuszna decyzja?

Kilkanaście sekund później na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Petrovic, jednak kapitalną paradą popisał się Łukasz Fabiański, który nie pozwolił gościom zdobyć drugiej bramki.

Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnoszą gładkie zwycięstwo, jednak niedosyt w postaci drugiego miejsca w grupie niewątpliwie pozostał.

Arsenal: Łukasz Fabiański - Bakary Sagna, Laurent Koscielny, Sebastien Squillaci, Kieran Gibbs - Alex Song, Denilson, Samir Nasri - Andriej Arszawin, Marouane Chamakh, Robin van Persie.

Ławka rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Tomas Rosicky, Carlos Vela, Nicklas Bendtner, Theo Walcott, Jack Wilshere, Emmanuel Eboue.

Partizan: Stojkovic, Savic, Krstajic, Lazevski, Jovanovic, Medo, Petrovic, Babovic, Moreira, S. Ilic, Cleo

Ławka rezerwowych: Ilic, Stankovic, Brasanac, Davidov, Kizito, Iliev, Smaijanic.

Liga MistrzówPartizan Belgrad autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56709.12.2010, 22:04

Świeża porcja mądrości Patrice'a Evry: “Arsenal is only a good Academy. They play good football but win nothing. In 10 years we will forget about that club.”
“At United we only watch for Chelsea results”

Ten gość chyba ma ze sobą jakiś problem...

kamil_malin komentarzy: 933209.12.2010, 22:02

Patryk, poprzednie avki były lepsze. Ten strasznie irytuje. ;)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27309.12.2010, 22:00

SamirRosicky-----> Patryk ma rację, przecież wypociny co niektórych (patrz: kiko17) są nieraz śmieszniejsze niż pomysły Ferdka Kiepskiego;)

SamirRosicky komentarzy: 285309.12.2010, 21:59

patryk878 ->
To była taka ironia i wyolbrzymienie.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9809.12.2010, 21:57

SamirRosicky -> Jeśli takie coś nie daje Ci spać to musisz mieć strasznie słabą psychikę.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11709.12.2010, 21:50

arsenal122---> dzięki

arsenal122 komentarzy: 113009.12.2010, 21:49

o 4 nad ranem, transmisja na POLSACIE

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11709.12.2010, 21:48

Nie wiecie przypadkiem, o której walczy Adamek?

SamirRosicky komentarzy: 285309.12.2010, 21:46

Tak poza tematem to co raz częściej mam wrażenie, że użytkownik tej strony powinien uprzednio przejść jakiś test na inteligencję, bo ostatnio pełno, tu z przykrością to stwierdzę, IDIOTÓW wbija na stronę. Jacyś fani United, Sp*rs, Barcy przychodzą tu jedynie z myślą skrytykowania kogoś, a ich inteligencja i bezsensowne "riposty" nie dają spać po nocach.

Baranik komentarzy: 19409.12.2010, 21:38

@arsenal22
Nie pisz nazwiska najbardziej plugawego lewego obrońcy. ;)

arsenal22 komentarzy: 64209.12.2010, 21:25

youtube.com/watch?v=fdR4cHxnzHg&feature=related ladne zachowanie cola i radosc dzieciaka :D

Arkadius92 komentarzy: 169809.12.2010, 21:11

youtube.com/watch?v=HNxaOVGQioo&feature=related

Obczajcie akcję od 4.25 i minę Wengera. Padłem :)

concrete13 komentarzy: 869809.12.2010, 21:09

jeżeli chodzi o oceny podawane przez kogokolwiek z tej strony to w większości się zgadzam ..choć czasami niektórych ponoszą emocje i przesadzają w jedną lub drugą stronę..

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 709.12.2010, 20:59

Według mnie Vpr ocenia kapitalnie, z reguły raczej się z nim zgadzam, z malusieńkimi wyjątkami (w tym sezonie chyba tylko dwa, trzy razy - Laurent za wysoko i Fabregas za nisko, ale opcja nr 1 to subiektywne podejście do sprawy, a sytuacja z Fabregasem była pewnie wywołana emocjami :P) Nie ma co narzekać, oceny na tym serwisie są strasznie rzetelne i piszą je odpowiednie osoby - i piszę to jako fan oglądający każdy mecz w całości i zwracający często uwagę na postawę poszczególnych zawodników.

Oceny Sky to natomiast totalna porażkaa, niewarto w ogóle zawracać sobie nimi głowy.

@nasri233
Bardziej widać to u ciebie IMO, Wojtuś owszem - jest fanem Barcy, ale ostatnio więcejniżklub jest w bardzo wysokiej formie, tak więc zachwyty nad nimi nie są przypadokowe)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56709.12.2010, 20:54

adipetre > ja się tylko zastanawiam, czy, jako wierny kibic Sp*rs, oglądasz wszystkie mecze Arsenalu, czy piszesz "bo tak"?

mir4ek komentarzy: 100709.12.2010, 20:51

youtube.com/watch?v=yn93pX3YVvc

Zapomniałem :p

Przydałby się na mecz z MU...

VoXy komentarzy: 205709.12.2010, 20:48

Słyszeliście Wojtka Jagode?!
"Arsenal gra CZASAMI ładniej niż Barcelona"!
Nie ma to jak faworyzowanie swojego najlepszego klubu ;|
Arsenal gra zawsze ładniej niż Barca.! ;)

matek9009 komentarzy: 135509.12.2010, 20:48

myślę że mamy na tyle już zgrany zespół ze powinniśmy juz powalczyć z MU to juz nie to samo co w zeszłym sezonie jesteśmy trochę bardziej zgrani fakt były wpadki i to u siebie z zespołami srednimi ale wszystko jest do przełamania , ja wieże w to że nie przegramy a czy cos więcej to wszystko juz w nogach piłkarzy osobiście mnie remis na OT by satysfakcjonował był by to już jakis postęp w porównaniu z poprzednimi sezonami...

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 409.12.2010, 20:45

Obawiam się że w poniedziałek okaże się że nadal jej nie znalazł.

Joker_224 komentarzy: 519709.12.2010, 20:42

Ja nie chcę żeby kibice znaleźli tą przyczynę, ale żeby Wenger ją w końcu znalazł i skutecznie ją zwalczył/naprawił

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 409.12.2010, 20:39

Joker_224 --> ale ja wierze, bardzo głęboko wierze w to że Arsenal wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, w końcu z Chelsea nie pamiętam od kiedy walczyliśmy jak równy z równym , niestety skończyło się to 2:0. Chce tylko znaleźć przyczynę tych wszystkich przegranych z wielkimi klubami.

Joker_224 komentarzy: 519709.12.2010, 20:32

@armata_PL

A kiedy ostatnio Tottenham wygrał na naszym stadionie? Ostatnio pierwszy raz po 17 przegranych z rzędu. Takie serie mają to do siebie, że kiedyś się kończą, więc czemu to nie miałoby nastąpić właśnie w poniedziałkowy wieczór?

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16809.12.2010, 20:30

2 sezony temu wygraliśmy raz z MU i z CFC, a wtedy graliśmy taką dzieciarnią, że głowa mała. Ja myślę, że te zespoły po prostu nauczyły się grać z Arsenalem.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 409.12.2010, 20:27

Mam takie pytanie, kiedy Arsenal wygrał z jedną z drużyn ManU lub Chelsea?

Chce wam po prostu uświadomić że Arsenal wymięka na wielkie mecze, nie daje rady. Nie wiem dlaczego. Nawet sobie nie wyobrażacie jak bym chciał wygrać na OT.

arsenal22 komentarzy: 64209.12.2010, 20:26

BLAGAM WAS ADMINI ZROBCIE TYPERA!!!!

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27309.12.2010, 20:23

DARKING-----> niestety nie:/

DARKING komentarzy: 33109.12.2010, 20:21

Jeśli chodzi o LM to nawet jak odpadniemy szybciej niz szybko to i tak wyjdzie na plus, bo skupimy sie wtedy na samej lidze... A tak wogole to mam pytanie, czy sagna po tej czeriwieni bedzie mogl grac w nastepnym meczu w LM??

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 809.12.2010, 20:21

co się dziwic,przeciez to fan Kogutów. Spadaj do kurnika jak coś Ci nie pasuje.

Joker_224 komentarzy: 519709.12.2010, 20:20

@adipetre

jak jesteś taki skrzywdzony to sam tyraj przy tych ocenach! Po za tym według mnie oceny ze Sky i goal.com są często nie obiektywne, szczególnie dla wspomnianego Koscielnego, bo koleś czyści całe boisko

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 809.12.2010, 20:10

adipetre; - a co Ty prawnik jesteś? no to co tu jeszcze robisz? jak Ci się nie podoba to nie czytaj i nie rób zamętu na stronie.

adipetre komentarzy: 79709.12.2010, 20:07

Eryk w wiekszym stopniu jest nieobiektywny niz ludzie z goal.com i skz sports sie nie znaja.

FanekAFC komentarzy: 511209.12.2010, 20:05

Najłatwiej będzie, jeśli trafimy na drużynę z Niemiec, ale ja jednak najbardziej chciałbym, aby Arsenal zagrał z Realem ;)

kamil_9414 komentarzy: 282809.12.2010, 20:05

Adipetre---- ty zdajesz sobie sprawę z tego co mowisz??
Za to ci grozi ban ze hoho.
Chyba ze nie potraktuja calkiem poważnie twojej wypowiedzi.

SamirRosicky komentarzy: 285309.12.2010, 20:04

adipetre ->
Ale że co, uważasz, że oceny Sky Sports i Goal.com są obietywne? ;D

adipetre komentarzy: 79709.12.2010, 20:02

Eryk Delinger, ten czlowiek nie ma prawa odpowiadac za oceny na tym serwisie. oto ciekawostka statystyczna -

srednia ocen Sky Sports oraz goal.com dla Squilacciego z ostatnich 4 meczow - 5,625

srednia ocen dla tego samego pilkarza wg. jakze obiektywnego pana Eryka - 5,000000

a teraz srednia ocen dla Koscielnego wg. sky sportsu oraz goal.com - 5,625

natomiast widac nieco przeceniajacy Koscielnego redaktor wystawil mu srednia - 7,25

Arsenal_1886 komentarzy: 1952109.12.2010, 20:00

youtube.com/watch?v=Wm0o22uf66Y&feature=related
Świetny filmik o Arsenalu ,a także znana wszystkim muzyka z meczu Premier League :P

Co do losowania w LM to obyśmy musieli grać z kimś z Niemczech :)
C"MON ARSENAL !!

fabregas1987 komentarzy: 2577009.12.2010, 19:49

bayern qalbo Schalke, obu tym druzynom nie idzie w tej chwili, a odwrotnie jest z Realem i Barca, oni miazdza kazdego, kto stanie na ich drodze ;/;/

concrete13 komentarzy: 869809.12.2010, 19:35

najpierw chciałbym trafić na Real i ich wyeliminować z LM a potem zrobić to samo z Farsą :)

a tak na poważnie - Schalke..

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52009.12.2010, 19:17

@aguero10

Lech coś próbuje. Fakt to jeszcze nie to ale stawiają na młodych i zdolnych a jak kupują to młodych o świetnym współczynniku jakość do ceny jak Rudnevs Peszko Stilić czy nawet Kriwiec ale Lech ma z kolei większe ambicje niż Dynamo. Ale fakt 5mln za piłkarza nie przebiliśmy a Dynamo takimi kręci co okienko transferowe.

aguero10 komentarzy: 854509.12.2010, 19:11

Jedni kreują takich piłkarzy a drudzy kupują .Taki jest świat piłki.Dynamo wie jak to robić i kręci ostrą kasę co roku tylko pozazdrościć.Szkoda że w Polskiej Lidze nie ma takiego klubu i pewnie długo nie będzie.

gargamel800 komentarzy: 53209.12.2010, 19:10

Naszczęście awans, a już się bałem.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52009.12.2010, 18:54

To nie ten artykuł ale też ciekawy oddający biznes jakim się zajmuje Dynamo Zagrzeb :

balkan-football.com/newsy/58-chorwacja/620-dinamo-zagrzeb-transfery-w-latach-2003-2010.html

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52009.12.2010, 18:26

Joker 224
Nie trener a prezes. Trenerzy tam nie mają nic do gadania. Zarzekać to się mógł ,daj spokój oni są biedni i potrzebują pieniędzy i czekają aż taki talent im się trafi potem robią kupę szumu w mediach by zainteresować nim maksymalną ilość klubów i sprzedać jak najdrożej - to jest ich biznes z którego żyją.

Osobiście uważam że to bdb. ruch jeśli faktycznie go pozyskamy czy -liśmy. Czytałem o gościu już dawno temu w pewnym artykule jak znajdę to zapodam za chwilę.

Gunner48 komentarzy: 792909.12.2010, 18:14

Leppus28-->
jesteś aż tak naiwny?!
Przecież kanonierzy oszczędzali się przed poniedziałkiem...
To że Arsenal awansuje dalej było więcej niż pewne.
Jedynie się z Tobą zgodzę co do tego, że nie posiadamy piłkarza "lidera". Bardzo potrzebujemy takiego, może Vermaelen, Wilshere.

Joker_224 komentarzy: 519709.12.2010, 18:06

@Axxxe
Teraz to będzie tak wyglądać. Nie będzie już wywiadów w których piłkarze będą mówić o potędze swoich zespołów, po prostu będą straszyć przeciwników fotkami na portalach społecznościowych ;p

@Vpr
Cos więcej na ten temat? Ich trener zarzekał się, że go nie sprzeda...

Leppus28 komentarzy: 21109.12.2010, 18:02

Niestety ten mecz pokazał, że drużynie wciąż brak charakteru. Grają o wszystko, ze słabiutkim zespołem, mogą odpaść z rozgrywek, do tego przed własną publicznością. I grają tak, jakby im się specjalnie nie chciało. Gdyby Partizan był trochę silniejszy i lepiej konstruował kontrataki, to mogłoby już być po Lidze Mistrzów. Arsenal to wciąż klub, który nie potrafi rozgrywać meczy o najwyższą stawkę. Nie ma lidera, nie ma ducha walki. Teraz będzie spotkanie z Manchesterem United. Kolejna szansa, żeby wreszcie pokazać coś wielkiego.

Sopel123 komentarzy: 90509.12.2010, 18:00

EE wygramy spokojnie z mułami w poniedziałek , bez obaw chłopaki, damy rade!

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11509.12.2010, 17:58