Bardzo słabe widowisko na Emirates, Arsenal 1-0 Swansea

Bardzo słabe widowisko na Emirates, Arsenal 1-0 Swansea 10.09.2011, 17:08, Sebastian Czarnecki 1378 komentarzy

O godzinie 16:00 czasu polskiego na Emirates Stadium rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Arsenalem, a walijskim Swansea, które zakończyło się zwycięstwem Kanonierów 1-0 po kuriozalnym golu Andrieja Arszawina. O ile wynik jest satysfakcjonujący, tak gra obu zespołów mocno rozczarowała. Warto dodać, że w wyjściowej jedenastce Arsenalu znalazło się dwóch debiutantów - Per Mertesacker i Mikel Arteta, którzy rozegrali bardzo dobre zawody, a z ławki rezerwowych wszedł inny debiutant - Yossi Benayoun - który również pokazał się z dobrej strony.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Frimpong, Ramsey, Arteta - Arszawin, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu podopieczni Arsene'a Wengera mogli wyjść na prowadzenie po tym, jak fantastycznym przeglądem pola popisał się Arteta, który wyłożył idealną piłkę pod nogi Ramsey'a. Niestety kapitan walijskiej drużyny narodowej wciąż utrzymuje równy - bardzo słaby - poziom i nie potrafił wykończyć idealnej sytuacji.

W 7. minucie bardzo groźną szansę na zdobycie bramki zmarnowała ekipa gości. Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło pod nogi Grahama, który oddał strzał z pierwszej piłki na bramkę Szczęsnego, obok interweniującego Mertesackera. Na szczęście polski golkiper w świetnym stylu zatrzymał to uderzenie.

W 15. minucie Theo Walcott był bliski pokonania Vorma w akcji sam na sam, jednak uderzenie z linii bramkowej wybił Caulker.

Na następną groźną akcję musieliśmy czekać do 30. minuty, kiedy to świetnym rajdem popisał się Andriej Arszawin. Mimo tego, że Rosjanin za daleko wypuścił sobie piłkę i nie zdołał oddać strzału na bramkę, to swoim agresywnym pressingiem zmusił Vorma do błędu, a ten wypuścił piłkę z rąk i posłał ją na rzut rożny.

Pięć minut później dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Walijczycy, jednak dośrodkowanie w pole karne okazało się niedokładne, a interweniujący Gibbs zdołał wybić futbolówkę na korner.

W 40. minucie boiska kibice Kanonierów mogli odczuć ulgę. Mimo, że Walcott oddał fatalny strzał na bramkę, który pewnie złapał Vorm, to holenderski golkiper popełnił najprawdopodobniej najgłupszą decyzją w swoim życiu, wypuszczając piłkę pod nogi swojego obrońcy. Rykoszet od nogi defensora gości wykorzystał Andriej Arszawin, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w pustej bramce gości.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak podania od Arszawina nie potrafił wykorzystać Theo Walcott.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków Swansea i chaotycznej postawie defensorów Arsenalu, jednak na szczęście żadna z akcji nie przyniosła Walijczykom wyrównania.

W 54. minucie arbiter podyktował rzut wolny przed polem karnym Arsenalu po faulu Laurenta Koscielnego. Do piłki podszedł Scott Sinclair, a jego mocne uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Trzy minuty później podopieczni Arsene'a Wengera mogli podwyższyć prowadzenie. Andriej Arszawin podał do Robina van Persiego, a ten po samotnym rajdzie uderzył w słupek bramki Swansea.

W 61. minucie na murawę Emirates Stadium pierwszy raz w nowych barwach wybiegł Yossi Benayoun, który zastąpił Andrieja Arszawina.

Kolejne minuty to głównie kopanina w środku pola i nic nie przynoszące ataki z obu stron. Gra stała się bardzo wyrównana, ale jednocześnie chaotyczna. Na kolejną znaczącą akcję musieliśmy czekać aż do 81. minuty, kiedy Benayoun dobrze uruchomił Mikela Artetę, jednak ten nie zdołał umieścić piłce w bramce pilnowanej przez Vorma.

Dwie minuty później Kieran Gibbs dobiegł do piłki posłanej lewym skrzydłem, a następnie dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegał wprowadzony kilka minut wcześniej Chamakh. Marokańczyk doskoczył do piłki i oddał mocny strzał głową, który jednak zdołał obronić golkiper Walijczyków.

W doliczonym czasie gry drużyna gości zaczęła szaleńczo szturmować na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale jeden z ataków został sprytnie przerwany przez defensywę Kanonierów i zapoczątkował kontratak. Za rozegranie piłki wziął się - niestety - Aaron Ramsey, który mając przed sobą czterech kolegów z drużyny i jednego rywala wolał podać piłkę... właśnie do rywala.

Chwilę później zawodnicy Swansea mogli doprowadzić do wyrównania, jednak po zamieszaniu w polu karnym Kanonierów strzał Grahama poleciał nad bramką Szczęsnego. Przed końcowym gwizdkiem sędziego szansę na zdobycie gola miał jeszcze Gibbs, ale dobrą interwencję nogami zaliczył Vorm.

Dzisiejszego dnia mieliśmy obejrzeć nowy Arsenal, który wzbogacony o kilka nowych twarzy będzie grał radosną dla oka piłkę. Wszyscy kibice zgromadzeni zarówno na Emirates Stadium, jak i Ci zasiadający przed telewizorami czy komputerami, mocno się rozczarowali, gdyż Kanonierzy znów zademonstrowali pokaz bezsilności, mozolne ataki, a jedyna bramka dla gospodarzy padła po koszmarnym błędzie przeciwnika. Atak był całkowicie nieskuteczny, Theo Walcott kolejny raz zachowywał się jak jeździec bez głowy, a Aaron Ramsey już zdołał wszystkich przekonać do tego, że daleko mu do rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia i prezentuje poziom co najwyżej trzecioligowy. Na plus należy ocenić jedynie środek obrony, który wyglądał dzisiaj bardzo pewnie. Nowi gracze wkomponowali się w zespół całkiem nieźle, ale wciąż brakuje polotu w grze ofensywnej. Wynik może cieszyć, ale styl gry na pewno nie. Miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie coraz lepiej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.09.2011, 20:42

henry147 > To ,że strzelił dwa gole to mało istotny fakt . On jest lepszy od naszych skrzydłowych :D
Jedynie Gervinho jest na porównywalnym poziomie .

Szogun komentarzy: 28930 newsów: 310.09.2011, 20:41

E tam. Po co Nam Hazard jak mamy Artetę?. ;)

arthas74 komentarzy: 234310.09.2011, 20:41

Ramsey i Walcott grali dno;) kompletnie bez formy, zal

henry147 komentarzy: 136610.09.2011, 20:40

Słaby mecz ale najważniejsze że są 3 punkty a tak poza tematem Wenger musi sciągnąć Hazarda zimą właśnie strzelił 2 bramki dla Lille

DAWIDOW komentarzy: 910.09.2011, 20:39

co do Ramseya to fakt grał słabo. ale zobaczycie z meczu na mecz będzie coraz lepiej. mnie sie "podobała" akcja z 40' zaraz przed golem dla Arsenalu. fajny strzał Walcotta. ha ha

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2011, 20:38

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.09.2011, 20:38

arsenal.com/news/news-archive/-as-soon-as-you-win-things-are-different-

Wypowiedź pomeczowa Bossa .

Walcott / Arshavina *

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2011, 20:36

malyglod, też mi się wydaje, że nie ma co rozpaczać. Lekkie zadowolenie z 3. punktów, mały grymas z prezentowanej gry.
Będzie lepie. Wracają Gervinho i Song, którzy z miejsca wskoczą do pierwszej jedenastki.

Kto by chciał mieć w dzisiejszym meczu Arsenalu Hazarda zamiast Walcota\Arshawina?

Przed chwilą strzelił dla Lille na 2-1.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.09.2011, 20:35

Eden Hazard ponownie :D
Lille prowadzi 2 : 1 już .

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277010.09.2011, 20:35

arsenallord

wl to szkoda, bo w tym meczu liczylem na remis, bo to moje dwie ulubione druzyny z t- mobile ekstraklas;/

Asiek69 komentarzy: 236610.09.2011, 20:34

ci co wyzywają Aarona od najgorszych - ok grał lipę i to fest, ale to jest kanonier, więc trochę kultury i szacunku

malyglod komentarzy: 649410.09.2011, 20:32

rozi13com->
w naszym dzisiejszym podstawowym składzie w porównaniu z poprzednim sezonem grało 5 nowych zawodników. Czego oczekujesz? To połowa składu, daj im trochę czasu. Mogło być lepiej, cieszmy się, że nie było gorzej.

mskafc komentarzy: 579610.09.2011, 20:31

arthas74

Opanuj sie czlowieku.. nie gral najlepiej, ale nie posuwaj sie do wyzwisk..dorosnij, jesli jestes dorosly, to sie zachowuj jako takowy.

arsenallord komentarzy: 29809 newsów: 11710.09.2011, 20:31

Dennis--> 2-1

Szogun komentarzy: 28930 newsów: 310.09.2011, 20:30

Dwóch i z ławki jeszcze punkty bo 2 ma kontuzje

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2011, 20:30

Ale się uwzięliście na Ramseya. Co prawda, przy kontrataku 4 na 2 też mało nie rąbnąłem w komputer, ale "pokraka", "szmaciarz"? Słabszy mecz i tyle. Akurat w przypadku Ramseya jestem pewien, że będziecie odkręcać własne słowa...

Dennis_Bergkamp@
Twoja przeglądarka nie obsługuje livesports.pl ?

Szogun komentarzy: 28930 newsów: 310.09.2011, 20:27

Moja drużyna w FPL w końcu daję radę. Jeszcze nie zaktualizowano a 63 pkt już są :)

Rules komentarzy: 100310.09.2011, 20:26

Całe szczęście, że są 3 pkt.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277010.09.2011, 20:25

arsenallord

a wlasnie ile bylo podbeskidzie?

henry1996 komentarzy: 132010.09.2011, 20:23

fakt ramsey gra jak strzaszna pokraka ale pamietajny ze 2 sezony temu miał otwarte złamanie nogi i nie wiadomo było czy bedzie mógł biegac. wrócił ale słabszy niż był przed kontuzją to samo byłoz rosickim

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2011, 20:22

maciekbe, po sezonie zobaczymy kto miał rację. Mimo wszystko mam nadzieję, że się to będziesz Ty.

arsenallord komentarzy: 29809 newsów: 11710.09.2011, 20:22

Dzisiaj jak na razie genialny dzień. Zwycięstwa Arsenalu, Podbeskidzia, Polski to czas na Adamka

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2011, 20:21

Jak dla mnie na razie Aaron powinien grać, jeżeli Rosa się wyleczy to na niego bym postawił (początek sezonu bardzo udany), później oczywiście powrót Jacka.

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 110.09.2011, 20:21

Po niezbyt przekonującym zwycięstwie, postanowiłem ogarnąć co zrobił BAYERN aby wrócić na szczyt po słabym sezonie.
A więc, zwyciężyli dzisiaj 7-0 z ligowym średniakiem, my 1-0 z beniaminkiem.
W ich meczu zagrało 14 zawodników z czego 6 to wychowankowie reszta została kupiona za 113 mln €(nie grał Robben).
Co BAYERN zrobił przed sezonem? Wzmocnił na początku pozycje które tego wymagały i oczywiście ławkę.
Jak postąpił ARSENAL to wszyscy wiedzą : (
Podsumowując zarząd powinien wziąć przekład z Niemców co zrobić, aby powrócić na szczyt.
Pozdrowienia

Xdkarol komentarzy: 98810.09.2011, 20:20

jaki jest kod ligi K.com na FPL?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 410.09.2011, 20:20

No i Polska kończy, 3-1 :D teeraz tylko Adamek został ;p

maciekbe komentarzy: 1245810.09.2011, 20:19

@pauleta oglądałeś 2 sezony temu, jak grał Yossi w Liverpoolu? Ten koleś ma spore umiejętności, zobaczysz jeszcze będzie z niego spory pożytek :)

arsenallord komentarzy: 29809 newsów: 11710.09.2011, 20:19

Polacy wygrali z Niemcami 3-1 w siatkę na ME!

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 410.09.2011, 20:19

Hazard brama :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2011, 20:18

Myślę, że zrobilibyście tymi zmianami harakiri.
Frimpong i Coquelin jeszcze nie dorośli do tego poziomu (może kiedyś dorosną, kto wie)
Benayoun jak niżej

Asiek69 komentarzy: 236610.09.2011, 20:17

Podobno Eden niezłą brame strzelił

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.09.2011, 20:17

Eden Hazard strzela dla Lille :P

Geistinho komentarzy: 506 newsów: 110.09.2011, 20:17

Kuźwa co wy od Aarona chcecie? ludzie, on musi miec wiecej luzu, wierze ze jak arteta wezmie na siebiue ciezar rozgrywania toWalijczyk zacznie grac lepiej.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277010.09.2011, 20:16

czy adamek kliczko bedzie na polsacie?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 410.09.2011, 20:15

badyl -> kanał 248 albo coś koło tego

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2011, 20:15

maciekbe, ja obstawiam, że Benayoun to będzie meganiewypał. Nigdy mi jego gra to gustu nie przypadła. Myślę, że za kilka spotkań dołączy do Chamakha, Ramseya, Arshavina czyli piłkarzy na których się narzeka.

arsenallord komentarzy: 29809 newsów: 11710.09.2011, 20:15

badyl254--->RTL ponoć nie będzie kodować...oby.

badyl254 komentarzy: 264110.09.2011, 20:13

Pytanie: czy na Polsacie Cyfrowym jest RTL? Pytanie 2: Czy RTL będzie kodował walkę?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.09.2011, 20:12

francis+Pong lub Francis+Benayoun jest jeszcze Rosa, z jakims urazem ale chyba nie wielkim, jest kilka wariantow, bo Aaron chwilowo sie nie nadaje...

KanonierChris komentarzy: 292410.09.2011, 20:11

Rosa ma mały problem z kolanem, mógł grac ale Wenger chciał żeby odpoczął.

songoku95 komentarzy: 2348610.09.2011, 20:11

brak Jacka ;/ widać Aaron musi sie ograć... Za duża presja na nim spoczywa i wielkie wymaganie :( Arteta powinien sie wgrać tylko bez kontuzji prosze! na BvB atak wgląda tak