Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium

Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium 19.02.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3289 komentarzy

Bez niespodzianek na Emirates Stadium. Bayern zrobił dokładnie to, co do niego należało i zabrał ze stadionu Arsenalu swoją własność, czyli niemalże pewny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bayern zrobił po prostu swoje, całkowicie zdominował przeciwnika i rozszarpał go na strzępy, zupełnie w swoim stylu. Rewanż na Alianz Arena dla piłkarzy Arsenalu pozostaje już jedynie okazją na pozwiedzanie bawarskich zabytków.

3:1 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, zważając na to, jaką genialną komedię zaprezentowała nam formacja obronna Arsenalu, z Wojciechem Szczęsnym na czele. Bawarczycy mogli wywieźć z Londynu jeszcze wyższy wynik, ale na to, co osiągnęli, na pewno nie mają prawa narzekać. Podopieczni Heynckessa mogą już świętować awans do kolejnej rundy, bo Kanonierzy z taką grą nie są w stanie nawet odrobinę zagrozić w rewanżu Bayernowi, który aktualnie o lata świetlne wyprzedza upadającą londyńską potęgę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Ramsey, Cazorla, Podolski - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić.

Pierwsze pięć minut było najlepszym okresem w grze Kanonierów - nie oddawali rywalowi piłek, ale przede wszystkim nie tracili bramek.

Już w 7. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Niestety było to trafienie dla gości. Dośrodkowanie na 16. metr od Mullera przepięknym strzałem bez przyjęcia wykończył Toni Kroos. W tej akcji obrońcy Kanonierów zachowali się niestety jak dzieci błądzące we mgle. 1:0 dla Bawarczyków.

Defensywa Arsenalu od samego początku grała bardzo nieporadnie. Popełniali sporo błędów, często faulowali w okolicy pola karnego, czego efektem były rzuty wolne, które Bayern potrafi egzekwować. Na szczęście teraz piłka im nie leżała.

W 21. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Wrzuconą piłkę głową uderzył Daniel van Buyten, ale jego strzał odbił Wojtek Szczęsny. Przy dobitce Mullera z trzech metrów Polak nie miał szans. 2:0 dla Bayernu. Kolejny przykład bezradności obrońców Arsenalu. W tej sytuacji któryś z nich absolutnie powinien wybić piłkę lub przynajmniej lepiej pokryć Thomasa Mullera.

Gracze Arsenalu wyglądali na bardzo sfrustrowanych sytuacją na boisku i dominacją przyjezdnych, rezultatem czego były bezmyślne żółte kartki dla Vermaelena, Sagny i Artety.

W 39. minucie, gdy Arsenal rozgrywał jedną z niewielu swoich akcji sędzia przerwał grę sygnalizując faul Sagny. Francuski defensor w ostentacyjny sposób demonstrował w stronę arbitra, że powinien on zakupić sobie okulary. Bac powinien się jednak cieszyć, że nie wyleciał w tej sytuacji z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia odesłał graczy na przerwę.

W 55. minucie nadzieje kibiców Arsenalu odżyły! Kanonierzy dostali w prezencie rzut rożny, który był bity na długi słupek. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wyszedł na piąty metr i nawet nie próbował interweniować. Piłka spadła tuż przed zaskoczonym Lukasem Podolskim, jednak Niemiec zachował zimną krew i głową skierował piłkę do bramki Bawarczyków. Bayern wygrywa już tylko jedną bramką! Nie wszystko stracone!

W 63. minucie trener Bayernu przeprowadził roszadę w składzie. Ribery'ego zastąpił Robben. W 73. minucie podwójną zmianę wykonał Arsene Wenger. Ramseya i Podolskiego zmienili Giroud i Rosicky. Chwilę później na kolejną roszadę zdecydował się Heynckes. Za Toniego Kroosa na boisku zameldował się Gustavo.

W 77. minucie nadzieja umarła po raz kolejny. Na wolne pole wybiegł Lahm, który otrzymał podanie od Robbena i płasko dośrodkował. Piłka minęła obrońców i Szczęsnego, na długim słupku zaatakował ją Mandżukić. Futbolówka podskoczyła na dużą wysokość i powoli opadała w kierunku bramki, jednak polski golkiper nie zdążył podnieść się wystarczająco szybko, by skutecznie interweniować. 3:1 dla Bayernu.

Chwilę później Mandżukicia zmienił Mario Gomez.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, goście wygrali pewnie, zgodnie z przewidywaniami.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123921.02.2013, 16:04

@Sewer

Tak jakość się poprawiła na mecz.
Nie było może meeega płynnie, ale nie było tez ŻADNEGO laga i przeładowywania.
Będę częściej korzystał z weeb.tv następnym razem pewnie na mecz z KFC ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.02.2013, 16:01

Arsenal23, jak Chelsea miała najlepszy skład to wyrzucił ją z LM niejaki Ovrebo :p

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50321.02.2013, 16:01

Jest tu ktoś użytkownikiem TNK ?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078421.02.2013, 15:56

Włoski szpaku
youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-V8T89R7k4U

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 15:54

Wiem potrafił znakomicie posłać długą piłke jak Beckham, lecz chodziło że młodszi Fabs i Flamini oraz Pires, który jednak najelepsze lata miał za sobą

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 15:51

No mamy może i niektórych słabszych zawodników, lecz moim zdaniem mamy lepszy skład jednak niż Milan.
Nie grał u nich Mario a oni przez dyscyplinę i realizowanie taktyki meczowej wygrali 2-0

krakuus komentarzy: 182921.02.2013, 15:51

@Cysiowo Nie do końca taka motywacja im potrzebna, dla naszych przeznaczona jest ta popularna przemowa :)

youtube.com/watch?v=yX39J_YyKbs

DeptaGUNNER komentarzy: 210421.02.2013, 15:50

Witam wszystkich!
Takie pytanko mam, czy wiecie gdzie można obejrzeć mecz All Stars?

TakKrzysiu komentarzy: 893821.02.2013, 15:49

jaki chcielibyscie zobzczyc sklad na replay?

amadeo komentarzy: 514921.02.2013, 15:45

@ Arsenal23
Według mnie Milan po prostu był zdyscyplinowany taktycznie i pomimo tego, że w obronie jakieś gwiazdy nie grały to radzili sobie 100 razy lepiej niż nasi defensorzy w tym sezonie. A z drugiej strony Ibra to taki typ, który może strzelić gola roku a potem pełno setek zmarnować i łapać czerwone.
Po prostu postawili na świetną młodzież w napadzie, zgrali się i są naprawdę nieprzewidywalni.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 121.02.2013, 15:44

Yakub
No tak , ale teraz zamiast Flaminich, Piresów mamy Gervinho i inne podobne miernoty :>

Sewer komentarzy: 157021.02.2013, 15:43

@mallen

I jak transmisja,wszystko ok?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 121.02.2013, 15:43

Yakub
Dopiero na Dein'ie jestem czyli około 3 rozdziału, ale są rozmowy z Gazidisem, lady nina bracewell-smith, i innymi, tylko nie podane jest kto co mówił :P. Mam nadzieje że jak Arsenalfcfan przeczyta książkę to trochę mu się w główce obróci ;)

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 15:42

My też nie byliśmy w finale mając Bergkapma, Vieire itd tylko z młodym Fabsem Flaminim czy nawet Piresem :D

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 15:41

Robizg
wyjaśnia książka choć trochę wątpliwości, które nas nękaja?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 15:40

Piłka nożna jest dziwna. Chelsea Londyn z o wiele silniejszym składem (z Ballackiem, Essienem, Carvalho) nie wygrała LM, wygrała ją wtedy kiedy miała najmniejsze szanse i najsłabszy skład. To samo Milan, nie wygrał z Barceloną wtedy kiedy miał Silve, Ibrahimovica, Cassano, tylko wtedy kiedy wyprzedali największe gwiazdy i grali młodzikami czy dosyć przeciętnymi zawodnikami...

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 15:40

Dla mnie El Shaaraway jest lepszy.
Widać było klasę Neymara w meczu z Anglią :P

Damian10 komentarzy: 25721.02.2013, 15:39

Frytek
według mnie Neymar to nie jest gwiazda jakaś , jakby chciał coś zrobić ze sobą to dawno by poszedł do Europy a nie zabawa w Brazylii i na średnich meczach w reprezentacji kończąc . Kto go wycenił na 50 mln euro na zł. to się zgodzę lol

Frytek komentarzy: 320321.02.2013, 15:23

Ale była by bomba jakbyśmy kupili Neymara.. Heh..

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078421.02.2013, 15:15

Ja 1,2,3,4,6,8,10 jestem pewny na 100% 7 i 9 na 50 %, natomiast 5 nie mam pojecia

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 121.02.2013, 15:14

mallen
Ja już mam książkę od 2 dni :D. Zacząłem czytać i dla mnie bomba :)

anty_pzpn_ komentarzy: 337021.02.2013, 15:14

ja zupelnie nie mam pojecia kto to jest 1 , 8 , i 9 :( i raczej nie wysle bo nawet nie zgadne kto to jest fuck ;/ A tak chcialem miec ta ksiazke

ja8pl komentarzy: 296621.02.2013, 15:14

a santos strzelil gola dla gremio , no i vargas wypozyczony mlody ciekawy napadzior tez ustrzelil :D

jarts komentarzy: 231921.02.2013, 15:11

Ok,już mam - NSportHD - Liverpool - Zenit

bartekmlawa komentarzy: 102421.02.2013, 15:11

Na logike to tak powinno być.najpierw Ci co mają 10 twarzy,potem 9. Ale wierzysz w to,że 15 osób nie odgadło? Pewnie trafnosc będzie ok 90%

mallen komentarzy: 2123921.02.2013, 15:11

@bartekmlawa

Chodzi o erę Internetu, ciężko młodzież znaleźć w księgarni

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 15:11

Do nr 1, 5, 7, 8, 9 i 10 znalazłem identyczne odpowiedniki zdjęć, nr 3, 6 są banalne i miałem tylko problem z 2 i 4 ale raczej też trafiłem na 90% :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.02.2013, 15:11

jimmykanonier1886 > Dałem do każdej postaci odpowiedź, ale przy 2-3 miałem pewne wątpliwości ;p

jarts > Nie, prędzej N sport.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078421.02.2013, 15:09

arseneal
odgadłeś wszystkich ?

jarts komentarzy: 231921.02.2013, 15:09

na TURBO przypadkiem Hannover - Anzhi nie leci?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078421.02.2013, 15:08

a tak w ogóle to jak nie będzie 15 osób, które odgadły 10 twarzy, to co co nie odgadli wszystkich też mają wtedy szanse ?

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 15:07

@jimmykanonier
Nr 5 jest najłatwiejszy :P

Marcinb88 komentarzy: 68721.02.2013, 15:06

Ja książkedziisja kupiłem,wieczorem zabieram sie do czytania;D tylko troszeczke się zmartwilem ponieważ ona się kończy po sezonie 2010/2011 myślałem ze jednak o rok aktualniejsza, ale mam nadzieje ze sie nie rozczaruje czytając;D

mallen
Cenowo na jedno wychodzi. Chyba,że chodzi o wygodę,albo brak księgarni.

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 15:03

Ja Valdesa bym nie chciał u nas nawet za darmo.
Jest bardzo słaby.
W 100% wolałbym np. Julio Cesara, który będzie po spadu QPR do wyciągnięcia za grosze.

mallen komentarzy: 2123921.02.2013, 15:02

Do księgarni, jasne chyba do sklepów on-line.

bartekmlawa komentarzy: 102421.02.2013, 15:00

Marzag
koniec chyba dzisiaj o 20 albo 21. A wyniki nie wiem. Wszyscy czekają na wyniki, a potem wszyscy poza 15 osób sru do księgarni:D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.02.2013, 14:58