Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium

Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium 19.02.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3289 komentarzy

Bez niespodzianek na Emirates Stadium. Bayern zrobił dokładnie to, co do niego należało i zabrał ze stadionu Arsenalu swoją własność, czyli niemalże pewny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bayern zrobił po prostu swoje, całkowicie zdominował przeciwnika i rozszarpał go na strzępy, zupełnie w swoim stylu. Rewanż na Alianz Arena dla piłkarzy Arsenalu pozostaje już jedynie okazją na pozwiedzanie bawarskich zabytków.

3:1 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, zważając na to, jaką genialną komedię zaprezentowała nam formacja obronna Arsenalu, z Wojciechem Szczęsnym na czele. Bawarczycy mogli wywieźć z Londynu jeszcze wyższy wynik, ale na to, co osiągnęli, na pewno nie mają prawa narzekać. Podopieczni Heynckessa mogą już świętować awans do kolejnej rundy, bo Kanonierzy z taką grą nie są w stanie nawet odrobinę zagrozić w rewanżu Bayernowi, który aktualnie o lata świetlne wyprzedza upadającą londyńską potęgę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Ramsey, Cazorla, Podolski - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić.

Pierwsze pięć minut było najlepszym okresem w grze Kanonierów - nie oddawali rywalowi piłek, ale przede wszystkim nie tracili bramek.

Już w 7. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Niestety było to trafienie dla gości. Dośrodkowanie na 16. metr od Mullera przepięknym strzałem bez przyjęcia wykończył Toni Kroos. W tej akcji obrońcy Kanonierów zachowali się niestety jak dzieci błądzące we mgle. 1:0 dla Bawarczyków.

Defensywa Arsenalu od samego początku grała bardzo nieporadnie. Popełniali sporo błędów, często faulowali w okolicy pola karnego, czego efektem były rzuty wolne, które Bayern potrafi egzekwować. Na szczęście teraz piłka im nie leżała.

W 21. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Wrzuconą piłkę głową uderzył Daniel van Buyten, ale jego strzał odbił Wojtek Szczęsny. Przy dobitce Mullera z trzech metrów Polak nie miał szans. 2:0 dla Bayernu. Kolejny przykład bezradności obrońców Arsenalu. W tej sytuacji któryś z nich absolutnie powinien wybić piłkę lub przynajmniej lepiej pokryć Thomasa Mullera.

Gracze Arsenalu wyglądali na bardzo sfrustrowanych sytuacją na boisku i dominacją przyjezdnych, rezultatem czego były bezmyślne żółte kartki dla Vermaelena, Sagny i Artety.

W 39. minucie, gdy Arsenal rozgrywał jedną z niewielu swoich akcji sędzia przerwał grę sygnalizując faul Sagny. Francuski defensor w ostentacyjny sposób demonstrował w stronę arbitra, że powinien on zakupić sobie okulary. Bac powinien się jednak cieszyć, że nie wyleciał w tej sytuacji z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia odesłał graczy na przerwę.

W 55. minucie nadzieje kibiców Arsenalu odżyły! Kanonierzy dostali w prezencie rzut rożny, który był bity na długi słupek. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wyszedł na piąty metr i nawet nie próbował interweniować. Piłka spadła tuż przed zaskoczonym Lukasem Podolskim, jednak Niemiec zachował zimną krew i głową skierował piłkę do bramki Bawarczyków. Bayern wygrywa już tylko jedną bramką! Nie wszystko stracone!

W 63. minucie trener Bayernu przeprowadził roszadę w składzie. Ribery'ego zastąpił Robben. W 73. minucie podwójną zmianę wykonał Arsene Wenger. Ramseya i Podolskiego zmienili Giroud i Rosicky. Chwilę później na kolejną roszadę zdecydował się Heynckes. Za Toniego Kroosa na boisku zameldował się Gustavo.

W 77. minucie nadzieja umarła po raz kolejny. Na wolne pole wybiegł Lahm, który otrzymał podanie od Robbena i płasko dośrodkował. Piłka minęła obrońców i Szczęsnego, na długim słupku zaatakował ją Mandżukić. Futbolówka podskoczyła na dużą wysokość i powoli opadała w kierunku bramki, jednak polski golkiper nie zdążył podnieść się wystarczająco szybko, by skutecznie interweniować. 3:1 dla Bayernu.

Chwilę później Mandżukicia zmienił Mario Gomez.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, goście wygrali pewnie, zgodnie z przewidywaniami.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 121.02.2013, 18:00

Oh cmon, odpowiedź na 5 została podana trzydzieści razy -.-

afc14afc komentarzy: 126321.02.2013, 17:59

a co będzie za 2 tygodnie szanti kłazorla, żejru, łilszajer

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 17:58

Arseneal to widzę dla ciebie 5,7,8 nic trudnosci nie sprawily czy dlugo ich szukales?

Panowie też mieliście problem z 5,7,8 i w konkursie?
Do reszty jestem prawie pewny lecz tutaj ciężko

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 17:57

Szpakowski jest stary juz i pamiec mu szwankuje :D
Jedyne co podoba mi sie w jego komentowaniu meczy to te jego emocje :P

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 17:57

Jestem ciekaw czy pierwszy raz jakiś konkurs na k.com wygra osoba, która się tu często udziela :P
Przeważnie wygrywały noł nejmy.

Ale znając mojego pecha... (mimo, że na bank odgadłem wszystkie oczy :P)

@Arsenal23
E to ja pierdziele taki interes...

A po ile stoi kurs na pozostanie Wengera?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997321.02.2013, 17:57

a ja stawiam 100:1, ze bedzie AW nadal managerem w 13/14 i pozniej...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 17:54

Jak się postawi 2 zł na to ,że Wenger nie będzie nas trenował w 2013/2014 to dostanie się 4 zł...

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 17:51

@pauleta19
Chyba Marszczerano ^^

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 121.02.2013, 17:50

@A_1886

Skoro jest po pięćdziesiątce, to musiało być to już jakiś czas temu...

David92 komentarzy: 640021.02.2013, 17:50

Dobra trzeba odpalac Atletico a potem Lpool :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.02.2013, 17:47

już o Marszerano nie wspomnę :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.02.2013, 17:45

adrian12543 > Przepraszam kolejny raz. Mam nadzieje, że za którymś razem będę miał to wpojone do głowy :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.02.2013, 17:45

Mohamodon Diarra!

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078421.02.2013, 17:45

aaron
to już klasyk

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.02.2013, 17:44

dailymail.co.uk/news/article-2282239/I-slept-Arsenal-striker-Councillor-dubbed-highest-paid-UK-makes-extraordinary-claim-blog.html

Ten mężczyzna spał z jakimś napastnikiem Arsenalu. Obstawiam, że z Marokańczykiem lub Bendtnerem.

goonertalk.com/2013/02/21/vermaelen-i-do-not-want-to-leave-arsenal/

Verma teraz nie chce odchodzić, ale w przyszłości kto wie. Nie płakałbym jakby odszedł. O wiele mniejsza strata jeśli chodzi o naszych kapitanów których mieliśmy w poprzednich latach ( Vieira, Henry, Fabregas czy Robin ). Bynajmniej była by szansa, że kapitanem zostanie Jack.

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 17:39

Szpaku nas nie będzie komentował bo on nie zna innych piłkarzy spoza MU i Barcy.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11721.02.2013, 17:38

Mnie najbardziej rozwalił kiedyś tekst Szpaka podczas meczu Barca - Real: "Nikt nie siedzi, nikt nie stoi"

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511621.02.2013, 17:37

Na koniec mezu wczoraj Szpak przeszedł samego siebie mówiąc, że Abiatti (nie wiem kogo miał na myśli) jest trenerem Milanu. xD

witek_23 komentarzy: 24921.02.2013, 17:33

krakuus

oprocz takiej przemowy wengera przed meczem na allianz arena przydalby sie dla przykladu taki doping

youtube.com/watch?v=u0rMe2Vyb9E

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.02.2013, 17:32

Zdaje się, że był jeszcze "Allegrini".

Ceran komentarzy: 215421.02.2013, 17:29

Jak Szpakowski to fajnie jakby zagrał Coquelin,Oxlade-Chamberlain i Giroud. Będzie się działo.

jarts komentarzy: 231921.02.2013, 17:25

Nic nie pobije Jordi Albiego

mitmichael komentarzy: 4924321.02.2013, 17:22

Nie narzekajcie na komentarz tylko sie cieszcie, ze mecz bedziecie mogli na spokojnie poogladac. Istnieje tez druga mozliwosc - mecz bedzie lecial na ZDF po niemiecku.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.02.2013, 17:20

veron, nie mam FB, ale 100 udostępnień to chyba jakiś pikuś, szczególnie, że udostępnianie działa lawinowo. 3000zł za 3000 durnych udostępnień, nie widzę w tym nic żenującego. Można się czepiać, że próg szybko się kończy, ale wymiennik 1 kliknięcie=1 złotówka jest wysoki. Dla mnie akcja na +.

amadeo komentarzy: 514921.02.2013, 17:19

Pamiętam jak TVP pokazywała nasz mecz z MU kiedyś w LM...Szpakowski mylił Gibbsa z Giggsem a jeszcze wtedy chyba w mułach grał Gibson :D Facet wszystkich trzech co chwilę mylił hahaha

Pucer komentarzy: 9721.02.2013, 17:19

siema
moze ktos napisac kiedy gramy mecz z kfc?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17221.02.2013, 17:12

Nie wiem czy wiecie ale TVP pokaże nasz rewanż z Bayernem.

gunner_girl komentarzy: 45521.02.2013, 17:06

Ja już zakupiłam książkę i jestem w trakcie czytania :)

Matheo14 komentarzy: 55121.02.2013, 16:54

Dzięki ! :)

bartekmlawa komentarzy: 102421.02.2013, 16:52

Matheo14
Można. Empik, online,idz do księgarni,

Matheo14 komentarzy: 55121.02.2013, 16:49

Książkę która jest w konkursie można jakoś kupić ?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511621.02.2013, 16:38

@veron
Ale jakoś działać trzeba. ; P

mitmichael komentarzy: 4924321.02.2013, 16:38

Dla tych co myla i podaja, ze taki czy inny mecz bedzie mozna ogladac na AZ TV. Otoz nie, na tym kanale z hotbirda nie bedzie meczow bo ten kanal ma inna ramowke niz ten, ktory mecze pokazuje. Wchodzicie sobie na strone liveonsat.com/2day.php i tam gdzie jest pokazany kanał AZ TV najezdzacie myszka i wam pokaze z jakiej satelity bedzie leciał mecz. Przykładowo Lyon - Tottenham AZ TV z satelity Astra 1G 31.5 stopni E i z satelity Turksat 3A 42E (ten drugi jest niekodowany).

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078421.02.2013, 16:36

yakub97
i jak tam porozszyfrowałeś ?

veron komentarzy: 459521.02.2013, 16:35

Niuchacz3>>
jestem jak najbardziej za akcją wspierania Pełki ale STS moim zdaniem zachował się żenująco, zwykłe promowanie strony, za 100 udostępnień 500 zł? Co to dla nich a tym bardziej dla Pełki....

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511621.02.2013, 16:18

facebook.com/photo.php?fbid=565737700104886&set=a.142436192435041.27658.135010893177571&type=1&relevant_count=1

Z tego wszystkiego zapomniałem dać linka :P

Jakby ktoś miał ochotę, to proszę o udostępnienie tego linku na fb, który pomoże w pewien sposób (sam do końca nie wiem jaki xD) Przemkowi Pełce.

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 16:08

O właśnie zapomniałem o konkursie na książkę >
Trzeba troche porozszyfrowywac te oczy :P

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 16:07

Ja mam nadzieję że Orange nie wywinie mi znów psikusa jak w meczu na ES z Kurczakami gdzie odłaczyli internet z powodu awarii :/