Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium

Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium 19.02.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3289 komentarzy

Bez niespodzianek na Emirates Stadium. Bayern zrobił dokładnie to, co do niego należało i zabrał ze stadionu Arsenalu swoją własność, czyli niemalże pewny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bayern zrobił po prostu swoje, całkowicie zdominował przeciwnika i rozszarpał go na strzępy, zupełnie w swoim stylu. Rewanż na Alianz Arena dla piłkarzy Arsenalu pozostaje już jedynie okazją na pozwiedzanie bawarskich zabytków.

3:1 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, zważając na to, jaką genialną komedię zaprezentowała nam formacja obronna Arsenalu, z Wojciechem Szczęsnym na czele. Bawarczycy mogli wywieźć z Londynu jeszcze wyższy wynik, ale na to, co osiągnęli, na pewno nie mają prawa narzekać. Podopieczni Heynckessa mogą już świętować awans do kolejnej rundy, bo Kanonierzy z taką grą nie są w stanie nawet odrobinę zagrozić w rewanżu Bayernowi, który aktualnie o lata świetlne wyprzedza upadającą londyńską potęgę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Ramsey, Cazorla, Podolski - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić.

Pierwsze pięć minut było najlepszym okresem w grze Kanonierów - nie oddawali rywalowi piłek, ale przede wszystkim nie tracili bramek.

Już w 7. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Niestety było to trafienie dla gości. Dośrodkowanie na 16. metr od Mullera przepięknym strzałem bez przyjęcia wykończył Toni Kroos. W tej akcji obrońcy Kanonierów zachowali się niestety jak dzieci błądzące we mgle. 1:0 dla Bawarczyków.

Defensywa Arsenalu od samego początku grała bardzo nieporadnie. Popełniali sporo błędów, często faulowali w okolicy pola karnego, czego efektem były rzuty wolne, które Bayern potrafi egzekwować. Na szczęście teraz piłka im nie leżała.

W 21. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Wrzuconą piłkę głową uderzył Daniel van Buyten, ale jego strzał odbił Wojtek Szczęsny. Przy dobitce Mullera z trzech metrów Polak nie miał szans. 2:0 dla Bayernu. Kolejny przykład bezradności obrońców Arsenalu. W tej sytuacji któryś z nich absolutnie powinien wybić piłkę lub przynajmniej lepiej pokryć Thomasa Mullera.

Gracze Arsenalu wyglądali na bardzo sfrustrowanych sytuacją na boisku i dominacją przyjezdnych, rezultatem czego były bezmyślne żółte kartki dla Vermaelena, Sagny i Artety.

W 39. minucie, gdy Arsenal rozgrywał jedną z niewielu swoich akcji sędzia przerwał grę sygnalizując faul Sagny. Francuski defensor w ostentacyjny sposób demonstrował w stronę arbitra, że powinien on zakupić sobie okulary. Bac powinien się jednak cieszyć, że nie wyleciał w tej sytuacji z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia odesłał graczy na przerwę.

W 55. minucie nadzieje kibiców Arsenalu odżyły! Kanonierzy dostali w prezencie rzut rożny, który był bity na długi słupek. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wyszedł na piąty metr i nawet nie próbował interweniować. Piłka spadła tuż przed zaskoczonym Lukasem Podolskim, jednak Niemiec zachował zimną krew i głową skierował piłkę do bramki Bawarczyków. Bayern wygrywa już tylko jedną bramką! Nie wszystko stracone!

W 63. minucie trener Bayernu przeprowadził roszadę w składzie. Ribery'ego zastąpił Robben. W 73. minucie podwójną zmianę wykonał Arsene Wenger. Ramseya i Podolskiego zmienili Giroud i Rosicky. Chwilę później na kolejną roszadę zdecydował się Heynckes. Za Toniego Kroosa na boisku zameldował się Gustavo.

W 77. minucie nadzieja umarła po raz kolejny. Na wolne pole wybiegł Lahm, który otrzymał podanie od Robbena i płasko dośrodkował. Piłka minęła obrońców i Szczęsnego, na długim słupku zaatakował ją Mandżukić. Futbolówka podskoczyła na dużą wysokość i powoli opadała w kierunku bramki, jednak polski golkiper nie zdążył podnieść się wystarczająco szybko, by skutecznie interweniować. 3:1 dla Bayernu.

Chwilę później Mandżukicia zmienił Mario Gomez.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, goście wygrali pewnie, zgodnie z przewidywaniami.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235421.02.2013, 18:45

Topek
Sezonowca jako tako tutaj nie widzialem, ale fanboja owszem.Ale jak mowisz i taki sie trafi, tylko co go skusilo.

mitmichael komentarzy: 4924321.02.2013, 18:45

Aby miec sezonowcow trzeba zdobywac trofea a ostatnio co zdobylismy

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511621.02.2013, 18:44

Przepraszam bardzo, ale ludzie, który uważają, że jeśli ktoś ma mniej niż 18 lat nie może udzielić składnej wypowiedzi, są idiotami.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12621.02.2013, 18:43

Ars3n, i tych i tych, jak i reszty dziwadeł. To normalne.

kilerr15 komentarzy: 69821.02.2013, 18:42

ja 5 lat temu też byłem gimbaza hehe :D Ale to co wypisują teraz ci młodsi to tragedia...

Ars3n komentarzy: 1235421.02.2013, 18:41

Topek
sezonowcow czy fanbojow jednego pilkarza (Szczesnego)?

kilerr15 komentarzy: 69821.02.2013, 18:40

w czasach powszechnej krytyki tego klubu ( moim zdaniem zjechano nas bardziej niż np barce) i wiadomo tych 8 lat to dziwne :] no ale rzeczywiście takie Portsmouth nie ma sezonowców, ale na pewno ma problemy finansowe ^^

bartekmlawa komentarzy: 102421.02.2013, 18:39

Bo tutaj gimbaza rządzi od czasu rozpoczecia meczu do zaśnięcia, czyli przykładowo w sobote z AV od 16,az padną ze zmęczenia. Potem jest spokój,tylko czasem ktoś wyskoczy przed szereg XD

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.02.2013, 18:39

krakuus,

to czy się wypowiadam o Wengerze jak jest jeszcze naszym trenerem to Tobie nic do tego... bo mam takie prawo.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12621.02.2013, 18:38

Arsenal ma sezonowców jak każdy znany klub. Sezonowców to nie ma Portsmouth.

archterror komentarzy: 428721.02.2013, 18:35

kilerr15@ A może gadatliwość po prostu spadła hmm? ;)

kilerr15 komentarzy: 69821.02.2013, 18:33

jak mawiał klasyk jeśli się pomylę to mnie poprawcie, czy wam też się nie wydaje, że kiedyś ludzi online tutaj było więcej i postów też po takich ważnych meczach ? ciekawe o czym to świadczy, chyba ilość kibiców arsenalu nie spada (mam nadzieję) bo uważam, że pisanie o sezonowych kibicach arsenalu jest smieszne

archterror komentarzy: 428721.02.2013, 18:33

bartekmlawa@ Dzięki za odpowiedź :)

bartekmlawa komentarzy: 102421.02.2013, 18:30

Ja z 3 i 4. Czwórkę kojarzę, ale nie pamietam jak on sie nazywał.

archterror
Lec do empiku,ta sama kasa. A bedziesz miał od reki!

archterror komentarzy: 428721.02.2013, 18:27

Kamilo1425@ Zacne wieści :D akurat będę miał dostęp tylko do naziemnej.

archterror komentarzy: 428721.02.2013, 18:26

Cześć wszystkim :)

Mam pytanie na wstępie. Czy ktoś wie, czy będzie można dostać książkę o Arsenalu np. w Empiku? Mam niedaleko, ale najpierw muszę wrócić do akademika. Czy może lepiej zamówić przez internet?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511621.02.2013, 18:25

Ehh, teraz mnie olśniło i już tylko dziesiątki nie wiem. ; P

zanst komentarzy: 38221.02.2013, 18:24

@All
Widać kto ma problemy z ironią, gratuluje. Większość komentarzy tu to spam - skoro nie można wyjawiać, to po co każdy się o to pyta?

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 18:22

@zanst
Ale inni biorą udział.
Omg...

zanst komentarzy: 38221.02.2013, 18:22

@Yakub97
Ewentualnie może być to Michael Jackson, ale sam nie wiem.

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 18:21

Ale z tym Stallone pojechales :D
Istny dowcipis

zanst komentarzy: 38221.02.2013, 18:20

A nie biorę udziału bo książkę już zamówiłem.

zanst
facepalm. to ze sie nie bawisz, to nie znaczy, ze musisz innym psuc zabawe. Ban leci.

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 18:15

Co do 8 jednak macie rację że banał.
Pana kojarzę nie wiem czy teraz meczy nie komentuje w ang stacjach a 5 w ogóle nie wiem

krakuus komentarzy: 182921.02.2013, 18:13

@Arsenalfcfan Mam jeszcze jedną dobrą radę, nie udzielaj się tu póki Arsene jest naszym trenerem, wszystkim wyjdzie to na zdrowie.

zanst komentarzy: 38221.02.2013, 18:13

Nie wiem, jak możecie nie znać 8. Nie biorę udziału w konkursie, to wam powiem: Santi ;p. Co do 5 to wydaje mi się, że to dowcip ze strony organizatorów i jest to sam Rocky Balboa, Rambo lub jak kto woli Sylvester Stallone ;).

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.02.2013, 18:12

Pucer > 3 marca o 17.00 czasu polskiego :P

Ars3n komentarzy: 1235421.02.2013, 18:12

Shinev
ja jestem debil i nie znam tych twarzy xd pech, konkurs nie dla mnie.

Lyon - Tottenham 19.00 składy -
Lyon: Vercoutre - Reveillere Bisevac Lovren Umtiti - Fofana Grenier Gonalons -
Lacazette Gomis Lopez
Tottenham: Friedel - Walker Gallas Vertonghen Assou-Ekotto - Parker Dembele - Bale Holtby Lennon - Adebayor

Pucer komentarzy: 9721.02.2013, 18:12

ludzie kiedy gramy z tottenham'em?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511621.02.2013, 18:10

A ja nie kojarzę nikogo, z wyjątkiem 3 i 7 i się nie chwalę. ; P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 18:10

ArseneAl

Mniejszy, 1.36. A na to ,że odejdzie 3.00, bo się pomyliłem. Jeśli chodzi o następców to płacą tak:
9.00 - Mourinho, 9.00 - Moyes. 9.00 - Laudrup. 13.00 - Pellegrini.

witek_23 komentarzy: 24921.02.2013, 18:07

dla mnie 3 i 10 sa ???
8 tez nie jestem pewny

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 121.02.2013, 18:07

A jak Wy tego szukacie, bo nie rozumiem? Wpisujecie losowe nazwiska w grafice google? Albo się wie albo nie wie - proste. To jest dobry konkurs, bo wcześniejsze typu "Ile razy Arsenal wygrał Premier League" może wygrać każdy debil. A tu faktycznie trzeba się znać...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.02.2013, 18:07

Dennis,

też mi się tak wydaje.. będę musiał wkur... się przez cały kolejny sezon... a jak w następnym sezonie lub jeszcze na koniec tego przedłuży kontrakt to nie będę oglądał, żadnego naszego meczu, bo nie dam rady dłużej patrzeć jak kompromitujemy się..

ale jest tego jeden plus, przynajmniej będę mógł przegapić okienko, bo wiem, że nic ciekawego z naszej strony się nic dziać nie będzie.

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 18:05