Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium

Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium 19.02.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3289 komentarzy

Bez niespodzianek na Emirates Stadium. Bayern zrobił dokładnie to, co do niego należało i zabrał ze stadionu Arsenalu swoją własność, czyli niemalże pewny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bayern zrobił po prostu swoje, całkowicie zdominował przeciwnika i rozszarpał go na strzępy, zupełnie w swoim stylu. Rewanż na Alianz Arena dla piłkarzy Arsenalu pozostaje już jedynie okazją na pozwiedzanie bawarskich zabytków.

3:1 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, zważając na to, jaką genialną komedię zaprezentowała nam formacja obronna Arsenalu, z Wojciechem Szczęsnym na czele. Bawarczycy mogli wywieźć z Londynu jeszcze wyższy wynik, ale na to, co osiągnęli, na pewno nie mają prawa narzekać. Podopieczni Heynckessa mogą już świętować awans do kolejnej rundy, bo Kanonierzy z taką grą nie są w stanie nawet odrobinę zagrozić w rewanżu Bayernowi, który aktualnie o lata świetlne wyprzedza upadającą londyńską potęgę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Ramsey, Cazorla, Podolski - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić.

Pierwsze pięć minut było najlepszym okresem w grze Kanonierów - nie oddawali rywalowi piłek, ale przede wszystkim nie tracili bramek.

Już w 7. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Niestety było to trafienie dla gości. Dośrodkowanie na 16. metr od Mullera przepięknym strzałem bez przyjęcia wykończył Toni Kroos. W tej akcji obrońcy Kanonierów zachowali się niestety jak dzieci błądzące we mgle. 1:0 dla Bawarczyków.

Defensywa Arsenalu od samego początku grała bardzo nieporadnie. Popełniali sporo błędów, często faulowali w okolicy pola karnego, czego efektem były rzuty wolne, które Bayern potrafi egzekwować. Na szczęście teraz piłka im nie leżała.

W 21. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Wrzuconą piłkę głową uderzył Daniel van Buyten, ale jego strzał odbił Wojtek Szczęsny. Przy dobitce Mullera z trzech metrów Polak nie miał szans. 2:0 dla Bayernu. Kolejny przykład bezradności obrońców Arsenalu. W tej sytuacji któryś z nich absolutnie powinien wybić piłkę lub przynajmniej lepiej pokryć Thomasa Mullera.

Gracze Arsenalu wyglądali na bardzo sfrustrowanych sytuacją na boisku i dominacją przyjezdnych, rezultatem czego były bezmyślne żółte kartki dla Vermaelena, Sagny i Artety.

W 39. minucie, gdy Arsenal rozgrywał jedną z niewielu swoich akcji sędzia przerwał grę sygnalizując faul Sagny. Francuski defensor w ostentacyjny sposób demonstrował w stronę arbitra, że powinien on zakupić sobie okulary. Bac powinien się jednak cieszyć, że nie wyleciał w tej sytuacji z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia odesłał graczy na przerwę.

W 55. minucie nadzieje kibiców Arsenalu odżyły! Kanonierzy dostali w prezencie rzut rożny, który był bity na długi słupek. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wyszedł na piąty metr i nawet nie próbował interweniować. Piłka spadła tuż przed zaskoczonym Lukasem Podolskim, jednak Niemiec zachował zimną krew i głową skierował piłkę do bramki Bawarczyków. Bayern wygrywa już tylko jedną bramką! Nie wszystko stracone!

W 63. minucie trener Bayernu przeprowadził roszadę w składzie. Ribery'ego zastąpił Robben. W 73. minucie podwójną zmianę wykonał Arsene Wenger. Ramseya i Podolskiego zmienili Giroud i Rosicky. Chwilę później na kolejną roszadę zdecydował się Heynckes. Za Toniego Kroosa na boisku zameldował się Gustavo.

W 77. minucie nadzieja umarła po raz kolejny. Na wolne pole wybiegł Lahm, który otrzymał podanie od Robbena i płasko dośrodkował. Piłka minęła obrońców i Szczęsnego, na długim słupku zaatakował ją Mandżukić. Futbolówka podskoczyła na dużą wysokość i powoli opadała w kierunku bramki, jednak polski golkiper nie zdążył podnieść się wystarczająco szybko, by skutecznie interweniować. 3:1 dla Bayernu.

Chwilę później Mandżukicia zmienił Mario Gomez.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, goście wygrali pewnie, zgodnie z przewidywaniami.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123922.02.2013, 10:12

Arsene Wenger:

"I am convinced that Sagna will play at centre-back more often at some stage - although not yet, because he is only just 30 and certainly has three or four years left at right-back."

ja8pl komentarzy: 296622.02.2013, 10:10

a ci do Roslonia to ma ktos jakas stronke z jego odcinkami "witamy w klubie" i czy wyszedl jakis swiezszy po lechii gdansk?

Dreamcast komentarzy: 104222.02.2013, 09:10

@JakobC
Myślę, że nikt nie kwestionuje tego, że gramy gorzej niż kilka lat temu. Jest jednak różnica między spokojnym krytykowaniem a złośliwym naśmiewaniem się z naszego klubu. Swoją droga biorąc pod uwagę ile kasy wydał Abramowicz to bardziej uzasadnione byłoby dowcipkowanie z Chelsea.

ArseneAl komentarzy: 2341722.02.2013, 08:58

Rudzki to nawet w FPL jest cieniasem :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.02.2013, 02:57

JacobC, Prawda jest taka, że Rudzki ma uczulenie na Arsenal i jedzie po nas jak po żadnym klubie, a jako komentator oczekiwałbym od niego troszeczkę obiektywizmu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.02.2013, 01:05

Ale Suarez walnal dzis bramy z wolnych dwie , facet jest wszechstronny jak nie wiem. Cholera taki grajek ze nie gra w LM to az szkoda tak szczerze

JacobC komentarzy: 23322.02.2013, 01:03

Rudzkim* sorry za dubble post

JacobC komentarzy: 23322.02.2013, 01:02

Zastanówcie się nad tym co mówicie o Ródzkim. Ma chłop racje. A czym różniliśmy się od Stoke czy Bbrn? Co do smoleńska to nawet nie chce mi się tego komentować. Ręce opadają. Przeterminowany odgrzewany kotlet. Było minęło.

Rozumiem że jest przeciwnikiem Arsenalu i Wengera bo niby czemu miał by popierać? Za to że z sezonu na sezon gramy gorzej? Otwórzcie ***** oczy to jest smutna prawda ale prawda.

HokitAG komentarzy: 30322.02.2013, 00:35

@afckonrad9101
90% ludzi hejtuje też Fritzla.
Oni mówią pedofil - ja mówię: Nie znasz, nie oceniaj!
W moim odczuciu czasem za bardzo filozofujemy, wydaje nam się, że jak mamy tu konta i kupiony membership to wiemy wszystko co się dzieje w tym Klubie. Może i wiemy więcej niż przeciętny hejter Arsenalu, ale co z tego? Nie wygrywamy ważnych meczów, przegrywamy z każdym teoretycznie lepszym od Nas zespołem w tym sezonie, z roku na rok stajemy się słabszą drużyną - a te fakty nas niestety nie bronią.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:46

No brawo Steaua!

pamplemousse komentarzy: 186021.02.2013, 23:45

No i po Ajaxie, szkoda

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 23:43

Jakie wyniki xD
Przekombinowałem z Mikelem i wpisałem Reyesa.
A co do 5 to zamiast Stallone znalazlem identyczne zdjecie Gazidisa ...

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:41

Eriksen 1-0 :)

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:37

Sakahai > Dzięki , będę za Steauą :)

Sakahai komentarzy: 206021.02.2013, 23:34

//atdee.net/60304/watch-steaua-bucuresti-vs-ajax-amsterdam jak ktoś chce sobie obejrzeć karne ; )

Lateralus komentarzy: 90321.02.2013, 23:32

Aha jeszcze humorystyczna ciekawostka ;-)
Statystyki po pierwszej połowie spotkania.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:32

Lateralus > No dzisiaj szacun dla całego zespołu , sam oglądałem mecz i kibicowałem dzisiaj LFC , niewiele zabrakło do awansu , ale tak jak mówisz skoda tych sytuacji Suareza z pierwszego meczu.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:30

Ja bardzo lubię Rosłonie , może to dlatego , że jest kibicem Arsenalu (przynajmniej gdzieś tak słyszałem) , ale ogólnie gość dobrze komentuje i zna się na rzeczy :)

Lateralus komentarzy: 90321.02.2013, 23:28

Z mojej strony kilka słów podsumowania na temat odpadnięcia Liverpoolu w 1/16 Ligi Europa. Dzisiaj mogę z czystym sumieniem powiedzieć,że jestem bardzo dumny z tego co zaprezentowali piłkarze. Wyszli na murawę niezwykle zmotywowani i pokazali ogromny charakter oraz wielką wolę walki. Walczyli dosłownie o każdy centymetr boiska,nie było mowy o straconej piłce. Od samego początku nakręcili niesamowite tempo i rzucili się rywalom do gardeł. Niestety błąd Carraghera (bardzo mi go szkoda,ponieważ grał swój 150 mecz w europejskich pucharach) zniweczył cały Nasz wkład i odchodzimy z niczym. Jednak druga istotna kwestia jest taka,że gdyby Suarez (najlepszy gracz meczu) wykorzystał tydzień temu chociaż jedną z trzech bardzo dogodnych sytuacji,to bylibyśmy w następnej rundzie. Na uwagę zasługuje także wspomnieć dzisiejszy doping (w końcu chciałoby się powiedzieć). Oglądając mecz miałem wrażenie,że oglądam półfinał Ligi Mistrzów,a nie 1/16 Ligi Europa! Naprawdę szkoda mi graczy,włożyli tyle wysiłku w to spotkanie,że nie zasłużyli na porażkę. Podziękować muszę piłkarzom i trenerowi za to,że znowu mogłem przeżywać niesamowity piłkarski wieczór. Na zakończenie dodam,że zostałem obdarzony nadzieją na lepsze jutro. Pozdrawiam Lateralus.

afckonrad9101 komentarzy: 783421.02.2013, 23:27

Wszyscy hejtuja Arsenal i to na maksa, pomijam fakt ze 90% krytykujacych nie ma pojecia co sie tak naprawde w tym klubie dzieje , ale to taki szczegolik

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148921.02.2013, 23:26

Ja tam wyciszam telewizor jak go słyszę. Co więcej można zrobić? Jak go kiedyś spotkam, to mu powiem co myślę.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:25

Ale zgadłem z tymi smerfami :D

Frytek komentarzy: 319721.02.2013, 23:23

Niby kibicem Chelsea nie jest. Ale tego klubu raczej nie krytykuje. To co napisał, że jesteśmy jak Stoke, albo po Blackburn, że Wenger i Arsenal odstawiają kolejną komedię było strasznie chamskie z jego strony. Kiedyś dla mnie był idealnym redaktorem, komentatorem. Jednak od tego czasu strasznie się na nim zawiodłem.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148921.02.2013, 23:23

Verminator97
100% chelsea.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:22

SzczecinWGrze90 > A komu on niby kibicuje? Chelsea!?

youtube.com/watch?v=4f_5GD3MyP8

Dobre :D

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148921.02.2013, 23:21

Szkoda, że jego zespół prezentuje się w LE.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:19

Najlepsze było jak na twiterze po naszym meczu z Bayernem napisał , że zaprezentowaliśmy się jak Stoke :O

Frytek komentarzy: 319721.02.2013, 23:19

Ciężko uwzględnić jego poglądy. Jest też szydzącym z Katastrofy Smoleńskiej, co też mi się nie podoba. No i właśnie tak jak pisałem niżej, straszny przeciwnik Wengera i Arsenalu.

Yakub97 komentarzy: 574621.02.2013, 23:19

Wie ktoś może za co Navas z Rubina czerwoną dostał?

Ceran komentarzy: 215421.02.2013, 23:16

Oprócz tego, że nie lubi Arsenalu, to wkurzają mnie jego nieśmieszne żarciki po których śmieje się tylko on sam. Ogólnie denerwujący gość.

Matheo14 komentarzy: 55121.02.2013, 23:15

bloga*

Matheo14 komentarzy: 55121.02.2013, 23:14

Ja również, Proponuje Polubienie na facebooku jego bloka - Przemysław Rudzki Blog i "gnębienie" go pod każym dodanym postem - koleś jest strasznym hejterem Arsenalu

Frytek komentarzy: 319721.02.2013, 23:14

Nie jest fanem Arsenalu, Wengera. Ale lubię jak komentuje mecze.

Matheo14 komentarzy: 55121.02.2013, 23:12

Panowie ktoś z was nie lubi tutaj Przemysława Rudzkiego ? :)

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:09

youtube.com/watch?v=29eb4djtx0s

Co tu się działo :)

RPS komentarzy: 51421.02.2013, 23:07

A co było fartownego w tym przejściu? Bardzo ładna akcja i bramka Hazarda. Każdy gol strzelony po 90. min to wg twojej definicji fart?

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 23:06

Szkoda Liverpoolu ;/
mialem nadzieje ze wygraja w tym roku LE

gunners1886 komentarzy: 74221.02.2013, 23:04

Anżi dobija w ostatnich sekundach Hannover.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.02.2013, 23:03

Spadam spać. Dobrej nocy for all.

gunners1886 komentarzy: 74221.02.2013, 23:03

A ja się ciesze że liverpool odpadł.

yeni komentarzy: 163921.02.2013, 23:03

szkoda mi Liverpoolu. Oni najbardziej zaslugiwali na awans z tej trojki.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.02.2013, 23:02

Tottenham i Chelsea rzutem na taśmę zapewnili sobie awans, czego nie można powiedzieć o L'poolu.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068721.02.2013, 23:00

Chelsea fartem przechodzi ;d

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 23:00

Szkoda , że Chelsea się nie pomęczy w dogrywce z Spartą :(

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35521.02.2013, 23:00

Szkoda że Sparta nie wytrzymała, dodatkowe 30 minut biegania przydałoby się Chelsea

yeni komentarzy: 163921.02.2013, 23:00