Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium

Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium 19.02.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3289 komentarzy

Bez niespodzianek na Emirates Stadium. Bayern zrobił dokładnie to, co do niego należało i zabrał ze stadionu Arsenalu swoją własność, czyli niemalże pewny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bayern zrobił po prostu swoje, całkowicie zdominował przeciwnika i rozszarpał go na strzępy, zupełnie w swoim stylu. Rewanż na Alianz Arena dla piłkarzy Arsenalu pozostaje już jedynie okazją na pozwiedzanie bawarskich zabytków.

3:1 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, zważając na to, jaką genialną komedię zaprezentowała nam formacja obronna Arsenalu, z Wojciechem Szczęsnym na czele. Bawarczycy mogli wywieźć z Londynu jeszcze wyższy wynik, ale na to, co osiągnęli, na pewno nie mają prawa narzekać. Podopieczni Heynckessa mogą już świętować awans do kolejnej rundy, bo Kanonierzy z taką grą nie są w stanie nawet odrobinę zagrozić w rewanżu Bayernowi, który aktualnie o lata świetlne wyprzedza upadającą londyńską potęgę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Ramsey, Cazorla, Podolski - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić.

Pierwsze pięć minut było najlepszym okresem w grze Kanonierów - nie oddawali rywalowi piłek, ale przede wszystkim nie tracili bramek.

Już w 7. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Niestety było to trafienie dla gości. Dośrodkowanie na 16. metr od Mullera przepięknym strzałem bez przyjęcia wykończył Toni Kroos. W tej akcji obrońcy Kanonierów zachowali się niestety jak dzieci błądzące we mgle. 1:0 dla Bawarczyków.

Defensywa Arsenalu od samego początku grała bardzo nieporadnie. Popełniali sporo błędów, często faulowali w okolicy pola karnego, czego efektem były rzuty wolne, które Bayern potrafi egzekwować. Na szczęście teraz piłka im nie leżała.

W 21. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Wrzuconą piłkę głową uderzył Daniel van Buyten, ale jego strzał odbił Wojtek Szczęsny. Przy dobitce Mullera z trzech metrów Polak nie miał szans. 2:0 dla Bayernu. Kolejny przykład bezradności obrońców Arsenalu. W tej sytuacji któryś z nich absolutnie powinien wybić piłkę lub przynajmniej lepiej pokryć Thomasa Mullera.

Gracze Arsenalu wyglądali na bardzo sfrustrowanych sytuacją na boisku i dominacją przyjezdnych, rezultatem czego były bezmyślne żółte kartki dla Vermaelena, Sagny i Artety.

W 39. minucie, gdy Arsenal rozgrywał jedną z niewielu swoich akcji sędzia przerwał grę sygnalizując faul Sagny. Francuski defensor w ostentacyjny sposób demonstrował w stronę arbitra, że powinien on zakupić sobie okulary. Bac powinien się jednak cieszyć, że nie wyleciał w tej sytuacji z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia odesłał graczy na przerwę.

W 55. minucie nadzieje kibiców Arsenalu odżyły! Kanonierzy dostali w prezencie rzut rożny, który był bity na długi słupek. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wyszedł na piąty metr i nawet nie próbował interweniować. Piłka spadła tuż przed zaskoczonym Lukasem Podolskim, jednak Niemiec zachował zimną krew i głową skierował piłkę do bramki Bawarczyków. Bayern wygrywa już tylko jedną bramką! Nie wszystko stracone!

W 63. minucie trener Bayernu przeprowadził roszadę w składzie. Ribery'ego zastąpił Robben. W 73. minucie podwójną zmianę wykonał Arsene Wenger. Ramseya i Podolskiego zmienili Giroud i Rosicky. Chwilę później na kolejną roszadę zdecydował się Heynckes. Za Toniego Kroosa na boisku zameldował się Gustavo.

W 77. minucie nadzieja umarła po raz kolejny. Na wolne pole wybiegł Lahm, który otrzymał podanie od Robbena i płasko dośrodkował. Piłka minęła obrońców i Szczęsnego, na długim słupku zaatakował ją Mandżukić. Futbolówka podskoczyła na dużą wysokość i powoli opadała w kierunku bramki, jednak polski golkiper nie zdążył podnieść się wystarczająco szybko, by skutecznie interweniować. 3:1 dla Bayernu.

Chwilę później Mandżukicia zmienił Mario Gomez.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, goście wygrali pewnie, zgodnie z przewidywaniami.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
karolzzr komentarzy: 43621.02.2013, 22:43

Liverpool musi strzelić jeszcze 1 bramkę żeby była dogrywka ?

yeni komentarzy: 163921.02.2013, 22:42

Dżerard

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.02.2013, 22:42

adix1994,

teraz już nam nic jak skupić się na lidze nie zostało ;d musimy liczyć, że ktoś nagle złapie formę i pociągnie ten zespół do zwycięstw.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.02.2013, 22:40

Verm>Ty

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 22:39

Arsenalfcfan
Latwy nie latwy trzeba walczyc .
Pamietam któregos sezonu tez mielismy latwy terminarz.To bylo chyba w sezonie 2009/10 przed MS w RPA.Kazdy gadal ze mamy latwy terminarz to bedzie Mistrzostwo.A tu Cesc doznal kontuzji i lipa.Przegrywaliscmy ze slabiakami.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 22:39

Co oni teraz powiedzieli, nie mam pytań, padłem.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:39

Jestem ciekaw co wymyślą za "ksywkę" Suarezowi , aż strać się bać :D

Marcinb88 komentarzy: 68721.02.2013, 22:39

Ten kowalewski chyba coś "na gazie" z Gazpromu;D

krakuus komentarzy: 182921.02.2013, 22:39

To nie są ci sami co komentowali mecz "Przyjaciele Zidana kontra Ronaldo ?" Tamci dopiero mieli ubaw.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.02.2013, 22:38

Chelsea może się przejechać na meczu z City.. bo grają teraz w większości 1 składem, a w niedziele grają mecz ;) City cały tydzień odpoczynek :D Do tego jeszcze na Stamford może do dogrywki dojść :D

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:38

Ja dzisiaj liczę , że Chelsea czeka dogrywka :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.02.2013, 22:34

my z trójki Chelsea, Koguty i Arsenal mamy chyba najłatwiejszy terminarz, bo z top4 gramy z Kogutami i UTD, Chelsea gra z City, Kurakami, Lpoolem(A) i UTD, Koguty z nami, Chelsea, Lpoolem (A) City. Do tego mają 3 mecze z rzędu nieciekawe bo Everton, Chelsea i City.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:33

Myślałem , że znowu Suarez wbije z wolnego :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 22:31

Co wy chcecie, dawno się tak nie śmiałem, właściwie to nigdy się tak nie śmiałem, Kowalewski robi sobie celowo jaja albo jest pijany, jaką poezje układa.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:29

Ci komentatorzy to dno totalne!

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 22:29

ArsenaAl
Jeszcze Chelsea moze pogubic pkt i spasc z top4,a my mozemy znalezc sie tam razem z Kurakami :p

adix,

po naszym meczu z nimi będziemy wiedzieć, czy mamy szanse na Top4, jak wygramy to będzie blisko, jak zremisujemy, to dalej liczyć na innych, jak przegramy to będzie koniec.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.02.2013, 22:27

g.Ramsay był piłkarzem kiedyś w chyba szkocji ^^

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 22:25

No ostatnio sporo szczescia maja.
Jak nie Bale strzela to maja fuksa i w 90 minucie zdobywaja bramke na wage 3 pkt ;p
Ale jeszcze pogubia pkt.Mam nadzieje.:D

MateuszK4nonier komentarzy: 440421.02.2013, 22:25

Komentatorzy co odwalają w meczu Live, kompletna amatorka.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320721.02.2013, 22:21

Koguty ostatnio mają sporo szczęścia... i póki co nie zwalniają.. cały czas do przodu i ciułają te pkty to w LE to w lidze..

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:19

Dopiero teraz sprawdziłem kto wbił dla kur , patrzę a tam Dembele w 90 min :)

yeni komentarzy: 163921.02.2013, 22:19

W Steaua Bukareszt gra zawodnik nazwiskiem "Chipciu"... :D Nie moge haha.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:16

Dobrze , że kury dzisiaj przeszły Lyon , mam nadzieję , że LFC da radę z Zenitem :)

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 22:16

ArseneAl
Jakos nie bylo wyniku na fejsie nigdzie.

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 22:14

@Ars3n
Ta...
btw na fejsie jak ktoś przynajmniej zalajkował kilka stron o piłce też by od razu znalazł wyniki...