Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium

Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium 19.02.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3289 komentarzy

Bez niespodzianek na Emirates Stadium. Bayern zrobił dokładnie to, co do niego należało i zabrał ze stadionu Arsenalu swoją własność, czyli niemalże pewny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bayern zrobił po prostu swoje, całkowicie zdominował przeciwnika i rozszarpał go na strzępy, zupełnie w swoim stylu. Rewanż na Alianz Arena dla piłkarzy Arsenalu pozostaje już jedynie okazją na pozwiedzanie bawarskich zabytków.

3:1 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, zważając na to, jaką genialną komedię zaprezentowała nam formacja obronna Arsenalu, z Wojciechem Szczęsnym na czele. Bawarczycy mogli wywieźć z Londynu jeszcze wyższy wynik, ale na to, co osiągnęli, na pewno nie mają prawa narzekać. Podopieczni Heynckessa mogą już świętować awans do kolejnej rundy, bo Kanonierzy z taką grą nie są w stanie nawet odrobinę zagrozić w rewanżu Bayernowi, który aktualnie o lata świetlne wyprzedza upadającą londyńską potęgę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Ramsey, Cazorla, Podolski - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić.

Pierwsze pięć minut było najlepszym okresem w grze Kanonierów - nie oddawali rywalowi piłek, ale przede wszystkim nie tracili bramek.

Już w 7. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Niestety było to trafienie dla gości. Dośrodkowanie na 16. metr od Mullera przepięknym strzałem bez przyjęcia wykończył Toni Kroos. W tej akcji obrońcy Kanonierów zachowali się niestety jak dzieci błądzące we mgle. 1:0 dla Bawarczyków.

Defensywa Arsenalu od samego początku grała bardzo nieporadnie. Popełniali sporo błędów, często faulowali w okolicy pola karnego, czego efektem były rzuty wolne, które Bayern potrafi egzekwować. Na szczęście teraz piłka im nie leżała.

W 21. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Wrzuconą piłkę głową uderzył Daniel van Buyten, ale jego strzał odbił Wojtek Szczęsny. Przy dobitce Mullera z trzech metrów Polak nie miał szans. 2:0 dla Bayernu. Kolejny przykład bezradności obrońców Arsenalu. W tej sytuacji któryś z nich absolutnie powinien wybić piłkę lub przynajmniej lepiej pokryć Thomasa Mullera.

Gracze Arsenalu wyglądali na bardzo sfrustrowanych sytuacją na boisku i dominacją przyjezdnych, rezultatem czego były bezmyślne żółte kartki dla Vermaelena, Sagny i Artety.

W 39. minucie, gdy Arsenal rozgrywał jedną z niewielu swoich akcji sędzia przerwał grę sygnalizując faul Sagny. Francuski defensor w ostentacyjny sposób demonstrował w stronę arbitra, że powinien on zakupić sobie okulary. Bac powinien się jednak cieszyć, że nie wyleciał w tej sytuacji z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia odesłał graczy na przerwę.

W 55. minucie nadzieje kibiców Arsenalu odżyły! Kanonierzy dostali w prezencie rzut rożny, który był bity na długi słupek. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wyszedł na piąty metr i nawet nie próbował interweniować. Piłka spadła tuż przed zaskoczonym Lukasem Podolskim, jednak Niemiec zachował zimną krew i głową skierował piłkę do bramki Bawarczyków. Bayern wygrywa już tylko jedną bramką! Nie wszystko stracone!

W 63. minucie trener Bayernu przeprowadził roszadę w składzie. Ribery'ego zastąpił Robben. W 73. minucie podwójną zmianę wykonał Arsene Wenger. Ramseya i Podolskiego zmienili Giroud i Rosicky. Chwilę później na kolejną roszadę zdecydował się Heynckes. Za Toniego Kroosa na boisku zameldował się Gustavo.

W 77. minucie nadzieja umarła po raz kolejny. Na wolne pole wybiegł Lahm, który otrzymał podanie od Robbena i płasko dośrodkował. Piłka minęła obrońców i Szczęsnego, na długim słupku zaatakował ją Mandżukić. Futbolówka podskoczyła na dużą wysokość i powoli opadała w kierunku bramki, jednak polski golkiper nie zdążył podnieść się wystarczająco szybko, by skutecznie interweniować. 3:1 dla Bayernu.

Chwilę później Mandżukicia zmienił Mario Gomez.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, goście wygrali pewnie, zgodnie z przewidywaniami.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne

arsenal4ev3r

Troszkę szacunku dla 2 najbardziej utytułowanej drużyny w Anglii.

ja8pl komentarzy: 296621.02.2013, 22:56

mateuszK4anonier - nie wiem mnie jakos nie jara :d ale johnson mnie dobija w ofensywie straszne straty potrafi zaliczyc

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35521.02.2013, 22:56

Ale ci komentatorzy mają towar, nieźle ryje banię:P

mitmichael komentarzy: 4924321.02.2013, 22:56

Pilzno - Napoli 5:0 w dwumeczu ładnie sobie z Nimi pojechali

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52421.02.2013, 22:55

Gratulacje dla Viktorii Pilzno. Wygrana w dwumeczu z Napoli 5-0 budzi szacunek.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11721.02.2013, 22:55

Chelsea przyda się dogrywka :D

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:55

Jaki cyrk z Reiną :D

MateuszK4nonier komentarzy: 440421.02.2013, 22:55

ja8pl@
Akurat ostatnio Downing w formie był, asystował, strzelał, dziś niewidzialny.

afc14afc komentarzy: 126321.02.2013, 22:55

ostatnie 3 minuty nadzieji na anfield

K4n0ni3R komentarzy: 97021.02.2013, 22:54

Hulk to by mógł na bramce stać w jakimś nocnym klubie ;)

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 22:54

Aa to chyba zle uslyszalem...

ja8pl komentarzy: 296621.02.2013, 22:53

mateusz4kanonier - ja sie wgl dziwie ze daja mu grac tam ja bym wolal dawac szanse sterlingowi sezon i tak stracony a to taki talent to niech sie uczy

ja8pl komentarzy: 296621.02.2013, 22:52

adix1994 - ty nie rozumiesz co oni mowia , wlasnie mowili ze to wcale nie przreszkadza mlodym zawodnika..

ja8pl@
Też się zdziwiłem jak usłyszałem, że Downing schodzi, a nie wchodzi. Kompletnie niewidoczny.

Goonder komentarzy: 439 newsów: 121.02.2013, 22:51

karol
Dogrywki nie może być. jeżeli Live strzeli jeszcze jedną brame to przejdą.

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:50

Ale dowalił z tym nk :D

gunners1886 komentarzy: 74221.02.2013, 22:50

Ha-ha w meczu Hannover - Anżi koleś chodzi ze sztoką i taką glebe zaliczyl.

yeni komentarzy: 163921.02.2013, 22:50

ale strasznie mi sie kojarzy z Borkiem.

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 22:50

Szczesny jak korzystal z twittera to zle gral??chyba go yebie.
Wrecz przeciwnie.Teraz jak nie uzywa to slabo gra ;P

ja8pl komentarzy: 296621.02.2013, 22:48

yeni - to nie borka glos :D

gunners1886 komentarzy: 74221.02.2013, 22:48

Live strzeli w 90, mówie wam.

ja8pl komentarzy: 296621.02.2013, 22:47

matko downing gral caly mecz a ja go nie widzialem... myslalem ze nie gra , naszczescie mlody wchodzi sterling :D

yeni komentarzy: 163921.02.2013, 22:47

to komentuje Borek i Kowalewski?

Verminator97 komentarzy: 1490021.02.2013, 22:46

Kowalewski jest niesamowity :D

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 22:46

Arsenalfcfan
Dokladnie.Kuraki maja takiego Bale.A my??Walcott.Ale z jego forma jest jak z pogoda.
Kto na nsport komentuje/?

afc4life komentarzy: 478321.02.2013, 22:45

Milik asysta po 2 minutach po wejsciu , niestety stracili bramke niedlugo po tym Leverkusen 2-1 przegrywa.

yeni komentarzy: 163921.02.2013, 22:44

karolzzr, Live musi strzelic 1 zeby wygrac.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 22:44