Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium

Bayern zgodnie z planem zdobywa Emirates Stadium 19.02.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 3289 komentarzy

Bez niespodzianek na Emirates Stadium. Bayern zrobił dokładnie to, co do niego należało i zabrał ze stadionu Arsenalu swoją własność, czyli niemalże pewny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bayern zrobił po prostu swoje, całkowicie zdominował przeciwnika i rozszarpał go na strzępy, zupełnie w swoim stylu. Rewanż na Alianz Arena dla piłkarzy Arsenalu pozostaje już jedynie okazją na pozwiedzanie bawarskich zabytków.

3:1 to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, zważając na to, jaką genialną komedię zaprezentowała nam formacja obronna Arsenalu, z Wojciechem Szczęsnym na czele. Bawarczycy mogli wywieźć z Londynu jeszcze wyższy wynik, ale na to, co osiągnęli, na pewno nie mają prawa narzekać. Podopieczni Heynckessa mogą już świętować awans do kolejnej rundy, bo Kanonierzy z taką grą nie są w stanie nawet odrobinę zagrozić w rewanżu Bayernowi, który aktualnie o lata świetlne wyprzedza upadającą londyńską potęgę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Ramsey, Cazorla, Podolski - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić.

Pierwsze pięć minut było najlepszym okresem w grze Kanonierów - nie oddawali rywalowi piłek, ale przede wszystkim nie tracili bramek.

Już w 7. minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Niestety było to trafienie dla gości. Dośrodkowanie na 16. metr od Mullera przepięknym strzałem bez przyjęcia wykończył Toni Kroos. W tej akcji obrońcy Kanonierów zachowali się niestety jak dzieci błądzące we mgle. 1:0 dla Bawarczyków.

Defensywa Arsenalu od samego początku grała bardzo nieporadnie. Popełniali sporo błędów, często faulowali w okolicy pola karnego, czego efektem były rzuty wolne, które Bayern potrafi egzekwować. Na szczęście teraz piłka im nie leżała.

W 21. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Wrzuconą piłkę głową uderzył Daniel van Buyten, ale jego strzał odbił Wojtek Szczęsny. Przy dobitce Mullera z trzech metrów Polak nie miał szans. 2:0 dla Bayernu. Kolejny przykład bezradności obrońców Arsenalu. W tej sytuacji któryś z nich absolutnie powinien wybić piłkę lub przynajmniej lepiej pokryć Thomasa Mullera.

Gracze Arsenalu wyglądali na bardzo sfrustrowanych sytuacją na boisku i dominacją przyjezdnych, rezultatem czego były bezmyślne żółte kartki dla Vermaelena, Sagny i Artety.

W 39. minucie, gdy Arsenal rozgrywał jedną z niewielu swoich akcji sędzia przerwał grę sygnalizując faul Sagny. Francuski defensor w ostentacyjny sposób demonstrował w stronę arbitra, że powinien on zakupić sobie okulary. Bac powinien się jednak cieszyć, że nie wyleciał w tej sytuacji z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia odesłał graczy na przerwę.

W 55. minucie nadzieje kibiców Arsenalu odżyły! Kanonierzy dostali w prezencie rzut rożny, który był bity na długi słupek. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wyszedł na piąty metr i nawet nie próbował interweniować. Piłka spadła tuż przed zaskoczonym Lukasem Podolskim, jednak Niemiec zachował zimną krew i głową skierował piłkę do bramki Bawarczyków. Bayern wygrywa już tylko jedną bramką! Nie wszystko stracone!

W 63. minucie trener Bayernu przeprowadził roszadę w składzie. Ribery'ego zastąpił Robben. W 73. minucie podwójną zmianę wykonał Arsene Wenger. Ramseya i Podolskiego zmienili Giroud i Rosicky. Chwilę później na kolejną roszadę zdecydował się Heynckes. Za Toniego Kroosa na boisku zameldował się Gustavo.

W 77. minucie nadzieja umarła po raz kolejny. Na wolne pole wybiegł Lahm, który otrzymał podanie od Robbena i płasko dośrodkował. Piłka minęła obrońców i Szczęsnego, na długim słupku zaatakował ją Mandżukić. Futbolówka podskoczyła na dużą wysokość i powoli opadała w kierunku bramki, jednak polski golkiper nie zdążył podnieść się wystarczająco szybko, by skutecznie interweniować. 3:1 dla Bayernu.

Chwilę później Mandżukicia zmienił Mario Gomez.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, goście wygrali pewnie, zgodnie z przewidywaniami.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35521.02.2013, 22:03

@a23- a kto, oprócz nas, chciałby takiego skąpca na trenera?

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 22:02

@adix1994
Net ci muli, a fejs nie?
LOL
Już nie wkręcaj bo ja mam wolnego neta i coś o tym wiem.
livesports czy livescore ładuje się kilka razy szybciej niż facebook.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52421.02.2013, 22:02

WilkSzary
Ty to napisałaś:)

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 22:01

ArseneAl
I sie tak gosciu tak nie stresuj.Grzecznie zapytalem to grzecznie mi odpowiedziano.NIe bylo to do ciebie wiec wiesz...

primeradivision.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=244410

Kibice Realu chca Laudrupa :) w ankiecie uzbieral az 72% glosow, a nastepny byl Benitez (LOL).

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 521.02.2013, 21:58

Dzisiaj powinienem w księgarni odebrać zamówioną książkę o tym jak powstał nowoczesny superklub, ale ta porażka z Bayernem sprawiła, że tego nie zrobię, odechciało mi się czytać na ten temat :)

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52421.02.2013, 21:58

ArseneAl
Spokojnie.

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 21:58

ArseneAl
Znam.Tylko ze tak mi internet muli ze tylko ta stronka mi dziala i jakies inne,np Facebook,itp

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7221.02.2013, 21:58

niecały miesiąc. so close. ;d

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 21:56

@adix1994
Nie znasz żadnej strony z wynikami meczów na żywo?
To albo jesteś strasznym leniem albo jesteś głupi.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7221.02.2013, 21:53

Mou dzisiaj 50 stuknęła? jest o tym jakiś materiał na Orange sport.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7221.02.2013, 21:52

niech tottki męczą się jak najdłużej w tej LE, i tak tego nie wygrają. ;)

koxiarz

Sprawdziłem, za rok możemy trafić na taką mieszankę, Juve-Atletico-BVB-Arsenal. Myślisz ,że z takiej grupy wyjdziemy ?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35521.02.2013, 21:44

@a23- no i? Ty nas postawileś w roli BVB, a my jesteśmy w pierwszym koszyku, nie trzecim czy czwartym. Lepsi od nas się nam nie trafią, bo na city też nie mozemy wpaść

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 21:43

I zresztą tego ,że nie wypadniemy też nie jestem pewien, Porto nas goni z Milanem i Schakhtarem.

adix1994 komentarzy: 256121.02.2013, 21:42

Spokojnie ludzie :D
2 albo 3 porzadne transfery w lato i znowu bd grali jak kiedys :))))

Ars3n komentarzy: 1235421.02.2013, 21:42

A23
bylaby wtedy gorsza nerwowka od tego meczu z Udinese. Gdy Szczesny obronil karnego Di Natale to myslalem, ze serce mi wyskoczy.

ArseneAl
Albo Bratford, bede grali jako faworyci^^

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 21:41

koxiarz

Real też był w pierwszym koszyku...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35521.02.2013, 21:40

@a23- predko nie wypadniemy z pierwszego koszyka, a więc taka grupa jaką miała BVB sie nam nie trafi

pronik komentarzy: 517921.02.2013, 21:39

Gotze ma ważny kontrakt do 2016 roku. I ma klauzulę odstępnego w wysokości 37mln euro, gdyby chciał odejść latem 2013, ale oferta musi być złożona najpóźniej 1 kwietnia 2013

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35521.02.2013, 21:38

@camillo144- za to moznaby kupić z dziesięciu średniaków, bedziemy mieli szeroka kadrę, bedzie kłaliti

ArseneAl komentarzy: 2341721.02.2013, 21:38

@Ars3n
IMO przegralibyśmy z Bradford.
If you know what I mean ^^

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.02.2013, 21:37

Ars3n

Nawet jeśli zajmiemy czwarte miejsce to i tak możemy nie grać w LM, trafi nam się Fiorentina czy inny Milan lub Leverkusen to mamy przechlapane, a jak w grupie trafimy tak jak BVB to i o LE się martwię.

afc14afc komentarzy: 126321.02.2013, 21:36