Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0

Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0 04.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1366 komentarzy

Szok, sensacja i niedowierzanie. Nie chodzi oczywiście o fakt, że Arsenal wygrał z Hull, bo to można było łatwo przewidzieć, ale o to, że Nicklas Bendtner najpierw trafił w piłkę, a w rezultacie do bramki. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, to Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyli, zdobywając kolejne, cenne 3 punkty do swojego dorobku, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Mimo że Hull w niedzielę ograło Liverpool, a Arsenal przystąpił do tego spotkania w nieco rezerwowym składzie, to nie miało absolutnie żadnego problemu z ograniem Tygrysów, którzy ani razu poważnie nie zagrozili Szczęsnemu.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey (80. Arteta) - Rosicky (73. Wilshere), Özil, Cazorla - Bendtner (73. Walcott)

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Figueroa – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Meyler, Brady (58. Rosenior) – Graham (58. Boyd), Sagbo (74. Gedo)

Co za początek meczu! Już w 93. sekundzie spotkania, piłkę do siatki pakuje... Nicklas Bendtner. Nie, to wcale nie jest pomyłka. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym Hull i mocnym strzałem głową, po uprzednim dośrodkowaniu Jenkinsona, pokonał McGregora.

Po mocnym początku, Kanonierzy wciąż dominowali na boisku. Cały czas atakowali bezradne Hull City, które nie mogło wyjść z własnej połowy. Londyńczycy mimo że nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych, byli pod grą, utrzymywali się przy piłce i nie dali przeciwnikowi dojść do głosu.

W 14. minucie Duńczyk mógł ponownie wpakować piłkę do bramki przeciwnika! Tym razem okropny błąd popełnił McGregor, który wypluł futbolówkę po strzale Özila. Duże szczudła Nicklasa nie pozwoliły mu jednak dojść do czystej pozycji strzeleckiej i w rezultacie potknął się o własne nogi.

W 19. minucie do głosu doszedł Santi Cazorla, jednak jego uderzenie nie znalazło drogi w światło bramki. Była to już druga próba Hiszpana w tym meczu, w obu przypadkach brakowało mu odrobinę precyzji.

Kolejne minuty były stosunkowo spokojne, chociaż Kanonierzy wciąż byli stroną wyraźnie dominującą. W 28. minucie strzał po ziemi oddał Aaron Ramsey, ale McGregor tym razem zachował trzeźwy umysł i złapał piłkę.

Dwie minuty później Per Mertesacker sfaulował w okolicy 25. metra George'a Grahama, a sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Była to pierwsza groźna akcja Hull, mimo że Szczęsny bez problemów złapał piłkę bitą dośrodkowaniem.

W 33. minucie kolejny raz zaatakował Aaron Ramsey i tym razem był o krok od strzelenia bramki. Jego atomowe uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał jednak McGregor, który po bardzo ospałym początku, z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej.

Dziesięć minut później kolejny raz zachwycił nas Nicklas Bendtner! Tym razem Duńczyk celnie dośrodkował na głowę Mesuta Özila, który strzelił jednak obok bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu The Gunners.

Tak jak Arsenal zaczął pierwszą połowę, to samo zrobił w drugiej. Świetna akcja zespołowa zakończyła się podaniem Ramseya do Mesuta Özila, a reprezentant Niemiec na wielkim luzie wpakował piłkę do siatki.

Przy strzelonej bramce warto również zwrócić uwagę na pracę Ignacio Monreala przy linii bocznej, który uratował futbolówkę przed wyjściem na aut i zapoczątkował akcję swojego zespołu.

W 55. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł strzelić Nicklas Bendtner, ale Robbie Brady wybił piłkę z linii bramkowej.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Pewny swego Arsenal nieco odpuścił, co dało drużynie gości więcej miejsca. Hull przeprowadziło w późniejszym czasie dwie groźne akcje, które nie przyniosły żadnych bramek, a jedynie stłuczkę pomiędzy Szczęsnym a Sagbo.

W 80. minucie Hull przeprowadziło bardzo groźną akcję. Dośrodkowanie mogło dojść do wybiegającego napastnika, jednak piłkę w świetny sposób wybił Per Mertesacker, który potwierdził fenomenalną formę.

W doliczonym czasie gry głową po dośrodkowaniu Elmohammady'ego strzelał jeszcze Boyd, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wygrał kolejne spotkanie i umocnił się na pozycji lidera Premier League.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Maciek_AFC komentarzy: 248605.12.2013, 09:28

może znów wygramy z city 0:1 tak jak wtedy, po golu Artety, albo zremisujemy jak po golu Kosy :D z remisu też będę bardzo zadowolony :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.12.2013, 09:27

@Arsenalfcfan

jakie 5 punktów.Ja licze na 7 ;) nie ma co sie ograniczac, jak Arsenal gra taką piłke.MU sie z AFC farciło i tyle.Chelsea jest słabe i wg mnie z nimi na Stamford wygramy.Everton ogólnie Arsenalowi leży, więc najgorszy będzie mecz z City

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 09:20

Jeszcze przed meczem i po meczu z United, zawodnicy ManU mówili, że nie mogą pozwolić sobie na 11 punktów straty do Arsenału w razie przegranej... A na ten moment już 12 mają. Jak w kolejnych 3'meczach zdobędziemy 5, punktów to będzie super i dalej będziemy na przodzie tabeli, ale nie będzie aż tak mega trudnych spotkań.

wodky komentarzy: 19505.12.2013, 09:16

ma ktos może linka do jakiejś stronki gdzie moge pobrać lub obejrzeć cały mecz Arsenalu z Hull City ?

Maciek_AFC komentarzy: 248605.12.2013, 09:09

mistique

You made my day! dopiero co tu wlazlem i juz mam usmiech od ucha do ucha :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.12.2013, 09:03

Uwaga uwaga.MU w nastepnej kolejce traci punkty na 100%, bo będą grali bez Rvp i Roo

koczan_4 komentarzy: 330205.12.2013, 08:50

Co wczoraj Suarez zrobił z Norwich to miazga. Wielka szkoda, że go nie kupiliśmy latem. Może w przyszłe lato się uda, ale będzie bardzo ciężko pewnie. Bardzo dobrą opcją byłby też Roo.

ArjenRobben komentarzy: 159805.12.2013, 08:35

Panowie jak dla mnie na mecze z Evertonem i Napoli powinnac być rotacja ja osobiście bym wyszedł tak:

gunners007 komentarzy: 954305.12.2013, 08:06

Zdobyłem 107 pkt w FPL, mój rekord. Muszę powiedzieć, że ta gra jest nawet przyjemna, od kilku kolejek nie robię żadnych roszad w składzie po za wyborem kapitana,Dzięki niej śledzenie meczy premier league stało się bardziej emocjonujące bo nawet zwycięstwa rywali mogą wzbudzać pozytywne emocje jak chociażby wczorajsze zwycięstwo Liverpoolu za sprawą goli Suareza.

rafi_i komentarzy: 421805.12.2013, 02:54

Wygramy wszystkie mecze w grudniu, choć z remisów z Napoli i City też będę zadowolony. To tak optymistycznie, no ale są podstawy do optymizmu :)

FadeIn komentarzy: 354705.12.2013, 02:42

Na koniec grudnia czeka nas wizyta u kardiologa. Gramy takie mecze, że część nas albo zejdzie na zawał albo będzie stało w kolejce po perułkę. Everton, ManC, Chelsea. Nie wspominając o LM aż boję się o tym myśleć. Choć napawa optymizmem coraz wyższa forma poszczególnych formacji i to, że do składu wrócił Theo i Poldek za moment co sprawia, że ławka rezerwowych pęcznieje i konkurencja również:-) Jestem dobrej myśli.

rafi_i komentarzy: 421805.12.2013, 02:24

Pytanie mam o FPL, jakim cudem ludzie mają w ataku np Aguero-Suarez-Rooney a pomoc, obrona tez mocne, jakim cudem starczyło im kasy? Nie ogarniam jeszcze wszystkiego bo gram 1 sezon i to dopiero od 5 kolejki.

Jeszcze 1 pytanie, czemu np. jak chce sprzedać Lovrena to dostanę za niego 5.4m, czyli tyle za ile go kupiłem a teraz jest wart 5.8

FadeIn komentarzy: 354705.12.2013, 01:51

możecie polecić jakąś dobrą stronkę z obszernymi skrótami meczów ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 01:45

Zmierzam do tego, ze dzis taki Wilshere, Arteta,Flamini, Theo,Cazorla,Ramsey,Rosicky to diament czystej postaci, bo rynek dzis nie oferuje za wiele.

Gumio komentarzy: 505.12.2013, 01:41

Jako fan innej ekipy musze oddać szacunek dla FLAMINIEGO takiego DM może zazdrościć każdy klub. Walka, motywacja, przechwyty ,wslizgi ,no coś pięknego

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 01:41

Ostatnio czytalem gdzies ciekawy artykul,z ktorym sie zgadzam z reszta,ze na swiecie jest obecnie strasznie malo dobrych czy to srodkowych czy skrzydlowych pomocnikow. I tak sobie dzis pomyslalem i naprawde jest problem w tej kwestii. W latach 90 i poczatku 2000 bylo ich na peczki, a teraz? Takie United wychodzi dzis w srodku z Giggsem i Fella , na skrzydlach Valencia ,czasami grywa tam Welbeck/haha/, mlody Januzaj i to jest kadra przeciez zeszlorocznego mistrza Anglii. W Realu na srodku za ofensywe odpowiedzialny jest Isco.ktory przeplata mecze lepsze i gorsze. Barca? tu juz wypalony po trochu Xavi i Iniesta. Bvb czesto gra Blaszczykowskim w podstawie,nic do niego nie mam ale troche mu brakuje,ale wlasnie takie kwiatki wychodza, bo formacja pomocy kuleje na swiecie. Moglbym tu jeszcze wymieniac chocby LFC gdzie jak niema Cou to bieda itp.

rafi_i komentarzy: 421805.12.2013, 01:38

kaziu874 komentarzy: 675005.12.2013, 01:35

Rooney ma kontrakt ważny do wakacji 2015.

''Jestem tu otoczony zwycięzcami, gram z prawdziwymi mistrzami'' - pamiętacie kto powiedział podobne słowa? :D

Mizii komentarzy: 419105.12.2013, 01:30

RIVALDO
Widzę, ze pomyśleliśmy o tym samym :)

Mizii komentarzy: 419105.12.2013, 01:28

Swoją drogą United traci jakość i zastanawiam się, co by zrobił Rooney gdybyśmy zawalczyli o niego. Czuję, ze byłaby realna szansa go pozyskać i zrewanżować się za transfer Judasza...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 01:27

wie ktos z Was do kiedy Roo ma wazny kontrakt z United?

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10805.12.2013, 01:20

Na Highbury.pl debiutuje nowy redaktor - jego również znacie z Kanonierów! ;) Jego pierwszy tekst to oczywiście pomeczowo z Hull, a więc Wielki Powrót Księcia! :)

Stoke-Chelsea

Jestem pewny, ze ktos z tej trojki/city,united,chelsea/ straci punkty dlatego, wiec trzeba koniecznie ograc everton i znow uciec.

Hans_Zimmer komentarzy: 594805.12.2013, 01:11

Midgardsorm wiem oglądałem ten mecz. Niefart niefartem, ale zawsze musi się zdarzyć w takim meczu. Kolejny przegramy niefartem bo ktoś dostanie czerwoną kartkę, a kolejny bo coś tam znowu ;)

shark31 komentarzy: 601305.12.2013, 01:07

Yaya Sanogo na 6 miejscu "Golden boya" przed Nastasiciem, Januzajem...
Ladnie, licze na niego.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.12.2013, 01:03

Hans_Zimmer

W meczu z ManUre przez chorobę zagrać nie mógł Mertesacker i Rosicky, a Özil grał nie do końca dysponowany. Pomimo to jednak Muły wcale nas nie zdominowały - w pierwszej połowie graliśmy gorzej, ale w drugiej przejęliśmy inicjatywę. Niefart po prostu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 00:54

sturr i suarez nastrzelali razem dla lfc 22 bramy w lidze w tym sezonie, gdyby taki duecik na podobe byl w Arsenalu bylo by pieknie.

Hans_Zimmer komentarzy: 594805.12.2013, 00:53

Może i utd dostają po dupie, ale My i tak przegrywamy z nimi jak zawsze. Mam nadzieje, że pogramy coś z silniejszymi klubami jak Chelsea czy City i nie będziemy od nich bęcków dostawać bo szybko z pierwszego miejsca spadniemy. Póki co fajnie to nie wygląda, bo i utd w plecy mecz mamy i z Chelsea(ok puchar, rezerwy i te sprawy, ale mecz to mecz).

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.12.2013, 00:49