Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0

Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0 04.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1366 komentarzy

Szok, sensacja i niedowierzanie. Nie chodzi oczywiście o fakt, że Arsenal wygrał z Hull, bo to można było łatwo przewidzieć, ale o to, że Nicklas Bendtner najpierw trafił w piłkę, a w rezultacie do bramki. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, to Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyli, zdobywając kolejne, cenne 3 punkty do swojego dorobku, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Mimo że Hull w niedzielę ograło Liverpool, a Arsenal przystąpił do tego spotkania w nieco rezerwowym składzie, to nie miało absolutnie żadnego problemu z ograniem Tygrysów, którzy ani razu poważnie nie zagrozili Szczęsnemu.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey (80. Arteta) - Rosicky (73. Wilshere), Özil, Cazorla - Bendtner (73. Walcott)

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Figueroa – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Meyler, Brady (58. Rosenior) – Graham (58. Boyd), Sagbo (74. Gedo)

Co za początek meczu! Już w 93. sekundzie spotkania, piłkę do siatki pakuje... Nicklas Bendtner. Nie, to wcale nie jest pomyłka. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym Hull i mocnym strzałem głową, po uprzednim dośrodkowaniu Jenkinsona, pokonał McGregora.

Po mocnym początku, Kanonierzy wciąż dominowali na boisku. Cały czas atakowali bezradne Hull City, które nie mogło wyjść z własnej połowy. Londyńczycy mimo że nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych, byli pod grą, utrzymywali się przy piłce i nie dali przeciwnikowi dojść do głosu.

W 14. minucie Duńczyk mógł ponownie wpakować piłkę do bramki przeciwnika! Tym razem okropny błąd popełnił McGregor, który wypluł futbolówkę po strzale Özila. Duże szczudła Nicklasa nie pozwoliły mu jednak dojść do czystej pozycji strzeleckiej i w rezultacie potknął się o własne nogi.

W 19. minucie do głosu doszedł Santi Cazorla, jednak jego uderzenie nie znalazło drogi w światło bramki. Była to już druga próba Hiszpana w tym meczu, w obu przypadkach brakowało mu odrobinę precyzji.

Kolejne minuty były stosunkowo spokojne, chociaż Kanonierzy wciąż byli stroną wyraźnie dominującą. W 28. minucie strzał po ziemi oddał Aaron Ramsey, ale McGregor tym razem zachował trzeźwy umysł i złapał piłkę.

Dwie minuty później Per Mertesacker sfaulował w okolicy 25. metra George'a Grahama, a sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Była to pierwsza groźna akcja Hull, mimo że Szczęsny bez problemów złapał piłkę bitą dośrodkowaniem.

W 33. minucie kolejny raz zaatakował Aaron Ramsey i tym razem był o krok od strzelenia bramki. Jego atomowe uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał jednak McGregor, który po bardzo ospałym początku, z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej.

Dziesięć minut później kolejny raz zachwycił nas Nicklas Bendtner! Tym razem Duńczyk celnie dośrodkował na głowę Mesuta Özila, który strzelił jednak obok bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu The Gunners.

Tak jak Arsenal zaczął pierwszą połowę, to samo zrobił w drugiej. Świetna akcja zespołowa zakończyła się podaniem Ramseya do Mesuta Özila, a reprezentant Niemiec na wielkim luzie wpakował piłkę do siatki.

Przy strzelonej bramce warto również zwrócić uwagę na pracę Ignacio Monreala przy linii bocznej, który uratował futbolówkę przed wyjściem na aut i zapoczątkował akcję swojego zespołu.

W 55. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł strzelić Nicklas Bendtner, ale Robbie Brady wybił piłkę z linii bramkowej.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Pewny swego Arsenal nieco odpuścił, co dało drużynie gości więcej miejsca. Hull przeprowadziło w późniejszym czasie dwie groźne akcje, które nie przyniosły żadnych bramek, a jedynie stłuczkę pomiędzy Szczęsnym a Sagbo.

W 80. minucie Hull przeprowadziło bardzo groźną akcję. Dośrodkowanie mogło dojść do wybiegającego napastnika, jednak piłkę w świetny sposób wybił Per Mertesacker, który potwierdził fenomenalną formę.

W doliczonym czasie gry głową po dośrodkowaniu Elmohammady'ego strzelał jeszcze Boyd, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wygrał kolejne spotkanie i umocnił się na pozycji lidera Premier League.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50305.12.2013, 16:45

CANAL+ Family HD
16.55 Arsenal - Everton (Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki)

nSport HD
20.40 Napoli - Arsenal (Przemysław Pełka, Tomasz Lipiński)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 205.12.2013, 16:44

A23
Usłyszeć takie słowa od takiego eksperta!
#mokro

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.12.2013, 16:44

@mistique
Nie paliłeś dzisiaj? :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 16:42

Klama

Jedenastka idealna, taką bym wybrał. A w FPL bida, narobiłem transferów -12 na następną kolejke

bialysul komentarzy: 369905.12.2013, 16:41

Lemmy

odpowiedz sobie sam, Mata nie miesci sie w skladzie Mourinho, a ten sam trener wypowiedzial sie ze Ozil to najlpesza 10 na swiecie, i Arsenal stal sie kandydatem na mistrza sciagajac go, dlatego tez nie pozwolil na odejscie Demby Ba...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 16:35

Bez Jagielki to stypa, kapitan zespołu który jest ma drugą najlepszą defensywę i najwięcej czystych kont i podania na poziomie 90 procent. #Whoscored, Squawka

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2013, 16:34

Za Bainesa ewentualnie Santon lub Gibbs.

DzejCoop komentarzy: 326405.12.2013, 16:33

Zapraszam :P haxball.com/?roomid=~2e2e2b9b7cd13851cd94ae068760645105ec2e42ec3b46382be3189c49a25702a

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2013, 16:32

Szczęsny
Coleman, Mertesacker, Lovren, Baines
Ozil, Ramsey, Toure, Lallana
Suarez, Aguero

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 16:25

Jak się u was prezentuje jedenastka PL do tej pory ?

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.12.2013, 16:20

Mata lepszy od Ozila?Że od Cazorli, choc nie dużo to sie zgodze, ale nie od Niemca.Ten akurat na tej pozycji jest najlepszy na s wiecie, a Mata jest tylko bardzo dobry.Nothing more ;p

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2013, 16:19

@afcforever
Mów. Się pośmiejemy.
Chociaż ja fapowałem nad Joveticiem..

Oggy komentarzy: 948905.12.2013, 16:17

Ooo ja się kiedyś pytałem (tak z rok temu +/-) co sądzicie o Osvaldo, akurat wtedy bramy w AS Roma ładował. Dlatego czuje się powołany do odpowiedzi. Ale żeby ALTERNATYWA za 40 paro milionowego piłkarza w postaci, 5 razy tańszego, dość wiekowego psychopaty z Serie A to nie bardzo :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 16:15

afcforever

A co mnie to obchodzi, wymieniaj !

rafi_i komentarzy: 421805.12.2013, 16:12

Ciekawe w jakim aspekcie gry Mata jest lepszy od Ozila, jak na moje w żadnym.

Lemmy komentarzy: 33405.12.2013, 16:09

Po prostu wywiązała się dziś kłótnia z kumplami i wszyscy zgodnie twierdzą że Mata jest lepszy od Ozila :D

carlosV
W skrócie, bo wychodzę z chałupy: Arteta młodszy już nie będzie, a Flamini to chyba nie jest CHYBA klasa światowa. Nie jest to zakup priorytetowy, ale jak będzie szansa kogoś dobrego na tę pozycję kupić, to nie ma co się zastanawiać

Lemmy komentarzy: 33405.12.2013, 16:07

Panowie, kto lepszy Ozil czy Juan Mata?

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 305.12.2013, 16:05

znacie moze jakąś stronę, z której mógłbym pobrać wczorajszy mecz z Hull? Nie mogłem oglądać a teraz chciałbym go obejrzeć

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.12.2013, 16:01

Oggy
Fakt, flam fejs2fejs biegowo odstawalby koszmarnie od takiego navasa, choc moglby nadrabiac ustawieniem i doswiadczeniem. tak czy siak, najlepsza opcja bedzie powrot sagny :D jedyne czego sie obawiam to zmeczenie w meczu z shity, tym bardziej, ze choc mozemy w neapolu nawet przegrac, to arsenal na pewno nie odpusci

Oggy komentarzy: 948905.12.2013, 16:01

Rivaldo- jak Zidane z Figo grali przeciw ówczesnemu MU to widać było różnicę w grze pilką obu drużyn. Teraz jak City albo my zagrałoby z RM to gwarantuję że nie będzie takiej biedy przynajmniej pod względem kultury gry. Jaką Ty widzisz biedę w pomocy?
Zobacz na niemiecką młodzież albo hiszpańską, czy belgijską. To że Anglia ma słabsze pokolenie to akurat nie nasz problem.
Do tego Iniesta czy Ribery (wcześniej Sneijder) to w sumie jednak pomocnicy więc wielkie gwiazdy i tam grywają.

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 15:58

Jenki to powinien być odpowieknik Monreala po drugiej stronie (poziom gry). Jest młody i przed nim jeszcze długa droga, ale mógłby ją odbyć na wypożyczeniu. Jak mamy cos wygrać, nie możemy miec slabych punktow. Rotacja jest potrzebna, ale prawa obrona i szpica pod tym względem u nas kuleje (sorry Benek ^^).

Me3mber komentarzy: 256105.12.2013, 15:55

mega :D fajne przedstawienie dominacji Arsenalu :D

Oggy komentarzy: 948905.12.2013, 15:55

carlosV- no jest to jakieś wyjście, tyle że Flamek może mieć ciężko w pojedynkach biegowych, z pewnością - jak piszesz- lepsze to niż Jenki na takim meczu. Mozna być dać Kosę na bok a za niego Vermę do środka. Tyle że coś wtedy pewnie tryb elektyczny odpali Laurent;[ Szkoda że kalendarz tak wygląda, Shitmeni i Smerfy zrobią absolutnie wszystko żeby nas ograć i dogonć.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 15:51

oggy

niema kryzysu na swiecie w linii pomocy, jest i to jak cholera.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.12.2013, 15:50

Oggy
zawsze mozna flama rzucic na prawa, na pewno poradzi sobie lepiej niz jenki ;p z tym, ze to rozwiazanie na krotka mete.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 105.12.2013, 15:50

Jeśli ktoś nie widział
sport.pl/pilka/1,65080,15080299,Premier_League__Bendtner_czekal_na_te_bramke_1009.html
Jaka szydera.

Oggy komentarzy: 948905.12.2013, 15:47

Patrząc na to co gra Jenkinson, ile razy jest ogrywany, jak traci piłkę jak podaje do nikogo to jestem pewien że jeśli zagra Carl w meczu z City czy CFC to tego meczu nie wygramy. Mamy na paru pozycjach takie dziury że mały pech i właściciwie jesteśmy na straconej pozycji przy takich spotkaniach. Co będzie jeśli odejdzie Sagna? Będzie "rzal i bul" ;|

Ramzi92 komentarzy: 21305.12.2013, 15:47

Ja bym spróbował ustawienia z Ramzejem na ataku i Wilsherem na jego pozycji, coś co zrobił Pep w Bayernie z Mullerem :)

shark31 komentarzy: 601305.12.2013, 15:46

DMow mamy 2 wiec powinno to wystarczyc. Jak juz to jakis dobry mlody obronca mogacy grac na DM i CB, ktos taki jak Ginter.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.12.2013, 15:43

Szczepan
A po cholere nam dp w obecnej sytuacji?

mallen komentarzy: 2123905.12.2013, 15:42

Mam nadzieję, że z Rosą również podpiszemy kontrakt!

Maciek_AFC komentarzy: 248605.12.2013, 15:40

mallen

True, Sagna istotnym ogniwem :) szkoda, ze juz niewiele grania mu zostalo, moj ulubiony obronca :D

mallen komentarzy: 2123905.12.2013, 15:34

Z Sagna trzeba przedłużyć kontrakt bo nawet jak na starość straci trochę szybkości to przecież z powodzeniem może grać jako CB :)

mallen komentarzy: 2123905.12.2013, 15:29

Heh a no fakt miało być DM :P Nie wiedziałem że dostał na 3 lata. Jakieś ploty chodziły że do OM chce odejść.