Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0

Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0 04.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1366 komentarzy

Szok, sensacja i niedowierzanie. Nie chodzi oczywiście o fakt, że Arsenal wygrał z Hull, bo to można było łatwo przewidzieć, ale o to, że Nicklas Bendtner najpierw trafił w piłkę, a w rezultacie do bramki. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, to Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyli, zdobywając kolejne, cenne 3 punkty do swojego dorobku, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Mimo że Hull w niedzielę ograło Liverpool, a Arsenal przystąpił do tego spotkania w nieco rezerwowym składzie, to nie miało absolutnie żadnego problemu z ograniem Tygrysów, którzy ani razu poważnie nie zagrozili Szczęsnemu.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey (80. Arteta) - Rosicky (73. Wilshere), Özil, Cazorla - Bendtner (73. Walcott)

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Figueroa – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Meyler, Brady (58. Rosenior) – Graham (58. Boyd), Sagbo (74. Gedo)

Co za początek meczu! Już w 93. sekundzie spotkania, piłkę do siatki pakuje... Nicklas Bendtner. Nie, to wcale nie jest pomyłka. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym Hull i mocnym strzałem głową, po uprzednim dośrodkowaniu Jenkinsona, pokonał McGregora.

Po mocnym początku, Kanonierzy wciąż dominowali na boisku. Cały czas atakowali bezradne Hull City, które nie mogło wyjść z własnej połowy. Londyńczycy mimo że nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych, byli pod grą, utrzymywali się przy piłce i nie dali przeciwnikowi dojść do głosu.

W 14. minucie Duńczyk mógł ponownie wpakować piłkę do bramki przeciwnika! Tym razem okropny błąd popełnił McGregor, który wypluł futbolówkę po strzale Özila. Duże szczudła Nicklasa nie pozwoliły mu jednak dojść do czystej pozycji strzeleckiej i w rezultacie potknął się o własne nogi.

W 19. minucie do głosu doszedł Santi Cazorla, jednak jego uderzenie nie znalazło drogi w światło bramki. Była to już druga próba Hiszpana w tym meczu, w obu przypadkach brakowało mu odrobinę precyzji.

Kolejne minuty były stosunkowo spokojne, chociaż Kanonierzy wciąż byli stroną wyraźnie dominującą. W 28. minucie strzał po ziemi oddał Aaron Ramsey, ale McGregor tym razem zachował trzeźwy umysł i złapał piłkę.

Dwie minuty później Per Mertesacker sfaulował w okolicy 25. metra George'a Grahama, a sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Była to pierwsza groźna akcja Hull, mimo że Szczęsny bez problemów złapał piłkę bitą dośrodkowaniem.

W 33. minucie kolejny raz zaatakował Aaron Ramsey i tym razem był o krok od strzelenia bramki. Jego atomowe uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał jednak McGregor, który po bardzo ospałym początku, z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej.

Dziesięć minut później kolejny raz zachwycił nas Nicklas Bendtner! Tym razem Duńczyk celnie dośrodkował na głowę Mesuta Özila, który strzelił jednak obok bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu The Gunners.

Tak jak Arsenal zaczął pierwszą połowę, to samo zrobił w drugiej. Świetna akcja zespołowa zakończyła się podaniem Ramseya do Mesuta Özila, a reprezentant Niemiec na wielkim luzie wpakował piłkę do siatki.

Przy strzelonej bramce warto również zwrócić uwagę na pracę Ignacio Monreala przy linii bocznej, który uratował futbolówkę przed wyjściem na aut i zapoczątkował akcję swojego zespołu.

W 55. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł strzelić Nicklas Bendtner, ale Robbie Brady wybił piłkę z linii bramkowej.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Pewny swego Arsenal nieco odpuścił, co dało drużynie gości więcej miejsca. Hull przeprowadziło w późniejszym czasie dwie groźne akcje, które nie przyniosły żadnych bramek, a jedynie stłuczkę pomiędzy Szczęsnym a Sagbo.

W 80. minucie Hull przeprowadziło bardzo groźną akcję. Dośrodkowanie mogło dojść do wybiegającego napastnika, jednak piłkę w świetny sposób wybił Per Mertesacker, który potwierdził fenomenalną formę.

W doliczonym czasie gry głową po dośrodkowaniu Elmohammady'ego strzelał jeszcze Boyd, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wygrał kolejne spotkanie i umocnił się na pozycji lidera Premier League.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:17

arsenalfcfan

"Nie byłeś jedyny. Też uważałem, że to dobry trener. Nie przypadkiem Liverpool FC na pierwszym miejscu chciał Martineza a potem Brendana."

Wymaga to doprecyzowania. Martinez był zaproszony jako pierwszy na "rozmowę kwalfikacyjną", ale propozycji pracy nigdy nie otrzymał. Jedynym, który otrzymał takową propozycję był Brendan Rodgers, który zgodził się i na tym zamknięto temat składania propozycji pracy na stanowisku menagera LFC. Martinez wypowiadał się ostatnio w gazetach, że "zrezygnował sam z pracy w LFC", jest to kłamstwo. Mówi o tym między innymi Phil Thompson, były kapitan reprezentacji Anglii i LFC, teraz pracujący dla Sky Sports:

"Phil Thompson ‏@Phil_Thompson4 23 lis
Let's get one thing straight Roberto Martinez was never offered the LFC job,yes he was interviewed,how do I know it Roberto told me"

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35505.12.2013, 21:16

@shinev- to u ciebie nie wieje?

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:16

Shinev@
Nazwa huraganu, ktory zawita dziś w nocy w Polsce^^ trzeba dużo źryć to ponoć nie porwie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 21:15

TakKrzysiu,

Musiałbym przeszukać kilkadziesiąt stron komentarzy, gdzie była rozmowa o Martinezie, ale nie chce mi się, bo to było gdzieś w sezonie 2011/2012 jak Wigan znowu fuksem uratowało się przed spadkiem, a potem jak Liverpool szukał trenera.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.12.2013, 21:13

O co chodzi z tym Ksawerym?

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:12

Arsenalfcfan@
Za późno. Ja też moge teraz powiedzieć że już tydzień temu czekałem na huragan Ksawery.

RogueCheddar komentarzy: 205.12.2013, 21:08

facebook.com/ angielskieboiska

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 21:07

Marzag,

SAF też słodził Wengerowi w ostatnich latach nie widząc w nim rywala, teraz Wenger pewnie liczy, że Koguty nie zwolnią AVB bo też nie widzi w nim konkurenta :P

RogueCheddar komentarzy: 205.12.2013, 21:07

Zapraszam na mojego bloga o Premier League, czyli najlepszej lidze świata. Jest to nowy blog i będzie na nim pojawiać się wiele ciekawych artykułów. Obecnie jest świeży post dotyczący Arsenalu, więc zapraszam wszystkich kibiców! :)

mar12301 komentarzy: 2313605.12.2013, 21:05

znów Lipiński będzie marudził, jak Arsenal będzie prowadził 2-0 do przerwy, hehe

songoku95 komentarzy: 2348605.12.2013, 21:04

youtube.com/watch?v=cl6CvrqVdvM

maskara! Polecam Peja i te inne rapery przy nim po prostu pikusie! Nawet Lech Roch Pawlak jest nikim przy nim!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 21:04

Arsenal23,

Nie byłeś jedyny. Też uważałem, że to dobry trener. Nie przypadkiem Liverpool FC na pierwszym miejscu chciał Martineza a potem Brendana. Jedynym jego problemem w Wigan to były ciągłe wyprzedaże + to, że nikt ciekawy nie chciał tam dojść. Everton Liverpool jest bardziej uznaną marką niż Wigan, więc latwiej mu kogoś lepszego sprowadzić i jak widać złych ruchów nie dokonał :)

songoku95 komentarzy: 2348605.12.2013, 21:02

youtube.com/watch?v=Gu8tkZR1ap0

jutro Mikołaj!! Ding-dong!!

mitmichael komentarzy: 4924305.12.2013, 21:01

Niedziela Canal+Family

16.55 Arsenal - Everton (Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki)

Sroda nSport

20.40 Napoli - Arsenal (Przemysław Pełka, Tomasz Lipiński)

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 20:59

obaj jesteście najlepsi.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.12.2013, 20:56

@A23
Ja też bym znalazł dowody, gdybym zajrzał głębiej w komentarze!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 20:54

Niuchacz

No ja też przed FA Cup, tylko że ja mam dowody !

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 105.12.2013, 20:53

wkleslyirokez, ja tam wolalbym zeby zostal :p zawsze to jeden konkurent mniej

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.12.2013, 20:53

@A23
Dupa dupa dupa dupa. Ja się nim jarałem jeszcze w Wigan i to zanim wygrał puchar Anglii!!1!

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 20:50

Marzag@
zastanawiasz sie czy nie możesz sie doczekać?

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 20:48

DzejCoop@
Nie bede wymieniał, bo jest tego za dużo:) pomijając Giggsa, Cleverleya, Zahe, Felka, Cziczarito, czy Rafaela. Miom zdaniem choćby oni są bardzo dobrzy, trzeba tylko umiec z nich korzystać.

A23@
łechtasz swą próżność dorodny samcu w wieku rozrodczym.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 105.12.2013, 20:46

ja tam sie zastanawiam kiedy andre zwinie bagaz

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 20:42

TakKrzysiu

Jako jedyny widziałem geniusz Martineza, będę dożywotnio się jarał moim trenerskim skautingiem !

arshavin25 komentarzy: 29905.12.2013, 20:37

siema, jak myślicie United bez Roo i Judasza mają jakieś szanse żeby wygrać z Newcastle ?
(kurs na newcastle 6zł a na x2 2,55)

DzejCoop komentarzy: 326405.12.2013, 20:36

@TakKrzysiu

Tam "bardzo dobrych" piłkarzy jest chyba 6 max.
Evra, De Gea, van Persie, Rooney, Kagawa, Nani, może jeszcze Januzaj - ale to młodziak.

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 20:33

Qarol@
Bardzo możliwe. Ale z drugiej strony, mając zawodników "dobrych" Moyes robił rzeczy naprawde świetne w tym klubie. Teraz ma "bardzo dobrych", wiec myśle, że to kwestia przestawienia i aklimatyzacji (czasu). Martinez - 100% sie zgadzam i jestem pod wielkim wrażeniem tego typa.

Kowalczyk11 komentarzy: 325305.12.2013, 20:33

Nie lepiej zagrać w piłe gdzieś na hali czy obejrzeć coś ciekawego niż cisnąć w bezsensowne gry przed kompem ?

mar12301 komentarzy: 2313605.12.2013, 20:28

Ciekaw jestem jeśli United dalej będzie grało takie gó**o to czy Moyes zostanie długo na stanowisku. IMO ten facet nie poradzi sobie w tak dużym klubie. Od początku czułem, że to nie był dla nich dobry pomysł i teraz są tego skutki. Choć z drugiej strony łatwego zadania nie ma, żeby ogarnąć to wszystko.

DzejCoop komentarzy: 326405.12.2013, 20:26