Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0

Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0 04.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1366 komentarzy

Szok, sensacja i niedowierzanie. Nie chodzi oczywiście o fakt, że Arsenal wygrał z Hull, bo to można było łatwo przewidzieć, ale o to, że Nicklas Bendtner najpierw trafił w piłkę, a w rezultacie do bramki. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, to Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyli, zdobywając kolejne, cenne 3 punkty do swojego dorobku, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Mimo że Hull w niedzielę ograło Liverpool, a Arsenal przystąpił do tego spotkania w nieco rezerwowym składzie, to nie miało absolutnie żadnego problemu z ograniem Tygrysów, którzy ani razu poważnie nie zagrozili Szczęsnemu.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey (80. Arteta) - Rosicky (73. Wilshere), Özil, Cazorla - Bendtner (73. Walcott)

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Figueroa – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Meyler, Brady (58. Rosenior) – Graham (58. Boyd), Sagbo (74. Gedo)

Co za początek meczu! Już w 93. sekundzie spotkania, piłkę do siatki pakuje... Nicklas Bendtner. Nie, to wcale nie jest pomyłka. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym Hull i mocnym strzałem głową, po uprzednim dośrodkowaniu Jenkinsona, pokonał McGregora.

Po mocnym początku, Kanonierzy wciąż dominowali na boisku. Cały czas atakowali bezradne Hull City, które nie mogło wyjść z własnej połowy. Londyńczycy mimo że nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych, byli pod grą, utrzymywali się przy piłce i nie dali przeciwnikowi dojść do głosu.

W 14. minucie Duńczyk mógł ponownie wpakować piłkę do bramki przeciwnika! Tym razem okropny błąd popełnił McGregor, który wypluł futbolówkę po strzale Özila. Duże szczudła Nicklasa nie pozwoliły mu jednak dojść do czystej pozycji strzeleckiej i w rezultacie potknął się o własne nogi.

W 19. minucie do głosu doszedł Santi Cazorla, jednak jego uderzenie nie znalazło drogi w światło bramki. Była to już druga próba Hiszpana w tym meczu, w obu przypadkach brakowało mu odrobinę precyzji.

Kolejne minuty były stosunkowo spokojne, chociaż Kanonierzy wciąż byli stroną wyraźnie dominującą. W 28. minucie strzał po ziemi oddał Aaron Ramsey, ale McGregor tym razem zachował trzeźwy umysł i złapał piłkę.

Dwie minuty później Per Mertesacker sfaulował w okolicy 25. metra George'a Grahama, a sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Była to pierwsza groźna akcja Hull, mimo że Szczęsny bez problemów złapał piłkę bitą dośrodkowaniem.

W 33. minucie kolejny raz zaatakował Aaron Ramsey i tym razem był o krok od strzelenia bramki. Jego atomowe uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał jednak McGregor, który po bardzo ospałym początku, z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej.

Dziesięć minut później kolejny raz zachwycił nas Nicklas Bendtner! Tym razem Duńczyk celnie dośrodkował na głowę Mesuta Özila, który strzelił jednak obok bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu The Gunners.

Tak jak Arsenal zaczął pierwszą połowę, to samo zrobił w drugiej. Świetna akcja zespołowa zakończyła się podaniem Ramseya do Mesuta Özila, a reprezentant Niemiec na wielkim luzie wpakował piłkę do siatki.

Przy strzelonej bramce warto również zwrócić uwagę na pracę Ignacio Monreala przy linii bocznej, który uratował futbolówkę przed wyjściem na aut i zapoczątkował akcję swojego zespołu.

W 55. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł strzelić Nicklas Bendtner, ale Robbie Brady wybił piłkę z linii bramkowej.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Pewny swego Arsenal nieco odpuścił, co dało drużynie gości więcej miejsca. Hull przeprowadziło w późniejszym czasie dwie groźne akcje, które nie przyniosły żadnych bramek, a jedynie stłuczkę pomiędzy Szczęsnym a Sagbo.

W 80. minucie Hull przeprowadziło bardzo groźną akcję. Dośrodkowanie mogło dojść do wybiegającego napastnika, jednak piłkę w świetny sposób wybił Per Mertesacker, który potwierdził fenomenalną formę.

W doliczonym czasie gry głową po dośrodkowaniu Elmohammady'ego strzelał jeszcze Boyd, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wygrał kolejne spotkanie i umocnił się na pozycji lidera Premier League.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.12.2013, 18:16

@Niuchacz

60 to znalazłbym od grudnia, ale mi się nie chce.

@Mudzahedini

Poprawione.

Chamakinho z Pullisem dobije do tych 10. Biorąc pod uwagę, że co drugi jego strzał to gol, wiele nie trzeba.

Potraficie ogarnąć, że Crystal Palace wykonało w ostatnim meczu 150 podań? Ja osobiście nie.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.12.2013, 18:12

Shinev, masz błąd w zakładce zakłady ! Chamakh 2/10.

@Shinev
Na te marne 2k komentarzy, co je mam na koncie, jak znajdziesz mi chociaż 60 związanych z haxem, to przestaje obstawiać u bukmacherów.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.12.2013, 18:02

@Niuchacz

Kojarzysz mi się tylko i wyłącznie z haxballem, przykro mi.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 17:59

afcforever

Napisz coś hipsterskiego co się spełni. To zyskasz szacun rywaldo

Kanonier25 komentarzy: 175805.12.2013, 17:58

haxball.com/?roomid=~2df2cf0f74e6b727241f9f9229d50d7a09607d0ee291c107f1b8e79e6edd6553e&pass=1

zapraszam, haslo: jenkinson

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.12.2013, 17:57

O mnie też nic nie ma, ale podobno jestem jeszcze no-name'em, więc może jak nabiję pierdyliard komentarzy, to się upomnę o jakąś wstawkę w profilu eksperta. ;D

praptak komentarzy: 882105.12.2013, 17:55

Juz nie odpowiadaj, zajrzałem do profilu i teraz juz w ogole nie rozumiem jak onimogą Ci nie wierzyć. Jesteś moim idolem, opoką, moim macho.

praptak komentarzy: 882105.12.2013, 17:52

RIVALDO700@
Chyba żartujesz. Pan Władek ma prawie 100 lat a umysł 30-sto latka z ustawicznym potencjałem. Gdzie wykładasz, co i na jakiej zasadzie? Czemu inni Ci nie wierzą?

songoku95 komentarzy: 2348605.12.2013, 17:51

padłem, po raz kolejny...

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.12.2013, 17:48

Właśnie zobaczyłem na profilu rivaldo jego zainteresowania.

Polecam zobaczyć, zabawnie to zrobił. I to w pozytywnym znaczeniu

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 17:47

praptak

Bartoszewskiego tego po 90, mialem stycznosc pare razy.

praptak komentarzy: 882105.12.2013, 17:45

RIVALDO700@
Jesteś wykładowcą? Znasz Bartoszewskiego?

rogotnik komentarzy: 55805.12.2013, 17:42

@kanonier25
wlasnie też bym zagrał. Odpalamy rooma ? ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.12.2013, 17:41

Arsenal kupił Özila bo jest kryzys w światowej piłce jeśli chodzi o pomocników

Logiczne

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 17:41

dzis z moimi studentami rozmawialem na ten temat i tez uwazaja, ze jest kryzys w linii pomocy na swiecie

Kanonier25 komentarzy: 175805.12.2013, 17:40

@Pingu

Robisz dzis rooma ?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50305.12.2013, 17:37

Barca chce Ramseya, MU Reusa, bo są najlepsi, a posiadanie najlepszych piłkarzy jest niezbędne do wygrywania.

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 17:36

afcforever

"enemy Norwich fainted"

dosłownie:

Pinguite komentarzy: 1502005.12.2013, 17:34

Rivaldo jest jak Tusk. Widzi kryzys tam gdzie go nie ma.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 17:29

barca chce ramseya , united reusa , czemu? , bo panuje wielki kryzys pozycji pomocy w swiatowej piłce.