Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1

Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1 21.07.2020, 22:16, Patryk Bielski 1444 komentarzy

Aston Villa po niemrawym spotkaniu wygrała na własnym stadionie z Kanonierami 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie z rzutu rożnego Trezeguet. Zwycięstwo oznacza dla The Villans awans na 17 lokatę w tabeli. Z kolei dla Arsenalu to koniec marzeń o zajęciu miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy w kolejnym sezonie. Jedyną drogą ku europejskim pucharom pozostaje pokonanie w finale Pucharu Anglii Chelsea.

Drużyny wyszły na murawę Villa Park w następujących składach:

Arsenal: Martinez, Soares (79' Willock), Holding, Luiz (60' Pepe), Kolasinac, Saka (60' Tierney), Torreira (46' Xhaka), Ceballos, Aubameyang, Lacazette, Nketiah.

Aston Villa: Reina, Elmohamady (25' Guilbert), Mings, Konsa, Targett, McGinn (90+3' Lansbury), Hourihane (73' Nakamba), Luiz, Grealish, Trezeguet, Samata (72' Davis).

Pierwsza część meczu nie należała do najciekawszych. Wystarczy nadmienić, że Arsenal - mimo optycznej przewagi - nie zdołał oddać żadnego celnego strzału na bramkę swoich rywali. Z kolei The Villans dwukrotnie próbowali zaskoczyć Martineza, z czego raz dopięli swego.

W 27. minucie spotkania rzut rożny wykonał Hourihane, piłkę w polu karnym głową przedłużył Mings, a stały fragment gry mocnym strzałem z woleja w krótki róg bramki wykończył Trezeguet.

W przerwie Mikel Arteta zmienił słabo spisującego się tego wieczoru Lucasa Torreirę, a w jego miejsce desygnował na plac gry Granita Xhakę. W drugich 45 minutach gra Arsenalu nieco się ożywiła, choć trudno mówić tu o klarownych sytuacjach bramkowych. W 52. minucie dobrą okazję zmarnował Bukayo Saka, który po wrzutce Cedrica z prawej strony boiska fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.

W 60. minucie Arteta rzucił wszystkie siły do ataku. Na boisku pojawili się Nicolas Pepe oraz Kieran Tierney, którzy zmienili Davida Luiza i Bukayo Sakę. Na niewiele się to jednak zdało. Po kwadransie gry to rywale byli bliżsi zdobycia kolejnego gola, jednak w sytuacji sam na sam obok prawego słupka Martineza chybił Keinan Davis.

Dwie minuty później Kanonierzy mieli swoją najlepszą szansę na wyrównanie w tym pojedynku. Po rzucie rożnym główkę z Mingsem wygrał Nketiah, ale Anglik uderzył w słupek, po czym Reina zdołał złapać futbolówkę.

Arsenal mimo znaczącego posiadania piłki przez 90 minut ani razu nie uderzył w światło bramki Pepe Reiny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 20:26

Barkley drugi mecz poza kadrą (brak kontuzji). Ciekawe kto się na niego skusi :D

kwiatinho komentarzy: 1313222.07.2020, 20:26

@Ranczomen:
Zobacz Lazio.... 4 porażki i remis w 5 ostatnich meczach. Mieli walczyć do końca z Juve o tytuł a wykrzaczyli się jak amatorzy.

Na drugim biegunie Milan 6 zwycięstw i 2 remisy po wznowieniu

luko_PL komentarzy: 109822.07.2020, 20:24

Przy remisie w meczu MU - WHU graczom Chelsea wystarczy dzisiaj remis i mają LM

zdyp komentarzy: 458022.07.2020, 20:21

@Argudo: yup, imo jak sie westbrom dzis wywali to nie dadza rady w barazach

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 20:21

No i Klopp dziad jeden galowy skład wystawił.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.07.2020, 20:18

@zdyp:

Pszczoły bardziej potrzebne i w ogóle fajniejsze od Szerszenii. Tak w życiu, jak i w Premier League.

zdyp komentarzy: 458022.07.2020, 20:15

btw sledzi ktos czempionszip? za chwilunie ost kolejka
trzymam kciuki za psssscolki

DialSquare1886 komentarzy: 52522.07.2020, 20:11

Ale ten Greenwood to im się udał, nie ma co, beda z niego ludzie i to na kilkanaście lat, zazdrosze im takiego wychowanka

najwięksi*

Leicester to największy frajerzy 2020 roku póki co.

Sandbead komentarzy: 342622.07.2020, 20:02

Eh aż szkoda, że Lester zaliczyło tę wtopę z Bournemouth, gdyby nie to mogliby zagrać na luzie żeby nie przegrać w ostatniej kolejce, a tak wszystko się jeszcze może zdarzyć.

DialSquare1886 komentarzy: 52522.07.2020, 20:02

A na debilpage jak zwykle w formie, sraka juz o CL, jadą ze sobą nawzajem, Pogba to **** i panienka, tam to są cyrki, złapać bucha i lepiej niż przy Akademii Policyjnej
Banda debili, doslownie

gbn komentarzy: 380522.07.2020, 20:00

Już tam Pogbie każą wypierpapier :D

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2422.07.2020, 19:59

Jaja, gdyby UTD w ostatnich kolejkach stracilo lm znowu przez West Ham, jak w 15/16 z van gaalem

Ech0z komentarzy: 1043122.07.2020, 19:56

Devilpage ma servery u Mietka w piwnicy, zawsze jak cos sie dzieje i wiecej jak 5 ludzi chce cos napisac w tym samym czasie to strona pada xD

Sandbead komentarzy: 342622.07.2020, 19:56

Debilpejdż im padło? Hahah, teraz zobaczyłem co odwalił Pogba, czegoś tak kuriozalnego w piłce nożnej to jeszcze chyba nie widziałem XD

Alonso komentarzy: 1282422.07.2020, 19:56

Ostatnia kolejka Leicester - United, ale tam będzie się działo

Paul77 komentarzy: 990322.07.2020, 19:53

@zdyp: nie wiem dlaczego ale Upamencano jakoś mnie nie przekonuje. Zaznaczam że od kiedy go łączono z Arsenalem przyglądałem się chłopu... Nie miwiie żezły zawodnik, ale chyba nas nie zbawi. Skriniara bym chętniej widział.

DialSquare1886 komentarzy: 52522.07.2020, 19:49

Panowie, Panowie, na Skriniara bedzie wielu chętnych, chętnych ktorzy zaproponują lepsze warunki, do tego CL. Zejdzcie na ziemię...

Garfield_pl komentarzy: 2831322.07.2020, 19:48

Pogba obronił pięknie :D jak się tak zakończy czuje że będą go na DP na taczkach wywozixlć :D

Paul77 komentarzy: 990322.07.2020, 19:48

@Marcinafc93: wolał bym Skriniara od Upamencano i to zdecydowanie.

DialSquare1886 komentarzy: 52522.07.2020, 19:48