Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1

Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1 21.07.2020, 22:16, Patryk Bielski 1444 komentarzy

Aston Villa po niemrawym spotkaniu wygrała na własnym stadionie z Kanonierami 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie z rzutu rożnego Trezeguet. Zwycięstwo oznacza dla The Villans awans na 17 lokatę w tabeli. Z kolei dla Arsenalu to koniec marzeń o zajęciu miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy w kolejnym sezonie. Jedyną drogą ku europejskim pucharom pozostaje pokonanie w finale Pucharu Anglii Chelsea.

Drużyny wyszły na murawę Villa Park w następujących składach:

Arsenal: Martinez, Soares (79' Willock), Holding, Luiz (60' Pepe), Kolasinac, Saka (60' Tierney), Torreira (46' Xhaka), Ceballos, Aubameyang, Lacazette, Nketiah.

Aston Villa: Reina, Elmohamady (25' Guilbert), Mings, Konsa, Targett, McGinn (90+3' Lansbury), Hourihane (73' Nakamba), Luiz, Grealish, Trezeguet, Samata (72' Davis).

Pierwsza część meczu nie należała do najciekawszych. Wystarczy nadmienić, że Arsenal - mimo optycznej przewagi - nie zdołał oddać żadnego celnego strzału na bramkę swoich rywali. Z kolei The Villans dwukrotnie próbowali zaskoczyć Martineza, z czego raz dopięli swego.

W 27. minucie spotkania rzut rożny wykonał Hourihane, piłkę w polu karnym głową przedłużył Mings, a stały fragment gry mocnym strzałem z woleja w krótki róg bramki wykończył Trezeguet.

W przerwie Mikel Arteta zmienił słabo spisującego się tego wieczoru Lucasa Torreirę, a w jego miejsce desygnował na plac gry Granita Xhakę. W drugich 45 minutach gra Arsenalu nieco się ożywiła, choć trudno mówić tu o klarownych sytuacjach bramkowych. W 52. minucie dobrą okazję zmarnował Bukayo Saka, który po wrzutce Cedrica z prawej strony boiska fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.

W 60. minucie Arteta rzucił wszystkie siły do ataku. Na boisku pojawili się Nicolas Pepe oraz Kieran Tierney, którzy zmienili Davida Luiza i Bukayo Sakę. Na niewiele się to jednak zdało. Po kwadransie gry to rywale byli bliżsi zdobycia kolejnego gola, jednak w sytuacji sam na sam obok prawego słupka Martineza chybił Keinan Davis.

Dwie minuty później Kanonierzy mieli swoją najlepszą szansę na wyrównanie w tym pojedynku. Po rzucie rożnym główkę z Mingsem wygrał Nketiah, ale Anglik uderzył w słupek, po czym Reina zdołał złapać futbolówkę.

Arsenal mimo znaczącego posiadania piłki przez 90 minut ani razu nie uderzył w światło bramki Pepe Reiny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Aston VillaRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Taki komentarzy: 204622.07.2020, 21:39

Nachornego się nie da słuchać. Tyle lat komentuje i nie rozumie piłki za grosz.

PtoOk komentarzy: 220022.07.2020, 21:38

ale brama :O

Catalonczyk komentarzy: 519822.07.2020, 21:38

Keita jaki młotek w nodze

kraku96 komentarzy: 36022.07.2020, 21:37

@Garfield_pl: ulefone armor 3, posiadam polecam, ok.1000zl, ładuje raz na 3-4 dni, jak upadnie to prędzej pęknie płytka w łazience niż telefon xd

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102022.07.2020, 21:36

Lepiej niech manchester wygra ,wolę w lidze Europy grać z lisami niż utd

ars111 komentarzy: 25322.07.2020, 21:30

@Perconte: liga europy jeszcze jest

hetfield88 komentarzy: 38822.07.2020, 21:29

@Garfield_pl napisał: "Panowie pytanko, jaki telefon do 1000zł możecie polecić, wytrzymały ( praca na budowie), mój tata potrzebuje a kompletnie nie wiem co można dobrego w takich pieniądzach kupić. Pomoże ktoś?"
Xiaomi Redmi Note 8 pro.
Kupilem zonie, tez szukalem za 1000zl.jest bardzo zadowolona. Bateria, wyglad, parametry, wszystko na plus. W tym przedziale cenowym chyba lepszego nie znajdziesz

Artu komentarzy: 190522.07.2020, 21:29

Ciekawa walka o Premier League, narazie po pierwszej połowie to WBA najbliżej awansu.

@Garfield_pl: najlepiej jakiś mały i poręczny

Pulisić (najlepszy gracz Chelsea) znów ławka.

Garfield_pl komentarzy: 2831322.07.2020, 21:25

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 122.07.2020, 21:16

Już nie mogę się doczekać meczu Leicester-MU. Mam nadzieję, że walka o wejście do LM będzie wyglądać jak finał.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466922.07.2020, 21:16

@Sandbead:

A dziwisz się? Wygrana 2-1 czy 3-1 nic nie dawała a remis 1-1 a porazka 1-2 to taka różnica, że teraz wystarczy remis na King Power Stadium

mar12301 komentarzy: 2315522.07.2020, 21:14

Teraz LFC da remis chociaż Chelsea, z wiadomych względów nienawiści do United xD

PtoOk komentarzy: 220022.07.2020, 21:10

@kaziu874: bo varchester

Ech0z komentarzy: 1043122.07.2020, 21:10

@Damaks: no tyle to wiemy ;D

mmcki komentarzy: 10422.07.2020, 21:09

@Sandbead: To może im w sumie pomóc, to Lisy muszą atakować, a United będzie mogło grać z kontry. A te wychodzą im o wiele lepiej, bo na atak pozycyjny oni ewidentnie nie mają pomysłu i to mimo Fernandesa w składzie (który notabene wygląda na obecnie najbardziej wyeksploatowanego zawodnika w drużynie). Dzisiejszym meczem nie ma się co podniecać, bo 1-1 to był wynik który satysfakcjonował obie drużyny i praktycznie całą drugą połowę grali tak, żeby sobie nawzajem nie zrobić krzywdy.

kaziu874 komentarzy: 675322.07.2020, 21:07

Nie oglądałem meczu, ale może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Pogba nie dostał czerwonej kartki za to odbicie rękami?

mar12301 komentarzy: 2315522.07.2020, 21:05

@Sandbead: pewnie tak będzie, ale czy murowanie to dobra taktyka :D Oby Lisy dały radę coś wcisnąć. Tak w końcówce meczu zwycięstwo. To byłoby coś pięknego :DDD

Sandbead komentarzy: 342622.07.2020, 21:03

Po minie OGSa w ostatnich minutach dzisiaj jestem prawie pewien, że w ostatniej kolejce będzie grał na remis i ustawi mocno defensywny/ ewentualnie zrównoważony skład. Chłop wyglądał na nieźle przestraszonego jak go pokazywali po akcji WHU i do tego to zerkanie na zegarek

mar12301 komentarzy: 2315522.07.2020, 21:02

@Arsenal4Ever14: Leicester musi wygrać, nie mają wyjścia. Będzie bardzo ciężko, ale nie są na straconej pozycji. Muły widać trochę zadyszki mają.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 21:01

@Paul77: @Ech0z: Obecny Arsenal jest o wiele lepszy niż ten z finału LE. No i oczywiście osoba trenera też poziom wyżej. I piszę to całkiem poważnie.

Czeczenia komentarzy: 1249822.07.2020, 21:01

Idealny scenariusz? Ktoś z dwójki United/Chelsea wypada z czwórki, Arsenal spuszcza Watford, podnosi puchar i zabiera Tottenhamowi miejsce w LE.

mmcki komentarzy: 10422.07.2020, 21:00

@Arsenal4Ever14: Przecież remis w ostatniej kolejce daje awans United. Tak naprawdę to dla nich kluczowe było nie przegrać dzisiejszego meczu, wygrana czy remis stawiają ich w takiej samej sytuacji przed ostatnią kolejką (różnicę robiłoby jedynie zwycięstwo przewagą trzech goli).

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.07.2020, 20:58

@Arsenal4Ever14
Jeśli dziś Chelsea zapewni sobie udział w LM, to Leicester musi wygrać w ostatniej kolejce z United.

Ech0z komentarzy: 1043122.07.2020, 20:58

@Damaks: czyli znów rozwala nas 4:0?

mar12301 komentarzy: 2315522.07.2020, 20:58

Ciężko Leicester będzie z taką formą na United, ale ci z Manchesteru też nie grają jakoś porywająco. Widać zmęczenie. Oby Liski utarły im nosa na ostatniej prostej.

Sandbead komentarzy: 342622.07.2020, 20:57

@Arsenal4Ever14: Jaki remis, United ma 1 punkt więcej od Lester

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 20:57

@Arsenal4Ever14: O czym Ty mówisz, przecież United już zaczęło przygotowania do finału FA Cup i przyszłorocznej Ligi Mistrzów.

Paul77 komentarzy: 990322.07.2020, 20:56

@Damaks: chyba zapomniałeś szybko jak było z finałem LE... To samo było....

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 822.07.2020, 20:56

Brawo WHU! Lisy teraz muszą zagrać o wszystko z ogromnym zaangażowaniem. Vardy liczę na Ciebie!

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 20:55

Chelsea jak sobie zapewni TOP4 (jeden punkt w dwóch meczach bez patrzenia na innych) to pewnie do finału FA Cup podejdą na luzie.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333022.07.2020, 20:53

Teraz trzymać kciuki za Chelsea. I w nastepnej kolejce remis/wygrana lisów i będzie git. United się zesr...

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 20:53

No i znowu trzeba wejść na DP.

Ech0z komentarzy: 1043122.07.2020, 20:53

Brawo West Ham

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.07.2020, 20:52

Olek musi sobie pluc w brode ze stawial w wiekszosci w sezonie na daniela jamesa. Greenwood wbil i juz ma 17 goli w calym sezonie.

Czeczenia komentarzy: 1249822.07.2020, 20:52

Szkoda że Wolves polegli z Sheffield. Walka o czwórkę byłaby do ostatniej minuty sezonu, bez kalkulacji komu remis wystarczy.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 20:49

@Alonso: Wielki powrót by był.

zdyp komentarzy: 458022.07.2020, 20:46

matić underrated. przydalby sie tu taki -- zamaskowalby choc troszke nasze mustafizmy..

luko_PL komentarzy: 109822.07.2020, 20:43

Lisy nie grały słabo z Tottenhamem. Popełnili proste błędy i te 3:0 to była duża przesada. Ogółem ich forma jest.. no frajerska, ale w ostatnim meczu o wszystko może stać się wszystko

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.07.2020, 20:38

United chyba w 2 polowie bylo maks 5 minut na polowie WHU.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333022.07.2020, 20:38

United oddycha rękawami, czuje, że z Lisami polegną.

luko_PL komentarzy: 109822.07.2020, 20:29

@Catalonczyk: Ok :D

@Catalonczyk:
64 Chelsea
63 MU
62 Lisy
po remisach w obu dzisiejszych spotkaniach.

W ostatniej kolejce MU gra z Lisami i nie ma wyniku w tym meczu, który pozwoliłby przeskoczyć obu zespołom Chelsea nawet w przypadku przegranej Chelsea z Wolves.