Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Fran Merida ma o 1 mniej potencjału od Zelalema :D

@Dziebol, nie sondze. u mnie w 13 siekał po 50 bramek w sezonie na legendarnym, miał 93 i odszedł do Realu za ponad 100 milionów :>

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 17:03

opluł*

Co wy znowu z tym pluciem Sagna oficjalnie powiedział że on go nie upluł.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.02.2014, 16:58

jimmykanonier

Sagna wszystko zdementował...

rayuuuu komentarzy: 313220.02.2014, 16:55

@Dziebol: no :D dobre dobre xD

Dziebol komentarzy: 25320.02.2014, 16:49

Przed chwilą grając w fife strzeliłem 5 bramek samym Giroud i to takich dosyć ładnych nie tylko z główki :P także moze to jakiś znak ze Giroud zacznie grać :D

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078420.02.2014, 16:46

jak dla mnie Robben za to oplucie Sagny powinien dostać 3 meczowego bana

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 320.02.2014, 16:43

Marchwik: Kliknąłem :>

Wątpie, żebyśmy sprowadzili Bakkaliego...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 120.02.2014, 16:42

Mico17, link nie działa

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.02.2014, 16:37

Hej, mam do Was małą prośbę. Jak wiecie na portal partnerski k.com, Highbury.pl, prowadzony jest przez kilku redaktorów k.com i innych osób. Wszyscy jesteśmy studentami i z własnej kieszeni wyjmujemy pieniądze, żeby mógł on funkcjonować. Jeśli możecie, macie chwilę czasu i chęci, to kliknijcie nam w reklamę, która znajduje się na stronie (w prawym pasku, tuż pod fb - jeśli jej nie widzicie, to blokuje ją adblock) - dzięki temu wpadnie nam parę groszy, które wydamy na przedłużenie domeny, nowy wygląd i serwer, a także konkurs. Za dwa tygodnie jest rocznica Highbury.pl i szykujemy spory konkurs, ale przydałoby się trochę grosza ;)
Mam nadzieję, że ta prośba to nie za wiele, wszystkim Wam z góry bardzo dziękuję :)

Gofer999 komentarzy: 1473220.02.2014, 16:36

@dariopmi; Nie wiem o co ci chodzi, i nie wiem jaka jest sytuacja, ale ban ci nie potrzebny, wystaczy żebyś tutaj nie wchodził.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.02.2014, 16:33

Wielu tutaj chciałoby tego Bakkaliego, a wiecie, że on prócz hattricka w 1 meczu nie strzelił ani nie miał asysty do teraz? Trochę słabo jak na gracza, który dość często gra i nie gra w jakiejś bardzo wymagającej lidze.

nic o Chambo narazie.
Mysle,ze ok z nim. bo jak wychodził z małym urazem na druga połowe,a w drugiej kilka razy porzadnie szarpnął to nic mu nie bedzie. A zmiana zapobiegawcza.

TakKrzysiu komentarzy: 893820.02.2014, 16:02

A tam niech sobie gada. Każda mucha i tak je kupy.

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 15:57

Przypomniał mi się kolejny tekst Muchy:
pilkanozna.pl/index.php/Wywiady-i-publicystyka/Zbigniew-Mucha/413711-zota-pika-z-blizn.html

@Adeusz94
a czytałeś komentarze? W pierwszym opisana jest wspominana wcześniej przeze mnie sytuacja.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 120.02.2014, 15:50

Patrzta, niby każdy jest murzynem, a jaka różnica ;p
encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRqk6g_3j-LSn8Y5H07-9y12LPLPqVNO5s_f2FYqemtSvQh8r63

Adeusz94 komentarzy: 85920.02.2014, 15:43

Marchwik
No to jestem zaskoczony, nie spodziewałem się togo po nim. Sam chciałbym w przyszłości być dziennikarzem sportowym, ale na pewno nie zamierzam zrzynać żywcem wszystkiego z cudzych tekstów.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.02.2014, 15:42

ale nawalanka w Kijowie, zrodla mowia juz nawet o 50 ofiarach.

Trequartista komentarzy: 536620.02.2014, 15:38

Ma ktoś liczbę udanych dryblingów Sanogo? Dwa były na pewno, jeden przy zagraniu do Oxa, a pierwszy na początku spotkania, nie spodziewałem się, że tak potrafi.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.02.2014, 15:37

@Adeusz94
W żadnym wypadku. To było bezczelne rżnięcie, tutaj masz więcej na ten temat:

ktbffh.blox.pl/2012/05/Bezczelne-rzniecie.html

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.02.2014, 15:37

Nemanja Vidic's summer move from Man Utd to #Inter Milan could be confirmed soon, says president Erick Thohir. /sky sports/

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 15:35

KTG
Initial reports suggest #Gibbs hamstring injury is not as bad as first feared & the full-back has a chance of facing #SAFC this weekend #AFC

Adeusz94 komentarzy: 85920.02.2014, 15:34

Marchwik
To może chodziło mu o to, że on ,,przybliża'' czytelnikom zagraniczne newsy. Bo gdyby nie miał na to pozwolenia, to pewnie już dawno by go zwolnili z ,,PN''. Ale to tylko moje gdybanie, bo wcześniej o tym nie słyszałem.

pawciunio komentarzy: 103020.02.2014, 15:34

Bolek

No ja właśnie nie wiem kto to jest. Ja i Piłka Nożna już nie jesteśmy "znajomymi" na fejsbuku, właśnie po tym "artykule". To czasopismo strasznie straciło na jakości. Żal.

beznazwy komentarzy: 237120.02.2014, 15:33

Dajcie mu bana jak prosi

KibicTheGunners komentarzy: 192120.02.2014, 15:33

Wiadomo coś o kontuzjach Oxa i Gibbsa?

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.02.2014, 15:31

@Adeusz94 - to muszę Ci powiedzieć, że bardzo źle wybrałeś. Przynajmniej trzy teksty Oleszka, które pojawiły się w PN to plagiaty, tłumaczenia tekstów anglojęzycznych na polski, podpisane jego nazwiskiem. A gdy ktoś zwrócił mu uwagę w mailu, odpisał "nie każdy, tak jak Pan ma dostęp do anglojęzycznych materiałów".

Adeusz94 komentarzy: 85920.02.2014, 15:29

Jedyny dziennikarz ,,PN'', którego szanuję to Kazimierz Oleszek. Gość nie jest stronniczy i ogólnie wie o czym pisze.

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 15:28

@pawciunio
A kto to jest ten Mucha? On gówno się zna na piłce, a ten tekst to kolejny argument to potwierdzający.
On się skompromitował tymi swoimi wypocinami, a nie Arsenal.

Adeusz94 komentarzy: 85920.02.2014, 15:27

A co się przejmujecie jakimś ,,redaktorem''? Ciekawe, czy ten błazen w ogóle oglądał ten mecz. Niech zorganizują sobie galę w Hiltonie i nażrą się do syta. Do tego się nadają.

Adeusz94 komentarzy: 85920.02.2014, 15:25

klinka12
Mesut wkurzony był strasznie, można go zrozumieć. Po meczu pewnie wszystko sobie z Flamem wyjaśnili. To, że Mesut tak przeżywa tego karniaka dobrze o nim świadczy. Gorzej by było, gdyby przeszedł obok tego obojętnie.

pawciunio komentarzy: 103020.02.2014, 15:24

Kiepomen

Oczywiście. Wytrącił mnie z równowagi. Tłumaczyłem idiocie jego brak profesjonalizmu, niestety jeszcze nie dostałem odpowiedzi.

Adeusz94 komentarzy: 85920.02.2014, 15:18

Trzeba myśleć pozytywnie. Z Milanem były 4 bramki do odrobienia i prawie się udało. Bayern słabo ostatnio wchodzi w mecze, więc od początku trzeba ich przycisnąć. Trudno będzie z Riberym, bo Robbena zatrzymać to żadna sztuka. Wszyscy wiedzą, że schodzi do środka, by uderzyć lewą nogą, bo prawą gra jak amator.

PSZ komentarzy: 5520.02.2014, 15:17