Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 14:32

Też głupim pomysłem nie byłoby ściągnięcie Ozyakupa ;) Chyba Turek nawet łapałby się na HG jeśli dobrze liczę.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.03.2016, 14:30

Xhaka plus obronca plus skrzydlowy plus napastnik i bedzie majater

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 14:29

Albo bym zaryzykował tak jak to Southampton zrobiło z Mane i kupił z Salzburga Nabiego Keite :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.03.2016, 14:28

Xhake predzej czy pozniej kupi manchester ale jaki to nir wiem. Prawdopodobnie city

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 14:27

A ja chciałbym Tolisso z OL.

lays komentarzy: 3987124.03.2016, 14:23

Xhaka fajny zawodnik. Wenger moglby go sciagnac. Cena troche odstraszająca, ale lepiej juz przeplacic niz i tak nie wydać i pieprzyc caly ro kdo nastepnego letniego okienka, kogo to my miec moglismy

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.03.2016, 14:22

Brac xhake ale nie morate bo to drewniak gorszy od walcotta

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 14:21

@Mihex - Ogólnie miałbym gdzieś takiego Miazgę, gdyby nie to, że w porównaniu do takiego Dybaly za rodziców ma polaków (dziadek Paulo był polakiem) i Matt grał w kadrze U18 Polski, ale widocznie im się nie spodobał bo już kolejnych nie dostawał, a za to przychodziły powołania z USA.

lays komentarzy: 3987124.03.2016, 14:19

afcstuff @afcstuff 1 godz.
Arsenal reps have spoken to Granit Xhaka's father & are set to offer £35m to sign him this summer. [@SkySport] #afc

Concrete discussions have taken place between Arsenal officials, Granit Xhaka's father and Gladbach, according to Sky Germany's report. #AFC

afcstuff @afcstuff 2 godz
Arsenal are "very interested" in signing Alvaro Morata from Real Madrid this summer. [@DiMarzio] #afc

Di Marzio czyli juz wiarygodny gosc jeśli chodzi o Serie A, a Juve to juz wgl :)

lays komentarzy: 3987124.03.2016, 14:17

Zawsze smutno, gdy ktoś przegrywa walke z chorobą.

lays komentarzy: 3987124.03.2016, 14:14

Ramsey wczoraj nic nie strzelil przeciez ...

mitmichael komentarzy: 4924324.03.2016, 14:12

No szkoda Cruyfa, 68 lat to dla mnie mało na umieranie. Duza strata dla futbolu

Rafson95 komentarzy: 1057824.03.2016, 14:11

Archu
Naucz sie czytać. Stwierdzono, że ma za słabą formę na u-19 to chcieli go powołać na u-18, a Bielik stwierdził że na u-18 to on nie pojedzie i tyle

Archu komentarzy: 16224.03.2016, 14:08

Nie ma to jak hejtowac młodego zawodnika za to ze odmówił gry w u18 :D. Rozumiem ze ktoś powie ,ze powinien grać, ale ataki na jego formę z strony prezesa PZPN? w innych krajach tez tak jest, że atakuje się 18 latków? Na **** go chcieli powołać w takim razie, tak słaba jest nasza piłka ze bez formy i tak zjada swoich rówieśników?

Mihex komentarzy: 2360424.03.2016, 14:07

pierre_afc
Stara śpiewka. Podolski też był za słaby. Pewnie każdy kto nie grał na mistrzostwach w 74 jest z miejsca skreślany jako potencjalny kadrowicz. Z tym, że tych urodzonych w Polsce do innej kadry wywalić nie mogą na ich nieszczęście.

Kluivert komentarzy: 29624.03.2016, 14:02

Wilshere
Ja bym się temu Denyearowi uważnie się przyjrzał! Może nieprzypadkowo był niedaleko tych zamachów,albo można sądzić że to na niego zamachy Wygląd mi to podejrzanie. Należy odwołać mecze z jego udziałem.

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 13:58

Janas stwierdził, że Bielik jest dla niego skreślony (a jest on trenerem kadry U18 i U19). Jednak trzeba jedno przyznać, w tych kadrach młodzieżowych mieli i dalej mają syf. Zamiast skupić się na tym co trzeba to nakręcają tą całą dramę. Boniek twierdzi, że widział mecze młodzieżowej LM i Bielik nie zachwycał. Matt Miazga też na pewno nie zachwycił w kadrze U18 i wypięli się na niego, a on robił swoje dostawał powołania do kadr młodzieżowych USA i podpisał kontrakt z Chelsea i nagle się stał odpowiednio dobry na grę w reprezentacji tylko szkoda, że wcześniej mieli go w dupie jak wiele innych talentów.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.03.2016, 13:56

realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=65560&kom=ok

Zobaczcie komenatrze. Najgorszy 70 % James, reszta Isco ;p

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52424.03.2016, 13:52

Z tej trójki został już tylko Beckenbauer:

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.03.2016, 13:49

Jason Denayer, zawodnik Galatasaray wypożyczony z Manchesteru City, ma niebywałe szczęście - albo pecha, zależnie od tego, jak spojrzeć na jego nietypowy przypadek. W ciągu ostatnich dziesięciu dni przeżył trzy zamachy terrorystyczne!

AaronLieber27 komentarzy: 612724.03.2016, 13:49

Cruyff nie żyje :(

mizio komentarzy: 65724.03.2016, 13:44

Moim zdaniem Bielik zawalił. Dostaje się powołanie od Reprezentacji to się jedzie.
Gdybym dostał powołanie od Reprezentacji Polskich Debili U-25 to bym nie marudził, tylko dumnie reprezentował nasz kraj :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.03.2016, 13:41

Dobra, to nie ma sensu. Każdy ma swoje zdanie i ja to szanuje ;))

Qarol komentarzy: 1450224.03.2016, 13:34

@Redzik

W tym, że nie powinien się tak zachować. A PZPN przyjął, bo przecież nie będzie błagał gówniarza, żeby łaskawie pojechał z kadrą na turniej, trochę powagi.

Wiadomo jak to odebrali: Bielik nie chce reprezentować kraju na szczeblu U18.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.03.2016, 13:31

Qarol
Skoro PZPN przyjął pismo i jego zwolnienie z turnieju to w czym problem?

Qarol komentarzy: 1450224.03.2016, 13:28

@Redzik

I uważasz, że to cokolwiek zmienia? Zamierzony efekt działania jest identyczny w obu przypadkach. Po prostu ładnie opakował to, że olewa kadrę na tym szczeblu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.03.2016, 13:26

Johan Cruyff nie zyje.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 724.03.2016, 13:26

Zróbcie ankiete kto popiera bielika a kto nie

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.03.2016, 13:24

Nie nie chcial przyjechać tylko napisał pismo i POPROSIŁ O ZWOLNIENIE z udziału...

Qarol komentarzy: 1450224.03.2016, 13:24

To nie ma żadnego znaczenia, jakiej rangi jest ten turniej. Reprezentant nie wybiera sobie meczów w jakich gra. Dostaje powołanie i jedzie. Bielik nie chce reprezentować Polski i tyle, jego sprawa.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52424.03.2016, 13:23

Ale przecież nie musiał rozegrać wszystkich spotkań. To byłaby też motywacja dla innych - przyjeżdża piłkarz Arsenalu, chce tu być i grać razem z nami. Tak rodzą się liderzy, nie tylko na boisku.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.03.2016, 13:23

Jak już wcześniej wspomniałem Bielik chce odzyskać miejsce w U21 bo w ostatnich meczach w ogóle nie grał.

Rafson95 komentarzy: 1057824.03.2016, 13:20

hot
tego chyba nie doczytałeś
"A sprawa jest prosta: Krystian nie został powołany do reprezentacji U-19 i na kadrę U-18 nie chciał przyjechać. Ja mam wielką nadzieję, że on będzie się rozwijał i zasłuży na powołania do lepszych reprezentacji. Ale trenerzy oglądają jego mecze i uznali, że jest za słaby, tyle. Też widziałem jego spotkania w młodzieżowej Lidze Mistrzów i wypadał blado."

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.03.2016, 13:20

Puchar Myszki Miki a niektórzy robią afere jakby odmówił pojechania na Euro czy Mistrzostwa Światta :D

kaman17 komentarzy: 498724.03.2016, 13:14

3 mecze o pietruszke w 4 dni. Uczepiliscie sie tego Bielika, a każdą przerwę reprzentacyjną modlicie się, żeby każdy piłkarz wrócił zdrowy.

Rozumiem, to sprawa honoru, ale bez przesady.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 724.03.2016, 13:14

Na kadre jeszcze przyjdzie czas.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.03.2016, 13:12

@ MaciekGoooner:

Czytałem. Wyraźnie mówi, że nie widzi różnicy między byciem z Wengerem, a trenowaniem z Czerczesowem. Mam to więc traktować poważnie? Co Boniek wie na temat tego chłopaka? Ogląda go? Zapewne nie widział nawet jednego meczu w jego wykonaniu i powtarza to, co powiedział mu trener. Przykro mi, ale ja jakoś zaufania do sztabów reprezentacji nie mam (tym bardziej juniorskich). Gdzieś już to słyszałem - nie powołaliśmy, bo "był za słaby", a później grał w reprezentacji Niemiec. Mówi Ci to coś?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52424.03.2016, 13:12

Tak jak Bielik przez ten krótki okres w reprezentacji się niczego wśród rówieśników nie nauczy, tak samo nic w Arsenalu nie straci.

Qarol komentarzy: 1450224.03.2016, 13:09

Pewnie się przebije, ale piłkarz nie jest od tego, żeby sobie wybierać ważniejsze i mniej ważne mecze, Jesteś reprezentantem albo nie, krótka piłka.

Bielik obecnie nie chciał nim być jak widać, skoro olał powołanie.

A w klubie to się tak rozwinie przez ten tydzień, że hoho, śmieszny argument.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.03.2016, 13:06

Bielik POPROSIŁ O ZWOLNIENIE z udziału w tym turnieju a nie "odmówił", tak jak to pisali w każdym artylule w internecie.

Po drugie Bielik ostatnio miał spadek formy i nie grał w u21.
Chciał skupić sie na odzyskaniu miejsca w składzie.

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 13:04

@MaciekGoooner - Ale o co Ci chłopie chodzi? Nie pierwszy raz dostał powołanie, już wiele razy grał z rówieśnikami i wyróżniał się, więc gadanie typu "niech pojedzie i udowodni" jest do bani bo już nieraz udowadniał podczas gry w kadrze, że jest lepszy od reszty.

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 12:58

Gówno prawda. Bielik mógłby spokojnie grać w U20. Chciałbym przypomnieć, że Krychowiak mając 17 lat grał w pierwszym składzie kadry U20, pojechał z nimi na MŚ07 do Kanady. Czemu Krycha wtedy grał w tej kadrze? Bo się wyróżniał na tle rówieśników. Bielik teraz jest w tej samej pozycji, jest lepszy niż reszta zawodników z kadry U18, więc jako nagrodę powinien przynajmniej raz zostać powołany do U20 czy U21 żeby sprawdzić jak sobie poradzi. Ale oczywiście lepiej rozpocząć dramę..

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.03.2016, 12:56

@ Rafson95:

Grosicki też kiedyś odmówił wyprawy na turniej z juniorską kadrą, a dzisiaj szykuje się do Euro 2016 i jego dawny wybryk wszyscy mają w głębokim poważaniu, czyli w dupie. Kadra U-21, a kadra U-18 to zupełnie inny świat.

Polskim selekcjonerom kadr juniorskich wydaje się, że 18 latek nauczy się czegoś w meczu z rówieśnikami, a w klubie trenując pod okiem prawdziwego fachowca z seniorami cofnie się w rozwoju.

josephik komentarzy: 46324.03.2016, 12:55

Wypadałoby zapytać Bońka dlaczego Czerczesow nie jest trenerem np. Arsenalu skoro nie widzi różnicy między mim a Wengerem.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52424.03.2016, 12:52

Stefan Horngacher nowym trenerem polskich skoczków.

Rafson95 komentarzy: 1057824.03.2016, 12:47

Grosicki to potrafił w dwa lata po debiucie w seniorskiej reprezentacji Polski tak się zdegradować że zgodził się na występy w u-21 żeby pomóc Polsce :) Więc moim zdaniem porównywać go do Bielika to tak średnio

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.03.2016, 12:47

Boniek to się tam tylko ośmieszył w tym wywiadzie. Spójrz chociażby na ten cytat poniżej, który wkleił koczan.

kelob komentarzy: 86224.03.2016, 12:43

hot995

Polecam zobaczyć wywiad z Bońkiem, idealnie to wszystko opisał.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.03.2016, 12:40

Jak będzie grał w Arsenalu to będą go całować w rękę i prosić, żeby grał w reprezentacji. Nikt już wtedy o tym nie będzie pamiętać. Grosicki poszedł taką samą drogą.

Rafson95 komentarzy: 1057824.03.2016, 12:39

"Myślisz, że 18 latek nauczy się czegoś w meczu z rówieśnikami?"

Tak, jeśli naprawdę jest taki dobry to może się nauczyć jak liderować drużynie :) Ponadto jeśli on już występuje w AFC to koledzy na kadrze mogli by się czegoś od niego nauczyć, ale Krystian podszedł do sprawy bardzo egoistycznie.
W Arsenalu trenuje już ponad rok i jestem przekonany, że gdyby opuścił tydzień treningów żeby spróbować czegoś innego to by się to nie odbiło negatywnie na jego karierze.

"Najbardziej przybliży się od kadry grając w Arsenalu, a nie w młodzieżowej reprezentacji. "
Fakt jest taki, że przez to co zrobił to się oddalił od kadry, a jakby pojechał na ten turniej i się dobrze zaprezentował to by się przybliżył. Teraz to zraził do siebie tylko sporo ludzi, a nie zyskał niczego. Więc jeśli jego celem jest seniorska reprezentacja Polski no to podjął złą decyzję odrzucając to powołanie do u-18