Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

KiAK komentarzy: 47024.03.2016, 23:55

Nie wiem jak wy, ale ja mam wieeeelką ochotę oglądnąć mecz w którym zagra Thomas Rosicky!!!!!!!!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.03.2016, 23:55

Ta Wenger i transfery. W lecie to moze sciagnie jakiegos grajka ale Nobodinho.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 23:50

Zwykła plota jak z Yarmolenko że już kupiliśmy.

ZielonyLisc komentarzy: 2028224.03.2016, 23:26

Nie znam Xhaki. Dobry gość? Z tego co widzę to bramkami nie szponci.

DavidSilva21 komentarzy: 338024.03.2016, 23:21

Ciekawie by było z Xhaką, jeśli taka oferta by poszła to może rzeczywiście Wenga/Arsenal chce w końcu wydawać hajs.

Rafson95 komentarzy: 1054424.03.2016, 23:18

Dajcie lika do tego newsa o Xhace na sky sports germany

shark31 komentarzy: 601324.03.2016, 23:14

Sry 122 tysie tygodniówki. News i na głównej stronie SSG i w TV.

shark31 komentarzy: 601324.03.2016, 23:11

Niewiem czy bylo ale Sky Sports Germany podalo ze Xhaka dogadany z AFC. 5 lat kontraktu, 33 mln odstępnego i tygodniówka 132 tysie.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 22:48

Kadra Francji U21
Tolisso, Cornet, Haller, Laporte, Dembele, Rabiot, N'koudu

Kadra Hiszpanii U21
Bellerin, Oliver Torres, Munir, Saul, Deulofeu, Caballos

aż ciężko uwierzyć że Hiszpania przegrała u siebie 3-0 z Chorwacją.

Jak patrze na te składy to mam wrażenie że na najbliższe Euro mogli by ich wystawić i nieźle by sobie radzili...

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.03.2016, 22:47

Gueye, Gueye, Gueye

Rano Gueye, w południe Gueye, w nocy Gueye

Wszyscy już wiemy, że jesteś jego fanboyem.Nie musisz codziennie się nad nim spuszczać :P

Rafson95 komentarzy: 1054424.03.2016, 22:45

illpardino
Tak piszesz o Bieliku jakby to był nie wiadomo jaki gwiazdor, a fakty są takie że do u-19 nie dostał powołania bo w ostatnim czasie prezentuje się po prostu za słabo. Z tego co słyszałem to w Arsenalu u-21 w ostatnich meczach nie występował, a Boniek się wypowiadał rownież że obserwował go w meczu Młodzieżowej Ligi Mistrzów to również wypadł blado. Niestety dla naszych trenerów gra jest ważniejsza niż nazwisko i to że gra sie w AFC

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 22:37

whoscored.com/Articles/hgvs3-gxqe2oyhlz8clmhw/Show/In-depth-Analysis-of-the-Premier-Leagues-Top-Tackling-Midfielders

Fajna analiza na temat odbiorów w Premier League. Idrissa Gueye będzie do wyciągnięcia musimy się o niego postarać.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2016, 22:37

Simple

Lewandowski jest mądry facet i jak widać umie sobie radzić w życiu.

Ja gdyby nie kontuzje kolan pewnie sam bym grał w 2-3 lidze, a nóż byłaby kasa na managera, który popchnął by gdzieś wyżej.

A dwa jak Bielik wybrał tak będzie miał.
On wie dlaczego tak postąpił i tyle, a jak będzie dobrze grał a na pewno będzie to i tak dostanie poważniejsze powołanie.

Pewnie jakby napisał, że w tym czasie zjeżdża do domu bo musi się zająć domem, albo cokolwiek w ten deseń to też by to tak rozdmuchali? Heheh, zapewne nie.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 22:28

maciekbe

Nic nie mów :) pojadłbym sobie tam :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.03.2016, 22:26

illpadrino
Myślę, że Lewandowski miał rozsądniejsze podejście do sprawy niż Ty.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.03.2016, 22:22

Kazdy ss jest konkretem

maciekbe komentarzy: 1245824.03.2016, 22:22

Magda Gessler ogarnęła nową restaurację, pracują w niej same kobiety i zmieniła nazwę na Grande Cozze, czyli wielkie muszle :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2016, 22:19

Bo może ma z kim tam grać w tym u19.

Chłopak się czuje na siłach, że może grać w starszej reprze, która gra o jakieś tam cele a dostaje powołanie do u18, gdzie rozgrywają turniej o nic jeszcze same 18latki.

Lewandowski jak łoił w BVB bramki to potem super pośpiesznie jechał myślicie na zgrupowania wiedząc, że ma grać z łamagami z polskiej ligi jak nie było w składzie nikogo sensownego z przodu?

Heheheh.

AlexVanPersie komentarzy: 806424.03.2016, 22:12

O Xhaka Granicie pisze sky germany...
Czytałem właśnie na ich niemieckiej stronie a nie z jakichś przedruków.

Czy niemiecki sky ma podobnie, solidną reputacyję jak angielski?

Bo jak tak to widzę, że Papex atakuje temat szybko i bez gry wstępnej. :)

MarkOvermars komentarzy: 913624.03.2016, 22:11

UEFA rozpoczęła rozmowy z europejskimi klubami na temat zmiany formatu rozgrywek Ligi Mistrzów od roku 2018.

Jedna z propozycji zakłada, że w Lidze Mistrzów będzie rozgrywana bardziej rozbudowana faza pucharowa, po której nastąpiłby podział na dwie grupy po osiem zespołów. W ten sposób byłoby więcej meczów pomiędzy największymi klubami w Europie. Każda drużyna rozegrałaby łącznie po 14 spotkań w grupie.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 22:10

mistiqueAFC

To prawda ale według mnie mecze towarzyskie to też granie o punkty w rankingu FIFA. W sparingach klubowych możesz zrobić sobie zmianę jak w hokeju a w meczu reprezentacji już nie.

Rafson95 komentarzy: 1054424.03.2016, 22:07

"Ale do tego samego pijaka Janasa na kadrę u-19 już chciał jechać."
Święte słowa, właśnie o to tutaj chodzi

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.03.2016, 21:50

Bo sparingi to najnudniejsze mecze są.Zwłaszcza te reprezentacji

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 21:44

Jak by co to nie polecam Włochy - Hiszpania. Flaki z olejem, wyłączyłem w cholerę juz wolę Geslerową obejrzeć jak rewolucję robi :)

Te towarzyskie mecze to same takie kapcie, mało goli, a kto cwany ten kasę z buka wyciąga dzisiaj stawiając ilość goli w każdym meczu.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 21:42

Dancer

Przejść to już przeszedł. Tego karnego z podcinką będzie każdy Chilijczyk pamiętać w Copa America.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.03.2016, 21:40

illpadrino
Ale do tego samego pijaka Janasa na kadrę u-19 już chciał jechać.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.03.2016, 21:39

Hubertus

Alexis na pewno przejdzie do historii Chilijskiej piłki

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2016, 21:36

simple

a załatwianie Olisadebe czy Obraniakowi na szybciocha Obywatelstwa itd to nie jest proszenie się o zawodnika bo jest dobry albo nie ma rodowitych grajków na tyle dobrych ,że trzeba na szybkości załatwiać jakieś obywatelstwa grajkom, którzy mają jakieś tam korzenie?

Proszę Cię...

Dziwią się mu jak trenuje z Wengerem a tu do pijaka Janasa ma na zgrupowanie jechać 18 latków, na turniej o pietruszkę a tu sobie trenuje z top 3 Anglii...

Daj Pan spokój tyle Ci powiem.

Mihex komentarzy: 2360424.03.2016, 21:29

Kurde, stęskniłem się za Cazorlą :C

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 21:28

Alexis powoli się dorabia widzę. Piosenka o nim, ulica o jego imieniu i nazwisku, jeszcze tylko 6 goli i dogoni Salasa, wtedy będzie najlepszym strzelcem reprezentacji Chile.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.03.2016, 21:24

navy

Trenuje z Wengerem. Ten na niego na pewno teraz zwraca wieksza uwagę. Ja się Bielikowi nie dziwię

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 21:18

Ten cały Raphael Guerreiroto jest lewy pomocnik a nie obrońca. Ja jestem przeciwny temu transferowi.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.03.2016, 21:18

Z jakim pocałowaniem ręki? Jak będzie dobrze grał to po prostu dostanie powołanie. I może go jeszcze prosić o to, by przyjechał?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.03.2016, 21:10

rafson

Prawda jest taka, że jak się okaże, że Bielik będzie wymiatać jak dorośnie to z pocałowaniem ręki go będą zagarniać do reprezentacji.

A jak ma gdzieś jechać teraz i grać ze szczylami to co...aktualnie grywa u nas w U21..Jako kapitan.

A oni i tak czy tak po niego przyjdą bo jak nie przyjdą to sobie zagra w innej reprze. Hehehhe.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 21:09

Sanchez zmieniłem pozycję teraz gra po prawej więc ciężej mu o strzał. Z drugiej strony gra lepiej i częściej wypracowuje sytuację. Połówka z Watford, Barca i Everton w każdym z tych spotkań Sanchez miał po 4 kluczowe podania.

helzing komentarzy: 327324.03.2016, 21:04