Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2028324.03.2016, 16:45

Jeśli to prawda z tą kontuzją Wilshera to nie widzę sensu przedłużania z nim umowy. Blokuje tylko miejsce w składzie. Co do OXa dałbym mu szansę. Per? Ciężko stwierdzić.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 16:43

kontrakt pięciu swoim zawodnikom.

Jak informuje "The Times", propozycje przedłużenia umów mają trafić do Santiego Cazorli (którego kontrakt wygasa za nieco ponad 12 miesięcy), Alexisa Sancheza, Mesuta Ozila i Jacka Wilshere'a. Na liście znajduje się też niespodziewanie Alex Oxlade-Chamberlain, którego w ostatnim czasie coraz częściej łączy się z odejściem z The Emirates ze względu na brak obiecujących postępów.

Niejasna pozostaje natomiast sytuacja Pera Mertesackera. W jego przypadku Arsene Wenger zamierza dokonać dokładnej oceny dyspozycji i kondycji i dopiero wówczas podjąć stosowną decyzję o przyszłości.

Co myślicie? Oby nie skończyło się na tym że te nowe kontrakty to nasze "transfery"

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 16:38

FabsFan

Oglądam dużo spotkań WHU głównie z powodu Payeta i Jenkinson grał bardzo dobrze. Na ławkę do nas w sam raz.

ZielonyLisc komentarzy: 2028324.03.2016, 16:38

Pogba marzenie.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 16:37

Wpierw sam Pogba powiedział że chce zostać w Juve a teraz Marotta powiedział że Pogba zostaje w Juve. Ja się ciesze lepiej dla futbolu. Gdyby Pogba poszedł do innego klubu to znowu tylko 4 drużyny mógłby grać o LM.

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 16:36

@Ashburton - Ja właśnie coś ostatnio czytałem, że kolejny jakiś nawrót kontuzji miał xd

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 16:35

Ja osobiście Jenkinsona włączyłbym do składu od przyszłego sezonu, wypożyczyłbym Caluma gdzieś, sprzedał Debuchiego. Do tego włączyłbym do składu Torala (zasłużył swoją grą w Championship). Kupiłbym jeszcze CB (Koulibaly byłby idealny). Jeszcze ściągnąłbym Tolisso i Ibre. Wypożyczył Oxa. A reszta niech się dzieje co chce :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.03.2016, 16:35

Hubert
Grac na poziomie potrafi, druga sprawa jaki jest to poziom.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 16:32

Na co nam super prawy obrońca skoro i tak będzie grać Bellerin? Jenkinson pokazał w West Hamie że potrafi grać na poziomie, nie musimy nic za niego płacić.

ZielonyLisc komentarzy: 2028324.03.2016, 16:32

''Ech, po co nam taki Henry jak on sobie w Juventusie nie radzi....
A Berkgamp? Niewypał w Interze, stanowcze nie dla Bergkampa''

Pamiętam gdy rozmawialiśmy o tych transferach na stronce. To były czasy...

grzegorz1211 komentarzy: 1030224.03.2016, 16:28

hot995
45 mln euro czyli 35 mln funtów, po obecnym kursie

Ashburton komentarzy: 450724.03.2016, 16:27

A co się stało z Wilsherem? Jakaś kontuzja mu się odnowiła?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.03.2016, 16:25

Czasami zerknę na Eurosport, gdzie pokazywane są mecze Bundesligi. Nierzadko widzę więc jak gra Mönchengladbach i w tym Xhaka. Mimo wszystko za dużo powiedzieć nie mogę, ale na pewno w oczy rzuciło mi się to, że ma lepszy przegląd pola, czyli zdecydowanie lepiej rozgrywa niż Coquelin. Krychowiak? Z całym szacunkiem, ale nie widzę Wengera wydającego 54 mln euro za defensywnego pomocnika. No chyba, że Sevilla odpuściłaby klauzulę, ale nie sądzę. W końcu Polak podpisał nowy kontrakt.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.03.2016, 16:24

Wy na serio z tym Conte na trenera?:D To jest taki kwadrat taktyczny, 3-5-2 for life i jedyna akcja, jaka gra jego druzyna, to zejscia 1 z napastnikow do srodka, podanie z boku obrony do niego i zgranie pilki do drugiego napastnika.

grzegorz1211 komentarzy: 1030224.03.2016, 16:20

W letnim okienku Arsenal sypnie kasą, tym bardziej że ostatnio w lecie prawie nic nie wydali. Tylko Czecha kupili. Odejdą Flamini, Arteta i Rosa. Santi w tym roku kończy 32 lata i jest po ciężkiej kontuzji, więc nie wiadomo jak będzie z formą, a Ramsey i Jack jak co roku gwarantują minimum 3-4 miesiące, że wypadną ze składu przez kontuzje. Wenga kupi z dwóch dobrych pomocników. Mam nadzieje że to będzie Krychowiak

Rafson95 komentarzy: 1054824.03.2016, 16:13

Jeszcze się nie nauczyliście, że nie można skreślać zawodników? Coq juz tu był skreślony i co? Teraz jest jednym z najlepszych DP na wyspach.
A Jenkinson? Dałbym mu szanse, na pewno jest lepszy od Chambersa, kiedyś wyłączył Robbena na AA, czemu miałby nie zostać solidnym zmiennikiem na lata?

DavidSilva21 komentarzy: 338024.03.2016, 16:02

Jenki już był w Arsenalu, większość miała atak serca jak był na boisku. Fajny gość bo Kanonier od dzieciaka, ale niestety za słaby na nasz skład.

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 16:00

W Manchesterze potrafią robić interesy - reklama na koszulkach "Czerwonych Diabłów" jest najdroższa w futbolowym świecie.

Siedmioletni kontrakt, jaki MU zawarł w 2012 z Chevroletem, gwarantuje 52 miliony funtów za sezon - dwa razy więcej, niż od Qatair Airways otrzymuje Barcelona.

W raporcie firmy Repucom dotyczącym sponsoringu znalazły się również inne ciekawe dane. Lukratywna umowa Manchesteru pomogła Premier League zarobić na koszulkach 330 milionów euro za cały obecny sezon (ogromny skok wobec 244 milionów w roku poprzednim). Dla porównania Bundesliga zarobi 168 milionów euro (139 rok wcześniej), a La Liga - 105 milionów (jedyny w czołówce spadek - ze 113 milionów).

Interesująco robi się, gdy spojrzymy na pochodzenie kapitału sponsorskiego. Aż 271 milionów euro ze wspomnianych 330 napłynęło do Premier League z zagranicy. W przypadku ligi hiszpańskiej - również bardzo dużo, bo aż 91 pochodzi spoza kraju. Na przeciwnym biegunie jest Bundesliga, gdzie tylko 40 ze 168 milionów pochodzi spoza Niemiec.

Raport wspomina o jeszcze trzech ligach. Francuska zarobiła na koszulkach porównywalnie do hiszpańskiej - 103 miliony euro (w tym 62 z zagranicy), włoska - 83 miliony euro (37 mln spoza Włoch), zaś holenderska - 41 milionów (tylko 10 mln nie pochodziło z Holandii). Poziom dochodów z reklam na koszulkach w przypadku dwóch ostatnich praktycznie się nie zmienił w stosunku do ubiegłego sezonu, w Ligue 1 zanotował wzrost o 7 milionów.

Wszystkie sześć wymienionych lig zarobiło w tym sezonie 830 milionów euro wobec 736 milionów w poprzednim sezonie. 512 z tych 830 milionów pochodziło z kapitału zagranicznego.

Rafson95 komentarzy: 1054824.03.2016, 15:57

Ech, po co nam taki Henry jak on sobie w Juventusie nie radzi....
A Berkgamp? Niewypał w Interze, stanowcze nie dla Bergkampa

MarcinQT komentarzy: 260424.03.2016, 15:50

Jak ktoś za słaby na West Ham, ma być wystarczający na Arsenal?

MarcinQT komentarzy: 260424.03.2016, 15:48

Jenkinson raczej w out a nie in, po co nam taki słabiak?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492524.03.2016, 15:45

Nawet nie za seks, po prostu pchał palec tam gdzie nie trzeba.

SebaUnited komentarzy: 13324.03.2016, 15:45

arsenallord
Chciałbym zobaczyć Krychowiaka w przyszłym sezonie albo u nas albo u was, idealny piłkarz na ligę angielską ;)

Hubertus888 komentarzy: 367424.03.2016, 15:44

My już Xhaki nie kupimy bo mamy Mohameda. Nie mam wątpliwości że to szwajcar był by lepszym zakupem.

Tolisso bardzo dobra opcja to samo Gonalons.

Fekir i Lacazette w te okienko to bardzo dobra opcja bo nie będą zbyt drogo kosztować po tym sezonie, a potencjał mają.

Koulibaly to najlepsza opcja na środek obrony na pewno. Bayern i MU już na niego polują.

Morata jest drewniany, to ja już nie wiem jaką trzeba mieć technikę żeby kogoś nie nazwać drewnianym. Może na świecie jest tylko kilku piłkarzy którzy nie są drewniani. Śmiać się tylko kanonierzy.com zawsze dostarczają dużo dowcipów :)

enrique komentarzy: 1915224.03.2016, 15:37

Adam Johnson 6 lat za seks z 15-latką... i to w kraju, gdzie muzułmanie powszechnie obnoszą się ze swoimi jeszcze młodszymi żonami.
Kpina nie prawo. Mógł przejść na islam, nagle to co zabronione okazało by się legalne ze względu na "tradycje".

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11724.03.2016, 15:35

Moje wymarzone okienko transferowe:

Out: Wenger, Sztab medyczny, Debuchy, Mertesacker, Gibbs, Arteta, Flamini, Walcott, Ox na wypożyczenie.

In: Simeone/Conte/Loew, Jenkinson, Amavi, Umtiti/Laporte/Howedes, Krychowiak/Carvalho/Kante, Fekir/Reus/Griezmann/Mahrez, Lacazette/Lukaku/Aubameyang

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.03.2016, 15:30

Marcin, kontakt seksualny z nieletnią, powszechne ostatnio wśród kopaczy.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11724.03.2016, 15:29

Krystian zachował się średnio. Wiadomo, że reprezentacji nie powinno się odmawiać, ale z drugie strony rozumiem jego decyzję. Też wolałbym spokojnie trenować w Arsenalu niż tułać się po jakiś kartofliskach i grać w nic nie znaczących turniejach.

MarcinKanonier komentarzy: 133124.03.2016, 15:28

Afganski

A co zrobil, bo nie za bardzo jestem w temacie?

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.03.2016, 15:26

Adam Johnson skazany na 6 lat więzienia. Sobie chłopok nagrabił.

enrique komentarzy: 1915224.03.2016, 15:20

Akurat co do Bielika to stety, niestety ale zgadzam się z wykluczeniem z reprezentacji.
Sorry, ale jakiś 18-latek, który niczego jeszcze nikomu nie udowodnił, nie będzie sobie wybierał w jakiej kadrze będzie grał i kiedy.
Krystian ma BARDZO złych doradców, jak tak będzie postępował to ani w Arsenalu ani w reprze nie zaistnieje.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11724.03.2016, 15:18

Morata większy drewniak niż Walcott? Czego to się nie dowiem na k.com...

szymoniq97 komentarzy: 166824.03.2016, 15:10

No tak, zupełnie zapomniałem o golu Wasilewskiego :D Dzięki!

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.03.2016, 15:08

szymoniq97
Robert Warzycha i Marcin Wasilewski.

matias1717 komentarzy: 48624.03.2016, 15:07

Wasyl z ManU

szymoniq97 komentarzy: 166824.03.2016, 15:04

Mam pytanie, czy kiedykolwiek jakiś Polak strzelił gola w Premier League?

pierre_afc komentarzy: 1207124.03.2016, 14:48

Willems -> Gibbs
Koulibaly (lub kogoś o podobnych walorach czyli szybki i wysoki)
Tolisso, Toral, Ozyakup, -> Arteta, Flamini
Ibra

Wiadomo taki Umtiti to kozak, ale chłopak jest niski jak na obrońcę i przy niewysokim Koscielnym potrzeba kogoś większego od Francuza :P

Kondziu10 komentarzy: 89124.03.2016, 14:47

Więcej tych przecinków się nie dało, jeśli kogoś to interesuje

@Simao12

Można to stwierdzić bez pomocy tableta

A tak wracając do transferów, to mi się marzy Mahrez, może i mainstreamowo, ale co z tego, uwielbiam go, i tak, jestem sezonowcem.

Simao12 komentarzy: 775224.03.2016, 14:43

6 letnia kuzynka zobaczyła jak gram w color switch i też chciała mieć to na tablecie, teraz płacze od 10 minut bo jej nie wychodzi.

Dzieci są głupie

Kondziu10 komentarzy: 89124.03.2016, 14:41

Swoją drogą, ile waży Xhaka? Google mi podpowiada w notatce, że 70 kg, a w statystykach że 82, a transfermarkt milczy.

lays komentarzy: 3987124.03.2016, 14:41

Xhaka, Ibra, Mahrez - co za okienko.

Nie dojdzie nikt z tej trojki pewnie XD

Kondziu10 komentarzy: 89124.03.2016, 14:39

@lays

Iturbe

Gość który wymyśla tyle plot musi coś w końcu trafić, dla mnie to jest źródło o szczebel lepsze od The sun, wolałbym info od Guardiana chociażby niż od Di Marzio.

lays komentarzy: 3987124.03.2016, 14:37

Kondziu

Nie sledze tak teraz twittera i Di Marzio, ale pamietam, ze w tamtym okienku goscc trafial. Wszystkie informacje o Milanie trafne z transferami, o Juve i Dybali zreszta tez juz jako 1 pisal.

Pisal odrazu o ziomku, ktory zostal wypozyczony do Bou... ten Argentynczyk z Romy hmmm

mitmichael komentarzy: 4924324.03.2016, 14:37

Oczywiscie rak bo jakby inaczej. Tak jakby człowiek spokojnie zyc i umierac nie mogł. Ostatnio (kto oglada goraczke złota ten wie) zmarł 96 letni dziadek Parkera... w snie. Nie ma piekniejszej smierci, najgorsza to własnie meczarnie nowotworowe i smierc przez to. To smutne :(

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.03.2016, 14:34