Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
lays komentarzy: 3987125.03.2016, 10:40

Ta fabsa tez sporo osób nie chciało, bo mieliśmy sporo pomocników. nagle standardowo wypadlo 2/3. Kolejni byli kontuzjowani i byl placz, a fabs dal majstra cfc

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 10:39

PietrasM
Oczywiscie ale Barcelona niemiala zawieszonego a jednak jest prawdopodobnie bardziej medialnym klubem niz Real

Kaczaza komentarzy: 722325.03.2016, 10:39

Rafson95
Po pierwsze statystyki, po drugie to oglądałem ich mecze, najmniej Xhaki. BTW Gueye dostał na whoscored ocenę 8 w przegranym 6-0 meczu. Polecam obejrzeć, zjawiskowy gracz.

PietrasM komentarzy: 249425.03.2016, 10:36

@sparku
Sam jesteś na tyle doświadczonym kibicem, że wiesz jak to wszystko działa. W rzeczywistości te kary działają tylko na okres kiedy nie można przeprowadzać transferów. Takie kluby mają zbyt duże wpływy i obracają zbyt dużymi kwotami, żeby pozwolić sobie na zatrzymanie się koła zamachowego jakimi są transfery.
A transfery to też ważny element promocji medialnej. Składają apelacje, sprawa wraca na biurko i można działać dalej.
Napisałem to co wszyscy dobrze wiedzą ;).

Rafson95 komentarzy: 1054425.03.2016, 10:33

Kaczaza
Czy masz jakieś rzetelne podstawy żeby tak sądzić, czy po prostu tak ich oceniasz wg własnego widzimisię?

koczan_4 komentarzy: 330225.03.2016, 10:21

@songoku
Po co Ci ten cały Nordtveit? Przy ewentualnym przyjściu nowego pomocnika latem typu Xhaka mamy sześciu zawodników na dwie pozycje w środku pola, więc myślę że to powinno całkowicie wystarczyć.

Kaczaza komentarzy: 722325.03.2016, 10:17

Krychowiak>Gueye>Kante>>>>>>>>>>Xhaka

songoku95 komentarzy: 2348625.03.2016, 09:57

Xhaka? Byłoby super! Jeszcze sprowadzić tego Nordevita za friko i bedzie gites majonez. Wtedy można sie skupić na wzmocnieniu ofensywy

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 09:42

Liverpool chce pozyskać Lucasa Mourę z Paris Saint-Germain.

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 09:37

Ostatnio troche jestem w plecy z pilka wiec dalej bede drazyl jeden temat
Dlaczego zakaz transferowy dla Realu i atletico jest zawieszony?Co na to fanboje Barcelony?

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 09:28

thide
pochwale sie :D ja juz mam weekend , i we wtorek do piatku warsztaty :D i dopiero za poltora tygodnia do pracy :D

TerrorMachine komentarzy: 126225.03.2016, 09:13

kupić Krychę i mieć spokój na lata ale nie wenger tyle nie da za niego

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2016, 08:50

za 7 godzin łikent!

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 08:47

Dziwne, że o tym Welbecku na twitterze mało pisza. Tylko Daily Mirror też :P Moze fake

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2016, 08:47

Xhaka mógłby grać obok Coquelina i wtedy byłaby miazga

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 08:45

Welbeck kontuzja kolana? Na cholere zatem była ta operacja xd

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 08:44

Xhake bym bardzo chciał, ale Wenger wyda 33 mln za def pomocnika???? I to jeszcze gdy gra zawsze jednym, a jest aktualnie jego ulubieniec Coq?

ja to chetnie wyuchodzilbym na mecze dwójką z tyłu. Xhaka fajnie rozgrywa też.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2016, 08:41

Xhaki pewnie nie będzie, bo Wenger powie, że ma Elnenego xD

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.03.2016, 08:27

macc
Jak na swoje 23 lata to często wylatuje z boiska. Zdarzyło mu się to już 8 razy.

gunners007 komentarzy: 954325.03.2016, 08:25

Welbeck dopiero miał kontuzje kolana więc jeśli mu się odnowiła to Danny ma nie tylko z głowy ten sezon ale i euro. Jednak źródła słabe więc mam nadzieję że to tylko ploty.
To że jest Giroud ze swoim konskim zdrowiem to żadna radość i ratunek dla nas bo jest aktualnie bezproduktywny, marnuje co się da i tylko ogranicza naszych ofensywnych graczy w tworzeniu akcji. Lepiej dla zespołu za Welbecka wstawić Campbella i grać Sanchezem, Campbelem albo Iwobim na szpicy. To już którym z nich nie jest ważne bo z każdym z tych piłkarzy Arsenal będzie lepiej grał niż z Giroudem.

macc komentarzy: 472825.03.2016, 08:19

Xhaka napewno lepszy kozak niz Flamini, w tym sezonie juz 3 czerwone kartki...

marek1988 komentarzy: 19525.03.2016, 08:07

Siema z rana. Oglądam Bundeslige na bieżąco i napisze tak :
Jeśli to prawda , żę interesujemy się Xhaką to będzie to mega transfer. Gość ma niesamowitą wole walki , serducho. Piłkarsko też bardzo dobry.Dobre podanie. Czasem się gotuje ale to jest do ogarnięcia. No i ma 23 lata.
Ale znając życie ktoś nam go zwinie sprzed nosa.

macc komentarzy: 472825.03.2016, 08:03

Xhaka?

Z Borussi poproszę tylko Hummelsa, Reusa i Aubameyanga.
Wtedy Wenger moze sobie trenować następny sezon...

shark31 komentarzy: 601325.03.2016, 08:01

Przeczytałem jeszcze raz cala stronę komentarzy i ani jednego dobrego słowa w stronę Webgera wiec nie wiem o co cho...

Co do Xhaki. Po sezonie zostanie nam 1 DM. On będzie drugi. Awaryjnie Elneny i Chambers.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.03.2016, 08:01

Welbeck kontuzja? Dlatego całkiem niezrozumiałym jest dla mnie Wasza chęć sprzedania Girouda. Nie dość, że z niego bardzo dobry zmiennik, ale także gracz o końskim zdrowiu. Dla mnie pozbycie się Francuza byłoby złą decyzją.

simson16 komentarzy: 461425.03.2016, 06:58

kaziu874
Dokladnie, polac mu:) juz dawno zauwazylem ze na tej stronie po porazce Wenger jest do zwolnienia, a po wygranych kazdy go wychwala pod niebiosa;D ja od dawna uwazam ze z Wengerem juz nic NIGDY nie wygramy, facet wypadl z obiegu okolo 10 lat temu, oczywsicie chodzi o wygranie Mistrzostwa Anglii i wygranie Ligi Mistrzow....

kaziu874 komentarzy: 673225.03.2016, 06:11

naiwnosc ludzi na tej stronie mnie przeraza czasami. tak, zaczynajmy wielbic i nosic na rekach Wengera bo jakas hazeta puscila plote ze kogos kupimy za wielka kase (na pozycje ktora mamy obsadzona), bo nie wierze ze taki pilkarz mialby u nas siedziec na lawce. Poza tym wezcie to na logike - pozostale zespoly w dolku, a Wenger nie wzmacnia skladu nikim poza Cechem i w zimie Elnenym. Teraz, kiedy do city idzie Guardiola, do Chelsea Conte, w Liverpoolu Kloop zrobi co trzeba a i najprawdopodobniej Mourinho pojdzie do chelsea, to sie Wielki Arsene obudzil i bedzie zmacnial sklad (w co i tak watpie). Mozemy kupic nawet i 4 nowych pilkarzy, a i tak na koniec sezonu bedziemy sie bic o top4. No ale wierzcie sobie dalej ze Wenger poprowadzi nas do mistrzostwa i wzmocni sklad i wszysko bedzie cacy, nikt wam tego nie broni.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.03.2016, 03:56

'' Arsenal striker Danny Welbeck has been forced out of England training with a knee complaint.

The Daily Mail says Welbeck's injury-hit season suffered a fresh blow on Tuesday after he sat out of England training. ''

hehehe pozdro.

sebastix11 komentarzy: 599225.03.2016, 02:03

softgreat

dobrze byłoby źródło zapodać ;))

softgreat komentarzy: 208125.03.2016, 01:43

podobno welbeck kontuzja kolana na reprezentacji....

sebastix11 komentarzy: 599225.03.2016, 01:36

Rafson95

sorry, źle zrozumiałem wypowiedź po szybkim przeczytaniu, nie no jakby Barca chciała Rambo za te 50 baniek to nic tylko sprzedawać

sebastix11 komentarzy: 599225.03.2016, 01:35

Rafson95

Traitor o możliwości gry na skrzydle pisał w związku z Draxlerem nie Xhaką

Adu (zawieszony) komentarzy: 549825.03.2016, 01:26

AvP

I teraz brak transferów Wengera w letnim okienku wychodzi nam bokiem, więc nie bądź taki cwaniak tylko bądź obiektywny.

Rafson95 komentarzy: 1054425.03.2016, 01:21

Jak Xhaka przyjdzie to prawe skrzydło mamy już bankowo obsadzone Ramseyem na lata :)
#Wengerstyle

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2425.03.2016, 01:19

No przydałby się zawodnik na jego pozycję, tylko boli mnie myśl o graniu z Walcottem na skrzydle w następnym sezonie

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2425.03.2016, 01:18

Nie tylko 10, na obu skrzydłach też gra i to dość często

sebastix11 komentarzy: 599225.03.2016, 01:13

Traitor

na "10" brakuje nam zawodnika ? Ozil i Santi są, a na pozycje 6 i 8 taki Xhaka by się nadał, on nie jest od strzelania bramek on jest od harowania na boisku

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2425.03.2016, 00:55

Nie wiem czy zablokuje - ale w pierwszej kolejności wolałbym Juliana do zespołu, a jakby przyszli obaj byłbym jeszcze bardziej uradowany. W sumie na tych obu pozycjach brakuje nam zawodnika.

AlexVanPersie komentarzy: 806425.03.2016, 00:47

Xhaka 30 meczów i 3 gole?

Nie brałbym go, to jakiś frajer, goli szczelać nie umie.

Cecha trzeba też wyrzucić bo tyle meczów rozegrał a żadnego gola. Kolejny bezproduktywny grajek.

Xhaka zblokuje transfer Draxlera?
Tym bardziej nie brać frajera!

Mam też nadzieję, że Wenger nie kupi żadnego obrońcy bo to zablokuje transfer napastnika na 5 lat.

k.com - nieskończone źródła inspiracji i nieustająca krynica nowych rodzajów logiki ;)

Gh0st komentarzy: 5625.03.2016, 00:41

Również nie

Rafson95 komentarzy: 1054425.03.2016, 00:40

rafi_i

Jak mozna ocenia defensywnego pomocnika po ilosci strzelonych goli?

kelob komentarzy: 86225.03.2016, 00:35

piatek 13stego? Też jakaś maska tam była

Gh0st komentarzy: 5625.03.2016, 00:29

Sorry za spam ale to też nie byli nieznajomi bo tam im nikt do drzwi przed tą sceną nie pukał a nieznajomych juz ogladalem

Gh0st komentarzy: 5625.03.2016, 00:28

na 100% to nie był krzyk bo maskę bym akurat skojarzył bo ona nie była taka duża jak w krzyku

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2425.03.2016, 00:25

Tez mnie ten Xhaka nie przekonuje, moze temu, ze malo ogladam meczów jego zespołu - ale czas pokaze. Z Niemiec to ja bardziej na Draxlera transfer liczyłem

Gh0st komentarzy: 5625.03.2016, 00:24

Szukam takiego filmu co facet z kobietą wyjechali do jakiegoś domu (nie pamiętam czy go kupili czy nie) była scena jak ta kobieta była w kuchni w nocy i coś robiła przy stole odwrócona plecami do okna i było wtedy pokazane jak jakaś postać w białej masce szybko przebiega patrząc się na okno.Wiem że trochę takie szczątkowe informacje bo dość dawno to oglądałem ale nie cały a akurat ta scena mi wpadła w pamięć.A i jeszcze pamiętam że w tym domku była taka scena że oni weszli po schodach na górę i się kochali.Także jakby ktoś kojarzył co to może być za film to proszę mi napisać tytuł

rafi_i komentarzy: 421825.03.2016, 00:22

Xhaka 30 meczow 3 gole, faktycznie jest sie czym jarac.

Kiepomen komentarzy: 432925.03.2016, 00:18