Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0

Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0 17.01.2016, 18:17, bojowy schabowy 3222 komentarzy

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Ławka rezerwowych: Ospina, Chambers, Gabriel, Gibbs, Elneny, Arteta, Iwobi.

Stoke: Butland - Pieters, Wollscheid, Shawcross, Johnson - Whelan, Affelay - Walters, Bojan, Arnautovic - Joselu.

Ławka rezerwowych: Haugaard, Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała tak jak większość kibiców Arsenalu oraz Stoke sobie ją wyobrażała. Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Wenger oraz Hughes zdają sobie sprawę z tego, że jeden błąd w defensywie może zwiastować katastrofalne skutki. Kanonierzy o dziwo nie wyszli na boisko z podkulonym ogonem, jak to w przeszłości miało miejsce. Stawili czoła rywalom, którzy słyną z brutalnej gry. Druga połowa była bardzo wyrównana, swoje okazje mięli gospodarze jak i goście, ale bramkarze dzisiaj byli pierwszoplanowymi postaciami meczu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem dzięki ich zasłudze.

Początkowe minuty meczu nie przyniosły wielu emocji. Gra obu zespołów była bardzo fizyczna, byliśmy świadkami walki w środku pola.

19 minuta - pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, Affelay dostał piłkę przed polem karnym rywala i uderzył, jednak jego strzał przeleciał obok bramki.

21 minuta - wyśmienita sytuacja Girouda, Francuz otrzymał idealne podanie i stanął oko w oko z Butlandem. Napastnik uderzył fatalnie, piłka poleciała prosto w bramkarza gospodarzy.

27 minuta - z zamieszania pod polem karnym rywala skorzystać mogli najpierw Giroud, a następnie Ramsey, ale ich strzały zostały zablokowane.

29 minuta - Oxlade-Chamberlain, bardzo aktywny w tym spotkaniu, oddał piekielnie mocny strzał, który zmierzał w okienko bramki Butlanda. Angielski bramkarz popisał się fantastyczną obroną i sparował piłkę na rzut rożny.

30 minuta - Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym rywala dostał Ox, postanowił ponownie uderzyć, ale jego strzał odbił się od Koscielnego, po czym piłka opuściła boisko.

33 minuta - wielkie szczęscie Arsenalu, Johnson wykonał rajd prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze od Monreala. Arnautovic minął się z piłką, zmylony jej kontaktem z obrońcą. Sędzia odgwizdał w tej akcji, spalonego. Austriak był na spalonym.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic godnego uwagi, gracze obu ekip skupili się na kopaniu po kostkach i nie zobaczyliśmy już ciekawych sytuacji.

46 minuta - po rzucie rożnym wykonanym przez Ramseya, do piłki doszedł Giroud, oddał celny strzał przy słupku. Butland był dzisiaj w niesamowitej formie i po cudownej paradzie sparował piłkę poza boisko.

Flamini nie przebiera w środkach, postanowił odpłacić graczom Stoke pięknym za nadobne i dwukrotnie faulował rywali.

Dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Stoke, najpierw Giroud był ciągnięty za koszulkę i upadł. Minutę później w podobny sposób zatrzymywany był Walcott.

56 minuta - Cech popisuje się fantastyczną paradą po strzale Joselu, sparował piłkę w bok. Do futbolówki dobiegł Bojan, ale Cech ponownie zablokował strzał. Świetny występ czeskiego golkipera.

Zmiana w Stoke, za Bojana wbiegł na boisko Diouf.

Joselu nie daje wytchnienia Cechowi, oddał strzał z dystansu, który odbił bramkarz.

Zmiana w Arsenalu, boisko opuszcza Walcott, w jego miejsce wchodzi Iwobi. To nie był najlepszy występ Anglika.

Wejście młodego Nigeryjczyka ożywiło grę Kanonierów przez 10 minut, Arsenal nie opuszczał połowy rywala. Jednak zawodnicy nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Podwójna zmiana w Stoke, Arnautović oraz Affelay schodzą z boiska. Na placu boju meldują się Adam z Van Ginkelem.

Końcówka należała do gospodarzy. Kilkukrotnie zagrażali oni bramce Cecha, jednak czeski golkiper był dzisiaj fantastyczny i nie dał sobie wpuścić bramki. Kolejny raz zatrzymał Joselu, który po rzucie rożnym próbował wbić piłkę do bramki.

Zmiana na zdobycie czasu, boisko opuścił aktywny Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce wszedł Chambers.

Po wejściu Chambersa do końca spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to dobry wynik dla Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: bojowy schabowy źrodło: własne
andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 20:05

Wenger, że zostanie to było do przewidzenia, jedyna oferta jaka może go skusić to z reprezentacji Francji.
Jak Francja słabo wypadnie na Euro u siebie to pewne jest, że odejdzie Deschamps i ponoć głównym kandydatem na selekcjonera ma być Wenger.
Czytałem jak kiedyś mówił, że dla każdego trenera praca z reprezentacją to wielki zaszczyt i on też chciał by z nią popracować.

Uważam, że jako trener reprezentacji przygotował by ją świetnie na MŚ 2018.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 19:56

Brakuje tu tylko usera AlexVanPersie. Zaserwowałby nam ucztę z aguero10, a daniem głównym wątek o Wengerze.

aguero10 komentarzy: 855822.01.2016, 19:53

Marzag

Mnie jako kibica nie zadowoli jakieś FA CUP.Osobiscie uwazam ze obecnie z Wengerem nie wygramy mistrzostwa i mam nadzieje ze nie przedłuzy kontraktu z całym szacunkiem co zrobił dla AFC prze tyle lat.

lays komentarzy: 3987122.01.2016, 19:52

Dziwi was kontrakt dla Wengera? Przecież on ma taka władzę, że sam sobie by mógł kontrakt zaserwować :D

kaziu874 komentarzy: 673022.01.2016, 19:45

Nowy kontrakt dla Wengera? Niech juz bedzie, ale pod warunkiem ze zdobedzie w tym sezonie mistrzostwo. W innym przypadku byloby to po prostu smieszne.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 122.01.2016, 19:45

aguero10, bo to była cena za nowy stadion, przecierpieć te kilka lat, żeby następnych kilkadziesiąt móc rywalizować z najlepszymi.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 19:43

michalm1,
to znaczy to jest tak, że większość się z Tobą zgodzi, zmiany powinny być szybciej i inne, ale nie notorycznie. Tu wielu się dziwi co ten Gibbs, co ten Arteta na końcówki.. a sprawa wygląda tak, że albo kładziesz wszystko na jedną kartę i grasz o zwycięską bramkę, ale wystawiasz do wiatru obronę albo grasz o ten wynik co masz z ewentualnością na jakąś kontrę. Jeśli chodzi o młodych to trzeba to robić z głową. Iwobi jest standardowo wprowadzany do pierwszego składu, ale dwóch na raz nawet przy 2/3-0 wiedząc co takie dinamo zrobiło z nami u siebie lub Swansea, która ileż to nam razy napsuła krwi, że to byłoby nazbyt ryzykowne. Spokojnie, Adelaide się doczeka grania regularnych ogonów, Iwobi jeśli będzie grał to co ze Stoke to jestem przekonany, że będzie dostawał więcej szans. Póki co nie ma na to miejsca. Patrz na mecze, patrz na tabelę.

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 19:41

A o to kolejna plotka

Jakaś nowa kontuzja o której nie wiemy?

Lars Bender is on Arsenal’s wishlist as they consider options to solve their midfield injury crisis (Source - Telegraph)

Simao12 komentarzy: 775222.01.2016, 19:40

Ciekawe kto lepszy Elneny czy Amarteya

Simao12 komentarzy: 775222.01.2016, 19:37

Tylko te 190 za Neymara daje już prawie 300 bo podatek xD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 19:33

Gunnerrsaurus,
w ciągu ostatnich 5 sezonów tylko transfer Corneliusa do Cardiff był bardziej cennym (i to biorąc pod uwagę transfery in i out):D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 19:29

lays, no tak. Wenger zachowuje się jakby chciał wygrać mistrzostwo najmniejszym nakładem kosztów. To że kiedyś udało mu się skleić the Invincibles za grosze to nie oznacza, że teraz jest to możliwe.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11722.01.2016, 19:28

Wenger i nowy kontrakt? To żart!?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 19:28

michalm1, ale teraz sobie pomyśl, że do nas równie często przymierzany jest Henry, a z tego co widziałem w Sky Neville jako ekspert zjadał Henry'ego.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189522.01.2016, 19:25

WilSHARE
To co z nim jest nie tak, że 21-letni zawodnik, od dłuższego czasu występujący chyba w 1. składzie odchodzi za tak małe pieniądze?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 19:24

Kanonier204,
pewnie tak, liga w tym roku jest wyrównana, co nie zdarza się co roku.

lays komentarzy: 3987122.01.2016, 19:22

pauleta

No racja. Wenger wgl jest za wolny w ruchach. Moglby juz miec 2 mistrzostwa w ostatnich 3 sezonach, ale jak żółw leci z transferami :P

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 19:22

Pauleta19

Akurat Nevilla bym się tak nie obawiał... ;)

grela komentarzy: 5722.01.2016, 19:22

sidtsw
szczerze Ci powiem, sam do końca nie jestem pewien co do Wengera... ale jeśli uda nam się wygrać mistrzostwo w tym sezonie to mógłby odejść w chwale, ale wtedy rodzi się pytanie kto za niego?? a ja osobiście nie chciałbym np. takiego trenera, żeby "walił" kosmiczne kwoty za jakieś pseudo gwiazdy, jakoś mnie nie kręci tzw. kupowanie mistrzostwa. Także co do Wengera to jestem neutralny :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.01.2016, 19:22

Ja mam nadzieje, że z tym przedłużeniem kontraktu to jest plota.Z całym szacunkiem dla Wengera, ale dla Arsenalu będzie lepiej jak on zajmie w tym klubie inne stanowisko.Jakąś prace za biurkiem na pewno by mu znaleźli.Posadę menadżera niech zostawi komuś innemu.Potrzeba na ławce świeżości i nowych pomysłów, których niestety francuzowi brakuje

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 19:21

WilSHARE
A tak faktycznie 21. Czyli co Kopenhaga na zakupy? w DD? :P

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 19:21

Widzę że nie jesteście na bieżąco. To już druga plotka na temat Neymara w Realu i drugi raz zdementowana. Nie rozumiem czemu w ogóle ktoś drugi raz to wymyślił...

WilSHARE

Przypominam się wedle życzenia :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 19:20

lays, dla mnie ściema dziennikarzy. Wenger dopiero przedłużył kontrakt, a jest za bardzo doświadczonym menedżerem, żeby podniecać się 1 punktem przewagi nam City. Poza tym jest w takim wieku, że wcześniej jak w 2017 roku nie zdecyduje się na przedłużenie kontraktu o 2 lata.

Co do samej perspektywy oglądania Wengera na ławce trenerskiej AFC do 2019 roku to jest dla mnie osobą, którą najbardziej szanuję w świecie sportu, ale jeżeli ma przedłużyć kontrakt to tylko jeśli wygra EPL. Jeżeli teraz nie wygra mistrzostwa to kiedy? Najłatwiejszy sezon do wygrania EPL. Za rok nie będzie łatwiej jak Pellegriniego zastąpi Guardiola, a van Gaala Mourinho/Giggs/Neville/Simeone.

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 19:19

Dla mnie ci ludzie co kupują za 1 zł FM są nie będę pisał jacy! ale dają zarobić jakimś osłom którzy kupią grę za 70 zł a potem zarabiają 10 razy tyle bo sprzedadzą grę o wiele większej ilości osobom!

Dajcie do cholery zarabiać twórcom! a nie cwanym podstępnym allegrowiczom którzy kosza na tym kasę i śmieją się jakiś mają głupich klientów.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 19:18

on niedawno skończył 21, bo na stronie mi wówczas gdzieś migło. Ranieri wie co robi, jestem ciekaw jego postawy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 19:15

WilSHARE
5 milionow funtow za jesli sie nie myle 22 letniego zawodnika to dobra cena. Czyli mowisz Lisy beda mialy pocieche z Daniela?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 19:15

Wenger do 80-tki? Podpisywałbym!

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189522.01.2016, 19:14

Ciekawe, myślę, że Pereza stać na taki ruch, ale czy Neymar by się na to zgodził? Raczej wątpię

mitmichael komentarzy: 4924322.01.2016, 19:12

prezydent Realu Madryt Florentino Perez przygotowuje ofertę 190 mln euro za wykupienie z Barcelony Neymara. Brazylijczyk ma w swoim kontrakcie podobno klauzulę odejścia o takiej wysokości. W momencie, kiedy pieniądze znajdą się na koncie Barcy, to nie będzie mogła ona zablokować transferu. Zrobić to będzie mógł tylko sam piłkarz, odmawiając podpisania umowy z Królewskimi.

haha dobre, Marca zaszalała

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 19:12

no właśnie patrzę co tu wrzucasz na fp. Jak tu nie zakochać się w Leicester! Amartey zwykle grywał obok Kvista, który jest bardziej odpowiedzialny za ofensywę (swoją drogą, Kobenhavn zostało bez typowo defensywnego pomocnika), zaś Ghańczyk to taki tur do robienia czystek. Ma dopiero 21 lat, dobra alternatywa dla Kante, zwłaszcza, że różni ich wzrost, Ranieri może korzystać z nich zależnie od rywala.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 19:10

Lays

Mam nadzieję że to tylko plotka... najlepiej jak go zapytaja na konfie przed Chelsea.

grela komentarzy: 5722.01.2016, 19:09

Gunnerrsaurus
Bardzo bym się ucieszył gdyby tak się rozwinął, ale do tego jeszczce daleka droga :D

sidtsw komentarzy: 308322.01.2016, 19:05

spoko filmik Grela.. lubie takie perełki :-)...
jako ze jestes nowy musze Ci zadać to pytanie ?
Jestes anty Wenger czy tylko Wenger ? :-)

sebastix11 komentarzy: 599222.01.2016, 19:05

simson16

haha Norwegia, widze ze fan Arsenalu, często myślisz że Arsenal danego meczu nie wygra no i jeszcze na Norwegów chce stawiać :D na Francuzów też pewnie stawiałes ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.01.2016, 19:04

Chrupek

Obyś się mylił.Co za dlugo to nie zdrowo panie Wenger!!!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 19:03

Simao12, nie gram w FMa. Pisałem ogólnie o zjawisku. Jedni uczciwie pracują, a oszuści zgarniają kasę za wystawienie nieswojej pracy.

lays komentarzy: 3987122.01.2016, 19:02

Arsenal jest gotowy przedłużyć kontrakt z Arsene Wengerem, która ma za razem zapoczątkować istotne zmiany w systemie skautingowym.

Arsene Wenger jest bliski podpisania nowej, dwuletniej umowy wiążącej go z Arsenalem do 2019 roku, jak donosi brytyjska prasa. Raport twierdzi, że wzrósł apetyt Wengera po tym jak Arsenal ma w tym sezonie realne szanse na tytuł.

Obecna umowa 66-latka wygasa w 2017 roku. Wenger ma już plan Arsenalu na najbliższe 10 lat. Nowym szefem skautingu ma zostać Steve Rowley, a główną pieczę nad młodzieżowym skautingiem ma poprowadzić Stve Morrow.

Do Arsenalu ma się przenieść również asystent menedżera Leicester, Steve Walsh dla którego praca w Arsenalu ma być swoistym awansem. Oficjalne ogłoszenie nowego kontraktu ma nastąpić po zakończeniu sezonu.

simson16 komentarzy: 461422.01.2016, 18:48

jakies Typy na weekend??? ja mysle Arsenal, Everton i juve i kusi kurs na Norwegie ponad 3 kurs:) razem kurs okolo 20 za 100 zl bedzie 2 kola;D;D;D

krzysiu357 komentarzy: 61722.01.2016, 18:44

juz 3 raz kupilem fma za 1 zł i nie zaluje. zaden koles jeszcze tego konta nie usunal. ani fm 2014 ani fm 2015 ani 2016. kupujac na allegro moge szybko gre zaktualizowac nie czekajac az ktos wrzuci jakis patch na torrenty

grela komentarzy: 5722.01.2016, 18:43

A tak ogólnie to Witam wszystkich, od kilku lat odwiedzam regularnie stronę, ale dopiero postanowiłem założyć konto.

grela komentarzy: 5722.01.2016, 18:41

Młody co wyprawia na swój wiek... szacunek !!

aguero10 komentarzy: 855822.01.2016, 18:36

Marzag

Tylko pod względem finansowym .Przypominam ze nie potrafimy wygrać Ligi od 13 lat.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 18:34

W ogóle zarabianie na pracy deweloperów to straszne skur...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 18:31

krzysiu357, prawdopodobnie piszesz o tym jak jeden janusz biznesu kupił od innego janusza biznesu, który kupił od ... login i hasło do steama, czyli wszyscy naiwniacy, którzy to kupili grają na tym samym koncie. Pomijając fakt, że takie coś jest równe z piractwem to jedna złośliwa osoba może wam to konto usunąć.