Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0

Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0 17.01.2016, 18:17, bojowy schabowy 3222 komentarzy

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Ławka rezerwowych: Ospina, Chambers, Gabriel, Gibbs, Elneny, Arteta, Iwobi.

Stoke: Butland - Pieters, Wollscheid, Shawcross, Johnson - Whelan, Affelay - Walters, Bojan, Arnautovic - Joselu.

Ławka rezerwowych: Haugaard, Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała tak jak większość kibiców Arsenalu oraz Stoke sobie ją wyobrażała. Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Wenger oraz Hughes zdają sobie sprawę z tego, że jeden błąd w defensywie może zwiastować katastrofalne skutki. Kanonierzy o dziwo nie wyszli na boisko z podkulonym ogonem, jak to w przeszłości miało miejsce. Stawili czoła rywalom, którzy słyną z brutalnej gry. Druga połowa była bardzo wyrównana, swoje okazje mięli gospodarze jak i goście, ale bramkarze dzisiaj byli pierwszoplanowymi postaciami meczu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem dzięki ich zasłudze.

Początkowe minuty meczu nie przyniosły wielu emocji. Gra obu zespołów była bardzo fizyczna, byliśmy świadkami walki w środku pola.

19 minuta - pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, Affelay dostał piłkę przed polem karnym rywala i uderzył, jednak jego strzał przeleciał obok bramki.

21 minuta - wyśmienita sytuacja Girouda, Francuz otrzymał idealne podanie i stanął oko w oko z Butlandem. Napastnik uderzył fatalnie, piłka poleciała prosto w bramkarza gospodarzy.

27 minuta - z zamieszania pod polem karnym rywala skorzystać mogli najpierw Giroud, a następnie Ramsey, ale ich strzały zostały zablokowane.

29 minuta - Oxlade-Chamberlain, bardzo aktywny w tym spotkaniu, oddał piekielnie mocny strzał, który zmierzał w okienko bramki Butlanda. Angielski bramkarz popisał się fantastyczną obroną i sparował piłkę na rzut rożny.

30 minuta - Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym rywala dostał Ox, postanowił ponownie uderzyć, ale jego strzał odbił się od Koscielnego, po czym piłka opuściła boisko.

33 minuta - wielkie szczęscie Arsenalu, Johnson wykonał rajd prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze od Monreala. Arnautovic minął się z piłką, zmylony jej kontaktem z obrońcą. Sędzia odgwizdał w tej akcji, spalonego. Austriak był na spalonym.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic godnego uwagi, gracze obu ekip skupili się na kopaniu po kostkach i nie zobaczyliśmy już ciekawych sytuacji.

46 minuta - po rzucie rożnym wykonanym przez Ramseya, do piłki doszedł Giroud, oddał celny strzał przy słupku. Butland był dzisiaj w niesamowitej formie i po cudownej paradzie sparował piłkę poza boisko.

Flamini nie przebiera w środkach, postanowił odpłacić graczom Stoke pięknym za nadobne i dwukrotnie faulował rywali.

Dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Stoke, najpierw Giroud był ciągnięty za koszulkę i upadł. Minutę później w podobny sposób zatrzymywany był Walcott.

56 minuta - Cech popisuje się fantastyczną paradą po strzale Joselu, sparował piłkę w bok. Do futbolówki dobiegł Bojan, ale Cech ponownie zablokował strzał. Świetny występ czeskiego golkipera.

Zmiana w Stoke, za Bojana wbiegł na boisko Diouf.

Joselu nie daje wytchnienia Cechowi, oddał strzał z dystansu, który odbił bramkarz.

Zmiana w Arsenalu, boisko opuszcza Walcott, w jego miejsce wchodzi Iwobi. To nie był najlepszy występ Anglika.

Wejście młodego Nigeryjczyka ożywiło grę Kanonierów przez 10 minut, Arsenal nie opuszczał połowy rywala. Jednak zawodnicy nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Podwójna zmiana w Stoke, Arnautović oraz Affelay schodzą z boiska. Na placu boju meldują się Adam z Van Ginkelem.

Końcówka należała do gospodarzy. Kilkukrotnie zagrażali oni bramce Cecha, jednak czeski golkiper był dzisiaj fantastyczny i nie dał sobie wpuścić bramki. Kolejny raz zatrzymał Joselu, który po rzucie rożnym próbował wbić piłkę do bramki.

Zmiana na zdobycie czasu, boisko opuścił aktywny Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce wszedł Chambers.

Po wejściu Chambersa do końca spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to dobry wynik dla Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: bojowy schabowy źrodło: własne
andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 18:30

I grasz tylko w tedy kiedy inni nie grają do tego tylko offilne kurcze nie polecam na FM oszczędzać zajebista gra a już chyba z 70 zł kosztuje.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 122.01.2016, 18:27

stanyal, to jest jakiś gównoportal, a to że wenger powiedział "
- To był koszmar. Z perspektywy czasu widać, że była to zła decyzja." To jest fikcja literacka.
To była jedyna możliwość by Arsenalowi nie uciekła czołówka, teraz inwestycja zaczyna przynosić owoce.

DexteR_000 komentarzy: 762522.01.2016, 18:26

michalm1
Niestety cos Ci nie wyszlo kolego ;) Jest taka mozliwosc posiadania fm za 1zł.
Jedna osoba kupuje FM na steam a nastepnie sprzedaje mozliwosc dostepu do gry.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 18:26

WilSHARE gdzie jestes! kim jest ten Ghanczyk z Kopenhagi :D

Dominik11 komentarzy: 2016422.01.2016, 18:23

Czemu włączam filmik na Fb to mi się laptop wyłącza

Simao12 komentarzy: 775222.01.2016, 18:20

ta fm za 1zł, nie wiesz nawet o co chodzi, już lepiej ściągnąć niż płacić tę złotówkę

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 18:19

krzysiu357

Fm2016 za 1zł ?? Chyba mówisz o tych perfumach FM... zresztą ja nie mieszkam w Polsce mnie Allegro nie dotyczy.

krzysiu357 komentarzy: 61722.01.2016, 18:16

jak mozna sciagac fm skoro na allegro kosztuje 1 zł

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 18:15

Przecież ta "Superliga" wygląda na większego bękarta niż obecna Liga Mistrzów. Już na starcie głównym jej celem jest generowanie dla uczestników większych dochodów niż tych w UEFA CL. W dodatku w zamyśle Rummenigge ma zostać stworzone zamknięte grono 20 drużyn. Według jakiego kryterium zostały wybrane te kluby? Własnego widzimisię. Tu dopiero żyzna ziemia do wylęgania korupcji. Gdzie jest przede wszystkim duch sportu, gdzie mały klub na starcie ma równe szanse z światowym potentatem? $uperliga to gunwo. Zabije tylko ducha sportu.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 18:12

ok kupie te gre

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 18:07

michalm1

Ja polecam kupić FM! zasługuje na kupienie! aby twórcy go rozbudowywali najlepsza gra świata!!!

A ta piracka ma różne błędy.

12MARCIN05 komentarzy: 68122.01.2016, 18:06

michalm
fm kupiłem normalnie zaraz po premierze, ale dopiero teraz mam troche czasu żeby pograć

Simao12 komentarzy: 775222.01.2016, 18:06

michalm1
na torrentach jest

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 18:06

A o to plotka odemnie źródło chyba lepsze od Daily. Pewnie chodzi o lato

Manchester United and Liverpool have joined Arsenal in the race to sign Alvaro Morata. (Source - Independent)

12MARCIN05 komentarzy: 68122.01.2016, 17:52

Ma ktoś FM16? Kim polcecacie zacząć? Taki średniak nie musi być duży budżet.

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 17:50

imprecis a przez kogo przez FIFA?

Nie mów że przez kluby. Sam widzisz co te największe chcą! mieć wszystko dla siebie a mali niech spadają na drzewo.

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.01.2016, 17:49

W tej Superlidze angielskie drużyny by nie graly na 100%.Im to by się poprostu nie opłacało

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 17:39

Na whoscored z resztą też interfejs zmienił się na minus. Już minął jakiś rok, a nadal się nie przyzwyczaiłem. Kiedyś to wszystkie najważniejsze statystyki były na wierzchu. Teraz to trzeba uprawiać klikologię żeby dowiedzieć się najważniejszych statystyk.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 17:38

andrew1707

Tak jak jest, jest dobrze.

Piotrek95 komentarzy: 964522.01.2016, 17:36

Pauleta i Marcin - dziękuję

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 17:36

Piotrek95, dobra nadal jest, ale nie na wierzchu tylko trzeba wejść do zakładki "all goals"

np. tu dla Giroud
transfermarkt.co.uk/olivier-giroud/alletore/spieler/82442

MarcinQT komentarzy: 260422.01.2016, 17:34

@Piotrek95

whoscored.com/Regions/81/Tournaments/3/Seasons/5870/Stages/12559/PlayerStatistics/Germany-Bundesliga-2015-2016

Kliknij na "Detailed"

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 17:32

Tak ogólnie to Liga Mistrzów powinna być dla samych mistrzów Lig ale wiadomo była by mniej atrakcyjna.
Ogólnie to boli mnie jak wszystko robi pieniądz. Kiedyś to Puchar UEFA i Puchar zdobywców Pucharów przemieniony na Ligę Mistrzów to były rozgrywki i o które zabijał się każdy klub a dzisiaj liczy się pieniądz a nie prestiż rozgrywek.

To jak to ma być w Superlidze? po co więc będą rozgrywki klubowe potrzebne? Chyba, że chcą zrobić rozgrywki klubowe bez największych drużyn a oni grali by rok w rok między sobą w Superlidze.
Więc pytanie po co w tedy te wszystkie ligi? skoro zamiarem jest by największe firmy grały między sobą w Superlidze.

Więc jak taki Leicester wygra Ligę Angielską to co nie zagrał by w Superlidze? bo nie jest wielki?

Jakąś kurde totalną paranoje chcą zrobić! tą piłkę już dawno zabił pieniądz!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 17:32

Piotrek95, kiedyś na transfermarkt była taka statystyka, ale odkąd zmienili interfejs to nic nie da się znaleźć.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189722.01.2016, 17:30

Pewnie cis z tego mieli ;D

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.01.2016, 17:28

Zawsze mogli odmówić, a oni zatańczyli tak jak im Sky zagrało

Piotrek95 komentarzy: 964522.01.2016, 17:25

Wie ktoś może gdzie moge znaleźć statystyki dotyczące bundesligi ( z tego sezonu) tzn sposób zdobywania bramek, bramki zdobyte przez obroncow, kartki, rzuty karne itd

Simao12 komentarzy: 775222.01.2016, 17:22

Nie mogę się doczekać powtórek w przyszłym sezonie. Chociaż na razie tylko w Holandii i chyba jeszcze w którymś angielskim pucharze

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 17:21

LIGA MISTRZÓW
Wielkie europejskie kluby chcą nowej Ligi Mistrzów
Julia Cicha, 2 godziny temu
ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów) pracuje nad różnymi możliwościami wprowadzenia zmian w Lidze Mistrzów, która od 2018 roku mogłaby zmienić się w nowe rozgrywki. Tzw. Superliga miałaby powstać bez względu na to, czy otrzymałaby protekcję UEFA, czy nie.

Kalle Rummenigge, prezes ECA, kilka dni temu w Mediolanie rozmawiał o hipotetycznej Superlidze. Pomysł nie jest nowy. Od czasu do czasu ECA powraca do tej idei, która miałaby zwiększyć przychody i zmienić formę rozgrywek. Wielkim klubom nie podoba się obecny system, w którym ich zdaniem jest zbyt wiele przywilejów dla średnich drużyn i federacji. Liga Mistrzów została stworzona, by, pod patronatem telewizji, powstrzymać powstanie niezależnej Superligi. Míchel Platini zawarł rozejm do 2018 roku, w zamian za miliard trzysta milionów euro na sezon, i wprowadził swoją reformę.

Rummenigge starał się wybadać nastroje, związane z jedną z dwóch opcji: niemal zamkniętą Superligą (z lub bez wsparcia UEFA) albo nową Ligą Mistrzów, bez automatycznego awansu mistrza danej ligi, która to zasada działa na korzyść średnich i niewielkich federacji.

Te wielkie kluby (w Hiszpanii Barca, Real Madryt czy Atlético) miałyby zapewniony udział w rozgrywkach ze względu na swoją historię oraz wyniki z poprzednich lat. Nie chcąc prowokować władz w Brukseli, nie zamkniętoby rozgrywek całkowicie (jak to ma miejsce w NBA czy NFL), ale istniałaby niewielka, otwarta grupa drużyn.

Nowa Liga Mistrzów

Innym rozwiązaniem byłaby modyfikacja obecnej Ligi Mistrzów, w której pewne miejsce miałyby drużyny należące do ECA. Razem z nimi w rozgrywkach uczestniczyłyby drużyny, wyłaniane corocznie w kwalifikacjach. Mogłaby do tego służyć obecna Liga Europy lub zupełnie nowe rozgrywki. Celem jest ograniczenie dostępu średnich i małych klubów, których nie chce ani ECA, ani wielkie stacje telewizyjne.

Europejska Superliga

W grę wchodzą tak wielkie pieniądze, że ECA stawia sprawę jasno: jeśli UEFA nie zgodzi się na zmiany, będą w stanie się usamodzielnić. Będą repsektować "jedynie" kalendarz światowych rozgrywek. Mecze miałyby być grane w weekendy, równolegle z ligowymi rozgrywkami, w których również grałyby wielkie kluby.

W chwili obecnej są to jedynie wewnętrzne dyskusje ECA, która musi dostosować się do realnych potrzeb każdego państwa, ponieważ byłoby trudno, by władze w Hiszpanii pozwoliły swoim klubom na taką rewolucję. ECA zachowuje jednak optymistyczne podejście, ponieważ europejskie władze nie wypowiedziały się na temat nowej koszykarskiej Euroligi, w której kryteria ekonomiczne będą przeważały nad sportowymi, jeśli chodzi o kwalifikację klubów.

Rywalem - Premier League

Wielkie kluby z Niemiec, Włoch i Hiszpanii, które przewodniczą ECA, chcą zmian w rozgrywkach, bez względu na to, czy będzie to Superliga, czy nowa Liga Mistrzów, która przyniesie większe dochody. Ekipy te wiedzą jednak, że nie mogą mierzyć się z wielomilionowymi dochodami z praw telewizyjnych w Premier League, która króluje na rynku europejskim.

Andrea Agnelli, prezydent Juventusu, powiedział, że celem ECA jest stworzenie rozgrywek, które zwiększą dochody do 7 miliardów euro, tak jak w NFL. By to osiągnąć, są gotowi na wszystko. Europejska Superliga? Na razie pewną wydaje się być nowa Liga Mistrzów, która powstanie w 2018 roku. Z UEFA lub bez niej.

Mihex komentarzy: 2360422.01.2016, 17:19

UEFA EURO 2016 @UEFAEURO 1 min.1 minutę temu

The use of goal-line technology has been approved for #EURO2016...

W sumie dobra informacja.

stanyal komentarzy: 138022.01.2016, 17:17

ipremierleague.pl/news/Wenger-wyklucza-mozliwosc-gry-Tottenhamu-na-Emirates-3571?utm_source=google&utm_medium=link&utm_campaign=powiazane

chodzi mi o ostatnie stwierdzenie Papcia. Czy to prawda, że żałuje zmiany stadionu ? w książce i wypowiedziach jakie czytałem to pamiętam, że wspominał iż było ciężko, biednie itp ale chyba nie było żalu ?

BTW ciekaw jestem jak KFC i Chelsea rozbudują stadiony i ile bedzie chodzi kibiców na Wembley na mecze The Blues albo KFC :)

michalm1,
przypomnij bym Ci potem odpisał, bo wychodzę.

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.01.2016, 17:05

Mnie ciekawi czy klub wyda jakieś oświadczenie na ten temat.Poszkodowanym kibicom należy się wytłumaczenie jakieś

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 17:04

Tak jak kiedyś napisałem piłka nożna jest dla kibiców, bez nas nie ma nic. Powinni oddać pieniadzę z uśmiechem na twarzy.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.01.2016, 17:03

Że Coq będzie tak grał to nawet Nostadamus by nie przewidział. Jednak t zasługa Wengera, że go ściagnał, bo nie pamietam kiedy ściagnął kogosz wypozyczenia nawet przy miliardowych ilościach kontuzji.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 17:01

Wojakus

Nie, nie byłem w tamtych okresie byliśmy poniekąd zmuszeni do takich transferów. Nie mów mi gdzie mam iść i komu kibicować, dzięki ale zostaje w Arsenalu. Nie mów także co by zrobił gdyby... gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Nie znasz mnie a piszesz o mnie. W ogóle nawet nie odpisuj nie opłaca Ci się :)

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 16:58

Shlizerr

Jak już wcześniej pisałem, Elneny to transfer, to wybór, to okienko zimowe i wzmocnienie które ma pozwolić nam pomóc wywalczyć tytuł. Coquelin to zupełnie inna historia, gość wraca z wypożyczenia z powodu nadmiernej ilości kontuzjii. Nie był to wybór, Wenger nie miał wyjścia i sam się nie spodziewał ze Francuz będzie tak grać. Tak jak napisałem poczekamy do końca sezonu i pamiętaj, że mi wolno krytykować tak jak wolno mi oddychać (dzięki Pauleta19).

kamilo_oo komentarzy: 2356722.01.2016, 16:54

O ile dobrze pamiętam to dużo osób tutaj chciało Otamendiego :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 16:53

I bardzo dobrze. Takie sa skutki przesuwania spotkan w dodatku na ta cholerna niedziele.

Niech maja nauczke teraz i zwracaja. Nie dosc ze drogie po chiuju te bilety to jeszcze takie cyrki z terminarzem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189722.01.2016, 16:53

Dla niektorych to moze byc spory problem, pozmieniac plany, zeby na kecz zamiast w sobote, pojechac w niedziele.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 16:53

WilSHARE

Sprawdziłem.

Mecz z Bournemouth

prowadzimy 2-0 w 69 minucie meczu, Iwobi wchodzi w 93 minucie.

Olympiakos

prowadzimy 3-0 w 67 minucie i Iwobi nie dostał ani minuty.

Dinamo
3-0 69 minuta, Adelaide na ławce

Bayern
4-0 55 minuta, Iwobi zaledwie 5 minut, Adelaide ławka

Swansea
3-0 73 minuta, Iwobi wchodzi na ostatnie sekundy,

Nie wspomniałem o innych spotkaniach gdzie teorytycznie mogli by zagrać młodzi, wypisałem jedynie mecze gdzie wynik nie podlegał zagrożeniu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.01.2016, 16:51