Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0

Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0 17.01.2016, 18:17, bojowy schabowy 3222 komentarzy

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Ławka rezerwowych: Ospina, Chambers, Gabriel, Gibbs, Elneny, Arteta, Iwobi.

Stoke: Butland - Pieters, Wollscheid, Shawcross, Johnson - Whelan, Affelay - Walters, Bojan, Arnautovic - Joselu.

Ławka rezerwowych: Haugaard, Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała tak jak większość kibiców Arsenalu oraz Stoke sobie ją wyobrażała. Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Wenger oraz Hughes zdają sobie sprawę z tego, że jeden błąd w defensywie może zwiastować katastrofalne skutki. Kanonierzy o dziwo nie wyszli na boisko z podkulonym ogonem, jak to w przeszłości miało miejsce. Stawili czoła rywalom, którzy słyną z brutalnej gry. Druga połowa była bardzo wyrównana, swoje okazje mięli gospodarze jak i goście, ale bramkarze dzisiaj byli pierwszoplanowymi postaciami meczu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem dzięki ich zasłudze.

Początkowe minuty meczu nie przyniosły wielu emocji. Gra obu zespołów była bardzo fizyczna, byliśmy świadkami walki w środku pola.

19 minuta - pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, Affelay dostał piłkę przed polem karnym rywala i uderzył, jednak jego strzał przeleciał obok bramki.

21 minuta - wyśmienita sytuacja Girouda, Francuz otrzymał idealne podanie i stanął oko w oko z Butlandem. Napastnik uderzył fatalnie, piłka poleciała prosto w bramkarza gospodarzy.

27 minuta - z zamieszania pod polem karnym rywala skorzystać mogli najpierw Giroud, a następnie Ramsey, ale ich strzały zostały zablokowane.

29 minuta - Oxlade-Chamberlain, bardzo aktywny w tym spotkaniu, oddał piekielnie mocny strzał, który zmierzał w okienko bramki Butlanda. Angielski bramkarz popisał się fantastyczną obroną i sparował piłkę na rzut rożny.

30 minuta - Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym rywala dostał Ox, postanowił ponownie uderzyć, ale jego strzał odbił się od Koscielnego, po czym piłka opuściła boisko.

33 minuta - wielkie szczęscie Arsenalu, Johnson wykonał rajd prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze od Monreala. Arnautovic minął się z piłką, zmylony jej kontaktem z obrońcą. Sędzia odgwizdał w tej akcji, spalonego. Austriak był na spalonym.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic godnego uwagi, gracze obu ekip skupili się na kopaniu po kostkach i nie zobaczyliśmy już ciekawych sytuacji.

46 minuta - po rzucie rożnym wykonanym przez Ramseya, do piłki doszedł Giroud, oddał celny strzał przy słupku. Butland był dzisiaj w niesamowitej formie i po cudownej paradzie sparował piłkę poza boisko.

Flamini nie przebiera w środkach, postanowił odpłacić graczom Stoke pięknym za nadobne i dwukrotnie faulował rywali.

Dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Stoke, najpierw Giroud był ciągnięty za koszulkę i upadł. Minutę później w podobny sposób zatrzymywany był Walcott.

56 minuta - Cech popisuje się fantastyczną paradą po strzale Joselu, sparował piłkę w bok. Do futbolówki dobiegł Bojan, ale Cech ponownie zablokował strzał. Świetny występ czeskiego golkipera.

Zmiana w Stoke, za Bojana wbiegł na boisko Diouf.

Joselu nie daje wytchnienia Cechowi, oddał strzał z dystansu, który odbił bramkarz.

Zmiana w Arsenalu, boisko opuszcza Walcott, w jego miejsce wchodzi Iwobi. To nie był najlepszy występ Anglika.

Wejście młodego Nigeryjczyka ożywiło grę Kanonierów przez 10 minut, Arsenal nie opuszczał połowy rywala. Jednak zawodnicy nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Podwójna zmiana w Stoke, Arnautović oraz Affelay schodzą z boiska. Na placu boju meldują się Adam z Van Ginkelem.

Końcówka należała do gospodarzy. Kilkukrotnie zagrażali oni bramce Cecha, jednak czeski golkiper był dzisiaj fantastyczny i nie dał sobie wpuścić bramki. Kolejny raz zatrzymał Joselu, który po rzucie rożnym próbował wbić piłkę do bramki.

Zmiana na zdobycie czasu, boisko opuścił aktywny Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce wszedł Chambers.

Po wejściu Chambersa do końca spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to dobry wynik dla Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Fanatic komentarzy: 599122.01.2016, 16:49

Dodając, to jeszcze City zapłacili na otamendiego i mangale okolo 80 mln funtow i jakoś ich obrona nie jest lepsza od naszej... Forse to należy umieć wydawać rozsądnie, nie chciałbhm, aby Arsenalu był kojarzony z klubami, które/zawyżają rynek jak real czy city/mu.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185122.01.2016, 16:46

No wlasnie, ktos tam na dole pisal, ze swietny transfer, tylko 7mln, ale tez wydaje mi sie, ze to tylko wypozyczenie

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.01.2016, 16:44

gunnersaurus
wypozyczenie.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185122.01.2016, 16:43

Coman poszedl do Bayernu na stale, czy to jest jakies wypozyczenie?

Pauleta19
nie napisalem, ze nie mozesz oceniac pilkarzy, ale ile razy ogladales Elnenego? Jezeli 0 to nie powinienes posac, ze zly transfer Elnenego bo jest slaby (nie mowiesz, ze tak pisales, chce tylko zebys zrozumial o co mi chodzi)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.01.2016, 16:37

michalm1

Czyli byłeś przeciwnikiem transferu Kosy, Monreala czy Giroud? Jeśli chcesz zawodników za większe pieniądze i dobrych/bardzo dobrych/znakomitych to idź do City, Barcelony, Realu. Tam będziesz mieć zapewnione zakupy za wielkie pieniądze i bardzo dobrych zawodników.

Mówiąc o kupnie dobrych/bardzo dobrych zawodników za sporą kasę jesteś wrogiem eksplodowania formy Coq, Bellerina, Ramsey'a. Ale najbardziej chyba tych dwóch pierwszych. Nie wiem gdzie grałby teraz Coq gdyby nie to przypadkowe postawienie na Coq (kontuzje). Ty byś na pewno od razu kupił jakiegoś defensywnego pomocnika dobrego za wieksze pieniądze. Ramsey'a byś pewnie sprzedał jak był po kontuzji i wielu tu już w niego nie wierzyło i na jego miejscu też kupiłbyś za większe pięniądze jakiegoś zawodnika.

Shlizerr komentarzy: 98 newsów: 2222.01.2016, 16:34

@michalm1
Ale przecież mi chodzi tylko o to że z twojego rozumowania wynika że Coquelin był słabym wzmocnieniem bo ani nie grał nigdy na wysokim poziomie, młody też szczególnie nie był, drogi to już na pewno nie, wracał jako wzmocnienie do pierwszej drużyny i go też nie lubisz? Nie wiem może pisze brednie, nie znam się i jestem nieobiektywny ale dla mnie ocenianie transferu zanim piłkarz dotknie murawy jest trochę idiotyczne.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.01.2016, 16:33

Gunnerrsaurus
Najważniejsze, nie powinno patrzeć się na grę zawodnika z perspektywy ceny. To nie wina zawodnika, że klub przepłaca kupując. Zawyżone wymagania co do Martiala, Depaya czy jeszcze niedawno Mesuta Oezila z powodu ceny były śmieszne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 16:31

Gunnerrsaurus, no tak. Nie można oceniać transferów, piłkarzy, oraz krytykować taktyki czy zagrań. Można oddychać?

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 16:30

Shlizerr

Z Twojego rozumowania musimy kupować wyłącznie piłkarzy jak Elneny ponieważ każdy z nich będzie legendą klubu jak Henry ;) Spoko poczekajmy aż zagra i będziemy wtedy gadać :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185122.01.2016, 16:29

W akcji* :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185122.01.2016, 16:28

Moim zdaniem my nie powinnismy oceniac transferow. Po pierwsze to trener wie kogo potrzebuje i decyduje kogo kupic, a po drugie nie znamy pilkarzy, ktorzy przychodza. Ja ani razu nie widzialem Elnenego w skcji, ale nie wiem jak wy, moze ktos interesowal sie jego byla druzyna.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 16:27

Shlizerr

OK żeby było jasne.Według mnie młodzi powinni dostawać szanse w meczach gdzie mamy kontrole, gdzie gramy puchar z jakąś gorszą drużyną lub gdy już wiadomo np na te 15 minut przed końcem że mecz wygramy lub przegramy. W tym sezonie były takie mecze a młodzi szans nie dostawali. Ty w ogóle nie rozumiesz o czym ja piszę. Jeśli chcemy się wzmacniać to trzeba kupować dobrych piłkarzy, dobry piłkarz to taki który prezentuje wysoki poziom przez więcej niż 1 sezon grając w lidze o wysokim poziomie. Zazwyczaj tacy piłkarze kosztują troche, a z pewnością muszą kosztować więcej niż Elneny który ma być naszym zbawieniem i gwarancją sukcesu jakim jest na pewno zdobycię mistrzostwa Anglii. Koniec tematu :)

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.01.2016, 16:24

Co to za szajser sie pojawił i brednie wypisuje?

Shlizerr komentarzy: 98 newsów: 2222.01.2016, 16:22

@michalm1
Z twojego rozumowania chyba wynika że Henry był gorszym transferem dla Arsenalu niż Torres dla Chelsea(pomijam że to inne lata) bo był tańszy i miał prawdopodobnie trochę mniej wyrobione nazwisko + Henry był tylko rezerwowym w Juventusie. Może jednak warto poczekać aż ten Elneny wybiegnie na to boisko i pokaże na co go stać?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.01.2016, 16:21

James Corden to Aaron Ramsey: "What would be the first thing you'd do if you were prime minister?"
Aaron Ramsey : "Relegate Tottenham."

Aaron w formie.

Shlizerr komentarzy: 98 newsów: 2222.01.2016, 16:13

@michalm1
Tak rzuciłem sobie kwotą 40 milionów bo tyle mniej więcej kosztowali Sanchez i Ozil a do nich się odwoływałeś jeżeli chodzi o transfery zawodników do klubu. A co to za różnica? Przecież według ciebie ani jednemu ani drugiemu nie powinniśmy dawać szansy jeżeli nie mają w świecie wyrobionego nazwiska.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 16:08

michalm1,
czwartą bramkę dostaliśmy w doliczonym czasie gry, a i tak grał przecież Iwobi 20'.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 16:07

Ten Filip Djuricic to dobry jest? ktos go zna bo ja typa nie kojarze :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 16:07

jak wygląda kosztorys?

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 16:05

Shlizerr

To chyba ja się gubię gdzie wspomniałem coś o kwocie 40 mln? Cały czas mówię o Elnenym. Ty chyba nie odrozniasz transferu piłkarza do pierwszej drużyny jako wzmocnienie od młodego piłkarza który ma aspiracje do pierwszej drużyny.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.01.2016, 16:03

Bielik dziś nie grał w U21. Ciekawe co się stało?

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 16:02

No właśnie z Soton dostaliśmy 4-0 czemu go nie wpuścił wcześniej tylko męczył Ozila w meczu w którym nic by się już nie ugralo? Przypomnij sobie wcześniej z kim graliśmy i jakie wyniki były zawsze wchodził Gibbs lub obrońca...

mallen komentarzy: 2123822.01.2016, 16:02

Dziwne, że nawet 1 bramki Arsenal U21 nie wcisną Swansea, bo skład mieli zacny.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 16:01

MG
Niestety tak
Arsenal vs Leicester City
Niedziela, 14 lutego (pierwotnie 13 lutego)
Godzina 13.00

helzing komentarzy: 327322.01.2016, 16:01

widzieli to?! dawac go do kadry :P
youtube.com/watch?v=3mycgcwSD20

Shlizerr komentarzy: 98 newsów: 2222.01.2016, 16:00

@michalm1
Gubię się chyba. Jeszcze przed chwilą uważałeś, że zawodnik który nie kosztuje 40 milionów nie może być dobry i nie powinien grać w Arsenalu nawet jeżeli okaże się najlepszym zawodnikiem pokroju Vieiry to będziesz na nie a teraz narzekasz że dajemy młodym zawodnikom za mało szans.

mallen komentarzy: 2123822.01.2016, 16:00

Welbeck ładnie pakował bramy w reprze przed kontuzją. Wilshere zresztą też tam ładnie szalał. Gdyby nie kontuzje...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 16:00

poważnie?:D

mallen komentarzy: 2123822.01.2016, 15:59

arsenal.com/match/report/1516/post/under-21/u21s-arsenal-0-0-swansea-match-report

Rosa dzisiaj zagrał 45 minut.

koczan_4 komentarzy: 330222.01.2016, 15:58

Ivanovic przedłużył kontrakt z CFC o kolejny rok. /BBC/

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.01.2016, 15:58

Michalm1

Akurat ja lubie Welbecka i według mnie przewyższa on Oxa :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.01.2016, 15:57

Mallen
To fejk, nie ma bata, żeby Welbeck był w rytmie meczowym albo nawet treningowym on przecież prawie rok nie grał.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 15:57

michalm1,
Iwobi grał ze Stoke 20'. Kiedy on ma im dawać szanse, jak gra z Liverpoolem czy za tydzień z Southamptonem powinien?

WilSHARE

W porządku każdy ma swoje zdanie. Moim zdaniem będzie to drugi Axel Witsel badz Fellaini.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 15:53

Shilzerr

Dzieciaków z akademii ? Wenger nie chcę im dać pograć nawet głupich 10-15 przy korzystnym wyniku. Co by zrobił taki młody na 10 minut przed końcem meczu kiedy znacznie wygrywamy i przewazamy grając w dodatku w ofensywie?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 15:51

Ciekawe jak dzisiaj Bayern po powrocie. Rok temu po przerwie o ile się nie mylę dostali od VfL czwórkę.

matek95 komentarzy: 79022.01.2016, 15:49

mallen

Szczerze nie chce mi się wierzyć w to by był na Burnley nie grał prawie rok a dopiero wraca do treningów w przyszłym tyg , Rosa tez długo nie grał a już od tyg trenuje a w składzie go nie ma.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 15:48

michalm1,
Elneny może okazać się takim Comanem. Nie wykluczaj i nie emanuj defetyzmem. Elneny to młoda krew, nowe wyzwanie i nie przyszedł tu na pewno sprawdzać tylko rachunek bankowy.

Shlizerr komentarzy: 98 newsów: 2222.01.2016, 15:48

@michalm1
Ok to spoko. Zawsze myślałem że warto dać jakiemuś zawodnikowi zagrać a potem wyrabiać sobie o nim zdanie ale widzę, że się jednak pomyliłem. To w sumie dzieciaków z akademii też nie ma co sprowadzać bo zawsze na ich miejsce można by kupić Alexisa, Ozila czy innego Cecha, co się będziemy ograniczać.

mallen komentarzy: 2123822.01.2016, 15:47

Widzieliście jakie info po necie chodzi:

"Danny Welbeck could make the squad for Arsenal's FA Cup game against Burnley next week."

lukaskol komentarzy: 33922.01.2016, 15:45

jak bd miał więcej czasu to napiszę w lutym artykuł o finansach Arsenalu, komercja i tak poszła w górę, bo poprzednie konktrakty,2 lata temu z Emirates i Nike rok temu to była cienizna,teraz wychodzimy na prostą, od PUMY i od Emirates jest po 30 mln GBP rocznie,czyli 60-niezly wynik,ale taki ManU od Chevroleta GM ma 52 M GBP, a Chelsea od Yokohama Tyres 40 m GBP,...i jeszcze jedno,wbrew powszechnej opinii Arsenal Holding jezscze splaca stadion, coraz mniej ale spłaca

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 15:45