Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0

Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0 17.01.2016, 18:17, bojowy schabowy 3222 komentarzy

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Ławka rezerwowych: Ospina, Chambers, Gabriel, Gibbs, Elneny, Arteta, Iwobi.

Stoke: Butland - Pieters, Wollscheid, Shawcross, Johnson - Whelan, Affelay - Walters, Bojan, Arnautovic - Joselu.

Ławka rezerwowych: Haugaard, Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała tak jak większość kibiców Arsenalu oraz Stoke sobie ją wyobrażała. Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Wenger oraz Hughes zdają sobie sprawę z tego, że jeden błąd w defensywie może zwiastować katastrofalne skutki. Kanonierzy o dziwo nie wyszli na boisko z podkulonym ogonem, jak to w przeszłości miało miejsce. Stawili czoła rywalom, którzy słyną z brutalnej gry. Druga połowa była bardzo wyrównana, swoje okazje mięli gospodarze jak i goście, ale bramkarze dzisiaj byli pierwszoplanowymi postaciami meczu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem dzięki ich zasłudze.

Początkowe minuty meczu nie przyniosły wielu emocji. Gra obu zespołów była bardzo fizyczna, byliśmy świadkami walki w środku pola.

19 minuta - pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, Affelay dostał piłkę przed polem karnym rywala i uderzył, jednak jego strzał przeleciał obok bramki.

21 minuta - wyśmienita sytuacja Girouda, Francuz otrzymał idealne podanie i stanął oko w oko z Butlandem. Napastnik uderzył fatalnie, piłka poleciała prosto w bramkarza gospodarzy.

27 minuta - z zamieszania pod polem karnym rywala skorzystać mogli najpierw Giroud, a następnie Ramsey, ale ich strzały zostały zablokowane.

29 minuta - Oxlade-Chamberlain, bardzo aktywny w tym spotkaniu, oddał piekielnie mocny strzał, który zmierzał w okienko bramki Butlanda. Angielski bramkarz popisał się fantastyczną obroną i sparował piłkę na rzut rożny.

30 minuta - Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym rywala dostał Ox, postanowił ponownie uderzyć, ale jego strzał odbił się od Koscielnego, po czym piłka opuściła boisko.

33 minuta - wielkie szczęscie Arsenalu, Johnson wykonał rajd prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze od Monreala. Arnautovic minął się z piłką, zmylony jej kontaktem z obrońcą. Sędzia odgwizdał w tej akcji, spalonego. Austriak był na spalonym.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic godnego uwagi, gracze obu ekip skupili się na kopaniu po kostkach i nie zobaczyliśmy już ciekawych sytuacji.

46 minuta - po rzucie rożnym wykonanym przez Ramseya, do piłki doszedł Giroud, oddał celny strzał przy słupku. Butland był dzisiaj w niesamowitej formie i po cudownej paradzie sparował piłkę poza boisko.

Flamini nie przebiera w środkach, postanowił odpłacić graczom Stoke pięknym za nadobne i dwukrotnie faulował rywali.

Dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Stoke, najpierw Giroud był ciągnięty za koszulkę i upadł. Minutę później w podobny sposób zatrzymywany był Walcott.

56 minuta - Cech popisuje się fantastyczną paradą po strzale Joselu, sparował piłkę w bok. Do futbolówki dobiegł Bojan, ale Cech ponownie zablokował strzał. Świetny występ czeskiego golkipera.

Zmiana w Stoke, za Bojana wbiegł na boisko Diouf.

Joselu nie daje wytchnienia Cechowi, oddał strzał z dystansu, który odbił bramkarz.

Zmiana w Arsenalu, boisko opuszcza Walcott, w jego miejsce wchodzi Iwobi. To nie był najlepszy występ Anglika.

Wejście młodego Nigeryjczyka ożywiło grę Kanonierów przez 10 minut, Arsenal nie opuszczał połowy rywala. Jednak zawodnicy nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Podwójna zmiana w Stoke, Arnautović oraz Affelay schodzą z boiska. Na placu boju meldują się Adam z Van Ginkelem.

Końcówka należała do gospodarzy. Kilkukrotnie zagrażali oni bramce Cecha, jednak czeski golkiper był dzisiaj fantastyczny i nie dał sobie wpuścić bramki. Kolejny raz zatrzymał Joselu, który po rzucie rożnym próbował wbić piłkę do bramki.

Zmiana na zdobycie czasu, boisko opuścił aktywny Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce wszedł Chambers.

Po wejściu Chambersa do końca spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to dobry wynik dla Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: bojowy schabowy źrodło: własne
michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 14:06

Lays

Chyba sobie żartujesz młody ma świetną technikę jak na swój wiek, śmiało mogę powiedzieć że nawet lepsza niż cześć dorosłych piłkarzy. Z pewnością jeszcze wiele się nauczy bo to w tych młodych latach kształtuje się technikę głównie, później dochodzi fizyka i reszta.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 14:03

A o Kubicy w trakcie jego ostatniego sezonu w F1 mówiono 'przyszły mistrz swiata'.

Kowal96 komentarzy: 1758922.01.2016, 14:03

Widzieli? :D

youtube.com/watch?v=L4aBqvbP_MM

lays komentarzy: 3987122.01.2016, 14:02

Sztuczki, to nie wszystko.

Na talent składa się wiele rzeczy, ale gosc widać, że smykałke ma.

Taką smykałke też ma OX :D Co z tego? :D

Castillo komentarzy: 219122.01.2016, 13:57

Michalm1

Haha, właśnie wszedłem na stronę żeby udostępnić ten link :) Mam nadzieję że potencjał tego chłopaka się nie zmarnuje.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 13:53

meczyki.pl/niesamowity_talent_ze_szkolki_arsenalu,55674,filmik.html

Młody za kilka lat będzie kozakiem oby wciąż u nas !!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 13:53

catalonczyk dlaczego piszzesz tak o Kubicy? Monte Carlo to jeden z najtrudniejszych rajdów. Kubica jeździ w WRC dopiero od 2013 roku i wielu ekspertów stwierdziło, że za jakiś czas namiesza.
RK brakuje tylko doświadczenia i obycia z trasami i na tym się skupia.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 13:52

andrew1707

No z tym ruskim nie wypaliło. Zauważ że gdy kupowalismy jakiegoś piłkarza z topu to te pieniądze zawsze się splacaly - Cech, Ozil, Cazorla, Alexis, wciąż nie pojmuje dlaczego się tak skapi na transfery tylko sprowadza się maskotki jak Elneny...

kamilo_oo komentarzy: 2356722.01.2016, 13:50

Qarol

Też mi to wpadło w ucho, jak oglądałem ręczną, ale to na wcześniejszych mistrzostwach ;p

Qarol komentarzy: 1450222.01.2016, 13:48

@kamilo_oo

Ooo, jesteś moim mistrzem i bohaterem! Dzięki wielkie ; ]

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 13:48

michalm1

A co z tym Ruskim co ma u nas udziały? podobno słyszałem że chciał kupić 51% udziałów w Arsenalu ponieważ nie podoba mu się to co robi Wenger i chciał wyłożyć z własnej kieszeni na transfery pieniądze.
Ale, że udziałowcy inni Arsenalu się na to nie zgodzili.

A co do PSG i tego FFP

Czy ktoś wierzył, że FFP jest zrobione w interesie mniejszych klubów? ktoś kiedyś dobrze napisal, że FFP spowoduje, że małe kluby będą żyły z pieniędzy dużych klubów.
Wysprzedając im swoich najlepszych zawodników a w to miejsce za ich pieniądze kupując nowych którzy i tak za kilka lat odejdą do tych wielkich klubów.

Przecież to było pewne, że City,PSG podpiszą umowy z nowymi firmami, a że nie łamią prawa to dostają taką gotówkę jaką mają dlatego FFP ich nie dotyczy tak naprawdę. A po drugie jak to ta kasa Szejków to 90% dochodów PSG. Bo liga Francuska ma mało pieniędzy ze sposnorów praw do tv i wogóle. Więc jakoś muszą trzymać się czołówki.
Takie mamy czasy. Tylko, zamiast Arabów coraz więcej Chińczyków i Azjatów inwesuje w kluby przykład niedawno Espanyol wykupiony przez Chińczyków. Czy Valencia przez Lima albo Inter przez Tohira czy jakoś tak. Teraz podobnie będzie w Milanie.
Jakoś kluby muszą gonić Angielskie drużyny finansowo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 13:47

video.twimg.com/ext_tw_video/690514977229291521/pu/vid/1280x720/Ih9bM0W27BcLNTs2.mp4

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 13:38

Tylko tacy ludzie są coś warci. W pogoni za szczęściem.

Catalonczyk komentarzy: 519822.01.2016, 13:37

WilSHARE

Wiem, ale tylko ludzie którzy nie mają nic w głowię w taki sposób postępują. Jakby to powiedzieć.... "Za duży oszołom".

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 13:36

Zgubiłem jeszcze:
Ooredoo (Katar)

Qarol komentarzy: 1450222.01.2016, 13:36

@kamilo_oo

Niestety nie, zaangażowałem w to większe siły i dupa zbita. Wiele osób kojarzy, ale nie zna tytułu. Wyszukiwanie programami typu Track ID też nie śmiga ; p

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 13:35

Catalonczyk,
chyba nie wiesz co to dążenie do spełnienia za wszelką cenę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 13:34

Z tym banem dla Jose_CFC wyszedl jeden wielki cyrk bo dostal bana za nazwanie administracji kretynami a dopiero potem wyszlo ze to MULTI.

Zeby dostal bana jako multi to bylby spokoj a tak wyszlo zamieszanie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 13:34

Tak z ciekawości chciałem zobaczyć jak to: "Kasa od sponsorów: 1. PSG 297 mln euro" możliwe.

Najważniejsi sponsorzy:
-Fly Emirates (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
-QNB Group (Katar)
-Nike

Ważni sponsorzy:
-Aspetar (Katar)
-Aspire Academy (Katar)
-Katara Cultural Center (Katar)

To są jakieś jaja. FFP w najlepszym wydaniu.

Catalonczyk komentarzy: 519822.01.2016, 13:33

Kanonier204

Ale co takiego mam z siebie wyrzucić ? :v

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 13:33

andrew1707

Mój znajomy Anglik mówił mi ostatnio że Wenger ma ponoć jakieś udziały w Arsenalu więc jeśli wykłada klub na transfer to tak jak by on wykładał po części ze swojej kieszeni. Nie wiem ile w tym prawdy ale pewne jest to że anglicy mają już dosyć go i jego polityki transferowej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 13:32

Smialo*

Catalonczyk
Smilo wyrzuc to z siebie. To slowo jest teraz bardzo popularne na tej stronie.

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 13:31

A co do banów i Jose.

No każdy jest panem swojego losu, i jeśli kibicuje się innej drużynie to trzeba wiedzieć, że wchodząc na stronę drużyny przeciwnej większość może patrzeć nieprzychylnym okiem.

Czy ban był słuszny czy nie słuszny, żyjemy w czasach kiedy każdy ma swobodę wypowiedzi więc redaktor mógł mówić o Chelsea co mu sie podoba i co myśli.
A kibic innej drużyny musi wiedzieć, że każda najmniejsza prowokacja, może się skończyć źle.

Czasami warto przemyśleć dwa razy czy lepiej zaczynać rozmowę za którą mogę zostać ukrany czy może to przemyśleć?
Każdy robi co chce ma wolny wybór a konsekwencje to już tylko jego problem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 13:31

Standard Liege want to pay MUFC a F500k loan fee for V.Valdes so that MUFC pay the player's wages [HLN via @Sport_Witness] #MUFC

Catalonczyk komentarzy: 519822.01.2016, 13:30

Kubica niech da sobie spokój. Na własne życzenie i z własnej głupoty zmarnował kariere w F1, a teraz w co wsiądzie to rozbija. Co za kret...

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 13:30

Iñaki Williams przedłużył kontrakt z Athletic Club.

Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku. Zawarta została w niej klauzula kwoty odstępnego w wysokości 50 milionów euro, czyli o 30 milionów euro więcej niż dotychczas.

Szkoda, prawdziwy talenciak z niego, taki Welbeck z lepszą techniką i wykończeniem. Oczywiście według Wengera na rynku nie ma lepszych od niego ZP dla Welbecka :))

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.01.2016, 13:29

andrew1707
Wydają a potem śmeją się z angielskich klubów, że można im wcisnąć byle jakiego zawodnika za wielkie pieniądze.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.01.2016, 13:29

Qarol

Masz już tą piosenkę, której szukałeś?

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 13:25

Czyli oprócz reklam widzę Arsenal w czołówce pod względem dochodów.
To ja nie rozumiem pewnych spraw przegraliśmy rywalizację o wielu zawodników. Ponieważ Wenger mówił, że nie są w zasięgu finansowym Arsenalu.
Niestety czasy się zmieniają, jeśli Wenger myśli, że dobry zawodnik ma kosztować 30-40 mln euro to nie kupi nikogo.

Problem jest taki, że byle jaki średni piłkarz kosztuje dla Angielskiego klubu od razu 3 razy więcej powód? Inne ligi wiedzą, że Angielskie kluby mają kase.
Czy to przypadek, że Norwich z Bournemouth wydają po 20 mln funtów w zimie? Gdzie dla większości klubów Hiszpańskich, Włoskich, Niemieckich to większa część letniego budżetu.

Dlatego cóż poradzić jak chcemy rywalizować o zawodników musimy przepłacać chyba, że będziemy czekać i co 2 lata sprowadzać za przystępne kwoty takich Ozilów czy Sanchezów.
Cóż poradzić Wenger chyba żyje jeszcze w latach 90 bądź początku XXI wieku kiedy świetnego piłkarza można było kupić za 20-30 mln funtów. Dzisiaj te kwoty to normalka za przeciętnych grajków.
Widać, ze u nas z dochodami mimo nie zdobycia mistrzostwa przez tyle lat i odpadania wcześniej z LM jest bardzo dobrze.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 13:24

Pauleta19

Za dużo osób w tych czasach korzysta z darmowej telewizji :)
Dodatkowo myślę że gdyby w końcu Wenger się pożegnał z Arsenalem i przyszedł by jakiś ciekawy trener to wzrost kibiców mógł by znacznie podskoczyc a co za tym idzie większą kasa.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 522.01.2016, 13:24

Co do samego bana dla Jose__CFC to muszę przyznać że był niesłuszny.
Redaktor również nie powinien tak reagować i prowokować.

Ale pod tym względem to już nie jest to samo k.com co było kiedyś także...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 13:22

Qarol, ja Ci dam cyrkowca.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.01.2016, 13:21

Hahaha, gość jest nienormalny :D

matias1717 komentarzy: 48622.01.2016, 13:18

Ma ktoś link do U21? (Jak pytanie było już sto razy, to sorry, nie strzelajcie)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 13:16

michalm1, trochę tak, ale powinniśmy zerknąć na liczbę widzów przed TV, a nie przychody z transmisji.

Qarol komentarzy: 1450222.01.2016, 13:15

Uff, Berdych wyrzucił tego cyrkowca za burtę. Bardzo fajnie.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.01.2016, 13:13

Niech sobie zrobi nick championship_CFC

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 13:12

Wstyd mi, że go wczoraj broniłem. Jak można wejść na stronę i od pierwszego komentarza zacząć udawać że jest się bratem zbanowanego tu użytkownika? Mistrz kamuflażu.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 13:10

Pauleta19

Od razu nasuwa się tutaj poprawa kontraktów sponsorskich i reklam. Skoro jesteśmy na 6 miejscu pod względem przychodów z transmisji to powinno to iść w tym samym kierunku -> oglądasz mecz -> widzisz reklamy i sponsorów.

Mam rację?

arsenallord komentarzy: 29688 newsów: 11722.01.2016, 13:09

Czy ci ludzie mają mózg? Eh ta Chelsea...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 13:07

Na facebooku United ma prawie 2x więcej kibiców od nas, ale że Liverpool sobie wynegocjował lepsze warunki umów ze sponsorami to się dziwię. Gazidis nie powinien dostać premii za takie dziadostwo.

Od the Reds mamy zarówno większą bazę kibiców w mediach społecznościowych (7 mln więcej na FB) jak i odnosimy większe sukcesy sportowe. Niby utknęliśmy na tym 4. miejscu, ale Liverpool utknął w okolicach miejsc 6-7. My wygraliśmy 2x FA Cup, regularnie gramy w 1/8 LM, a zespół the Reds widać w LM od święta. Mamy też nieporównywalnie większe nazwiska w zespole.

Powinniśmy mieć 40-50 mln więcej z kontraktów sponsorskich, a mamy 17 mln mniej.

Sympatyczny komentarzy: 170722.01.2016, 13:06