Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0

Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0 17.01.2016, 18:17, bojowy schabowy 3222 komentarzy

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Ławka rezerwowych: Ospina, Chambers, Gabriel, Gibbs, Elneny, Arteta, Iwobi.

Stoke: Butland - Pieters, Wollscheid, Shawcross, Johnson - Whelan, Affelay - Walters, Bojan, Arnautovic - Joselu.

Ławka rezerwowych: Haugaard, Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała tak jak większość kibiców Arsenalu oraz Stoke sobie ją wyobrażała. Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Wenger oraz Hughes zdają sobie sprawę z tego, że jeden błąd w defensywie może zwiastować katastrofalne skutki. Kanonierzy o dziwo nie wyszli na boisko z podkulonym ogonem, jak to w przeszłości miało miejsce. Stawili czoła rywalom, którzy słyną z brutalnej gry. Druga połowa była bardzo wyrównana, swoje okazje mięli gospodarze jak i goście, ale bramkarze dzisiaj byli pierwszoplanowymi postaciami meczu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem dzięki ich zasłudze.

Początkowe minuty meczu nie przyniosły wielu emocji. Gra obu zespołów była bardzo fizyczna, byliśmy świadkami walki w środku pola.

19 minuta - pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, Affelay dostał piłkę przed polem karnym rywala i uderzył, jednak jego strzał przeleciał obok bramki.

21 minuta - wyśmienita sytuacja Girouda, Francuz otrzymał idealne podanie i stanął oko w oko z Butlandem. Napastnik uderzył fatalnie, piłka poleciała prosto w bramkarza gospodarzy.

27 minuta - z zamieszania pod polem karnym rywala skorzystać mogli najpierw Giroud, a następnie Ramsey, ale ich strzały zostały zablokowane.

29 minuta - Oxlade-Chamberlain, bardzo aktywny w tym spotkaniu, oddał piekielnie mocny strzał, który zmierzał w okienko bramki Butlanda. Angielski bramkarz popisał się fantastyczną obroną i sparował piłkę na rzut rożny.

30 minuta - Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym rywala dostał Ox, postanowił ponownie uderzyć, ale jego strzał odbił się od Koscielnego, po czym piłka opuściła boisko.

33 minuta - wielkie szczęscie Arsenalu, Johnson wykonał rajd prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze od Monreala. Arnautovic minął się z piłką, zmylony jej kontaktem z obrońcą. Sędzia odgwizdał w tej akcji, spalonego. Austriak był na spalonym.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic godnego uwagi, gracze obu ekip skupili się na kopaniu po kostkach i nie zobaczyliśmy już ciekawych sytuacji.

46 minuta - po rzucie rożnym wykonanym przez Ramseya, do piłki doszedł Giroud, oddał celny strzał przy słupku. Butland był dzisiaj w niesamowitej formie i po cudownej paradzie sparował piłkę poza boisko.

Flamini nie przebiera w środkach, postanowił odpłacić graczom Stoke pięknym za nadobne i dwukrotnie faulował rywali.

Dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Stoke, najpierw Giroud był ciągnięty za koszulkę i upadł. Minutę później w podobny sposób zatrzymywany był Walcott.

56 minuta - Cech popisuje się fantastyczną paradą po strzale Joselu, sparował piłkę w bok. Do futbolówki dobiegł Bojan, ale Cech ponownie zablokował strzał. Świetny występ czeskiego golkipera.

Zmiana w Stoke, za Bojana wbiegł na boisko Diouf.

Joselu nie daje wytchnienia Cechowi, oddał strzał z dystansu, który odbił bramkarz.

Zmiana w Arsenalu, boisko opuszcza Walcott, w jego miejsce wchodzi Iwobi. To nie był najlepszy występ Anglika.

Wejście młodego Nigeryjczyka ożywiło grę Kanonierów przez 10 minut, Arsenal nie opuszczał połowy rywala. Jednak zawodnicy nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Podwójna zmiana w Stoke, Arnautović oraz Affelay schodzą z boiska. Na placu boju meldują się Adam z Van Ginkelem.

Końcówka należała do gospodarzy. Kilkukrotnie zagrażali oni bramce Cecha, jednak czeski golkiper był dzisiaj fantastyczny i nie dał sobie wpuścić bramki. Kolejny raz zatrzymał Joselu, który po rzucie rożnym próbował wbić piłkę do bramki.

Zmiana na zdobycie czasu, boisko opuścił aktywny Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce wszedł Chambers.

Po wejściu Chambersa do końca spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to dobry wynik dla Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: bojowy schabowy źrodło: własne
michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 15:39

ziomek 1245

Tagk jak napisałeś piłkarza ocenia i zarazem wycenia się za to jak gra. Grunt w tym żeby nie kupić przereklamowanego zawodnika, z tych lepszych jest może kilku takich.
Duży transfer to np.Ozil, Sanchez czy Cech (duża kwota jak na bramkarza) rozumiem że według Ciebie oni nie gwarantują jakosci?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.01.2016, 15:38

imprecis

A zmiennik dla Giroud lub podstawowy napastnik? Chyba nie wierzysz ze Walcott jest świetnym napastnikiem lub przynajmniej na razie Welbeck, który chyba jak dotąd to grał bardziej na skrzydle niz ataku

kaman17 komentarzy: 496622.01.2016, 15:38

Widzieliści kolejny popis Ozila? :)
facebook.com/SPORTbible/videos/1862885797190277/

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 15:35

WilSHARE

Jasne że można a jaką masz gwarancję jakości? Z tych droższych transferów to kupiliśmy Ozila, Sancheza, Cecha czy Cazorle czy ktoś z nich zawiódł? Jakość była widoczna od razu. Nie każdy jest Francis Coquelin, choć w jego przypadku to on bardziej się odnalazł niż Wenger jego bo wrócił do nas na siłę...

ziomek1245 komentarzy: 106722.01.2016, 15:33

michalm1
Duży transfer nie gwarantuje sukcesu. Może jestem trochę nie dzisiejszy, ale uważam że piłkarza ocenia się za to jak gra, a nie za to ile kosztuje.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 15:31

michalm1,
można też kupić jednego/dwóch po nieodczuwalnej cenie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 15:29

Catalonczyk,
nie widzę związku między jednym, a drugim. Ten chce za wszelką cenę, a ten nie chce i odstawia cyrki.

ziomek1245

Proszę Cię... beniaminki stać na duże transfery a my biedaczki musimy kupować za kilka mln conajwyzej. Ozila czy Sancheza kupiliśmy po okazji. Przypomnę że w poprzednim sezonie wydaliśmy na kilku piłkarzy ponad 100 mln. W tej chwili stać nas na prawie każdego piłkarza, lepiej kupić jednego max dwóch dobrych piłkarzy niż kupować 5-6 średnich jak LFC czy Tottenham.

Catalonczyk komentarzy: 519622.01.2016, 15:26

Kanonier204

hahaha tym razem chodziło mi o ślepe zwierzątko czyli o kreta :D

Thide

Nie kwestionuje poziomu tego rajdu. Chodzi mi o całokształt jego rajdów. Moim zdaniem jeśli człowiek ma wielki talent, a Robert z pewnością taki posiada to każdy zawodnik niezależnie od sportu powinien do tego dokładać jeszcze głowę. Moim zdaniem tego właśnie Robertowi brakuje. A szkoda bo myślałem kiedyś że F1 będzie miało mistrza rodem z Polski. Balotelli jest piłkarskim przykładem olbrzymiego talentu bez głowy.

Gunner48 komentarzy: 792922.01.2016, 15:26

Wilshare
No cóż. Poostaje mi podpięcie hdmi lub poszukać inny program.
Pauleta
W ustawieniach tv już grzebałem. A na filmiku typek paruje ze sobą tv i telefon. Odbywa się to na całkiem innej zasadzie.

Gunner48 komentarzy: 792922.01.2016, 15:23

Co do obecnej formy naszych stoperów. Koscielny od jakiegoś czasu gra poniżej moich oczekiwań. Per prezentuje solidniejszy poziom i popełnia mniej błędów. Zauważyliście, że w tym sezonie Niemiec nie wycofuje piłki do bramkarza gdy naciska na niego napastnik? W poprzednich sezonach robił to notorycznie, przy czym podnosił mi ciśnienie.

ziomek1245 komentarzy: 106722.01.2016, 15:20

michalm1
Mimo wszystko Arsenal to nie worek bez dna jak City, United czy PSG. Tutaj rozbicie banku dla kogoś takiego jak Ozil nie jest możliwe co okienko. Dlatego trzeba szukać dobrych zawodników za mniejszą kasę. Rozumiem że można krytykować transfer Parka, Kallstroma bo się nie sprawdzili, ale Elneny nawet nie zadebiutował, więc dajmy mu czas.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 15:19

Newsy z dzisiaj na oficjalnej stronie Arsenalu podaja ze jestesmy laczeni z 3 pilkarzami.

Telegraph

Arsenal transfer news and rumours: Wenger offers Jack Wilshere new £31m deal and joins chase for the 'new Cristiano Ronaldo' - live

Metro

Arsenal may be top of the Premier League table but they’re still looking to add recruits in the January transfer window.

The Gunners are in the market to bolster their squad as they look to end the season as champions.

And Arsene Wenger has several targets in mind, if reports are to be believed.

Here’s the latest news:

Isco available – report

Real Madrid president Florentino Perez is willing to sell Isco to Arsenal.

Perez believes that every player at the club has a price and the Spaniard is no different.

Isco is a long-term target for the club.

Metro

Athletic Bilbao have tied the forward down to a new contract.

Williams’ release clause now stands at £38.2million.

So the Gunners will have to cough up close to £40m to land him in the future.

Wenger’s plan – report

Not satisfied with adding Mohamed Elneny to his squad, the Arsenal boss is looking for more recruits in January.

While he believes that any deal will be difficult to pull off, he is still hopeful of adding to his squad.

:)

Shlizerr komentarzy: 98 newsów: 2222.01.2016, 15:19

michalm1
Dobrze zrozumiałem, że zdania nie zmienisz nawet jak Elneny okaże się najlepszym zawodnikiem drugiej części sezonu i to między innymi dzięki niemu wygramy mistrzostwo tylko, dlatego że można było kupić kogoś drożej i teoretycznie ten ktoś grałby lepiej?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 15:14

Gunner48, konfigurowałeś jak tutaj:
youtube.com/watch?v=4x9PwdN65NI

?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 15:14

Gunner48,
a no tak, zrozumiałem, ale z tym akurat nigdy nie miałem styczności.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 15:13

wojtek1256

Totki graja w sobote i moim zdaniem 3 pkt nie zdobeda, ja w typerze dalem 2-1 na CP o ile pamietam.

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 15:11

andrew1707

Bylo wiecej takich pilkarzy, ale w tamtych czasach mozna poniekad sobie odpuscic poniewaz wtedy bylismy zmuszeni ciut zmuszeni do kupowania takich pilkarzy. W tej chwili nie musimy splacac stadionu i stac nas na mocne transfery, a mimo to wciaz Wenger kupuje te koty w worku.

Gunner48 komentarzy: 792922.01.2016, 15:11

@Wilshare
Poprzez hdmi działa bez problemu. Chcę odtworzyć bezprzewodowo film na laptopie i widzieć go na tv ;p

TakKrzysiu komentarzy: 893622.01.2016, 15:10

WilSHARE@
Niemiec zdrów więc wątpię by zagrał Gabryś. Ale i tak mam nadzieje że przycisk RAGE mu zardzewiał

michalm1 komentarzy: 702022.01.2016, 15:08

Lays

Nacho to najlepszy zawodnik Arsenalu od dwoch lat ? Zgodze sie ale jesli napiszesz ze to najlepszy obronca w Arsenalu...

Co do Elenenego to ja bylem przeciwny i wciaz jestem zdania nie zmienie nawet jak bedzie dobrze grac. Dlaczego ? Bo rownie dobrze mogl przyjsc inny zawodnik ktory pewnie by gral jeszcze lepiej lub tak samo dobrze.

Jak by nie patrzec to Wenger zawsze pomysli zanim kupi wiec takie transfery jak Kallstrom, Adre Santos, Park, Squillaci, W.Silva i pewnie paru innych to delikatnie mowiac nie byly najlepsze transfery wiec w przypadku Elenenego wcale nie musi byc tak jak z Nacho czy Gabrielem.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 522.01.2016, 15:08

Catalonczyk@
Widziałem co piszesz o Kubicy.
Wyjdź i nie wracaj.
Lepiej będzie jak Kubica pewnie da sobie spokój z pasji i jego dochodu utrzymania i będzie rozbijał się o klawiature jak Ty.
Nie pozdrawiam.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 15:07

Gunner48,
do hdmi nic nie musiałem intalować, tylko zmienić interfejs na tv. Nie wiem czy to masz na myśli.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.01.2016, 15:07

Galatasaray daje 4,5 mln euro za Kapustkę

wojtek1256 komentarzy: 298522.01.2016, 15:06

X2 to myśle ze pewniak, ale właśnie szkoda może marnować kurs ponad 2.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 15:05

TakKrzysiu,
Mertesacker stoicka autokontrola i aktualnie najrówniejszy stoper. Byłbym wręcz zły, że zabrakłoby Niemca w wyjściowej "11".

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 15:05

wojtek1256, no właśnie kurs jest podejrzanie wysoki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 15:04

wojtek
Ja dalem X2 ;p

Gunner48 komentarzy: 792922.01.2016, 15:04

Mam problem z połaczeniem laptopa do tv. Zainstalowałem samsung smart view, podłączyłem oba urządzenia do jednej sieci, a mimo tego program nie znajduje telewizora. Jakieś pomysły?

wojtek1256 komentarzy: 298522.01.2016, 15:03

Myślicie ze Tottenham wygra w niedziele, bo fajny kurs?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 15:01

Ramsey bije rekord Guinessa w programie "A league of their own"
youtube.com/watch?v=jCiVcU0UGrI

Z tego samego programu.

James Corden: "If you were Prime Minister for a day, what would you do?"
Aaron Ramsey: "Relegate Tottenham maybe"

Uwielbiam

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 14:57

imprecis, umowy ze sponsorami koszulek to nie wszystko. Mamy chociażby umowy z Citroenem czy Fly Emirates, które też się w to wliczają.

Mihex komentarzy: 2360422.01.2016, 14:56

Jakoś to, że Wilczek nie pograł we Włoszech mnie nie zdziwiło. Chyba za późno wyjechał na podbijanie Włoch :P No cóż, oby w Danii mu się udało.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.01.2016, 14:55

Czyli jednak Hazard i Costa dostępni na Niedzielę. Jeśli zagra Gabryś to mam nadzieje że tym razem nie fiknie platfusem i Diego nie zepsuje meczu

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 14:50

O, miło będzie oglądać Polaka w Superligaen.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52422.01.2016, 14:47

Kamil Wilczek nie podbił Serie A. Właśnie podpisał kontrakt z Brondby.

sidtsw komentarzy: 303422.01.2016, 14:42

wrozenie z fusów .. pozyjemy zobaczymy.. musimy mu dac czas jak juzjst i oceniac dopiero za jakis czas..choc sam wolalem kogos lepszego..

mizio komentarzy: 64722.01.2016, 14:22

lays
Nacho i Gabriel też przyszli zimą.
Dlatego wierzę w Elneny

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 14:20

Na pewno był to długo rozważamy temat. Elneny nie został wybrany z braku laku.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 14:19

Kanonier204,
wieczorem będę myślał, jak będziesz miał coś do tej pory to się podziel.

lays komentarzy: 3987122.01.2016, 14:18

ja bym transfer Elneny'ego porównywał raczej do tego Monreala, czy Gabriela.

Wtedy to nie byly nawet przemyslane transfery, tlyko Wenger nagle rzucał hajsy w DD, byle ktos był.

Teraz mamy mocna kadre i Wenger El-Neny'ego juz obserwował. To samo bylo z Gabrielem i Nacho. Niech mi ktos powie, że Gabriel i Nacho nie maja jakosci.

Gabriel gdy gra ostatnio to jest lepszy niż sam Kosa w duecie z nim. O Perze nie wspominam.

Monreal od 2 sezonow to najrowniejszy i najlepszy zawodnik AFC.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.01.2016, 14:17

Macie jakies typy na 23. kolejke BPL? ;>

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 14:16

youtube.com/watch?v=5xw8DJY7aZQ

macie byłego rajdowca, który gra w Dirt Rally. zobaczcie co się dzieje w kokpitach podczas rajdów :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 14:16

Można stworzyć cv na telefonie?

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 14:12

michalm1

Nie chce krakać ale było 3 zawodników którzy kosztowali po 5 mln funtów jak Park, Santos i Squillaci a okazali się nie wypałami u nas. Ciekawe jak będzie z Elnenym. Park przybył po dobrym sezonie w lidze Francuskiej to samo Santos po dobrym sezonie w Turcji.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 14:10

thide,
i tor Monte Carlo F1 to też taki sam poziom tylko, że prędkość znacznie większa i kumpli możesz zahaczyć.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2016, 14:09

andrew1707, nie zapowiada się, żeby Usmanov przejął Arsenal, co mnie wcale nie smuci. Wenger stworzył w Arsenalu bardzo dobry model biznesowy. Jedyne czego brakuje to lepszych kontraktów sponsorskich lub lepszych wyników sportowych.