Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0

Cenny punkt po ciężkim boju, Stoke - Arsenal 0-0 17.01.2016, 18:17, bojowy schabowy 3222 komentarzy

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Ławka rezerwowych: Ospina, Chambers, Gabriel, Gibbs, Elneny, Arteta, Iwobi.

Stoke: Butland - Pieters, Wollscheid, Shawcross, Johnson - Whelan, Affelay - Walters, Bojan, Arnautovic - Joselu.

Ławka rezerwowych: Haugaard, Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała tak jak większość kibiców Arsenalu oraz Stoke sobie ją wyobrażała. Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo skoncentrowane. Wenger oraz Hughes zdają sobie sprawę z tego, że jeden błąd w defensywie może zwiastować katastrofalne skutki. Kanonierzy o dziwo nie wyszli na boisko z podkulonym ogonem, jak to w przeszłości miało miejsce. Stawili czoła rywalom, którzy słyną z brutalnej gry. Druga połowa była bardzo wyrównana, swoje okazje mięli gospodarze jak i goście, ale bramkarze dzisiaj byli pierwszoplanowymi postaciami meczu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem dzięki ich zasłudze.

Początkowe minuty meczu nie przyniosły wielu emocji. Gra obu zespołów była bardzo fizyczna, byliśmy świadkami walki w środku pola.

19 minuta - pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, Affelay dostał piłkę przed polem karnym rywala i uderzył, jednak jego strzał przeleciał obok bramki.

21 minuta - wyśmienita sytuacja Girouda, Francuz otrzymał idealne podanie i stanął oko w oko z Butlandem. Napastnik uderzył fatalnie, piłka poleciała prosto w bramkarza gospodarzy.

27 minuta - z zamieszania pod polem karnym rywala skorzystać mogli najpierw Giroud, a następnie Ramsey, ale ich strzały zostały zablokowane.

29 minuta - Oxlade-Chamberlain, bardzo aktywny w tym spotkaniu, oddał piekielnie mocny strzał, który zmierzał w okienko bramki Butlanda. Angielski bramkarz popisał się fantastyczną obroną i sparował piłkę na rzut rożny.

30 minuta - Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym rywala dostał Ox, postanowił ponownie uderzyć, ale jego strzał odbił się od Koscielnego, po czym piłka opuściła boisko.

33 minuta - wielkie szczęscie Arsenalu, Johnson wykonał rajd prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze od Monreala. Arnautovic minął się z piłką, zmylony jej kontaktem z obrońcą. Sędzia odgwizdał w tej akcji, spalonego. Austriak był na spalonym.

Do końca pierwszej połowy nie działo się nic godnego uwagi, gracze obu ekip skupili się na kopaniu po kostkach i nie zobaczyliśmy już ciekawych sytuacji.

46 minuta - po rzucie rożnym wykonanym przez Ramseya, do piłki doszedł Giroud, oddał celny strzał przy słupku. Butland był dzisiaj w niesamowitej formie i po cudownej paradzie sparował piłkę poza boisko.

Flamini nie przebiera w środkach, postanowił odpłacić graczom Stoke pięknym za nadobne i dwukrotnie faulował rywali.

Dwie kontrowersyjne sytuacje w polu karnym Stoke, najpierw Giroud był ciągnięty za koszulkę i upadł. Minutę później w podobny sposób zatrzymywany był Walcott.

56 minuta - Cech popisuje się fantastyczną paradą po strzale Joselu, sparował piłkę w bok. Do futbolówki dobiegł Bojan, ale Cech ponownie zablokował strzał. Świetny występ czeskiego golkipera.

Zmiana w Stoke, za Bojana wbiegł na boisko Diouf.

Joselu nie daje wytchnienia Cechowi, oddał strzał z dystansu, który odbił bramkarz.

Zmiana w Arsenalu, boisko opuszcza Walcott, w jego miejsce wchodzi Iwobi. To nie był najlepszy występ Anglika.

Wejście młodego Nigeryjczyka ożywiło grę Kanonierów przez 10 minut, Arsenal nie opuszczał połowy rywala. Jednak zawodnicy nie potrafili wykorzystać tej przewagi.

Podwójna zmiana w Stoke, Arnautović oraz Affelay schodzą z boiska. Na placu boju meldują się Adam z Van Ginkelem.

Końcówka należała do gospodarzy. Kilkukrotnie zagrażali oni bramce Cecha, jednak czeski golkiper był dzisiaj fantastyczny i nie dał sobie wpuścić bramki. Kolejny raz zatrzymał Joselu, który po rzucie rożnym próbował wbić piłkę do bramki.

Zmiana na zdobycie czasu, boisko opuścił aktywny Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce wszedł Chambers.

Po wejściu Chambersa do końca spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to dobry wynik dla Arsenalu.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Czeczenia komentarzy: 1248422.01.2016, 12:03

Giroud nie będzie królem strzelców, przecież dopiero co dołączył do Wolves, braknie mu kolejek.

A francuz? Niech strzela w walce o mistrza by utrzeć nosa innemu francuzowi, takiemu co pomnik nawet ma. Za dużo gada.

SportsMan_190 komentarzy: 1522.01.2016, 12:03

kamilo_oo
Tak z tego samego kompa bo jestem u niego, opowiedzial mi co i jak i postanowilem sie zalogowac. Cos w tym zlego?? On powiedzial ze ma juz wy**b*ne na wasza strone.

dissault komentarzy: 326822.01.2016, 12:03

pumeks
na profilu arsenalu na face widziałem zdjęcie Ozila z treningu

Arsenal U-21s' starting XI Macey, Moore, Da Graca, Pleguezuelo, M.Bola, Bennacer, ROSICKY, Reine-Adelaide, Crowley, Willock, Malen

:)

Mihex komentarzy: 2360422.01.2016, 12:02

Arsenal FC @Arsenal 1 min.1 minutę temu

.@Arsenal U-21s' starting XI Macey, Moore, Da Graca, Pleguezuelo, M.Bola, Bennacer, Rosicky, Reine-Adelaide, Crowley, Willock, Malen #AFCU21

Rosa w podstawce, Yay. Tylko gdzie Bielik :O

SportsMan_190 komentarzy: 1522.01.2016, 12:01

thide
Nie, nie multi. Mowie prawde. Thide przyznasz ze docinki co niektorych tutaj wobec niego nie byly spoko? Jesli chodzi o Dancera to nie bede sie wypowiadal bo nie zamierzam dostac na samym wstepie bana czy cos ale to on zaczal prowokowac i po prostu skorzystal z okazji i dal bana. Ale mniejsza juz o to.

lays komentarzy: 3987122.01.2016, 12:01

Ozil tez jest na fotkach, ale nie tych na arsena.com, oni wstawiaja zaledwie pare fotek z wielu :P

Mihex komentarzy: 2360422.01.2016, 12:01

Ja nie wiem czemu oni udają jakiś kuzynów czy innych kolegów. Przecież ludzie władający stroną mogą bez problemu dojść kto jest kim :V

kamilo_oo komentarzy: 2356722.01.2016, 12:00

Zaraz się okaże, że kuzyn z tego samego kompa wchodzi ;d

Mihex komentarzy: 2360422.01.2016, 11:59

Hahaha. Wiem, że XI ta zawiera też zeszły sezon, no ale bez przesady xD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 11:58

@sportsman, no tak

Powody: Obrażanie redakcji od kretynów. Idź pajacować tam skąd przyszedłeś multikonciarzu.

rzeczywiście wrogość kibiców Arsenalu, hehe.

pewnie multi, a nie żadne kuzynostwo D:

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 11:57

@catalonczyk, chciałem, ale za dużo pierdzielenia.

musisz mieć kwit od pracodawcy, że zatrudni cię po tych szkoleniach, choć w tym roku PiS wprowadził coś nowego i są jakieś bony na szkolenia, jednak zdaniem pani urzędniczki też trzeba mieć jakieś zaświadczenia

@coq

spirytus, 95%.

SportsMan_190 komentarzy: 1522.01.2016, 11:57

siemanko Panowie.
Jestem tutaj nowy. Od razu mowie ze nie kibicuje Arsenalowi, owszem kibicuje innej druzynie z BPL. Mam nadzieje ze nie spotkam sie z taka sama wrogoscia wobec mojej osoby jak mialo to miejsce w przypadku mojego kuzyna o nicku Jose_CFC. Nie ukrywam, zalogowalem sie tutaj specjalnie aby zobaczyc czy jako kibic innej druzyny spotkam sie z tym samym co spotkalo Jose.

coq komentarzy: 11022.01.2016, 11:51

siemanko ! nie na temat ale ... co najlepszego na bol zeba... wlasnie bylem u wyrwania.... bo mi sie ukruszyla polowa i nie mozna bylo odbuowac

pumeks komentarzy: 2080822.01.2016, 11:50

Coś Ozila nie widać na fotkach z treningu.
Jest za to Coq i Rosa i Alexis.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 422.01.2016, 11:45

Zapraszam do obserwowania

twitter.com/afcpoland

Staram na bieżąco wrzucać wszystkie nowinki, statystyki, ciekawostki, itd. o Arsenalu.

Barney komentarzy: 2092322.01.2016, 11:39

Hejka ile kosztuje tak bilet na wimbledon orientuje się ktoś.?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.01.2016, 11:37

Slaviola
Dzieki !;)

Catalonczyk komentarzy: 519822.01.2016, 11:34

Korzystał może ktoś z was z podniesienia kwalifikacji z urzędu pracy?

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11722.01.2016, 11:32

Wydaje mi się, że Giroud ma spore szanse. Jedyne zagrożenie to Aguero.

Slaviola komentarzy: 1237722.01.2016, 11:32

JanikK

Pasaż Grunwaldzki jest już większy, jednak największa i według wielu najlepsza to właśnie Magnolia Park :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.01.2016, 11:31

jakie jest największe centrum handlowe we Wrocławiu? Galeria Dominikańska?

Doktor komentarzy: 770622.01.2016, 11:28

Takich młodych jest od cholery, nie ma się co podniecać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 11:18

10fastfingers.com/speedtests/generate_screenshot_result/9_132_668_0_0_120_1_100_1_875

bez rozgrzewki :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 11:15

@mihex jego pozycja jest dobrze dobrana.
jest młody i musi się nauczyć gry w defensywie, a za parę lat będzie skrzydłowym

Mihex komentarzy: 2360422.01.2016, 11:12

Catalonczyk
Tylko jeżeli zmienia mu pozycje :p Jako lewy obrońca nie musi umieć przedryblowac pol boiska.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 11:10

no wczoraj tu wkleiłem. kolega mi wysłał, 1 raz zobaczyłem to nazwisko, ale wywija nieźle.

Catalonczyk komentarzy: 519822.01.2016, 11:09

Widzieliście filmiki z tym młodzianem Arsenalu Omari Hutchinson'em ? Ciekawe czy w przyszłości też będzie tak grał :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 11:05

Giroud mógłby być królem strzelców, ale tylko wtedy, gdy Walcott siedziałby na ławie

Sanchez-Giroud-Campbell
=======Ozil=======

gdyby to ode mnie zależało to dawno pozbyłbym się Walcotta. nie znoszę go

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.01.2016, 11:00

@endrju golara policz 2 ostatnie sezony

Mihex komentarzy: 2360422.01.2016, 10:43

m.sport.pl/pilka/1,117879,19515339,serie-a-zielinski-kto-wie-ile-bede-kosztowal-po-euro-2016.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Sport

Jak ma takich idoli to zapraszamy :p oczywiście jak juz osiągnie odpowiedni poziom.

andrew1707 komentarzy: 207222.01.2016, 10:20

Mecze, Gole, Asysty

Oliver Giroud 119 - 53 - 19
Sergio Aguero 135 - 88 - 33
Romelu Lukaku 134-57- 26
Harry Kane 70-36-8

Więc średnia goli Giroud nie jest najgorsza prawwie gol co drugi mecz. A Aguero zagrał 16 meczy więcej zdobył 35 bramek więcej i 14 asyst więcej.

W sumie nie mamy takiego złego napastnika, Choć do Aguero mu trochę brakuje.

mizio komentarzy: 65722.01.2016, 10:03

simpllemann, utrzymuje, że ma szanse w tym sezonie. Z Ighalo, Vardy może być różnie, tzn. nawet jeżeli ich formy byłyby ok, to kluby będą mieć problem ze zdobyczami bramkowymi. Myślę, że Lukaku ma najwięszksze szanse, ale nie skreślam Oliviera.
Na pewno będzie potrzebował szczęścia, ale szans ma sporo przecież. Poza tym, jest odporny na kontuzje i ma szanse dotrwać do końca sezonu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 09:55

Walka w sumie może być wyrównana do samego końca. Na razie nie ma żadnego wyrazistego lidera. Stawiam na Ighalo.

Doktor komentarzy: 770622.01.2016, 09:44

Tylko pod warunkiem, iż za plecami będzie miał Campbella, Ozila i Sancheza jednocześnie i pod warunkiem, iż stanie się coś znów Aguero + ew. Lukaku. W innym wypadku - nie.

mizio komentarzy: 65722.01.2016, 09:40

Takie pytanko :) Myślicie, że nasz Olivier ma szanse na Króla Strzelców? :)

mar12301 komentarzy: 2311722.01.2016, 09:03

Jak to dobrze, że Arsenal w niedzielę gra, bo jutro cały dzień mnie nie ma w domu. A niedziele ostatnio mam wolne :))

ziomek1245 komentarzy: 106722.01.2016, 09:00

wojt3q
Bez przesady, Elneny jeszcze meczu żadnego nie zagrał, a już go nazywasz zapchajdziurą. Oceniajmy po kilku spotkaniach. Poza tym inne zespoły kupują zawodników, a nie się wzmacniają. O wzmocnieniach można mówić kiedy transfery się sprawdzą. W wakacje było to samo jak Liverpool kupił Benteke, a Chelsea Pedro. Jakoś ich to specjalnie nie wzmocniło.

sidtsw komentarzy: 308622.01.2016, 07:53

no a man utd mocno po cavaniego. oby nie. nam nie potrzebny bo w lecie sanogo wraca lol

Sandbead komentarzy: 341922.01.2016, 07:33

@wojt3q
Niby słusznie ale, Liverpool jest poza czołową 6 ze stratą 13 punktów do lidera. A zespół Wengera mimo licznych kontuzji jest, na 1 miejscu więc sytuacja trochę się różni. Poza tym umówmy się: nasza jedenastka jest o wiele mocniejsza niż jedenastka Liverpoolu, mimo braku kluczowych zawodników.

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2016, 03:57

wilSHARE > Kei musi skończyć mecz, a po nim liczę, że Tsonga szybko wygra ze swoim rodakiem i wtedy dopiero Aga. Pewnie szybciej niż 7:00 nie ma co liczyć. :P Więc nwm czy dam radę dzisiaj, ale jak na razie czuję, że mogę jeszcze dłuuugo siedzieć.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.01.2016, 03:53

A na pierwszym dalej Nishikori? Szarapowa zdąży skończyć, a Thiem z Goffinem dalej będą grac:D o której Aga?

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2016, 03:50

wilSHARE > Planuje Agę obejrzeć dzisiaj. Eurosport to są tumany. Dali Scharapovą z kimś tam zamiast Thiem vs Goffin. Chore. A Maria już 6:1 pierwszy set.