Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea FCPremier LeagueRaport kadrowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kredens komentarzy: 370821.10.2023, 21:06

Dobra czas na pocieszenie po naszym meczu i oglądanie porażki United

Dziadyga komentarzy: 839721.10.2023, 21:04

Przed meczem remis to strata punktów,ale patrząc jakie gunwo graliśmy przez 3/4 meczu i Raya jak znowu się ośmieszał to ten remis jest bardzo cenny,było odrobienie strat a to ważne mentalnie.Szkoda tylko,że nketiah nie strzelił tej sytuacji na 3-2..no klasowy napadzior by to zmieścił i 2 pkt do przodu by było.

Garfield_pl komentarzy: 2836921.10.2023, 21:04

Declan Rice: “I think first-half from us, probably the worst we’ve played all season in terms of sloppiness, not doing things on our structure, not doing things on how we’ve worked, but also, massive credit to Chelsea. It was never going to be easy.” [Sky] #afc

Garfield_pl komentarzy: 2836921.10.2023, 21:03

Declan Rice on his goal being a lifeline: “When you look up at the clock & we’ve gone full gas for the whole game, you start to run out of legs. When I latch onto that one & put it in, you find a second bit of energy! B [Saka], what a cross, obviously Trossard, all the subs that come on were outstanding today. It’s a massive team effort, it’s about the team always & today we showed great heart & character.” [Sky] #afc

jumanji komentarzy: 105521.10.2023, 21:01

Ok, już działa xd

Olczyck komentarzy: 107021.10.2023, 21:01

@kamo99111: przecież Raya jak na razie to nic nie pokazało tyłki kilka kiksow ramsdale go zjada nawet na ten moment grą nogami

gabilondo komentarzy: 102421.10.2023, 21:00

Havertz świetne wejście, posadził bym w następnym meczu Odegarda i dał Niemcowi w końcu szanse od początku na „10”

Adamarsenal1 komentarzy: 322121.10.2023, 20:59

Kolejne derby na 2:2 ale te chyba najbardziej szczęśliwe, po słabej grze.

mlodykanonier komentarzy: 150321.10.2023, 20:59

Czym sobie Ramsdale zasłużył, żeby ten parodysta go z miejsca posadził na ławkę? No i poraz kolejny pytanie czy Arsenal w końcu będzie miał topowego napastnika?

jumanji komentarzy: 105521.10.2023, 20:59

Działa wam mecz Unated na viaplay?

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.10.2023, 20:59

Raya mnie nie przekonuje tak szczerze. Trzeba być fair i Ramsdale powinien dostać szansę

kamo99111 komentarzy: 693421.10.2023, 20:55

Mówcie co chcecie ale Raya póki co nie pokazał nic więcej niż Ramsdale. Problemem jestto to, że Anglik też miewa chwile dekoncentracji ale jednak dużo piłek wyciąga. W zeszłym sezonie kilka punktów nam uratował, a Raya poki co nie wybija sie ponad przecietność. W dodatku u Hiszpana nie ratuje nawet ta mityczna gra nogami. Póki co nie powiedziałbym, że jest jakoś mocno lepszy od Ramsdale w tym aspekcie. W dodatku Aaron to zawodnik, który stałe podpowiada, motywuje i charyzma zaraża innych zawodników. Dlatego jak dla mnie wybór póki co powinien być prosty - Aaron Ramsdale.

Co do dzisiejszego meczu to wynik lepszy niż gra. Saka w drugiej połowie odżył. Mamy mocne charaktery i liderów w składzie dzięki którym mamy możliwość odwracania niekorzystnych wyników. Tak czy inaczej martwi mnie forma Odegaarda. Ma przebłyski ale to trochę mało jak na zawodnika tego formatu. Taki De Bruyne póki co to ze dwie półki wyżej. Brakuje nam też napastnika z prawdziwego zdarzenia. Jesus to taka trochę lepsza wersja Lacazetta. Cofa się, walczy, próbuje dryblować ale to co powinno być jego głównym zadaniem, czyli zdobywanie bramek, średnio mu wychodzi. Zina też ma jakiś zjazd formy. W obronie cieniuje jak zwykle, a w ataku nie jest już takim kozakiem jak w zeszłym sezonie. Chyba po prostu przeciwnicy się go nauczyli. Tu nieodzalowana jest strata Timbera, ktory chyba jest taka ulepszona wersja Ukrainca. Arteta musi trochę wymyslec ten zespół na nowo. Trochę sam sobie Hiszpan naważył tego piwa. Środek pola został przemodelowany gdyż mamy zawodników innego typu niż w zeszłym sezonie. Havertz jest specyficzny i Arteta jeżeli nie chce zaliczyć wtopy za 70 mln to musi mu znaleźć odpowiednią rolę w zespole.

alexis1908 komentarzy: 364021.10.2023, 20:54

Ale Rice jest kapitalny to jak wpasował się w zespół od razu zostając liderem . Świetny transfer wart swojej ceny .

polishbrigadesx komentarzy: 1022921.10.2023, 20:52

Brakuje nam napastnika z prawdziwego zdarzenia na takie właśnie mecze Gabriel i Edi to troszkę mało

pablofan komentarzy: 205321.10.2023, 20:51

@3rdpitch: ale lagi na Havertza, tak jak to przewidział Arteta zanim to kupił, robią robotę ;D dziś od wejścia wygrał chyba wszystkie górne piłki

Olczyck komentarzy: 107021.10.2023, 20:51

@Arsenal2004 napisał: "Raya tę opinię o tych swoich świetnych dalekich podaniach zawdzięcza chyba tylko Toneyowi, który wygrywał każdą główke."

Od wejścia Havertza było podobnie xD

Olczyck komentarzy: 107021.10.2023, 20:50

Za chwile mecz wielkiego United ciekawe czy Sheffield się dzisiaj przełamie i zdobecie pierwsze 3 pkt

polishbrigadesx komentarzy: 1022921.10.2023, 20:50

Wynik lepszy jak gra .

Arsenal2004 komentarzy: 381221.10.2023, 20:50

pablofan komentarzy: 205321.10.2023, 20:48

@silvano95: ode nie gra słabo w tym sezonie. Chłop co mecz biega po całej długości boisku i jako pierwszy stosuje pressing czy to w środku czy na bramkarzu rywala, wiec po kilkunastu rozegranych meczach ma prawo być zmęczony i zagrać trochę słabiej. To, ze go krytykujesz pokazuje tylko jak istotna role pełni w tym zespole. Dziś poza nim nie szło jesusowi, Jorginho, sace, zinchenko odpalono po 1 połowie, Martinelli tez nie zachwycił, a krytykujesz Martina, który wykonał dziś większość pressingow w atatku.
Dziś to pomysł Artety na gre zespołu zawiódł.
W 1 połowie Martinelli, ode i Saka, a nie raz Rice biegali środkowej części boiska przez co nawet nie było jak tego ataku budować bo było za ciasno

XandeR komentarzy: 972721.10.2023, 20:46

Jest jedna piekna rzecz, miec na tym samym skrzydle w zespole Pana Martinelliego i Pana Trossarda. Swietne uczucie.

alexis1908 komentarzy: 364021.10.2023, 20:45

@Dominik11: graliśmy dobre mecze Bardzo dobry mecz z City z United też graliśmy dobrze tylko strzelamy mało bramek brakuje napastnika z prawdziwego zdarzenia taki Van Persie w prime by się przydał :) dzisiaj była tragedia ale to bardziej że chcieli wygrać na stojąco obudzili się na 30 min i od razu poszły bramki .

XandeR komentarzy: 972721.10.2023, 20:43

@3rdpitch:

Tyle ze o Ospinie nikt nie mowil ze wybitnie gra nogami i jest znakomity, a ten typ dzis podal do zawodnika Cfc ktory byl poltora metra od niego i tylko dzieki kalectwu Czelsucha nie bylo 3:0.
Generalnie flop wiekszy niz Havertz

3rdpitch komentarzy: 458221.10.2023, 20:43

@silvano95: XD Smith Rowe i Vieira mogą czyścić korki Odegaardowi, a Havertz to nie napastnik, bo on goli nie chce strzelać. Kai na pozycji Xhaki jest ok

Gofer999 komentarzy: 1474221.10.2023, 20:43

@alexis1908: Akurat fura szczęścia od zeszłego sezonu się nas trzyma. :D:D:D

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 121.10.2023, 20:42

Wynik lepszy od gry. Dziś mało co wychodziło, ale uciekliśmy spod gilotyny i pokazaliśmy charakter. Brakuje nam napastnika. Wybaczcie ale Nketiah nie daje zbyt wiele z ławki. Jesus to też taki wolny elektron, który robi wszystko poza strzelaniem bramek. Mimo wszystko cieszy remis bo trzeba to uczciwie przyznać, że byliśmy gorsi od Smwrfów.

jumanji komentarzy: 105521.10.2023, 20:42

@XandeR: No właśnie mi się wydaje że Raya był za bardzo wysunięty i piłka mu wpadła, gdyby to był Ramsdale i był lepiej ustawiony, tzn. bliżej bramki to by piłkę wybił na rzut rożny. No ale nie ma co gdybać.

Dominik11 komentarzy: 2025021.10.2023, 20:42

@alexis1908 napisał: "Tak gramy słabo że mamy tyle punktów co City które podobno dobrze zaczęło i więcej od LFC ;)"

Ale ja mówię o grze nie o wynikach.

Wyniki można mieć bardzo dobre a grać wielkie nic.

Przykład dziś przecież to kryminał był dziś a wynik? Bardzo dobry.

pablofan komentarzy: 205321.10.2023, 20:41

@kaman17: Arsenal ma wyniki, ale co raz częściej w ataku gramy bez jaj i to bardzo martwi

mlody323323 komentarzy: 214921.10.2023, 20:41

@Elastico07 napisał: "Ten mecz do 80m to kryminał i bol dla oczu,nwm co się dzieje z odegardem ale to kolejny jego fatalny mecz.Ten remis trzeba szanować"
Oby nie stał się Ozilem , każdy chyba pamięta jak to było raz na 5 meczy Mesut był nazywany najlepszym pomocnikiem ligi A gdyby grał tak na codzien to o la Boga! Ode też ostatnio notuje podobną częstotliwość , co trochę martwi

sWinny komentarzy: 786121.10.2023, 20:41

Bardzo dobry mecz, (a raczej wynik) dla nas. Jedziemy do słabej Chelsea i myślimy, że damy z siebie 70-80 % A rywal się podłoży. Natomiast Chelsea wie, że musi walczyć na 120,%. Gra bardzo słaba, wynik bardzo dobry.

Imo nie zasłużyliśmy nawet na 1 pkt.

Dobry mecz* bo pokazuje że na tym poziomie trzeba dawać z siebie coraz więcej A nie coraz mniej w każdym kolejnym spotkaniu. I oby to zostało naszą maksyma na przyszłe spotkania

alexis1908 komentarzy: 364021.10.2023, 20:40

@Dominik11: Tak gramy słabo że mamy tyle punktów co City które podobno dobrze zaczęło i więcej od LFC ;)

Gofer999 komentarzy: 1474221.10.2023, 20:40

Brawo. Zremisowali przegrany mecz który miał być łatwym zwycięstwem. :D:D:D

pablofan komentarzy: 205321.10.2023, 20:40

@Rynkos7: są wrzutki bo Arteta uparł się na masochistyczne rozgrywanie piłki przez obrońców. Ja rozumiem, ze to jest ogromny atut gdy obrońcy rozgrywają, ale gdy doprowadza to do sytuacji, ze środek pola nabawiła się totalnej impotencji przez co gramy lagi na skrzydła to jako przeciętny kibic uważam, ze coś tu nie gra. Szczególnie, ze to Arsenal a nie jakaś drużyna Szona Dajsza xd

Chrapek596 komentarzy: 65621.10.2023, 20:40

"Lepszy remis niż w dupę penis" to odzwierciedla przebieg dzisiejszego spotkania

3rdpitch komentarzy: 458221.10.2023, 20:40

Oglądając Raye przypomina się ręcznik Ospina XD

XandeR komentarzy: 972721.10.2023, 20:39

@jumanji:

To byla pilka do zlapania w raczki, ale Raya zawsze jest ustawiony pod dosrodkowania i takich bledow w karierze bedzie mial pelno. Spekulant

kaman17 komentarzy: 499021.10.2023, 20:39

Centrostrzał to był niefart, przypadek, raczej ciężko byłoby to obronić każdemu bramkarzowi. Każdy zrobiłby krok do przodu, żeby wyłapać dośrodkowanie.
Mudrykowi zeszło idealnie pod poprzeczkę. Chelsea strzeliła tak naprawdę dwie szczęśliwe bramki, ale w ofensywie tworzyli więcej. Arsenal zagrał bez jaj. Tylko u Ricea było widać chęć zwycięstwa i wałki do końca.

Rynkos7 komentarzy: 690921.10.2023, 20:39

Toney to jest transfer na 1 stycznia, a nie na miesiąc negocjacji i załatwienie formalności 31 tj. ostatniego dnia okienka. Mus na ten moment.

alexis1908 komentarzy: 364021.10.2023, 20:39

@Piotrek95: Havertz to coraz lepiej wygląda i Arczi powinien sprawdzić go na 9

jumanji komentarzy: 105521.10.2023, 20:38

@domino178: No pewnie, nie .a co gdybać, ale bramka leci na konto Rayi.

silvano95 komentarzy: 985021.10.2023, 20:38

Ogólnie Ode gra słabo w tym sezonie , może czas sprawdzić ESR albo Vierie na 10 ,lecz to raczej niemożliwe , Raya słabo powinien wrócić Ramsdale , i Tomiyasu też powinien dostać szansę. Edek do rezerw i Havertz na drugiego napastnika

kaziu874 komentarzy: 675721.10.2023, 20:37

Tak jak pisałem przed sezonem, jeżeli Jesus się nie ogarnie to walkę o mistrzostwo możemy włożyć między bajki, bo Nketiaha nie liczę. Niech przychodzi ten Toney w zimie, chociaż nie uważam go za jakiegoś gamechangera ale na pewno podniesie poziom i da coś więcej.
Co do samego meczu to każdy zagrał poniżej swojego poziomu, Rice w drugiej połowie pewniej i podłączył nas do tlenu. Dobre zmiany Tomiyasu i Trossarda. Wynik lepszy niż gra.
Osobiście dla mnie najbliższy mecz z Sevillą będzie dużym wyznacznikiem i da odpowiedź na pytanie czy rywalizacja o grę w pierwszym składzie to fakt czy mit, bo Raya zasługuje na ławkę i tu nie ma dyskusji.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976221.10.2023, 20:37

@XandeR napisał: "Najgorsze ze Raya pewnie nadal bedzie stal na tej bramce i wybijal pilki w aut. Dzis kosztowal nas punkty, dwa poprzednie mecze mial tragiczne, a bramkarzy ktory byl w tots i uratowal nam mase punktow jest wypychany z klubu bo nie jest hiszpanem. Wstyd"

Nie będzie, Havertz był pupilkiem Artety, a jak nie wykorzystał szansy to bardzo szybko ława

mlody323323 komentarzy: 214921.10.2023, 20:37

@jumanji: myślę, że 90 % GK wpadło by to za kołnierz, więc nie ma co się nad tym centro-strzałem spuszczać stalo się szkoda , Nic dodać nic ująć !

wajktor1998 komentarzy: 126921.10.2023, 20:37

znowu bardzo dobre zmiany Mikela, Tomi, Trossardzik i Kai, wszyscy cos dali od siebie

domino178 komentarzy: 244721.10.2023, 20:37

@jumanji napisał: "Myślicie, że ten centrostrzał wybroniłby Ramsdale?"

Trudno ocenić. Na pewno Rams ma większy zasięg , może gdyby się lepiej ustawił... Nie ma co gdybać.

ksowa90 komentarzy: 147621.10.2023, 20:36

@Piotrek95: ale byli grozniejsi, bardziej chcieli, preszowski. Nie mówmy, że zgrali jak ogórki mimo tak strzelonych goli.

Elastico07 komentarzy: 1256821.10.2023, 20:36

Dominik11 komentarzy: 2025021.10.2023, 20:36

Dziś remis to jak wygrana z taką grą.

Po takiej grze remis to sukces.

Emil wchodzi i co lipa chyba się poddał może jak by dostał szanse od 1 minuty to by inaczej wyglądało.

Szkoda go ale wydaje mi się że Arteta postawił na nim krzyżyk.

O Eddie nie ma co pisać bo to wiadomo wypad.

Arteta niech coś zrobi bo my gramy słabo od początku sezonu. Tyle że wyniki to maskują.

Dziś to samo wynik z tą grą dobry a nawet bardzo dobry.