Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:11

Adrian, strzeli 1 zapobiegnie oddaniu 2 groznym strzalom ktore moga skonczyc sie bramkami dla nas i na koniec theo strzela gola, a my przegrywamy 1-2.

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 01:10

Na moje to ani jeden ani drugi póki co nie nadaje się na napastnika jeśli mamy o cos jeszcze w tej lidze walczyć, chociaż KFC ma tylko Defoe, a Chelsea ciągneła ligę samym Torresem, to niestety ja nas nie widze bez zakupu jakiegoś napastnika, no chyba że na szpicę pójdzie Poldi i coś się odmieni, albo Oli lub Theo mnie zaskoczą.

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 01:10

Jakby Giroud strzelał więcej bramek to byłby jednym z najlepszych napastników tej ligi.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:03

Adrian, ale jacek ma swietny drybling, i duzo wiecej dzieki niemu zyskujemy niz tracimy. Z aaronem jest odwrotnie

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:01

Verminator, na miejsce ramseya mamy na amf: jacka, santiego. Na dp: artete,diabyego. Na śp: jacka, diabyego, coquelina. Na miejsce giroud mamy walcotta ktory jest skrzydlowym, jest chudy, bez dryblingu i jedyne co umie to szybko biegac, dosrodkowywac i wykanczac strzaly z bliska. Giroud potrafi klepac, strzelac z dystansu, grac glowa, przepychac sie, kreatywnie podawac, i jest dobry w obronie, jedynie brakuje mu skutecznosci, ale stwarza duzo sytuacji kolegom. Widzisz roznice?

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 00:59

Dobra ja spadam. Trzeba Radwańską obejrzeć :)

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 00:54

@Marzag

Patrząc na to , że teraz Ramseyowi nic nie wychodzi i ma tylko przebłyski to na wypożyczenie go , że za słaby itd. A Giroud , który według mnie gra jeszcze gorzej od Aarona w ostatnich spotkaniach ma dostawać szanse od Arsena na szpicy ?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:52

Adrian, a ile to razy gdy 2 pilkarzy moglo byc w sytuacji 2 vs 1 z bramkarzem gdyby tylko podal to biegl przed siebie i obrona przeciwnika zdazyla wrocic

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 00:51

@adrian12543

Zgadzam się w 100%.

Theo10 komentarzy: 832322.01.2013, 00:51

@gooner66

A może być i z rozgrzewką. Za 60 tys funtów to mogę jeszcze nawet zaśpiewać i zatańczyć ;p.
Serio to nie uważam się za tzw. "hejtera" Ramsey'a. W każdym razie nie twierdzę że powinniśmy się go definitywnie pozbyć. Myślę że najlepszym wyjściem dla Ramseya byłoby wypożyczenie do jakiegoś słabszego klubu w PL, gdzie mógłby się ograć i nabrać pewności siebie.

Natomiast rozwalają mnie teksty typu "jak Ci się coś nie podoba, to sam wejdź na boisko i zagraj". Ci ludzie mają gigantyczne pensje za pieniądze m.in z biletów i karnetów które kupują kibice kanonierów. Więc mamy prawo wymagać i krytykować.

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 00:47

Zahy tak samo szkoda jak Younga, kolejny "podobno" kibic Arsenalu grający z diabłem na piersi :(

grochal14 komentarzy: 193322.01.2013, 00:44

Dobra i tak sie nie przekonamy wzajemnie. Z Ramseyem tutaj jest jak z Wengerem - sa jego obroncy i hejterzy i kazdy ma swoje zdanie.

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:44

Theo10
Teraz? A rozgrzewka to gdzie?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:42

Gooner, w sumie chetnie, ale wenger nie wie ze istnieje i niestety nie mam szans na taka fajna robote, a na to by zapisac sie do szkolki troche juz za pozno

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:42

To gdzie on ma grać? Grać będzie, bo Papcio musi zadbać o jednego ze swoich synków.

Theo10 komentarzy: 832322.01.2013, 00:42

@gooner66

Spoko. Daj mi 60tys funtów i mogę wejść choćby teraz.

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 00:41

@Marzag

Wiem , pamiętam. Bardzo dobrze w poprzednim sezonie zagrał na Sb w tym wygranym meczu z Chelsea 5:3 właśnie grając na AMF.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:40

Adrian, on czesto nie widzi idealnie ustawionych partnerow co nie ma prawa bytu u amf.

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:38

Do hejterów Ramseya.

Może sami wyjdziecie na boisko i pokażecie co potraficie?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:38

Verminator on gral na amf caly zeszly sezon prawie, dopiero jak rosa wrocil to przestal tam grac

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:36

Verminator97
Zgadzam się. Myślę zupełnie tak samo.

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 00:36

w mniejszej*

grochal14 komentarzy: 193322.01.2013, 00:36

Ramsey gra ostatnio lepiej niz Cazorla na ktorego juz patrzec nie moge jak traci pilke i zaczyna machac rekoma jakby caly swiat mu sie nalezal.

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 00:35

Ja tam wierzę w Aarona , chłopak przed kontuzją grał naprawdę dobrze , ot tak tego nie zapomniał. Jeśli częściej grałby na swojej nominalnej pozycji czyli AMF to nabrałby większej pewności siebie i rytmu gry , ale Wenger wystawia go na skrzydle :/ Lepiej żeby grał w mniej ilości meczów , ale właśnie na AMf , a nie na chama wpychanie go na skrzydło do pierwszej 11.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:33

Grochal, nazywaja go tak dzieci ktore widza jego gre po powrocie z kontuzji

Traitor komentarzy: 10333 newsów: 2422.01.2013, 00:32

Ramseya problem jest to, ze probuje brac ciezar gry na siebie. Zamiast grac na swojej pozycji biega po calym boisku, chce sie zbytnio pokazac, przez co glupie straty itd

Traitor komentarzy: 10333 newsów: 2422.01.2013, 00:31

@gooner66
juz nikt nie pamieta

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 00:31

TheDogg > Dokładnie! Trafione w samo sedno.

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:30

Jak strzelił gola mułom to go kochaliście.

TheDogg komentarzy: 72022.01.2013, 00:30

Jak tak poczytać komentarze z k.com to wychodzi na to, że gdybyśmy zrobili własny sztab trenerów, to wygralibyśmy Puchar Galaktyki, a Wengera to by wszyscy dupą zjedli.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:30

Theo na napadzie to tez kiepawy pomysl, lepiej zeby byl na skrzydle i czasem sie zamienial z giroud

grochal14 komentarzy: 193322.01.2013, 00:29

Chyba dzieci z kanonierzy.com nazywaja Ramseya nieudacznikiem.

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 00:28

Tak, nie potrzebujemy Zahy, oddajmy go United... rzeczywiście... może Zaha jest jeszcze słaby? Dziwne, że takie United go chce, a nawet Koguty podobno nim się zainteresowały.... ale Ty wiesz lepiej, nieprawdaż?

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:28

Niepotrzebujemy Zahy? Zobaczycie to jak nam będzie gole strzelał. Nie mówie, że teraz ale za 2,3 lata.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:27

Gooner, myslisz ze ludzie ramseya nazywaja nieudacznikiem tak dla hecy? Bez zadnego powodu? :-P

sloikskce komentarzy: 23622.01.2013, 00:26

niepotrzebujemy zahy, potrzebujemy kogos do 11 z miejsca
mlodych zdolnych mamy

czarny7777777 komentarzy: 251622.01.2013, 00:24

guardian.co.uk/football/2013/jan/21/wilfried-zaha-manchester-united-crystal-palace?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+theguardian%2Ffootball%2Frss+%28Football%29

i Zaha odpada

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:23

Pinguite
To Poldi,Giroud i Ox na ławkę,Tijo na szpicę, a Ramsey na prawe skrzydło.
Jest moc na ławce!

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 00:22

gooner66 > A ty co potrafisz oprócz tego, że jadem rzucasz?

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:21

Mało kreatywny? To po co on gra wogóle jak w defensywie nic nie umie i w ataku (nawiązując do twojej wypowiedzi) też nic?

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 00:20

fabik > Nigdy nie gra, bo Wilshere tam gra ;) Teraz pewnie Wilshere zostanie przesunięty na OPŚ to i miejsce dla Ramseya sie znajdzie lub dla Diabiego kiedy Arteta będzie zdrowy. Cazorla chyba na skrzydle wyląduje i będzie się wymieniał pozycjami z Jackiem. :P

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:19

Gooner, on jest za malo kreatywny na ta pozycje, 80% zeszlego sezonu tam gral i cala druzyna na tym cierpiala

Goonder komentarzy: 442 newsów: 122.01.2013, 00:18

Kto czeka na Radwańską ?:P

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2722.01.2013, 00:18

Jak nominalna pozycja Ramseya to ŚP? Przecież to jest ŚPO, co z tego, że prawie nigdy tam nie gra.

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:17

grochal14
Tak każdy, oprócz Wengera........

grochal14 komentarzy: 193322.01.2013, 00:16

Ramseya nominalna pozycja to pozycja Cazorli czyli AMF i tam powinien grac a nie na skrzydle. Cazorla ostanio gra bardzo slabo, tez ma duzo strat i niecelnych podan ( zaraz zapewne ludzie wypomna asyste z Chelsea) i jest zwyczajnie zajechany i nie gra jak na poczatku roku i chyba kazdy to widzi.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 222.01.2013, 00:16