Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:50

yakub
W dobrej cenie termoaktywne sa swietna rzecz. Sam mam taki caly equipment :)

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 11:50

malyglod > Ale zażarcie bronisz Wengera. Nie mówię, że jest zły, ale... Twoje argumenty szlak trafiają. Dlaczego? To dlaczego takie United chce go kupić, a Wenger nie? Rzeczywiście jest tak słaby, że United go chce pomimo iż jest słaby? A AOC rozegrał jakiś mecz w PL zanim przyszedł do Arsenalu? To samo Walcott? Nie pierdziel mi tu.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:49

ArseneAl
No dlatego sie lamie. Diaby niech mase z Burneika robi :D

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 11:48

@Yakub97
Za 3,5 to Diame jest do wyciągnięcia.
Wanyama IMO nie odszedłby taniej niż za 10 mln funtów.
@Robizg1
Diaby to przy nim patyczak :P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:45

ArseneAl
Cos jak Diaby tylko sie co 3 mecze nie lamie :). No ogarniety jest fest. Wiesz jednak kurde za jakosc sie placi a my jakosci potrzebujemy...

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:44

Wanayame podobno za 3,5-4 mln do wyciagniecia

malyglod komentarzy: 649222.01.2013, 11:44

Pinguite.

jaki gracz? Co ten Zaha osiągnął, żeby go tak wychwalać? Zagrał choć pół meczu w PL?

W poprzednim sezonie na zapleczu PL czarował np Vaz Te. I co? Gra coś w PL?

Może Zaha nie jest wart takiego zainteresowania, takich pieniędzy, tym bardziej że zostałby pewnie w CP do końca sezonu. A może Wenger swoim zwyczajem w sprawach transferów mówi co chce.

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:43

zobacz sobie na ten sklep tez tanie ceny maja tylko czasem rozmiarówki moj nr omijaja...

No chłopak jest niezły.
Ale po tym dobrym występie z barcą jego cena podskoczyła drastycznie w górę.
Cały czas się dziwię jak taki wielki napakowany byk jest tak dobry technicznie.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 322.01.2013, 11:43

ArsenaAl Ok Wenyama ale Diame mnie osobiście nie przekonuje a My jednak potrzebujemy kreatywnych graczy którzy potrafią nieszablonowo rozegrać piłkę i stworzyć jakieś zagrożenie pod bramką przeciwnika i nie mówię tutaj o wspomnianej dwójce ale w ogóle. Jednak Song był piętro wyżej od tych Panów a w Barcy marnuje się chłopak.

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:42

Aha ale ta firma ma pewnie w calej polsce nie tylko u cb w miescie

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:41

Takie jak w necie. Ja sie targowalem to za combata dalem 90 zamiast 110. Ale tkie bajery tylko na miejscu :)

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:40

Tak jakbym mial kilka produktow brac to ok ale jak aptrzylem to CTR36 zielono biale na moja noge nr 45 po 150zl w innym sklepie

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:39

Dobra widze jux to wyjdzie 60zl z przesylka...
JAkbym wiecej produktow bral to z checia
Robizg1 a w zielonej gorze takie same ceny jak w necie czy taniej co?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:39

Ja bym tego z Celticu Wanayame chcial :) ma sporo jakosci :D

kanonierosll komentarzy: 197922.01.2013, 11:38

za ile kupię najtaniej meczówkę Arsenalu na początu sezonu?

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 11:38

@Pinguite
Widocznie Thauvin według Wengera ma więcej jakości niż Zaha...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:37

yakub
Przesylka 19 kurieren wiec oplaca sie cos jeszcze dokupic .
Kory po 800 zl to normalna sprawa skoro.sa najlepszej jakosci.

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 11:35

OMG! Co ten Boss robi...

“We were never in for him, never” Wenger told Arsenal.com.
“If he goes to Man United, good luck to him” the Frenchman finished.

To wypowiedź odnośnie Zahy. Wstyd. Taki gracz z sprzed nosa nam ucieknie...

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:34

tak korki chodza jak to sa najwyzszej jakosci....

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:33

Plotki transferowe na transfmarket sa i tam dowiedzialem sie ze interesujemy sie Higuainem czy Wanayame :D
A np fulham m'villa

kanonierosll komentarzy: 197922.01.2013, 11:33

korki za 800 zł... trzeba być zdrowo...

mowie że koszulki wlasnie takiej bo teningowe jedynie 90 zl i czapki tanio ale buty nawet drozej trcohe.
Z checia zamowilbym zimowa czapke ale nie wiem ile przesylka

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 11:32

@Szogun
Lol?
Jeśli mam być szczery to Diame lub Wanyama to dla mnie piłkarze o zbliżonej jakości do Songa.
Szczególnie, że piłkarz Celticu ma dopiero 21 lat.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:31

Yakub
Koszulka za 199 czy 150 to lepiej niz 270 czy 250 :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:30

popatrzcie.Oni u mnie w Z. Gorze sklep mieli i zlikwidowali... Sam kupilem tam szalik kiedys koszulke i kupowalem tam pro combaty jak wiecie co to jest :P. Warto zajrzec.

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:29

Drogo o tak jak widze buty itp tansze jedynie koszulki oraz czapki
Mam pytanie czapka zimowa Arsenalu ~40zl to ile przesylka mnie wyniesie tylko na nia?

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 322.01.2013, 11:26

Jeśli znowu pozyskallibyśmy kogoś pokroju Diame czy Wenyamy ciężko byłoby stwierdzić jakiś skok jakościowy dla mnie to raczej ukłon ku przeciętności.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7222.01.2013, 11:21

byli już tacy wałkarze co w nazwie mieli 'amber' ;d

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:21

patrzylem kiedys na te strone i tak tanio nie bylo...

Kot
Gdyby Alex wrocil do formy Kot sie ogarnal a gdyby ni to mozna Kota na RW Giroud CF. Arteta jako CMF. Santi na skrzydle moglby grac cos jak Nasri i bylby luks sklad. No moze nowy CF :D

Choina komentarzy: 211222.01.2013, 11:14

Robizg1
Ja też może bym się skusił. Patrzyłem na a.com ale przesyłka trochę droga.

mooseq komentarzy: 63222.01.2013, 11:14

Robizg
jakich cenach? :D

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 11:13

Robizg1 > O, za ile to ? Jest w internecie ta wyprz czy ten sklep nie ma internetowego sklepu?

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:13

Robizg1 cze ja z checia bym cos kupil lecz zamierzam pilke oraz butki sobie kupic
Dasz jakies namiary na sklep?

burnog10 komentarzy: 59622.01.2013, 11:11

Robizg.

Ja ostatnio szukalem. Za jaka cene sprzedajecie koszulki? ;)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 11:09

Szuka moze ktos koszulek szalikow bluz czy czegos AFC? Bo sklep sie w miescie u mnie likwiduje w necue wyprzedaja po swietnych cenach.

Kaczaza komentarzy: 726822.01.2013, 11:09

Mbwia to koniecznośc..tak samo jak jakis solidny Dm i napadzior, AW niech da Artecie pograc w jendej linii z Santim to dopiero zaczniemy oglądac piękną piłke

Choina komentarzy: 211222.01.2013, 11:06

A jak tam wczoraj spisał się Joel Campbell ?

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:05

To jak coq nie zagra a skrzydlowi nie wrócą to pewnie frimpong zagra chyba że rusek na skrzydło

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 11:03

ArseneAl ma rację od dawna to mówiłem że mbiwa bardzo dobry za małą cenę

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 11:02

IMO powinniśmy szybko kupić Mbiwę.
Czwarty stoper jest nam jak najbardziej potrzebny (żaden liczący się klub nie ma tylko 3 piłkarzy na tę pozycję) no i do tego może grać też od biedy na PO i DM więc przy kontuzjach Artety i Coquelina jak znalazł.
Bo gdybyśmy mieli kupić Diame to i tak mielibyśmy braki na ŚO więc biorąc pod uwagę niechęć Wengera do kupowania zawodników i wydawania kasy to mógłby chociaż zakontraktować piłkarza, który może zagrać na kilku pozycjach.

rogotnik komentarzy: 55822.01.2013, 10:53

wiecie co z zabaleta i czy w nastepnym meczu bedzie gral bo mam go w fpl ? ;)

Mysle ze moze byc tak ze jak ktos przyjdzie to w ostatnim dniu .

Kaczaza komentarzy: 726822.01.2013, 10:46