Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 00:16

No jaka? Po prostu ŚP. U nas to taki b2b.

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:14

ŚP okej. Tylko jaka to pozycja w formacji jaką gramy?

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 00:13

Ten Ramsey to trochę taki nijaki. Ani to OPŚ, ani DP, ani PS czy LS. Taki nijaki. To żaden z niego OPŚ, jego nominalna pozycja to... ŚP.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:12

Gooner w takim ustawieniu jak przedstawiles zagralby jako śp. A co do frimponga to nie umie czytac gry, zamiast odbierac pilke fauluje przeciwnikow, to jest odbezpieczony granat

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:10

@Marzag
Katastrofa jak zawodnik gra na swojej nominalnej pozycji?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 00:09

Grochal, to by byla katastrofa zapewne :-P

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:08

Ramsey na DP nie może grac w żadnym wypadku.
Mnóstwo strat, zero stabilizacji. Chciałbym, żeby zagrał wkońcu na CAMie ale Papcio jak sobie wmówi, że to skrzydłowy to nie ma na niego mocnych.

grochal14 komentarzy: 193322.01.2013, 00:05

Wolalbym Ramseya na AMF`ie

Klama komentarzy: 3971 newsów: 222.01.2013, 00:04

Fellainiego, to chyba ma jakiś organizator FPL. Dzisiaj 2 bonusy, a ostatnio 3.. :|

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 00:04

To była moja jedenastka jaką ja bym wystawił.

Pinguite komentarzy: 1502021.01.2013, 23:59

gooner66 > Diaby nie może grac co 3 dni? Wengera nie znasz? ^^ Frimpong wyjdzie w XI meczowej? No shit. Ramsey zagra. A podobno Arteta już brał udział w treningach... nie wiem czy to prawda...
Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Diaby, Ramsey, Wilshere - Walcott, Cazorla - Podolski.

TW_Szczepan komentarzy: 188421.01.2013, 23:58

Ta, na zdjęciach u chłopaków atmosfera zawsze jest świetna, na konferencji ktoś powie "ten mecz jest kluczowy, musimy uwierzyć w naszą jakość" i tak w koło Macieju

Pinguite komentarzy: 1502021.01.2013, 23:56

mrsomebody > Słaby komentarz. Słaby sarkazm. W skali 1-10 dam -2. Pozdro i poćwicz.

-------------------Giroud-----------------------

Nie uwzględniłem Oxa bo nie wiem czy się wyleczy.Coq chyba nie zagra także nie brałem go pod uwagę.Diaby nie może grać co 3 dni, bo dopiero co wrócił po kontuzji.

mrsomebody komentarzy: 602121.01.2013, 23:52

Jutro już konferencja przedmeczowa, czyli gadka szmatka o jakosci, wiarze w umiejetnosci i o braku jakosci na rynku. Będą też zdjęcia i super atmosfera.

Qarol komentarzy: 1450221.01.2013, 23:44

@gooner66

Dałem sie poniesc kursowi 2,35 xd

gooner66 komentarzy: 113021.01.2013, 23:41

Na naszych nigdy nie można stawiać, są nieobliczalni.

Qarol komentarzy: 1450221.01.2013, 23:40

Mnie porażka naszych kosztowała 50 zł ; D

Słowenia, Hiszpania i Everton X2 weszło. Miałem do wzięcia 195 ; c

veron komentarzy: 459521.01.2013, 23:33

Ja to jednak nie ma w sobie krzty patriotyzmu, w ogóle nie ruszają mnie mecze polskiej reprezentacji w żadnej dyscyplinie, chyba że na nich postawię :p

Yakub97 komentarzy: 574621.01.2013, 23:27

Kurna dopiero puściły emocje po meczu...
Trochę już jestem do tego przyzwyczajony ach

Qarol komentarzy: 1450221.01.2013, 23:27

@Ars3n

No dobranoc ; ]

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041321.01.2013, 23:27

Ars3n

Moja zadowala mnie w 1000% :) Nawet zdjęcia jego babki by mnie nudziły.

Ars3n komentarzy: 1235421.01.2013, 23:25

michalal
akurat Sagna ma taka babeczke, ze takie zdjecia sa nudne.

Qarol
Zasluzyli sobie w koncu :D nie moge sie doczekac tego meczu. A teraz ide spac. Trzymaj sie.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041321.01.2013, 23:24

@Marzag

Ramsey też, tylko troche więcej mu brakuje :)

veron komentarzy: 459521.01.2013, 23:24

Marzag>>
ogólnie to dobry napastnik ale ostatni zatracił formę, 1 bramka w ostatnich 12 kolejkach to nie przypadek :) Dzisiaj sie prawie zabił o piłkę a miał przed sobą tylko Boruca :D

gooner66 komentarzy: 113021.01.2013, 23:23

Nie rozumiem dlaczego nie wzięli tego Tłuczyńskiego. Jeszce taki stary nie jest bo ma 33 lata. Krajewski i tak g*wno zrobił i jeszcze w dodatku miałby kto karne wykonywać.

DeKa komentarzy: 964 newsów: 221.01.2013, 23:23

I zagadka dlaczego Valbuena był z nami tak często łączony rozwiązana!

veron komentarzy: 459521.01.2013, 23:19

Na stronie Evertonu jaki pocisk po Jelavicu, nazywają go Rasiakiem, coś w stylu pocisku na Ramseya u nas :p

mrsomebody komentarzy: 602121.01.2013, 23:19

Na tym zdjęciu wygląda fajnie, ale na reszcie nie jest już tak kolorowo.

Clifford komentarzy: 105721.01.2013, 23:18

Madderns@
Arteta i Sagna ale ciężko powiedzieć która żona ma pierwsze miejsce ; )

DeKa komentarzy: 964 newsów: 221.01.2013, 23:16

To jest ta Emilia Morales, co naprowadzają na nią google?

Qarol komentarzy: 1450221.01.2013, 23:15

@Ars3n

No ciekawy meczyk się szykuje ; ] Też lubię Francję, ale trochę mi się przejadła, bo był okres że wygrywali wszystko po kolei ; D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 221.01.2013, 23:14

Proszę

Ars3n komentarzy: 1235421.01.2013, 23:13

Qarol
Teraz Chorwacja zagra bodajze z Francja, wiec moja sympatia bedzie podzielona :d Ogolnie Chorwacji zawsze brakuje szczescia i zostaja pod koniec turniejow z tylu.
Tez licze, zeby Hiszpania nie wygrala.

gooner66 komentarzy: 113021.01.2013, 23:12

sport.pl/reczna/1,78466,13272243,MS_pilkarzy_recznych__Tluczynski__Chlopaki_graja_fajnie_.html

mentalność polaków........

Qarol komentarzy: 1450221.01.2013, 23:09

@Ars3n

No ja najbardziej lubię Chorwatów z tych trzech ekip. Fajnie grają, a jakoś im zawsze coś nie wyjdzie, coś się zatnie. Mogliby coś wygrać.

Byle nie Hiszpania ; ]

sledziooo komentarzy: 88021.01.2013, 23:08

Miało być odmładzanie kadry a oni nawet nie dostali prawdziwej szansy ....

Rozwiązała się zagadka dlaczego Wenta nie powoływał Kubisztala. Wolny jak mucha w smole, przewidywalne zagrania, fatalne karne - tylko rzut z dystansu jakoś go ratuje.

Ars3n komentarzy: 1235421.01.2013, 23:06

Qarol
Ja tam od dawna licze na Chorwacje ;p takze Danie i Francje. Na kazdym turnieju ich ogladam, bo podoba mi sie ich styl i zycze im jak najlepiej.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041321.01.2013, 23:04

@Sztofort

Szmal pierwszej młodości nie jest to po pierwsze. Po drugie widać że piłka ręczna jest na troche innym poziomie niz jeszcze kilka lat temu, a więc też dlatego nie ma innego bramkarza który mógł by zastąpić Szmala.
Po 3 nie wiem czemu ze mną jeszcze piszesz. Myślałem że własnie ubrałeś dres idziesz pobiegać, pod nim masz już kąpielówki i wybierasz się na basen, ale tylko na 2 godziny żebyś był w stanie rano wstać, bo o 7 trzeba pójść na siłownię. O moje siedzenie raczej się nie martw :) Bo uprawiam sport 3 razy do tego przynajmniej raz w tygodniu wypad na halę (dla własnej przyjemności) + mecz w każdy weekend :)

Clifford komentarzy: 105721.01.2013, 23:04