Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 02:39

Marzag

Oby. Jeszcze go nie skreślam...choć tak jak powiedziałem. Nie nastawiam się na Girouda jako Predatora w ataku.

MrWhite komentarzy: 74222.01.2013, 02:38

Villa czy Lamela? Kogo sobie kupic? :D Fifa13

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 02:37

royal

wszyscy zaczęliśmy stąpać po cienkim lodzie. Lepiej idźmy spać i oby nie przyśniła nam się grzywka Ronaldo:-)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 02:37

Tears, lewandowski poczatki w borussi mial gorsze niz giroud w arsenalu, brak skutecznosci to kwestia psychiki, teraz nie jest pilkarzem ktory daje nam nadzieje na super sezon. Ale w przyszlym sezonie to sie zapewne zmieni.

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 02:36

A widział ktoś asystę Ronaldo w ostatnim meczu z Valencią? No niech ktoś mi powie, że ten koleś nie jest niesamowity. Oczywiście to nie Messi ale jego włosy czy życie prywatne to ja mam w głębokim poważaniu.

royal komentarzy: 41722.01.2013, 02:34

Ale Żiru też nie jest "obscenicznie przystojny", już wydaje mi się, że to bardziej typ urody Alonso, niż CR7. Ta wymiana zdań robi się coraz bardziej bezsensowna xD. Z resztą Messi też jest przez wielu hejtowany, a chyba nie ze względu na urodę (chociaż akurat ja uważam, że jest przystojniejszy od Ronaldo). Ludzie po prostu nie lubią tych, którym się powodzi, a jeszcze jak ktoś jest z tego dumny, zamiast być fałaszywie skromnym to jest w oczach społeczeństwa wrogiem numer jeden.

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 02:32

Tego fenomenu też nie pojmę. Jechać na piłkaża bo się stroi.

Marzag. Może i jadą na tego Ronaldo i go nienawidzą zapominając tylko o jednym małym szczególe, że chyba 2 sezony z rzędu jako jedyny rywalizował z Leo o złotą gałę i jeszcze chwila a będzie najlepszym strzelcem Realu w historii (nie pamiętam statystyk) chyba to o czymś świadczy nie? A Giroud? Jego blask świeci tylko na twarzy

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 02:31

Pauleta, mam to samo. Messi to burak, alexis z busquetsem perfidni oszusci i dlatego ich nie lubie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 02:30

dobrej nocki :>

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 02:29

Waskitcz, podczas Euro 2004, Ronaldo był jednym z najbardziej lubianych piłkarzy. Wszyscy(?) kibicowali w finale Portugalii w tym młodemu Ronaldo. Jak szukać początku hejtowania Ronaldo to później.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 02:28

Royal, bo alonso to typ urody nie przeszkadzajacy facetom, fabsa tez. Nie sa tak 'ordynarnie przystojni' sa przystojni, a dla wielu kobiet taki alonso jest najprzystojniejszym gosciem na swiecie, tyle ze facet nie dostrzega takiego typu urody

Mizii komentarzy: 419122.01.2013, 02:28

A mnie Giroud nie przekonuje, ale to z powodu marnowania sytuacji, a Ronaldo to byłby transfer marzenie jak dla mnie :)

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 02:26

erajsz

SS też strzelił bramkę głową i jakoś w szał nie popadłem

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 02:24

Waskitcz, ja tam nie przestaję lubić piłkarzy, gdy robią się mainstreamowi. Alexisa, Busquetsa, Pique i Messiego nie lubię z innych powodów.

royal komentarzy: 41722.01.2013, 02:23

Marzag - Ja osobiście do Ronaldo nic nie mam, a Pitt'a uwielbiam jako aktora i nie bardzo wiem jak się zachowuje, nie śledzę magazynów plotkarskich. Ale dlaczego ludzie nie hejtują innych piłkarzy uznawanych za "ciacha". Po prostu Ronaldo dał się zaszufladkować jako lekko zniewieściały, rozpuszczony facet, ale nie przyczyniła się do tego tylko 'uroda' (przecież takiej łatki nie mają np. Alonso, Fabregas czy RVP, a dziewczyny też rozpisują się jacy oni nie są piękni).

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 02:23

Waskitcz, wielu pilkarzy plakalo w podobnych sytuacjach. Jack po przegranym finale coc tez plakal, nikt go nie nazywa lalusiem

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 02:21

Do Ronaldo przylgneła łatka Lalusia, ale czy ze względu na to jak wygląda? Moim zdaniem przez to że płakał w finale Euro 2004, ale ile on miał lat? 19? 18? Każdy z nas by płakał, mógł w tym wieku dokonac czegoś wielkiego na własnej ziemi i zawalił

Dla mnie Ronaldo to jest przede wszystkim maszyna, Messi ma talent ok, ale kwestia wszystkich ochów i achów naszych polskich komentatorów poprostu mnie wpienia tak samo jak przy Lewandowskim.

erajsza komentarzy: 7622.01.2013, 02:18

hahaha a jak Giround strzeli bramke to tylko kometarze GIROUND!!!!!! itd... ja go lubie i daje mu czas nie dlugo zacznie cos grac

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 02:18

Nie wiem Panowie jak wam, ja nie lubię jak się ludzie nad kimś spuszczają, mnie osobiście wkurza Iniesta, Alexis, Busquets, Pique i Messi z Barcelony + Lewandowski, myślę że nie musze uzasadniać czemu...

Reszta pilkarzy jest mi obojetna i ich szanuje, lubie ich, bądź wielbie :)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 02:16

Royal, ale ronaldo zachowuje sie w normalny sposob ;-) nie kopie w kibicow pilkami, po czym udajac ze nic takiego nie zrobil, raz jak wybil pilke i przypadkowo trafil fana pilka to go po meczu przeprosil i dal mu swoja koszulke. Jak sie zachowuje pitt?

royal komentarzy: 41722.01.2013, 02:12

Marzag - Bardziej niż pytanie czemu są krytykowani, zastanawia mnie fakt czemu są uważani za przystojniaków ;p. Nie wiem czy to ja mam jakiś porąbany gust, bo żaden z tych facetów mi się nie podoba. A z resztą jest wielu docenianych przystojniaków w sporcie i innych dziedzinach. Wydaję mi się, że tu chodzi bardziej o sposób w jaki się zachowują, niż o to jak wyglądają.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 02:11

Waskitcz, ty mozesz lubic, ale wlacz sobie pierwszy lepszy filmik z ronaldo na yt. W komentarzach roi sie od wyzwisk typu pedal, zelus, nic nie umie tylko sie stroic itd ;-)

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 02:09

Waskitcz

To jednak mamy podobne zdanie. Zgodzę się ze wszystkim nawet z Mario. Kogoś takiego nam trzeba. Giroud do ciapa i żaden pozytywny komentarz z waszej strony tego nie zmieni. SS to jest gość:-)

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 02:07

@Marzag

Nie wiem ja jakoś lubię C.Ronaldo, a do Ljunberga też jakoś nic nie miałem, z reszta to chyba przez niego tak naprawdę pokochałem Arsenal ( oczywiście obok Henrego)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 02:06

Royal, dziewczyny na twitterze wzdychaja do niego masowo, narzekaly gdy sie dowiedzialy ze ma zone, mowia ze jest piekny, itd. Wiec chyba jednak jest :-P a co do drugiego pytania. Nie zastanawialas sie kiedys czemu ronaldo jest tak hejtowany? Czemu brad pitt jest niedoceniany przez krytykow filmowych?

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 02:06

Nienawidzę Giroud bo jest przystojniejszy ode mnie...tylko dlatego. Przy nim wyglądam jak pół dupy z za krzaka ale jedno w czym jestm od niego lepszy to jestem szybszy na setkę...jak każdy z nas zapewne:-) Dobranoc

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 02:06

@TearsForFears

Akurat źle trafiłeś bo ja jade tylko po "El Filaro", w każdeo innego wierzę ( Denilsona, Ramseya, Arshavina itd.) Może i Gervinho "statystycznie" jest lepszym "szpicowym" od Giroud, ale póki co żaden nie spełnia moich oczekiwań na tej pozycji, nie wiem czy to Henry i Van Persie tak podnieśli moje wymagania, ale do Chamakha tez jakos nic nie miałem więc chyba nie.

P.S Nie lubię jeszcze Bedtnera, ale to raczej za styl bycia niż za grę na boisku...

P.S do P.S To dziwnę bo Balotelliego wprost uwielbiam :P

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 02:02

Jestem pewien ze zauwazyles ze giroud jest duzo przystojniejszy od przecietnego faceta, w koncu wiele razy widziales twarz, a ludzie maja podobne kryteria ktorymi oceniaja urode innych. Dobranoc ;-)

royal komentarzy: 41722.01.2013, 02:01

Marzag - Bez jaj, ktoś hejtuje Giroud'a bo jest przystojny (pomijając fakt, że nie jest ;p)? Serio tak myślisz?

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 02:00

To ja już was naprawdę ludzie nie rozumiem. Bo gramy jak dziady. W ataku jest padaka każdy chcę transferów każdy śmieje się z Gervinho i z nieporadności Girouda ale wszystko jest ok bo Giroud super główkuje i gra z klepy NONO super a za tym idą wyniki dodajcie. Bułahaha. Sami nie wiecie czego chcecie. Ja nie chcę Girouda w podstawowej 11. I tyle a każdy z was bredzi co chwile co innego

Wakitcz

Z czego kpie? 99% was jedzie na Gervinho...ja jadę na Girouda. O co ci chodzi. Może zacznij wszystkim wypominać co o każdym mówi:-)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:57

Giroud u niektorych bedzie mial pod gorke przez to ze jest przystojny. Do przystojnych latwiej czuc zawisc. Ja jak bylem ignorantem to nie lubilem ronaldo, pozniej okazalo sie ze to ogarniety gosc

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:48

Tears, dorzuc asysty, odbiory, wygrane pojedynki glowkowe

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 01:46

Teraz nie wiem czy kpisz czy mówisz poważnie :D

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:45

Adrian, multum sytuacji? Ja widze srednio 2 klarowne sytuacje, i czasem jak sie rzuci glowka na pilke jak dziki ;-) theo jest strasznie latwy do zatrzymania, nie umie grac cialem i nie umie glowkowac, samo wykonczenie to malo, ja wole zeby strzelali wilshere, santi, poldi czy verma z akcji w ktorych udzial ma giroud, niz 1 gola ktory nic nie zmieni walnal walcott czy giroud.

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 01:45

A zresztą o czym my mówimy ani jeden ani drugi nie nadają się do pierwszej 11 na szpicę. Po co nam dwie lamy. RVP, CAVANI to są napastnicy a nie DalejLAMA Giroud czy pseudo napastnik Czoło

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 01:42

Marzag

Pogadamy pod koniec sezonu i w przyszłym. Według ciebie może i ma to wszystko ale nie ma z niego pożytku. Przytoczę dla wszystkich statystyki obecnego sezonu

GIROUD 18 meczy 6 bramek

CZOŁO 15 meczy 5 bramek

To po kiego grzyba psioczycie na Gerwazego? Skoro chcecie dać szansę Olieviera ta sama szansa należy się Gerwazemu zwłaszcza, że statystyki nie kłamią...zazwyczaj

erajsza komentarzy: 7622.01.2013, 01:34

youtube.com/watch?v=FqU9WBeMJ7o&playnext=1&list=PL97655F86ACAB23CF&feature=results_video
Po tym filmie wiem dlaczego Wilshare bedzie kapitanem !!!

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:34

Tearsforfears, bo swietnie gra z klepki, swietnie gra w powietrzu i widzimy wiele innych pozytywow ktorych niewprawne oko moze niedostrzec. On ma wszystko poza skutecznoscia. A skutecznosc to kwestia psychiki, nie umiejetnosci. Kwestia czasu jak sie odblokuje

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 01:33

Ja już zapomniałem że Czoło wgl u nas gra, nie mówiąc o tym że gral na szpicy, ale nawet tam szalał trochę na początku :D

No ale bez jaj co my mamy za napad Oli, Theo i Czoło,
No ja naprawdę się trzesę :(

Arsene sprowadź nawet Wietnamczyka lub reprezentanta Watykanu ale błagam cię kup kogoś :(

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 01:30

@Marzag
tez wierze że Wenger znowu spadnie na cztery łapy...tylko jakoś co roku wierzyłem, a teraz naprawdę zaczynam w to watpić

@Lateralus
Rozumiem że mówiąc "Lubimy" mowisz jako kibic Liverpoolu.
Milo słyszeć że jeszcze ktoś czuje respect przed Arsenalem, dla mnie ten mecz o wszystko, kto przegra nie liczy się już w walce o nic, remis nie wchodzi w grę. Tylko zwycięstwo daje szansę na ligę mistrzów. IMO oczywiscie.

TearsForFears komentarzy: 18222.01.2013, 01:30

Od Oliego naprawdę wole Czoło na szpicy. Pograłby parę meczy i by się przełamał. Giroud to lama na kaczych nogach o prędkości ślimaka wracającego do domu ze święta lasu. Po co go bronicie co po niektórzy.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:28

Adrian, to byl strzal rozpaczy, ale na tyle dobry ze przynajmniej byl z tego rzut rozny. To byla jedyna taka sytuacja od dawna, on jest ostatnio najczesciej podajacym kluczowe podania w druzynie

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 01:27

Ide spać. Dobranoc wszystkim.

Lateralus komentarzy: 90322.01.2013, 01:24

Waskitcz

Ciężko jest mi sobie wyobrazić,aby Arsenal przegrał u siebie z Liverpoolem. Wyjdziecie na mecz niezwykle zmotywowani,macie atut własnego boiska,a jak wiadomo LFC ciężko gra się z czołówką. Ponadto lubimy notować głupie wpadki.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:23

Watskicz, bedziemy ledwo ciagnac koniec z koncem jak zwykle. Ktos trafi z forma, ktos bedzie kontuzjowany a na koniec bedziemy w top4

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4222.01.2013, 01:21

Macie jakas dobra transmisje spoza meczykow.pl do meczu Isi?

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 01:21

Spokojnie, nie bój dupy. Gervinho wraca z PNA. On nas pociągnie.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:21

Adrian, pewnie by to strzelil, bo jest prawonozny i pilka by sie krecila w strone bramki. A zapobiegal strzelajac z trudnych pozycji zamiast podac do lepiej ustawionych kolegow w polu karnym

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 01:18

Marzag
No to nie wiem co Wenger wymyśli, bo jak dostaniemy w caban od Liverpoolu i jeszcze oni nas wyprzedzą, to Puchar Angli, Liga Mistrzów + pogoń za czołówką po Ligę Mistrzów mogą się skończyć w Lutym... Może nam mieszać za dużo drużyn.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 122.01.2013, 01:13

Watskicz, poldi juz gral na szpicy, radzil sobie duzo gorzej niz theo. Nie bylo go w tych meczach, kompletnie sobie nie radzil