Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal!

Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal! 18.12.2021, 19:30, Łukasz Wandzel 881 komentarzy

Arsenal złapał wiatr w żagle po dwóch wygranych spotkaniach u siebie i jak na razie się nie zatrzymuje. Dziś zaliczył kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwko Leeds United na Elland Road. Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w której dublet ustrzelił Martinelli a jedno trafienie dołożył Saka. Gorzej było w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ Arsenal zprawie nie atakował. Na dodatek stracił czyste konto, bo podarował gospodarzom rzut karny. Jednak kropkę nad i postawił Emile Smith Rowe, ponownie wpisując się na listę strzelców po wejściu z ławki rezerwowych. Jeśli interesujesz się Premier League i lubisz typować spotkania Arsenalu, zapoznaj się ze stroną: https://bonusowykod.com/, gdzie znajdziesz interesujące informacje.

Leeds: Meslier – Drameh, Ayling, Koch, Dallas – Klich (78' Greenwood), Forshaw – Raphinha, Roberts, Harrison (31' Summerville, 81' McCarron) – Gelhardt.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu (64' Cedric) White, Gabriel, Tierney – Saka (78' Smith Rowe), Xhaka, Partey, Martinelli – Odegaard (85' Tavares) – Lacazette.

W pierwszej połowie Arsenal całkowicie kontrolował przebieg meczu, kreując groźne sytuacje już na samym jego początku. Do otwarcia wyniku doszło w 15. minucie. Kanonierzy przejęli piłkę na połowie rywala i przeprowadzili składną akcję, dogrywając piłkę w pole karne do Xhaki. Choć Szwajcar stracił futbolówkę, to wyłuskał ją Lacazette na rzecz Martinellego, który pewnym strzałem pokonał Mesliera.

Przed końcem drugiego kwadransa było już 2-0. Zespół Marcelo Bielsy znów łatwo stracił piłkę w okolicy połowy boiska. Tym razem przejął ją Xhaka i od razu posłał prostopadłe podanie, znajdując Martinellego. Brazylijczyk z obrońcą na plecach poradził sobie znakomicie i podciął piłkę nad Meslierem. Przed przerwą na 3-0 podwyższył jeszcze Saka, zdobywając gola po rykoszecie.

Gospodarze mieli zaledwie dwa krótkie momenty, w których mogli zaskoczyć. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania próbowali narzucić swoje tempo Arsenalowi, choć szybko okazało się, że to Arsenal lepiej radzi sobie w pressingu. Drugim takim momentem był kontratak przy rezultacie 1-0. Raphinha dostał dobre podanie za plecy i zabawił się z defensorami londyńczyków, którzy nie potrafili odebrać mu piłki. Zawodnik powinien doprowadzić wtedy do remisu, ale nie trafił w czysto w piłkę i ta minęła bramkę obok słupka.

W drugiej połowie Arsenal oddał pole gry rywalom, prawie w ogóle nie atakując. Do pewnego momentu jedyną ciekawą próbę zaliczył Saka, który oddał w 67. minucie oddał niecelny strzał. Leeds United znajdowało się częściej na połowie gości, lecz brakowało im ostatniego stempla na kilku dogodniejszych akcjach. Tu z pomocą przybył White, który faulował w polu karnym i podarował gospodarzom rzut karny. Piłkę z wapna uderzał Raphinha – Brazylijczyk pewnym strzałem w górny róg pokonał Ramsdale'a.

W szeregach londyńczyków grę uspokoił dopiero Smith Rowe, ustalając wynik spotkania na 4-1. Anglik podobnie jak w meczu z West Hamem wszedł na murawę z ławki rezerwowych i zdobył bramkę w 84. minucie po podaniu Odegaarda.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Lamoreaux komentarzy: 346718.12.2021, 20:30

Kibice: Kupcie nam nowego Henryego

Arteta: Mamy Henryego w domu:

*Henry w domu - Martinelli

Simao12 komentarzy: 775218.12.2021, 20:29

I co, Arteta wypuścił Pepe na 12 minut w 2 meczach żeby nikt w Lille się nie skapnął, że to celowe by nie zepsuć negocjacji o Davida? xD

BizoNxd6 komentarzy: 288218.12.2021, 20:29

@ILoveArsenal:

No to z Aubą to gra w 8 w takim razie XD

Arsenal2004 komentarzy: 377818.12.2021, 20:29

Kurde mam nadzieję że Tomiyasu zdrowy będzie, żebyo to nic poważnego nie było.

ILoveArsenal komentarzy: 27518.12.2021, 20:29

Lacazette - gra z nim to jak gra w 10-tkę, chociaż można go nazwać takim 12 kibicem

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.12.2021, 20:28

@paw3u napisał: "Tylko Xhaka w 86 minucie przy wyniku 4-1 może grać na czas."

Koledzy chcą piłkę z przodu, żeby nastrzelać bramek przy możliwej okazji kiepskiego przeciwnika, a ten trzyma piłkę jak idiota.

To wszystko mówi o tym gościu.

Mastec30 komentarzy: 623418.12.2021, 20:28

Auba jeżeli odejdzie w styczniu to max na wypożyczenie bo ciężko mi uwierzyć że zrezygnuje ze swojej tygodniówki a nikt mu tyle nie da co u nas. Podobno Juve jest zainteresowane. Moim zdaniem oddać bez żalu nawet jeżeli musielibyśmy dopłacać część wynagrodzenia. Zawsze to jakaś oszczędność a po co ma zatruwać skład na miejscu

BizoNxd6 komentarzy: 288218.12.2021, 20:28

Mogliśmy mieć już 38 punktów i 3 pkt do 1 miejsca czaicie? Jak ważne jest regularne wygrywanie ze słabiakiami...

Koroniarz komentarzy: 1020718.12.2021, 20:26

Środek pola słabiutki, gdyby nie asysta Czaki to napisałbym, że tragedia

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 318.12.2021, 20:26

Dobry mecz lecz brak SP jest widoczny. Tak samo jak napastnika i kolejnego SO. Mam nadzieję, że te pozycje zostaną wzmocnione.

zdyp komentarzy: 457318.12.2021, 20:26

mamy to
top4 zabezpieczone
STOP THE COUNT!

Jacek1s komentarzy: 764618.12.2021, 20:25

@damianARSENAL: Wolałbym tańszego piłkarza, który grałby na podobnym poziomie.

Slaviola komentarzy: 1237718.12.2021, 20:24

Szkoda tej straconej bramki i czystego konta.

Cieszy w końcu pewne zwycięstwo na wyjeździe.

1sza połowa całkowicie zrobiła mecz.

W drugiej Nasi odpuścili, jednak nie wieszałbym tak psów na drużynie jak Wy.

Jest natłok meczy, trzeba odpowiednio regulować siłami.

Takie moje zdanie.

Martinelli ma obecnie tyle bramek co Auba w tym sezonie.

AR14 komentarzy: 131418.12.2021, 20:24

@Dominik11

Żadnego komentarza nie pamiętam o tym, żeby Gabi nie grał, wrzuć coś, później sprawdzę, dzięki

Naburator komentarzy: 278418.12.2021, 20:23

Ktoś pisał, że jak Pepe zagra w tym roku jeszcze to będziemy musieli dopłacić dodatkowy hajs. Więc jeżeli po nowym roku a raczej po PNA Pepe będzie w składzie lub zmiennikiem to znaczy, że to była prawda xd

Arsenal2004 komentarzy: 377818.12.2021, 20:22

Może Newcastle da sie nabrać na Aube? Myśle że na tygodniówke by ich było stać xddd

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 118.12.2021, 20:22

Z Aubą to się do końca jego kontraktu będziemy bujać, kto będzie chciał takiego wraka?

Dominik11 komentarzy: 2020718.12.2021, 20:21

@AR14 napisał: "Przestan już z tym Pepe.."

Tak samo pisaliście z Gabim. Jak pisałem żeby dostawał szansę to było przestań , on nie nic nie da.

Może i z Pepe bym miał rację natomiast to dziwne ze on wcale nie gra ale to wcale.

Moegi14 komentarzy: 177418.12.2021, 20:21

Pepe dopiero po nowym roku będzie grał.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19218.12.2021, 20:20

@BizoNxd6: nikt nie da za Aube 20 bo trzeba jeszcze tygodniowkę pokryć. Max co za niego dostaniemy to paczkę żelek i modlmy się zebysmy nie musieli pokrywać czesci wypłaty...

Slaviola komentarzy: 1237718.12.2021, 20:20

Gabi MOTM?

Moim zdaniem tak!

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 118.12.2021, 20:19

@Dziadyga: Ten irytujący Laca zrobił mecz z West Hamem, lepszy jest w rozgrywaniu i zastawianiu się, niż jako killer w polu karnym, napadziorem jest żadkim, ale robi robotę dla kolegów.

AR14 komentarzy: 131418.12.2021, 20:19

@Dominik11

Przestan już z tym Pepe..

BizoNxd6 komentarzy: 288218.12.2021, 20:19

@arsenallord:

No MAX 50. Auba z 20 i Dziobak przy dobrych wiatrach 30.

Arsenal2004 komentarzy: 377818.12.2021, 20:19

Czy Partey w końcu złapie forme?? Bo do Xhaki się przyzwyczaiłem że raz gra dobrze raz tragicznie, czasem mu prąd odetnie

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11718.12.2021, 20:18

Auba i Pepe w styczniu out. Ile myślicie można za nich wyjąć? 50 mln Euro?

BizoNxd6 komentarzy: 288218.12.2021, 20:18

Pepe nie na szpicę, Martinelli.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19218.12.2021, 20:18

Pepe ma klauzulę, że jak za dużo pogra to musimy przelew zrobić.

mruw komentarzy: 413718.12.2021, 20:18

@Dominik11: to już prędzej Laca zacznie strzelać wszystko co ma niż Pepe sie ogarnie

Coś ci szpiedzy na drzewach Bielsy słabo nas obserwowali...

zejaz komentarzy: 175618.12.2021, 20:17

ciekaw co Pepe przeskrobał że Tavares wchodzi na jego pozycję.

Dziadyga komentarzy: 835118.12.2021, 20:17

ku**a ten Lakazet juz tak irytujący,koleś baletnica jak dawni aktorzy z FC Barcelony.Tylko wiecznie leży,prowokuje,sam sie zahacza i tyle z niego pożytku :D

LeBob komentarzy: 152418.12.2021, 20:17

Pepe nawet przy 1:4 przyspawany do ławki.

michalmmz komentarzy: 40018.12.2021, 20:16

4:1 dla Arsenalu, Xhaka zółta kartka za grę na czas.
On nie ma mózgu, serio.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.12.2021, 20:16

Xhaka to jest totalny dzban on serio gra o to by dostać kartkę za wszelką cenę nawet gdy nie ma takiej potrzeby

Kiepomen komentarzy: 433818.12.2021, 20:16

Ode zamyka pyski co po niektórym

paw3u komentarzy: 563018.12.2021, 20:15

Tylko Xhaka w 86 minucie przy wyniku 4-1 może grać na czas.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19218.12.2021, 20:15

Tylko pomyśleć co bedzie sie działo jak bedziemy mieli prawdziwego generała i klasową "9", aż mam ciary na plecach.

Arsenal2004 komentarzy: 377818.12.2021, 20:15

Tavares na skrzydło

Ups147 komentarzy: 348318.12.2021, 20:15

W końcu ode z asysta, dlatego ostatnio pisałem że chciałbym zobaczyć mecz z ode niżej z Parteyem a ESR wyżej, może takich akcji by było wiecej

Mastec30 komentarzy: 623418.12.2021, 20:15

Warto tu zaznaczyć asystę Odegaarda. W końcu się doczekał, że ktoś wykorzystał jego świetne podania

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.12.2021, 20:15

Lacazette'a oddać. Smith Rowe nowym napastnikiem Arsenalu.

Slaviola komentarzy: 1237718.12.2021, 20:14