Dominacja w drugiej połowie! Arsenal 4-1 Molde FK

Dominacja w drugiej połowie! Arsenal 4-1 Molde FK 05.11.2020, 22:08, Łukasz Wandzel 531 komentarzy

Po niedzielnym zwycięstwie z Manchesterem United w Premier League przyszedł czas na trzeci mecz Arsenalu w fazie grupowej Ligi Europy. Kanonierzy na własnym stadionie podejmowali Molde FK. Po niemrawej pierwszej odsłonie spotkania na Emirates Stadium londyńczycy pewnie zaznaczyli swoją przewagę na murawie, wygrywając ostatecznie 4-1. Choć na kolejne zwycięstwo wpływ miał cały zespół, niekwestionowanym graczem meczu po raz kolejny został Joe Willock, który zapracował dla swojej drużyny na 3 bramki, ale zamiast hattricka, musiał zadowolić się jednym trafieniem i dwoma golami samobójczymi rywali.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles (63' Cedric), Mustafi, Luiz, Kolasinac - Willian (63' Saka), Ceballos (80' Elneny), Xhaka (80' Tierney), Pepe - Nketiah, Willock.

Molde: Linde - Wingo, Bjornbak, Gregersen (46' Sinyan), Haugen - Hussain, Eikrem (74' Brynhildsen), Aursnes - Bolly (63' Knudtzon), Omoijuanfo (74' James), Ellingsen.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ustawiali się wysoko i wykorzystywali całą szerokość boiska. Stoperzy operowali futbolówką na połowie przeciwnika, a skrzydłowi rozciągali grę. Nie przekładało się to jednak na tworzone sytuacje podbramkowe. Mimo to nie było wątpliwości, kto kontroluje przebieg spotkania... aż do 22. minuty, kiedy to strzał 25-letniego Norwega zaskoczył wszystkich, a przede wszystkim Bernda Leno. Martin Ellingsen uderzył z dystansu, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Golkiper Arsenalu nie był ustawiony na czas, żeby udanie interweniować.

Po straconym golu Kanonierzy starali się mocniej naciskać na rywali i przyśpieszyć swoją grę. Wysiłki londyńczyków przyniosły oczekiwany przez nich efekt tuż przed przerwą. Do wyrównania udało się doprowadzić w trakcie doliczonej do pierwszej połowy jednej minuty. Drużyna Molde wykonała rzut rożny, który bardzo szybko przerodził się w zabójczy kontratak gospodarzy. Nketiah dogrywał do Willocka, ale zawodnika Arsenalu powstrzymał Kristoffer Haugen, sam notując przy tym bramkę samobójczą.

Na prowadzenie londyńczycy powinni wyjść krótko po przerwie, ale w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował Sead Kolasinac. Dopiero w 62. minucie padła bramka na 2-1 dla gospodarzy i ponownie był to gol samobójczy. Granit Xhaka podciął piłkę do wybiegającego za plecy obrońców Willocka, który prawdopodobnie zamierzał dograć piłkę w głąb pola karnego, ale futbolówkę do własnej bramki skierował Sheriff Sinyan. Kilka minut później przewagę powiększył Nicolas Pepe. Iworyjczyk został dostrzeżony w okolicy 16. metra przez Bukayo Sakę, po czym celnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza.

Przeciwnicy nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Bernda Leno, podczas gdy Arsenal starał się jeszcze o 4. gola. Trudne do opanowania, długie podanie Davida Luiza przyjął w polu karnym Joe Willock, lecz nie na tyle płynnie, by swobodnie oddać strzał. Aktywny przez cały mecz Anglik mógł mówić o sporym pechu, ponieważ miał spory udział przy dwóch bramkach samobójczych, samemu nie mogąc wpisać się na listę strzelców. Dopiero w 88. minucie wysoki pressing Arsenalu sprawił, że Kieran Tierney przechwycił futbolówkę w środku pola, podał ją do Pepe, a ten dograł do wbiegającego w szesnastkę Willocka. Młody pomocnik zwieńczył swój występ, ustalając wynik spotkania, 4-1!

Liga EuropyMolde FKRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 305.11.2020, 22:49

Na miejscu Artety bym powiedzial po meczu do Pepe ;
Pepito Ty to nawet fajny synek jestes, ale jak nie probujesz dryblowac ..

patryksz komentarzy: 364805.11.2020, 22:48

@Placio: ale to nadal tylko Molde

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 105.11.2020, 22:48

Elneny ma formę zycia.Mwm nadzieję, że w weekend zaś razem z Parteym będą w środku pola.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.11.2020, 22:48

Ile chciał Real za Ceballosa? 30 milionów? Trzeba zapłacić, zanim Królewscy zażądają więcej.

Barney komentarzy: 2095105.11.2020, 22:48

Bukayo SAKAI ajajaj

varatas komentarzy: 256505.11.2020, 22:47

Ładnie presujemy na lewej stronie. Saka z Kolasinacem przyciskają.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214305.11.2020, 22:47

El Niño co za passy rozdaje...

Placio komentarzy: 255505.11.2020, 22:47

Pepe powinien skończyć ten mecz z bramką i 2 asystami.
Hejters gona hejt :)

coooyg11 komentarzy: 318605.11.2020, 22:47

Mówcie co chcecie, ale Momo ma formę życia !

Gunner72 komentarzy: 167805.11.2020, 22:47

Zasłużył jak nikt inny

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.11.2020, 22:47

Elneny wszedł, rzucił takimi dwoma passami, jakich Ceballos nie miał przez cały mecz. Różnica.

Barney komentarzy: 2095105.11.2020, 22:46

W poprzedniej akcji willock powinien podawać to pepe nie strzelać odwrócony tyłem do bramki

Gunner72 komentarzy: 167805.11.2020, 22:43

@Gunnerrsaurus: dlatego ja jestem za VARem. Nawet jeśli w innych kwestiach daje ciała, to tu jest wręcz błogosławieństwem

Jogurt komentarzy: 167005.11.2020, 22:43

poskacz na pietach

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41705.11.2020, 22:41

Czy nas właśnie okradziono z bramki po raz drugi w tym meczu?

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 305.11.2020, 22:41

Nkethia chce wyeliminować bramkarza

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189905.11.2020, 22:41

@Gunner72:

Najlepsze jest to, że on nie był ani razu na spalonym przy tych swoich nieuznanych bramkach :)

varatas komentarzy: 256505.11.2020, 22:40

Nareszcie Arteta dostrzegł to, że Tierney nie nadaje się do grania z przodu.

Patriko komentarzy: 528905.11.2020, 22:40

Sid xD

Gunner72 komentarzy: 167805.11.2020, 22:40

Nketiah jak Morata

Jacek1s komentarzy: 764605.11.2020, 22:40

Dżo Wilkok i Cedrik Sroasoasoraesz, złoto.

patryksz komentarzy: 364805.11.2020, 22:39

Eddie, nie dziś XDD

Gofer999 komentarzy: 1470305.11.2020, 22:39

@Koroniarz: Tak myslalem, ze bedzie cisza. :D

Placio komentarzy: 255505.11.2020, 22:39

Co za podanie Pepe , finezja , styl , ależ to jest grajek.

varatas komentarzy: 256505.11.2020, 22:39

Cebullos do zmiany, więc pewnie wejdzie w pierwszym w niedziele.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 305.11.2020, 22:39

Szuraesza też specjalnie nie widać dziś.

aaron_maj komentarzy: 182205.11.2020, 22:38

Podoba mi się w drugiej połowie Ceballos. W pierwszej mizeria, ale w drugiej gra tak jak trzeba.

havoc komentarzy: 1913 newsów: 405.11.2020, 22:38

Willock zaczyna dawac rade, czy mi sie wdaje?

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 305.11.2020, 22:38

Trzeci spalony. Kurde.

Trequartista komentarzy: 536605.11.2020, 22:37

Sorosaes

Perconte komentarzy: 62805.11.2020, 22:37

Ten komentator 10 raz nie potrafi wymusić Cedric Soares.
Jak się, że mam z tym problem, czemu nie mówi po prostu "Sedrik"

Joker_224 komentarzy: 520405.11.2020, 22:37

O nie... Za każdym razem bawi jeszcze bardziej ten Sroaresz xd

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 105.11.2020, 22:37

Wchodzi nasz talizman Elneny

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189905.11.2020, 22:37

Wygląda to trochę tak, jakby reszta zawodników w tym składzie była za słaba na grę z Saką... O mój Boże, mam nadzieję, że nic mu się nie stało, bo faktycznie trochę utyka.

Remek komentarzy: 103205.11.2020, 22:37