Dominacja w drugiej połowie! Arsenal 4-1 Molde FK

Dominacja w drugiej połowie! Arsenal 4-1 Molde FK 05.11.2020, 22:08, Łukasz Wandzel 531 komentarzy

Po niedzielnym zwycięstwie z Manchesterem United w Premier League przyszedł czas na trzeci mecz Arsenalu w fazie grupowej Ligi Europy. Kanonierzy na własnym stadionie podejmowali Molde FK. Po niemrawej pierwszej odsłonie spotkania na Emirates Stadium londyńczycy pewnie zaznaczyli swoją przewagę na murawie, wygrywając ostatecznie 4-1. Choć na kolejne zwycięstwo wpływ miał cały zespół, niekwestionowanym graczem meczu po raz kolejny został Joe Willock, który zapracował dla swojej drużyny na 3 bramki, ale zamiast hattricka, musiał zadowolić się jednym trafieniem i dwoma golami samobójczymi rywali.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles (63' Cedric), Mustafi, Luiz, Kolasinac - Willian (63' Saka), Ceballos (80' Elneny), Xhaka (80' Tierney), Pepe - Nketiah, Willock.

Molde: Linde - Wingo, Bjornbak, Gregersen (46' Sinyan), Haugen - Hussain, Eikrem (74' Brynhildsen), Aursnes - Bolly (63' Knudtzon), Omoijuanfo (74' James), Ellingsen.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ustawiali się wysoko i wykorzystywali całą szerokość boiska. Stoperzy operowali futbolówką na połowie przeciwnika, a skrzydłowi rozciągali grę. Nie przekładało się to jednak na tworzone sytuacje podbramkowe. Mimo to nie było wątpliwości, kto kontroluje przebieg spotkania... aż do 22. minuty, kiedy to strzał 25-letniego Norwega zaskoczył wszystkich, a przede wszystkim Bernda Leno. Martin Ellingsen uderzył z dystansu, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Golkiper Arsenalu nie był ustawiony na czas, żeby udanie interweniować.

Po straconym golu Kanonierzy starali się mocniej naciskać na rywali i przyśpieszyć swoją grę. Wysiłki londyńczyków przyniosły oczekiwany przez nich efekt tuż przed przerwą. Do wyrównania udało się doprowadzić w trakcie doliczonej do pierwszej połowy jednej minuty. Drużyna Molde wykonała rzut rożny, który bardzo szybko przerodził się w zabójczy kontratak gospodarzy. Nketiah dogrywał do Willocka, ale zawodnika Arsenalu powstrzymał Kristoffer Haugen, sam notując przy tym bramkę samobójczą.

Na prowadzenie londyńczycy powinni wyjść krótko po przerwie, ale w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował Sead Kolasinac. Dopiero w 62. minucie padła bramka na 2-1 dla gospodarzy i ponownie był to gol samobójczy. Granit Xhaka podciął piłkę do wybiegającego za plecy obrońców Willocka, który prawdopodobnie zamierzał dograć piłkę w głąb pola karnego, ale futbolówkę do własnej bramki skierował Sheriff Sinyan. Kilka minut później przewagę powiększył Nicolas Pepe. Iworyjczyk został dostrzeżony w okolicy 16. metra przez Bukayo Sakę, po czym celnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza.

Przeciwnicy nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Bernda Leno, podczas gdy Arsenal starał się jeszcze o 4. gola. Trudne do opanowania, długie podanie Davida Luiza przyjął w polu karnym Joe Willock, lecz nie na tyle płynnie, by swobodnie oddać strzał. Aktywny przez cały mecz Anglik mógł mówić o sporym pechu, ponieważ miał spory udział przy dwóch bramkach samobójczych, samemu nie mogąc wpisać się na listę strzelców. Dopiero w 88. minucie wysoki pressing Arsenalu sprawił, że Kieran Tierney przechwycił futbolówkę w środku pola, podał ją do Pepe, a ten dograł do wbiegającego w szesnastkę Willocka. Młody pomocnik zwieńczył swój występ, ustalając wynik spotkania, 4-1!

b) do wsiadania do tramwaju
c) do utrzymania równowagi, żeby się nie przewrócić jak używa lewej"

d) do strzelenia z 18 metrów w samo okno bramkarza Dundalk

Rowerinho komentarzy: 225205.11.2020, 22:32

Cedric Ze Sroares, nasz latynoski wonderkid

Kiepomen komentarzy: 432905.11.2020, 22:32

3 strzały w bramkę molde i 3 stówki, pepito zrób to dla mnie celuj w bramkarza chociaz

Gofer999 komentarzy: 1470305.11.2020, 22:32

@Koroniarz: No jestem, co tam? :D

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333005.11.2020, 22:31

Czyli jednak Suarez do nas dołączył za te 40mln + 1 funt?

Gunner72 komentarzy: 167805.11.2020, 22:29

Kolasinac i AMN się kopali po czołach cały mecz, wchodzi Saka, jedna piła i humor gituwa

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12605.11.2020, 22:29

Brawo Saka, pokazuj jak się podnosi głowę przed podaniem

Kiepomen komentarzy: 432905.11.2020, 22:29

No Saka to jest gwarancją jakości. Gość wchodzi i z miejsca robi różnicę. Najlepszy gracz w kadrze obecnie

Elastico07 komentarzy: 1255505.11.2020, 22:29

@Perconte napisał: "Saka to talent na miarę Sancho z Borussi.
Nie zdziwię się jak jakiś Gigant wyłoży latem za niego 100 baniek ."

Grubo poleciales

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.11.2020, 22:29

@Szogun napisał: "Ja tam nie oceniam Pepe.. Zawsze niby się mota a kończy czy z golem czy z asystą."
Haha, niezlee byku, szacuneczek XDD

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333005.11.2020, 22:29

Został BTS w meczu Young Boys. 1800zł do wygrania...

patryksz komentarzy: 364805.11.2020, 22:28

Mamy pierwszą bramkę Arsenalu

varatas komentarzy: 256505.11.2020, 22:28

@Kiepomen: Z przodu bez wątpienia.

Elastico07 komentarzy: 1255505.11.2020, 22:28

Saka w 1 akcji robi więcej niż wilianek przez cały mecz.Wiazalem nadzieję z brazylijczykiem ale jest cieniutki

Perconte komentarzy: 62805.11.2020, 22:28

Saka to talent na miarę Sancho z Borussi.
Nie zdziwię się jak jakiś Gigant wyłoży latem za niego 100 baniek .

mateusz19191010 komentarzy: 130405.11.2020, 22:28

Pepe mógłby tak strzelać co mecz

Kiepomen komentarzy: 432905.11.2020, 22:27

Kola nie gra dziś porywająco ale znowu nie tak źle. I tak mi się podoba bardziej niż drewniak Tireney

Jacek1s komentarzy: 764605.11.2020, 22:27

No i super! Dla Arsenalu strzela nie tylko Own Goal, ale też 80 milionów.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 305.11.2020, 22:27

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.11.2020, 22:27

Wspaniale wykonczenie Pepego! Widac, ze uczyl sie od Lacazette'a !

Rowerinho komentarzy: 225205.11.2020, 22:25

Co Kola gra to jest tragedia, Pepe z 6-7 razy wbiega za plecy obrońców w ciągu kilku akcji, za każdym razem robi pusty przebieg, bo Bośniak podaje do tyłu. Jak Pepe nie obiega, to gra lagi w pole karne które kończą się na pierwszym obrońcy

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.11.2020, 22:24

Willian ma kontrakt ważny jeszcze tylko przez 967 dni.

pLYTEK komentarzy: 411805.11.2020, 22:23

Lille jeszcze nie przegrało w tym sezonie (12 meczów) i prowadzi 3-0 z Milanem na San Siro po 60 minutach. najz

Gunner72 komentarzy: 167805.11.2020, 22:22

Kolasinac to nasz najgorszy zawodnik w kadrze. Tak zapobiegawczo to i ja mógłbym grać na lewej flance

Elastico07 komentarzy: 1255505.11.2020, 22:21

Mamy Pepe,mamy wiliana ale dalej nie mamy dobrych skrzydeł.

Garfield_pl komentarzy: 2808505.11.2020, 22:21

Beczka z komentatora, bo ubzdurał sobie że gramy 3 z tyłu i bredzi o tym cały czas :D grafika uefy dla niego nieomylna ;)

Perconte komentarzy: 62805.11.2020, 22:20

Widzieliście Nketiaha? Wkurzony, że obrońca strzelił gola zamiast on... bo już tam czekal

Kowal96 komentarzy: 1758905.11.2020, 22:20