Dominacja w drugiej połowie! Arsenal 4-1 Molde FK

Dominacja w drugiej połowie! Arsenal 4-1 Molde FK 05.11.2020, 22:08, Łukasz Wandzel 531 komentarzy

Po niedzielnym zwycięstwie z Manchesterem United w Premier League przyszedł czas na trzeci mecz Arsenalu w fazie grupowej Ligi Europy. Kanonierzy na własnym stadionie podejmowali Molde FK. Po niemrawej pierwszej odsłonie spotkania na Emirates Stadium londyńczycy pewnie zaznaczyli swoją przewagę na murawie, wygrywając ostatecznie 4-1. Choć na kolejne zwycięstwo wpływ miał cały zespół, niekwestionowanym graczem meczu po raz kolejny został Joe Willock, który zapracował dla swojej drużyny na 3 bramki, ale zamiast hattricka, musiał zadowolić się jednym trafieniem i dwoma golami samobójczymi rywali.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles (63' Cedric), Mustafi, Luiz, Kolasinac - Willian (63' Saka), Ceballos (80' Elneny), Xhaka (80' Tierney), Pepe - Nketiah, Willock.

Molde: Linde - Wingo, Bjornbak, Gregersen (46' Sinyan), Haugen - Hussain, Eikrem (74' Brynhildsen), Aursnes - Bolly (63' Knudtzon), Omoijuanfo (74' James), Ellingsen.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ustawiali się wysoko i wykorzystywali całą szerokość boiska. Stoperzy operowali futbolówką na połowie przeciwnika, a skrzydłowi rozciągali grę. Nie przekładało się to jednak na tworzone sytuacje podbramkowe. Mimo to nie było wątpliwości, kto kontroluje przebieg spotkania... aż do 22. minuty, kiedy to strzał 25-letniego Norwega zaskoczył wszystkich, a przede wszystkim Bernda Leno. Martin Ellingsen uderzył z dystansu, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Golkiper Arsenalu nie był ustawiony na czas, żeby udanie interweniować.

Po straconym golu Kanonierzy starali się mocniej naciskać na rywali i przyśpieszyć swoją grę. Wysiłki londyńczyków przyniosły oczekiwany przez nich efekt tuż przed przerwą. Do wyrównania udało się doprowadzić w trakcie doliczonej do pierwszej połowy jednej minuty. Drużyna Molde wykonała rzut rożny, który bardzo szybko przerodził się w zabójczy kontratak gospodarzy. Nketiah dogrywał do Willocka, ale zawodnika Arsenalu powstrzymał Kristoffer Haugen, sam notując przy tym bramkę samobójczą.

Na prowadzenie londyńczycy powinni wyjść krótko po przerwie, ale w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował Sead Kolasinac. Dopiero w 62. minucie padła bramka na 2-1 dla gospodarzy i ponownie był to gol samobójczy. Granit Xhaka podciął piłkę do wybiegającego za plecy obrońców Willocka, który prawdopodobnie zamierzał dograć piłkę w głąb pola karnego, ale futbolówkę do własnej bramki skierował Sheriff Sinyan. Kilka minut później przewagę powiększył Nicolas Pepe. Iworyjczyk został dostrzeżony w okolicy 16. metra przez Bukayo Sakę, po czym celnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza.

Przeciwnicy nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Bernda Leno, podczas gdy Arsenal starał się jeszcze o 4. gola. Trudne do opanowania, długie podanie Davida Luiza przyjął w polu karnym Joe Willock, lecz nie na tyle płynnie, by swobodnie oddać strzał. Aktywny przez cały mecz Anglik mógł mówić o sporym pechu, ponieważ miał spory udział przy dwóch bramkach samobójczych, samemu nie mogąc wpisać się na listę strzelców. Dopiero w 88. minucie wysoki pressing Arsenalu sprawił, że Kieran Tierney przechwycił futbolówkę w środku pola, podał ją do Pepe, a ten dograł do wbiegającego w szesnastkę Willocka. Młody pomocnik zwieńczył swój występ, ustalając wynik spotkania, 4-1!

Liga EuropyMolde FKRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
CiapsonPL komentarzy: 20706.11.2020, 08:30

Barney komentarzy: 2095006.11.2020, 08:22

Hej myślicie, że Ziyeh zagra w podstawie w następnym meczu ?

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 306.11.2020, 08:17

@ziom: tak. Masz rację, był wielkim talentem do momentu kontuzji. Później był mieszany z błotem na swoją grę ale Wenger twardo stawiał na niego.

ziom komentarzy: 190006.11.2020, 08:12

@Gunner18AFC:Ramsey kopał się po czole?Ty masz sklerozę.On był wielkim talentem w przeciwieństwem do Willocka.Walijczyka chciał M.United za Fergiego jednak to Arsenal złożył wcześniej konkretną ofertę.Po jego pierwszych meczach w Arsenalu widać było po nim duży talent.Jego karierę przerwał Shawcross który złamał mu nogę.To była potworna kontuzja,otwarte złamanie nogi u Walijczyka zahamowało jemu karierę na długi czas.Takich Willocków w Arsenalu było pełno,kwestią czasu jest kiedy jego odpalą.Nie widzę w nim niczego specjalnego.Od Ramseya w jego wieku to półka niżej.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52406.11.2020, 08:05

Emery jako trener Villarrealu: 11 meczów, 7 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka, bramki 22:12.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 306.11.2020, 07:58

Willock może jeszcze coś pokazać. Ramsey też się długo kopał po czole zanim coś pokazał.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 106.11.2020, 07:57

@dami494: To jest jakiś jego fanatyk, albo zwykły trolling

Pitu88 komentarzy: 216606.11.2020, 07:48

Generalnie Nketiah, Niles i Willock są mierni. Z wychowanków tylko Saka wypalił

kaman17 komentarzy: 498706.11.2020, 04:03

@patryksz:
Za tę informację nie dałbym nic, ale dzięki!

patryksz komentarzy: 364806.11.2020, 00:43

Taka ciekawostka.
Dalibyście wiarę, że facet, który grał w Arsenalu w sezonie 01/02 dalej gra w piłkę? Jest nim Junichi Inamoto, 41-letni defensywny pomocnik. W tym roku rozegrał zaledwie 45 minut na 3. szczeblu rozgrywek w Japonii.

Hans_Zimmer komentarzy: 594606.11.2020, 00:13

Arteta jakiś taki wkurzony po ostatniej bramce był. Swojego asystenta brzydko odgonił z groźna miną :/

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161705.11.2020, 23:45

Elneny to jest król środka pola, tak jak lew jest król dżungli.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 205.11.2020, 23:44

@varatas: Kogo? Kolasinaca??? Mam nadzieję, że to sarkazm był

kwiatinho komentarzy: 1312805.11.2020, 23:38

@damianARSENAL:
Szkoda że Willock stojąc tyłem do bramki starał się strzelać zamiast wystawić Pepe który ładował by setkę.

Nie rozumiem krytyki Ceballosa. Kilka razy poszedł do przodu, w pierwszej połowie super wypuścił Williana na dobrą okazję.

Bardzo dobrze grał Xhaka. Molde to rywal dla niego.

varatas komentarzy: 256505.11.2020, 23:38

Dzisiaj kolejny dobry mecz Wilocka i Kolasinaca, powinni dostać szansę w PL.

Rafson95 komentarzy: 1054905.11.2020, 23:34

@aaron_maj napisał: "Jakby nie patrzeć, Pepe zagrał dziś wizualnie średnio, ale kończy mecz z bramką i asystą. Nie pierwszy raz taka sytuacja ma miejsce. Może irytować swoją grą momentami ale koniec końców w tej grze chodzi o asysty i bramki."

Tylko żeby mu to wychodziło w najtrudniejszych meczach, bo sorry ale Dundalk i Molde to powinny być dla nas sparingi.

damianARSENAL komentarzy: 852005.11.2020, 23:29

Jesli Willock dalej będzie tak gral z ogórkami to może Everton sypnie z 30mln

SZYMON_TYROL komentarzy: 91805.11.2020, 23:25

@sidtsw: Kolasinac i Soares to graja na różnych stronach. Bosniak jest lewonożny i gra na lewej stronie, Portugalczyk po prawej. Nje wiem, czy wiesz...

Kiepomen komentarzy: 432905.11.2020, 23:25

@FabsFAN: No i wieczór do kitu

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.11.2020, 23:23

@Kiepomen:
Sofascore tez pokazuje 5 celnych Arsenalu.

Kiepomen komentarzy: 432905.11.2020, 23:21

Macie jakąś legit stronę ze statystykami?

Kiepomen komentarzy: 432905.11.2020, 23:20

Nie wierzę, miałem powyżej 5,5 strzalow celnych Arsenalu liczyłem w meczu było 6, po meczu było 6 na flashscore i teraz patrzę jest 5.... Ostatni mecz :)

Barney komentarzy: 2095005.11.2020, 23:08

@Simpllemann:

ok tak myslalem, ze tą błąd pewnie poprawią.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.11.2020, 23:08

@Barney
Nie.

sidtsw komentarzy: 309505.11.2020, 23:07

zamiast mustafy powinien byc saliba zglozony, zamiast kolasinaca, cedric, bo z nimi jest przyszlosc a mustfa i kola odejda wkrotce

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214305.11.2020, 23:07

@Rowerinho napisał: "wytypuje derby Kairu"
A wlasnie, mam swietna wiadomosc dla prawdziwych koneserow futbolu. Za 22 dni, 27.11 odbędą się derby Kairu w ramach finału Afrykańskiej Ligi Mistrzów. Al Ahly podejmie Zamalek. Mecz pokaze kanal 950 Cyfrowego Polsatu - japońska stacja Kouohu Jamito Lata. Mecz ma byc niekodowany!

Kiepomen komentarzy: 432905.11.2020, 23:07

Cieszy, że Arteta nie gra już Tireneyem na lewej stronie i daje go już stricte defensywnie. Tam się odnajduje i tam powinien grać.

sidtsw komentarzy: 309505.11.2020, 23:06

@pawelbartosiak: lekka kontuzja kolana

Barney komentarzy: 2095005.11.2020, 23:04

Hej zna sie ktos asysta przy golu samobojczym sie normalnie liczy ? bo na livesports wpisali o dziwo

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189905.11.2020, 23:00

Ciężko wyczuć :)

pawelbartosiak komentarzy: 19505.11.2020, 23:00

Ktoś wie co z nelsonem że dziś nawet na ławce go nie było?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.11.2020, 23:00

@Czeczenia napisał: "Krytyka Ceballosa jest bezzasadna, ponieważ nie graliśmy jeszcze z Burnley."

Zwłaszcza na wyjeździe.

Koroniarz komentarzy: 1016505.11.2020, 22:59

Zamiast ogrywać Ceballosa trzeba dać szanse Smith Rowe

Czeczenia komentarzy: 1248705.11.2020, 22:59

Krytyka Ceballosa jest bezzasadna, ponieważ nie graliśmy jeszcze z Burnley.

szagi70 komentarzy: 16505.11.2020, 22:59

Nasze rzuty rozne to tragedia.

Sztofort komentarzy: 259605.11.2020, 22:58

Dziw bierze, że Dani tak przygasł. Gdzie parę miesięcy temu naprawdę wyglądał obiecująco

Rowerinho komentarzy: 225205.11.2020, 22:57

Elneny to człowiek orkiestra w tym sezonie, pośle passa do przodu, zrobi przechwyt, egipski haszysz zmota od ręki, wytypuje derby Kairu, czy słońce czy ramadan zawsze niezawodny

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.11.2020, 22:55

@Gunnerrsaurus
Oczywiście, że nie było to na poważnie. Ceballos jest pomyłką i stratą czasu.

hetfield88 komentarzy: 38305.11.2020, 22:55

Obiektywnie to Willock gral dzis bardzo dobrze

Jacek1s komentarzy: 764605.11.2020, 22:54

@RahU napisał: "muzułmański Pirlo"

Afrykański Iniesta

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 305.11.2020, 22:53

Elneny pięknie wszystkim wyjaśnia co może zrobic jedno podanie z pierwszej piłki.

Chłop niech tylko nie złapie żadnej kontuzji bo ma formę życia chyba.

kaman17 komentarzy: 498705.11.2020, 22:53

Gdyby nasi nie próbowali na siłę strzelić bramki(np. Willock) to mecz skończyłby się jakoś 6/7:1. W poprzednim meczu tak samo. Trochę mnie to irytuje, bo taki Willock mógłby zamiast jednej bramki mieć 3 asysty.

patryksz komentarzy: 364805.11.2020, 22:51

@Placio: zobaczymy czy wyjdzie

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189905.11.2020, 22:51

Ale poważnie teraz piszesz? Nie jest wart takich pieniędzy, dzisiaj też za dużo nie pokazał do póki Arsenal nie opanował sytuacji i mam wrażenie, że tak jest zawsze, że on zaczyna grać dobrze dopiero jak Arsenal ma pewny wynik i zaczyna grać na luzie.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214305.11.2020, 22:50

@Jacek1s: muzułmański Pirlo

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189905.11.2020, 22:49